Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕФРИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гейко О. О. 
Фізіологічна активність природного пептидного комплексу нирок та його синтетичних аналогів в умовах норми і при експериментальних її порушеннях : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. О. Гейко; УААН. Ін-т свинарства. - Полтава, 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Вивчено фізіологічну активність природного пептидного комплексу нирок (ППКН) та його синтетичних аналогів про-глу-ліз-асп-сер-арг-ліз (PEKDSRK), про-глу-ліз-асп-лей-арг-ліз (PEKDLRK), про-глу-ліз-асп-асп-арг-лей (PEKDDRL) при внесенні в кров донорів in vitro в умовах фізіологічної норми та аутоімунного нефриту на двох видах тварин, а також при фтористій інтоксикації та ураженні етиленгликолем. Указані пептиди не мають видоспецифічності дії. В крові донорів in vitro пептиди здійснювали вплив на Т-клітинну ланку імунітету. ППКН та його синтетичні аналоги сприяли збільшенню експресії CD-3, 4, 8, 72 молекул на поверхні лімфоцитів, посилювали проліферацію лімфоцитів та фагоцитарну активність нейрофілів. При аутоімунному нефриті пептиди блокували аутоімунну відповідь на антигени, проявляли еритропоетинподібну активність. При різних видах інтоксикації етиленгліколем здійснювали регуляторну дію на процеси регенерації та репарації, нормалізували коагуляційний потенціал крові, обмін нуклеїнових кислот та процеси перекисного окислення ліпідів в тканинах нирок. За умов інтоксикації фтористим натрієм відновлювали показники гемостазу. Таким чином, пептиди нирок мають важливе значення в підтримці фізіологічного стану нирок та цілісного організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.39 пептидний комплекс нирок + Р414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Платонова Т. М. 
Лабораторна діагностика стану системи гемостазу / Т. М. Платонова, Т. М. Чернишенко, О. В. Горницька, О. М. Савчук, Л. І. Соколовська, М. Ш. Гамісонія, Є. М. Макогоненко // Укр. біохім. журн.. - 2000. - 72, № 6. - С. 67-73. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Ферменты - активаторы фибриногена, протромбина, протеина С, выделенные из яда щитомордника обыкновенного и эфы многочешуйчатой, могут быть использованы в качестве "инструмента" как для исследований процесса тромбообразования на модельных системах, так и для диагностических целей в клинической практике. Разработанный на их основе комплекс диагностических тестов позволяет дать характеристику состояния системы гемостаза при разных патологиях, а также своевременно выявить нарушение равновесия между отдельными звеньями гемостаза. Тесты апробированы на плазме крови больных с заболеваниями сердечно-сосудистой системы, язвенной болезнью, нефритами, преэклампсиями в период беременности и др.; они высокочувствительны, информативны, легко выполнимы и не требуют дополнительного оборудования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голубовська О. А. 
Некардіальні ускладнення дифтерії у дорослих : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.13 / О. А. Голубовська; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено клінічний перебіг ускладнень з боку нервової системи та нирок у разі дифтерії. Зазначено особливості клінічного перебігу дифтерійних нефрозо-нефритів та полінейропатій, що виникають у ранній та пізній стадіях захворювання, їх зв'язок з тяжкістю перебігу самої дифтерії, розповсюдженістю місцевого запального процесу, вплив супутньої патології на частоту виникнення та тяжкість перебігу цих ускладнень. Висловлено припущення про різний механізм ураження нервової системи у разі дифтерії в ранній та пізній терміни захворювання. З'ясовано особливості перебігу гострої ниркової недостатності за тяжких форм дифтерії залежно від причин її виникнення в цих хворих. Вивчено ефективність основних методів лікування дифтерійних полінейропатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білоконь А. М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / А. М. Білоконь; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2002. - 20 c. - укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі та конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії та пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Боброва Н. О. 
Вплив основних медіаторних систем організму на експресію поверхневих глікопротеїдів лейкоцитів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / Н. О. Боброва; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив основних медіаторних систем організму на манозовмісні мембранні структури (ММС) лейкоцитів. Розглянуто дію синтетичного антиоксиданту мексидолу та інсуліну, як ростового фактора, на експресію ММС лейкоцитів. Встановлено, що лімфоцити та поліморфноядерні лейкоцити реагують на дію інсуліну посиленням експресії їх ММС. Доведено, що за умов зміни медіаторних систем організму за експериментальних патологій (гострий стрес, інтоксикація тетрахлорметаном, фенілгідразинова анемія, аутоімунний нефрит) органні пептидні комплекси та пептидні фрагменти гемоглобіну регулюють функціональний стан клітин імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242*725.111.331

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Майданник В. Г. 
Тубулоинтерстициальные болезни почек у детей / В. Г. Майданник. - К. : Знання України, 2002. - 156 c. - Библиогр.: с. 150-155 - рус.

Изложены современные представления об этиологии, патогенезе, клинико-морфологических проявлениях наиболее распространенных тубулоинтерстициальных поражений почек у детей. На основании обобщения данных современной литературы, опыта, накопленного сотрудниками кафедры педиатрии N4 Национального медицинского университета им. А.А.Богомольца приведены методы диагностики и лечения заболеваний органов мочевой системы у детей. Приведена классификация тубулоинтерстициального нефрита у детей. Предложены выдержки из материалов 10-го пересмотра Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем (класс XIV. Болезни мочеполовой системы).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кокощук Г. І. 
Імунологічні і морфологічні передумови розвитку гломеруло-тубулярного дисбалансу при експериментальному нефриті Мазугі / Г. І. Кокощук, О. В. Кокощук, І. Г. Кушнір // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 1. - С. 148-151. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У дослідах на щурах з експериментальним Мазугі-нефритом констатовано розвиток клубочково-канальцевого дисбалансу внаслідок взаємодії на мембранні капсули Шумлянського - Боумена антигенів та антитіл, вивільнення біологічно-активних речовин (серотоніну, гістаміну), які виступають зв'язувальною ланкою в розвитку клубочкових і канальцевих дисфункцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пиріг Л. А. 
Артеріальна гіпертензія як клінічно-класифікаційна ознака гломерулонефриту (огляд літератури та власних досліджень) / Л. А. Пиріг // Журн. Акад. мед. наук України. - 2002. - 8, № 2. - С. 291-301. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Обгрунтовано доцільність виділення в перебігу гострого гломерулонефриту нефритичного варіанта. Виникнення за хронічного гломерулонефриту стабільної гіпертензії після певної тривалості догіпертензивного періоду збігається зі зниженням функціонального стану нирок і більш глибокими морфологічними змінами в нирковій паренхімі, особливо в мозковому шарі. Це дає підставу виділити до- та гіпертензивну клінічні стадії хронічного гломерулонефриту, тривалість яких менша (тобто хвороба прогресує швидше) у жінок, хворих старших вікових груп та за нефротичного варіанта захворювання.


Ключ. слова: артеріальна гіпертензія, гломерулонефрит, класифікація
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р414.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Пиріг Л. А. 
Структурні властивості мембран клітин крові у хворих на пієлонефрит / Л. А. Пиріг, О. В. Стефанов, О. І. Лебедь, І. О. Дудар, А. І. Соловйов, М. О. Колесник, В. П. Маковецький // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 1. - С. 62-71. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою флуоресцентних методів вивчено структурні властивості та фізико-хімічні параметри мембран лейкоцитів та еритроцитів у хворих на хронічний пієлонефрит (ХПН). Установлено, що в разі ХПН порушується конформація мембранних білків, зменшується рівень їх занурення у ліпідний матрикс, знижується мікров'язкість гідрофобних ділянок останнього та розпушуються поверхневі шари мембран. Характер змін значень показників структурних властивостей мембран еритроцитів відрізняється від зареєстрованих для лейкоцитарних мембран, крім зменшення рівня занурення білків у ліпідний бішар. Так, у мембранах еритроцитів хворих на ХПН спостережено підвищення полярності загальних гідрофобних ділянок мембран і зростання від'ємного заряду мембранної поверхні. Одержані результати обговорено з урахуванням ролі цих клітин крові в патогенезі нефритів.


Ключ. слова: пієлонефрит, структура мембран, мембрани еритроцитів, мембрани лейкоцитів, флуоресцентні методи
Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хамдан Х.Ф. Хамдан 
Особливості перебігу гломеруло- і тубулоінтерстиціального нефритів, асоційованих з вірусами простого герпесу і цитомегалії, та стану антиоксидантної системи у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Х.Ф. Хамдан Хамдан; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2003. - 16 c. - укp.

Вивчено клінічні особливості перебігу гострого та хронічного гломерулонефритів (ГН) і тубулоінтерстиціального нефритів (ТІН) у асоціації з вірусом простого герпесу (HSV) і цитомегалії (HCMV). Установлено, що інфікованість HSV і HCMV хворих дітей складає 41(59,4 %), а мікст-асоціація HSV і HCMV досягла 22(53,6 %) серед інфікованих дітей. Доведено, що HSV і HCMV не є провідним критерієм у розвитку конкретного клінічного синдрому або форми нефритів у дітей, за винятком гострого ТІН, за якого інфікованість виявлено в 90,9 % хворих. З'ясовано, що асоціація ГН і ТІН з HSV і HCMV сприяє тяжкості перебігу захворювання та розвитку низької чутливості до терапії. Визначено, що наявність HSV і HCMV сприяє розвитку оксидативного стресу за рахунок супресії активності антиоксидантних ферментів (каталази, пероксидази, відновленого глутатіону) у дітей, хворих на гострий та гронічний ГН і ТІН. Установлено кореляційну залежність зниження екскреції аміаку та титрових неорганічних кислот від активності антиоксидантних ферментів у дітей, хворих на гострий ТІН, і високого рівня малонового діальдегіду з проявами хронічної ниркової недостатності за хронічних ГН і ТІН. Зазначено, що розроблений спосіб лікування даних дітей противірусними препаратами "Віролекс" і "Реаферон" є найбільш ефективним щодо ліквідації антиоксидантного стресу в порівнянні з використанням вітаміну Е та есенціале.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Актуальні проблеми нефрології : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: Т. Д. Никула; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 308 с. - укp.

Розглянуто питання реабілітації в нефрології, актуальні проблеми лікування, гломеруло- та пієлонефриту, хронічної ниркової недостатності, гемодіалізу, трансплантації нирки. Визначено шляхи удосконалення спеціалізованої допомоги нефрологічним хворим, висвітлено загальну стратегію їх реабілітації. Наведено прогностичні критерії хронізації та прогресування гломерулонефриту у дітей. Викладено сучасні підходи до терапії гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом у дітей, нові підходи до корекції протирецидивної терапії хронічного гломерулонефриту. Проаналізовано клінічну ефективність кальцеміну у разі остеопатій у хворих з захворюванням нирок, роль гомоцистеїну у прогнозуванні перебігу хронічного гломерулонефриту. Описано особливості профілактики гестозу у вагітних з хронічним пієлонефритом, зміни неспецифічних адаптаційних реакцій організму залежно від способу лікування у хворих з хронічною нирковою недостатністю, процеси вільно-радикального та перекисного окиснення ліпідів у хворих з нирковою недостатністю. Розкрито вплив препарату "Рекормон" на показники варіабельності серцевого ритму у хворих з термінальною хронічною нирковою недостатністю в період лікування гемодіалізом. Наведено результати імуносупресивної індукційної терапії у реципієнтів ниркових алотрансплантантів з використанням комбінації препаратів "Зенапакс" та "Сел-Септ".

Рассмотрены вопросы реабилитации в нефрологии, гломеруло- и пиелонефрита, хронической почечной недостаточности, гемодиализа, трансплантации почки. Определены пути усовершенствования специализированной помощи нефрологическим больным, освещена общая стратегия их реабилитации. Приведены прогностические критерии хронизации и прогрессирования гломерулонефрита у детей. Представлены современные подходы к терапии острого гломерулонефрита с нефритическим синдромом у детей, новые подходы к коррекции противорецидивной терапии хронического гломерулонефрита. Проанализированы клиническая эффективность кальцемина при остеопатиях у больных с заболеванием почек, роль гомецистеина в прогнозировании протекания хронического гломерулонефрита. Описаны особенности профилактики гестоза у беременных с хроническим пиелонефритом, изменения неспецифических адаптационных реакций организма в зависимости от способа лечения у больных с хронической почечной недостаточностью, процессы свободно-радикального и перекисного окисления липидов у больных почечной недостаточностью. Изучено влияние препарата "Рекормон" на показатели вариабельности сердечного ритма у больных с терминальной хронической почечной недостаточностью в период лечения гемодиализом. Приведены результаты иммуносупрессивной индукционной терапии у реципиентов почечных алотрансплантантов с использованием комбинации препаратов "Зенапакс" и "Сел-Септ".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414я54(4УКР)31 + Р69я54(4УКР)31

Шифр НБУВ: Ж70112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Головченко Н. М. 
Клініко-патогенетичний скринінг уронефропатій у дітей та підлітків : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. М. Головченко; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Полякова Т. В. 
Морфометрична характеристика структур периферичного цитотрофобласта в плаценті при гіпертонічній хворобі і хронічному нефриті у вагітних / Т. В. Полякова // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 319-320. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Борисова Т. П. 
Морфологічні особливості гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом у дітей / Т. П. Борисова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 19-24. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Ключ. слова: острый гломерулонефрит, нефритический синдром, дети, морфология, клинико-морфологические корреляции
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Борисова Т. П. 
Сезонные особенности течения острого гломерулонефрита с нефротическим синдромом у детей / Т. П. Борисова // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 124-127. - Библиогр.: с. 127 - рус.

Обстежено 247 дітей з нефротичним синдромом гострого гломерулонефриту (ГГН) віком 3 - 14 років. Встановлено, що підвищена захворюваність ГГН вірогідно частіше спостерігалася в літньо-осінній період. Це дозволяє припустити його етіологічний фактор. Серед особливостей ГГН у літній період - висока частота й стійкість азотемії, знижена клубочкова фільтрація, тривала макрогематурія, стійка виражена еритроцитурія, наявність структурних змін паренхіми нирок, гіперкоагуляції, підвищення Ig M крові, ШОЕ. У дітей, які занедужали восени, рідше зустрічалися азотемія, гіперкреатинін, знижена фільтрація, порушення концентраційної функції й сонографічні зміни паренхіми нирок, частіше відзначалися підвищення сироваткового Ig G і більш виражена динаміка регресу еритроцитурії. Серед особливостями зимового періоду - менша частота вихідної вираженої еритроцитурії, низькі рівні Ig M крові, весняного сезону - більш виразна динаміка зменшення еритроцитурії. Безпосередній результат лікування гірший влітку, кращий - восени. Встановлено, що результат не залежав від сезону захворювання, а віддалений істотно кращий у дітей, які занедужали восени.

Обследовано 247 детей с нефритическим синдромом острого гломерулонефрита (ОГН) в возрасте от 3 до 14 лет. Установлено, что повышенная заболеваемость ОГН чаще встречается в летне-осенний период. Это позволяет предположить его этиологический фактор. Среди особенностей ОГН в летний период - высокая частота и стойкость азотемии, сниженная клубочковая фильтрация, длительная макрогематурия, стойкая выраженная эритроцитурия, наличие структурных изменений паренхимы почек, гиперкоагуляции, повышение Ig M крови, СОЭ. У детей, заболевших осенью, реже встречались азотемия, гиперкреатинемия, сниженная фильтрация, нарушение концентрационной функции и сонографические изменения паренхимы почек, чаще отмечались повышение сывороточного Ig G и более выраженная динамика регресса эритроцитурии. Особенностями зимнего периода явились меньшая частота исходной выраженной эритроцитурии, низкие уровни Ig M крови, весеннего сезона - более отчетливая динамика уменьшения эритроцитурии. Также установлено, что непосредственный результат лечения был достоверно хуже летом, лучше осенью. Ближайший результат не зависел от сезона заболевания, а отдаленный был существенно лучше у детей, заболевших осенью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вестник науки и техники. Вып. 1(20) / ред.: А. П. Марченко; Нац. техн. ун-т "Харьк. политехн. ин-т". - Х., 2005. - 84 с. - рус.

Рассмотрены вопросы машиностроения, химических и информационных технологий. Проанализировано влияние продольной формы зуба колеса в виде спирали Архимеда на кинематику цилиндрических арочных передач Новикова с двумя линиями зацепления. Приведены результаты исследований показателей топливной экономичности и токсичности отработанных газов дизеля, работающего на рапсометиловом эфире. Изучено влияние термической обработки на магнитные свойства магнитотвердых сплавов. Освещены технологические аспекты разработки нефритовых покрытий с использованием техногенного сырья. Рассмотрен дериватографический метод исследования процесса получения серебряного катализатора технологии формальдегида, модифицированного кобальтом. Представлена интеллектуальная логистическая концепция в управлении автоматизированными производственными системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Борисова Т. П. 
Клініко-морфологічна характеристика, лікування та прогноз гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом у дітей : Автореф. дис... д-ра мед. наук / Т. П. Борисова; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2005. - 39 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностичних та лікувально-профілактичних заходів за гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом (ГГННС) у дітей на основі вивчення клінічних та морфологічних особливостей захворювання та чинників, що впливають на характер його перебігу. Встановлено частоту функціональних та структурних змін у тубулярному апараті, показано їх патогенетичну роль за ГГННС. За даними черезшкірної біопсії нирки встановлено морфологічні типи гломерулонефриту (мезангіопроліферативний, ендокапілярний проліферативний, мезангіокапілярний), продемонстровано патоморфоз ГГННС. З урахуванням клініко-морфологічних зіставлень репрезентовано клінічні еквіваленти морфологічних змін ниркових структур. Уточнено патогенез розвитку тубуло-інтерстиційного компонента. Визначено параметри прогнозування перебігу ГГННС у дитячому віці, створено математичну модель хронізації захворювання. На підставі комплексної оцінки клінічних, функціональних та морфологічних характеристик ГГННС обгрунтовано та розроблено нову терапевтичну тактику, що передбачає обмеження терміну використання антибіотиків, застосування антагоністів кальцію, диференційоване призначення низькомолекулярних гепаринів, санацію вогнищ хронічної інфекцій, а також вилучення лікарських препаратів у період зворотного розвитку захворювання. Показано ефективність розроблених лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Белый Я. И. 
Топливные шлаки. Перспективное сырье при разработке составов цветных нефритованных глазурей / Я. И. Белый, А. В. Зайчук, Н. А. Минакова // Хім. пром-сть України. - 2005. - № 4. - С. 12-14. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Встановлено можливість одержання коричневих безпігментних склопокриттів для тонкокерамічних виробів санітарно-технічного та художньо-декоративного призначення за умови введення до складу нефритованої прозорої поливи паливних шлаків та водорозчинних солей металів змінної валентності. З використанням сучасних методів колориметрії вивчено колірні характеристики розроблених полив'яних покриттів, а диференційно-термічним методом аналізу встановлено флюсуючу дію дослідних забарвлювальних солей на базову шлаковмісну поливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436.1-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Іванов Д. Д. 
Нефрологія в практиці сімейного лікаря : навч. посіб. / Д. Д. Іванов, О. М. Корж. - К., 2006. - 272 c. - укp.

Розглянуто питання нефрології, які виникають у практичній діяльності сімейних лікарів. Висвітлено особливості обстеження нирок і сечових шляхів. Наведено методи дослідження функції нирок, здатності нирок до осмотичного розведення та концентрування сечі та регуляції осмотичного гомеостазу. Охарактеризовано спадкові та природжені нефропатії, інфекції сечових шляхів, гломерулонефрит, діабетичну нефропатію, інтерстиціальний нефрит, гостру ниркову недостатність, нефропатію вагітних. Запропоновано класифікацію хвороб сечової системи.

Рассмотрены вопросы нефрологии, которые возникают в практической деятельности семейных врачей. Освещены особенности обследования почек и мочевых путей. Приведены методы исследования функции почек, пригодности почек к осмотическому разведению и концентрации мочи и регуляции осмотического гомеостаза. Охарактеризованы наследственные и врожденные нефропатии, инфекции мочевых путей, гломерулонефрит, диабетическая нефропатия, интерстициальный нефрит, острая почечная недостаточность, нефропатия беременных. Предложена классификация болезней мочевой системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414 я7 + Р69 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА691715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Синяченко О. В. 
Генетически обусловленная подагра: особенности течения / О. В. Синяченко, Г. А. Игнатенко, И. В. Мухин, Н. А. Володкина // Цитология и генетика. - 2006. - 40, № 3. - С. 72-77. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Представлены результаты анализа клинико-рентгено-лабораторных особенностей течения подагры у 74 больных с наследственной обусловленностью и 94 больных с некомпрометированными генеалогиями. Показано, что наследственная форма подагры характеризуется началом заболевания в более молодом возрасте, сопровождается выраженными нарушениями пуринового обмена, приводящими к тяжелому рецидивирующему течению суставного (с наличием рентгенологических признаков костной деструкции) и почечного (уратный нефролитиаз, иммунокомплексный гломерулонефрит, тубулоинтерстициальный нефрит) синдромов, раннему появлению и быстрому прогрессированию хронической почечной недостаточности. Заболевание сопровождается высокой частотой кардиоваскулярной патологии, негативно сказывающейся на сокращении продолжительности жизни пациентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського