Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (289)Тематичний інтернет-навігатор (10)Наукова електронна бібліотека (1512)Автореферати дисертацій (5009)Книжкові видання та компакт-диски (8859)Журнали та продовжувані видання (354)
Пошуковий запит: (<.>K=ОБРОБК$<.>+<.>K=ТЕКСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35394
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

4-й міжнародний симпозіум українських інженерів-механіків у Львові : Тези доп. / ред.: В. Палаш; Держ. ун-т "Львів. політехніка", Міжнародний симпозіум українських інженерів- механіків (4; 1999; Львів). - Л., 1999. - 150 c. - укp.

Висвітлюються проблеми статики та динаміки пружних та пружно-пластичних систем, міцності та надійності машин і приладів. Викладено математичні та фізичні основи теорії тріщин у механіці, особливу увагу приділено машинознавству, моделюванню механічних систем, технології та автоматизації виробництва, функціональним та конструкційним матеріалам. Розглядаються питання поверхневої обробки та захисту деталей машин і конструкцій, трибології, зварювального виробництва і діагностики металевих конструкцій, а також автомобілебудування та автомобільного транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Kapitonova Yu.  
Algorithm ochevidnosti'2000 (project) / Yu. Kapitonova, A. Letichevsky, M. Morokhovets, A. Lyaletski // Перша міжнар. наук.-практ. конф. з програмув. УкрПРОГ'98 / НАН України. - 1998. - С. 68-70. - Библиогр.: 15 назв. - англ.

Описывается проект "Алгоритм Очевидности'2000" как новый уровень понимания программы "Алгоритм Очевидности", инициированной В. Глушковым в начале 60-х годов. Этот проект ориентирован на подключение к международной математической деятельности по эффективному решению следующих задач: распределенное автоматизированное доказательство теорем, проверка корректности математических текстов, удаленное обучение математическим дисциплинам, извлечение знаний из математических работ, построение баз знаний для математических теорий.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В1 + З973-018

Рубрики:


      
Категорія:    
3.

Vale Gunta. Gunta 
Doped alkali halide thin films as active photostimulable media for optical information storage = Леговані лужно-галоїдні тонкі плівки як активні фотостимульовані середовища для оптичного зберігання інформації / Gunta. Gunta Vale // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 1999. - 1, № 1. - С. 31-40. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

В даній статті аналізуються особливості отримання центрів забарвлення та фотостимульована рекомбінація в лужно-галоїдних тонких плівках і можливості використання цих плівок як високочутливих люмінесцентних запам'ятовуючих середовищ для швидкісної оптичної обробки даних. Зроблені висновки, що радіаційні дефекти в легованих монокристалічних структурах просторово розподіляються поблизу легуючих речовин. Вплив поверхні чітко виражений в полікристалічних тонких плівках. Виділення нерелаксованих Н-центрів з поверхні значно змінює розподіл F-центрів та діркових центрів легуючих речовин, утворюючи при цьому взаємодіючий з F-центром ланцюжок поблизу поверхні зерен. В зв'язку з цим в легованих наноструктурах поміж віддаленими парами спостерігаються незалежні від температури утворення F-центрів та фотостимульована рекомбінація. Обговорюються основні функціональні можливості активних середовищ.


Ключ. слова: doped alkali halide thin films, photostimulated luminescence, storage materials, radiation defects, optical data processing, optical chips
Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Loboda A. V. 
Dynamics of interaction of atom with laser field. Photon echo and its use in the theory of neutral networks = Динаміка взаємодії атома з лазерним полем. Фотонна луна та її використання в теорії нейромереж / A. V. Loboda, N. S. Loboda, A. V. Glushkov // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Сер. Фізика. - 2000. - Вип. 8, ч. 2. - С. 328-331. - Библиогр.: 17 назв. - англ.

На базі S-матричного формалізму Гелл-Мана та Лоу досліджено динаміку взаємодії багатоелектронного атома з одномодовим і багатомодовим лазерними імпульсами. Розглянуто трифотонний перехід 6S-6F в атомі Cs. Показано, що динамічне зміщення атомної лінії за дії багатомодового лазерного імпульсу значно більше, ніж відповідне зміщення за дії одномодового імпульсу. Розглянуто нові перспективи використання фотонної (багатофотонної) луни як фізичного принципу для реалізації нейромереж у системах обробки оптичної інформації. Проаналізовано функціонування оптичної нейромережі на базі ефекту трифотонної луни. Останній використано для високоефективної реалізації в оптиці нейромережі з запізненням для обробки ускладненої послідовності образів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В36в734.3 + В343.14в661

Шифр НБУВ: Ж68850/фіз. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Lunarska E.  
Efect of grinding, hydrogen chargine and oil coating on internal friction of iron and steel = Вплив шліфування, наводнення та мастильного покриття на внутрішнє тертя заліза і сталі / E. Lunarska, D. Samatowicz // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2000. - 36, № 4. - С. 44-48. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Методом зворотного крутильного маятника виміряно внутрішнє тертя зразків заліза різної чистоти та сталі, підданих наступним поверхневим обробкам: механічному шліфуванню, наводненню та покриттю мастилом. Для всіх оброблених зразків у температурному режимі 100 - 400 К виявлено складний спектр внутрішнього тертя. Природу релаксаційних процесів у приповерхневому шарі оброблених зразків визначено, порівнюючи параметри отриманих піків внутрішнього тертя деформованого та наводненого заліза і сталі. Взаємодія атомів проникнення з рухомими дислокаціями та рух сходинок на гвинтових дислокаціях є можливою причиною утворення піків внутрішнього тертя в зразках, покритих мастилом.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Lisovsky A. F. 
Formation of gradient structures in cemented carbides = Теория и практика формирования градиентных структур в цементированных карбидах / A. F. Lisovsky // Порошковая металлургия. - 1999. - № 11-12. - С. 15-20. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто деякі аспекти формування градієнтної структури в цементованих карбідах на мікро- і субмікроскопічних рівнях. Показано, що градієнтні структури формуються, головним чином, завдяки нерівноважності процесу масопереносу рідкої фази в спечених карбідах. Особливу увагу приділено теоретичному та експериментальному описові процесу обробки розплавами металу, який призводить до формування градієнтної структури в спечених карбідах на мікро- і субмікроскопічних рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.851

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Kalna K.  
Influence of stress concentrators on the fatigue and fracture characteristics of steels and welded joints = Вплив концентраторів напружень на втомні та міцнісні характеристики сталей та зварних з'єднань / K. Kalna // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1998. - 34, № 5. - С. 87-90. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Досліджено підвищення втомної міцності зварних з'єднань стальних конструкцій унаслідок зняття концентрації зварювальних напружень. Основна увага зосереджена на так званому контактному методі обробки поверхні зварного з'єднання, який по суті є близький до технології контактного зварювання. Показано, що ця обробка усуває не тільки дефекти шва, але помітно підвищує границю витривалості з'єднання (від 20 до 100).


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: К641 -18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Yezhov V. N. 
Information-retrieval system for microorganisms to be used in enology = Інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства / V. N. Yezhov, N. I. Bourian, T. K. Skorikova, E. A. Evtcsikhevich // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 4. - С. 3-6. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Створена в Інституті винограду і вина "Магарач" УААН інформаційно-пошукова система мікроорганізмів для виноробства піднімає Колекцію мікроорганізмів на сучасний рівень і дозволяє намітити перспективні шляхи досліджень у галузі гарантованого зберігання штамів у життєдіяльному стані з характерними технологічними властивостями. Проведення необхідної ревізії фондів колекції (збір даних з виявлення, класифікації, реєстрації та контролю мікроорганізмів) передбачає обробку великої кількості інформації. Використання інформаційно-пошукової системи, описаної в статті, дозволяє виконати поставлене завдання у більш короткий термін і значно дешевше.


Ключ. слова: мікроорганізми для виноробства, гриби, дріжджі, бактерії, колекції мікроорганізмів, бази і банки даних мікроорганізмів
Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-14с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Internet-вузол Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: http://www.nbuv.gov.ua/ / уклад.: Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 1999. - 126 c. - укp.

Представлено основні Web-сторінки Internet-вузла Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, на якому встановлено електронні інформаційні ресурси загальним обсягом 1 GB. Наведено довідкову інформацію про Бібліотеку (загальні відомості, історія, структура, будівля, фонди, пошуковий апарат, читальні зали, публікації, режим роботи, телефони), що була підготовлена співробітниками ряду підрозділів для Web-вузла. Висвітлено дані про структуру та обсяг бібліографічних, реферативних і повнотекстових баз даних Бібліотеки за станом на кінець 1999 р. Розглянуто приклади інформаційного пошуку в електронному каталозі, базі даних "Реферати наукових видань України" та повнотекстовому банку авторефератів дисертацій. Представлено аркуші Львівського "Апостола" (1574 р.), он-лайнову версію і CD-ROM-копію якого створено у 1999 р., а також підбірку електронних матеріалів для бібліотекарів, важливим елементом якої є зібрання нормативних актів України у галузі бібліотечної справи та суміжних галузях. Зроблено посилання на бібліотечно-орієнтовані ресурси Internet (Web-сервери національних бібліотек та українських книгозбірень, колекції електронних книг і текстів, он-лайнові журнали та газети, пошукові сервери Internet). Розкрито ключові положення започаткованого проекту "Національна електронна бібліотека" (мета та завдання проекту, технологія створення, напрями й організація робіт, учасники проекту, отримані результати), запропоновано форми подання документів до електронної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.1 + Ч734(4УКР)84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Borovik O. O. 
Measurements of excitation functions for nonradiatively decaying autoionizing states = Вимірювання функцій збудження автоіонізаційних станів, що розпадаються безвипромінювально / O. O. Borovik // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 10. - С. 1270-1274. - Библиогр.: 23 назв. - англ.

Описано експериментальну методику й апаратуру для вивчення функцій електронного збудження автоіонізаційних станів атомів, що розпадаються в електронному каналі. Функції одержано у вигляді залежностей інтенсивностей ліній, що спостерігаються в спектрах ежектованих електронів, від енергії співударів. Експериментальна процедура включає вимірювання трьох типів електронних спектрів: спектрів ежектованих електронів для різних значень енергії співударів, тестових спектрів ежектованих електронів для фіксованого значення енергії співударів та спектрів енергетичних втрат електронів до першого потенціалу іонізації атома. Вимірювання останніх двох спектрів дозволяють здійснювати контроль за експериментальними умовами протягом всього експерименту та прокалібрувати енергетичні шкали в спектрах. Методика вимірювань і процедура цифрової обробки даних враховують всі особливості експериментів з електронної спектроскопії атомів, в тому числі зміни енергетичних шкал, зсув та спотворення контурів ліній внаслідок ефекту взаємодії після зіткнень. Роботу методики продемонстровано на прикладі функцій електронного збудження, одержаних для автоіонізаційних станів атомів літію, калію та стронцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Kozhemyako V. P. 
Method of cardio-vascular system state estimation by level of eye conjunctiva micro-circulation / V. P. Kozhemyako, S. V. Pavlov, S. V. Chepornyuk, P. F. Kolesnik, S. A. Zabrodskaya // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2000. - 2, № 4. - С. 57-61. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Запропоновано новий спеціалізований метод та його застосування для аналізу біомедичних даних (оцінки мікроциркуляції кон'юнктиви ока) на основі багаторівневої архітектури, що досліджує зв'язок між структурними компонентами зображення. Запропоновано метод та модель, що базується на поєднанні підходу обробки біосигналу і можуть використовуватися в тепловізійній, ультразвуковій, томографічній діагностиці.


Ключ. слова: eye-conjunctiva microcirculation, vascular system, W-connectivity spectrum, multigradational images, time-to-logic optoelectronic computing elements
Індекс рубрикатора НБУВ: Р67-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Глушаков С. В. 
Microsoft Office 2000 : Учеб. курс / С. В. Глушаков, А. С. Сурядный. - Х. : Фолио; Ростов н/Д: Феникс, 2001. - 500 c. - (Домаш. б-ка). - рус.

Изложены основы пакета Microsoft Office 2000, его установка, а также кратко описаны все имеющиеся в нем приложения. Значительное внимание уделено использованию текстового редактора Word, основной задачей которого является подготовка документов различного уровня сложности. Отдельная глава посвящена редактору электронных таблиц Excel, применяемого для проведения различных вычислений с использованием мощного аппарата функций и формул, а также построения графиков и диаграмм на основании полученных данных. Детально рассмотрена система управления базами данных Access, используемая для обработки больших объемов информации, а также система подготовки презентаций Power Point. Проанализирована возможность создания приложений в Microsoft Office при помощи языка программирования Visual Basic for Applications, использование которого позволяет расширить спектр практических задач, выполняемых с помощью программ пакета Microsoft Office.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.68-018.1 Microsoft Office я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Левченко О. М 
Microsoft Word для Windows: від текстового процесора до видавничої системи / О. М Левченко. - Л. : Бак, 1998. - 107 c. - (Порадник користувача ПК). - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описані практично всі основні прийоми роботи з популярним текстовим процесором Microsoft Word для Windows версій 6.0 (російської та англійської) та 7.0 (російської). Розглянуто функції Word'у власне як текстового процесора, його можливості як видавничої системи, налаштування основних параметрів. Текст супроводжується ілюстраціями, корисними порадами та описом можливих курйозних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.62-018.1 я78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Sapaty Peter S.  
Mobile Programming in WAVE = Мобільне програмування на мові ХВИЛЯ / Peter S. Sapaty // Мат. машины и системы. - 1998. - № 1. - С. 3-31. - Библиогр.: 72 назв. - англ.

Викладається нова мова ХВИЛЯ для паралельної обробки і управління великими розподіленими системами різної природи. Вона основана на динамічному створенні та навігації розподілених віртуальних мереж за допомогою мобільного рекурсивного програмного коду у режимі просторового паттерн-метчінгу. Мова дозволяє створювати складні моделюючі та керуючі системи, котрі можуть ефективно функціонувати у відкритих мережах ЕОМ без жодних центральних ресурсів. Наводяться також приклади програмування ряда мережних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26-018.2 + З973.2-018.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Wyrzykowski R.  
On Mapping Digital Signal Processing Algorithms into Field Programmable Gate Arrays / R. Wyrzykowski, A. Sergyienko, Ju. Kanevski // Электрон. моделирование. - 2000. - 22, № 2. - С. 60-67. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто проблему відбиття алгоритмів цифрової обробки сигналів на програмовані логічні матриці (ПЛМ). Запропоновано новий метод відбиття, який враховує структурні властивості ПЛМ, мінімізує вартість апаратних засобів і дозволяє розробити конвейєрні структури з високою тактовою частотою. Мметод перевірено під час проектування структур фільтрів нескінченних імпульсних відгуків, що використовуються у ПЛМ. Структури мають високу пропускну здатність і високий коефіцієнт використання апаратури.


Ключ. слова: mapping digital signal processing, field programmable gate arrays, data flow graphs, pipelined structures
Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Jolovic L.  
Optimization of the process of manufacturing of graphite based composite / L. Jolovic, D. Petronijevic, N. Ivkovic // Порошковая металлургия. - 2000. - № 5-6. - С. 117-122. - Библиогр.: 6 назв. - англ.

Експериментально досліджено композитні матеріали на базі графіту, які використовуються у виробництві багатошарових виробів. Мета дослідження - заміна у виробництві теплого пресування холодним. Одержані результати можна використовувати для виробництва прецизійних виробів невеликої маси. Варійовано співвідношення двох матеріалів - наповнювача та в'яжучого, а також умови термічної обробки пресовок у випадку збереження точності розміру. Виміряно фізико-механічні та електрохімічні властивості. Виконана робота дозволяє зменшити витрати електроенергії, підвищити економічність виробничих потужностей і знизити вартість виробів на базі графіту.


Ключ. слова: композити на основі графіту, холодне пресування, термічна обробка
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Gust W.  
Shock ultrasonic treatment of welded joints = Ударна ультразвукова обробка зварних з'єднань / W. Gust, H. I. Prokopenko, A. V. Kozlov, B. N. Mordyuk, V. O. Abramov // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - № 5. - С. 71-74. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Розроблено метод ультразвукової ударної обробки зварних з'єднань. Показано, що після ультразвукової ударної обробки зростають границя текучості та мікротвердість зварних з'єднань, зменшується ймовірність руйнування та утомленості. Досліджено мікроструктуру зварних з'єднань після обробки. Запропоновано теорію накопичення деформації за умов ультразвукової ударної обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.8-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Kraus I.  
Stress problems solved by X-rays at Czech TU in Prague = Проблеми фізики напружень, які розв'язуються за допомогою X-променів у Чеському Технічному Університеті в Празі / I. Kraus, N. Ganev, G. Gosmanova // Фіз. зб. - Л., 1998. - Т. 3. - С. 198-218. - Библиогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто методики визначення залишкових напружень, які виникають у металевих сплавах і композитах, за допомогою розсіяння X-променів. Установлено ряд цікавих закономірностей розподілу залишкових напружень у матеріалах за умов спікання, деформації, гартування, хіміко-термічної обробки, нанесення захисних покрить. Виявлено, що більшість перелічених процесів призводить до негомогенності у розподілі напружень і для їх перерозподілу потрібні додаткові технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: К207 с3 + Ж364 с3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Symposion: Историко-философские интерференции / ред.: Л. Т. Рыскельдиева; Тавр. нац. ун-т им. В.И.Вернадского. - Симф., 2000. - 186 c. - рус.

Розглянуто основні принципи феноменологічно орієнтованої історико-філософської методології. Значну увагу приділено творчості Л.Вітгенштейна. Досліджено епістемологічні основи аналітичної традиції та її імпліцитні зв'язки з класичною метафізикою. Окремі розділи присвячено інтерпретації класичного буддійського філософського тексту (Lankatara Sutra).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3 г(0) я431(4УКР)3 + Ю3(0)6 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Koshkul J.  
The effect of annealing on mechanical properties and structure of carbon black polypropilene composites = Вплив відпуску на механічні властивості і структуру чорних вуглецевих поліпропіленових композитів / J. Koshkul // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 1999. - 35, № 1. - С. 75-82. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Наведено результати досліджень зміни механічних і низки фізичних характеристик поліпропілену без і з трьома наповнювачами польського виробництва залежно від термічної обробки. Встановлено, що при вмісті 10% сажового наповнювача композит має властивості електропровідного матеріалу. Після термічної обробки механічні властивості матеріалів, за винятком ударної в'язкості, покращуються. Це пов'язане частково із зміною кристалічної структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського