Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (33)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>K=НЕЙРОМЕДІАТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 159
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Золотухин С. Е. 
Активность гипоталамо-гипофизарно-надпочечниковой системы на этапе формирования полиорганной недостаточности при травматическом токсикозе / С. Е. Золотухин // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2000. - № 1. - С. 41-44. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Травматичний токсикоз змодельовано експериментально шляхом тривалого розчавлювання м'яких тканин стегон щурів. Функціональний стан (ГГНС) визначено за рівнем кортикостерон-реалізуючого фактора, АКТГ, 11-ОКС у надниркових залозах та плазмі крові, а також кортикостерону, альдостерону і дезоксикортикостерону в тканинах печінки та нирок. У результаті дослідження встановлено важливу роль ендотоксемії в патогенезі розладнань ГГНС у явищах шоку. Показано, що ендогенна інтоксикація підсилює викид до крові нейромедіаторів та гормонів. Разом з тим вона пригнічує процеси їх біосинтезу. Під час шоку розвивається недостатність надниркових залоз. Зниження утилізації стероїдних гормонів тканинами обумовлює також позанадниркову недостатність. Остання відображає факт розвитку поліорганної недостатності. Блокування пускових факторів певним чином і підтримка (або протезування) органів, які втягнуто в поліорганну недостатність, мають важливе практичне значення для ефективного лікування постраждалих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.133

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гарбузова С. М. 
Катехоламін- та серотонінергічні кореляти формування морфінної залежності у щурів пубертатного віку / С. М. Гарбузова // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 48-50. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На нелінійних щурах-самцях пубертатного віку досліджена участь катехоламін- та серотонінергічних механізмів у формуванні потягу до морфіну. Показано ініціальний неспецифічний характер включення центральних нейромедіаторних систем емоціогенних структур мозку в реакцію на дію морфіну та наступне пригнічення периферичної ланки нейромедіації при тривалому введенні цього алкалоїда. Обговорюються нейрохімічні кореляти дезадаптації в пубертатному віці, яка призводить до ранньої наркотичної залежності. Це може вказувати на існування в даному віковому періоді онтогенезу особливого фактора ризику розвитку штучно набутої мотивації - пристрасті до морфіну (підкріплюючого агента в системі позитивно-емоційного реагування).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Громов Л. О. 
Нейромедіаторні та нейропептидні механізми розвитку абстинентного синдрому у морфінзалежних тварин / Л. О. Громов, М. А. Філоненко // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 2. - С. 138-143. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Досліджували нейромедіаторні та нейропептидні механізми розвитку залежності від морфіну та абстинентного синдрому у щурів. Встановлено, що фізична залежність та абстинентний синдром розвиваються на фоні обмеження реагування адренергічної та дофамінергічної систем. В той же час активність серотонін-, ГАМК-, вазопресин- та окситоцинергічної систем при абстинентному синдромі пригнічена. Показано, що агоністи опіатних рецепторів буторфанол та лоперамід позитивно впливають на фізичний стан тварин з абстиненцією. Аналогічну дію мають активатори адренергічної (ефедрин, фенілефрин), дофамінергічної (лівоДОФА, апоморфін) та серотонінергічної (триптофан) систем, а також нейропептиди вазопресин та окситоцин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Скляров О. Я. 
Особливості спільної дії нейромедіаторів на секреторну функцію шлунка щурів при різних функціональних станах його слизової оболонки / О. Я. Скляров, А. М. Маслянко, Т. І. Бондарчук // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 1. - С. 66-68. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено особливості спільної дії ацетилхоліну (Ах) та серотоніну (Ст) на характер шлункової секреції, стимульованої гістаміном (Гіс), у інтактних щурів і тварин із ураженням шлунка. Деструктивно-геморагічні зміни слизової оболонки шлунка моделювалися внутрішньоочеревинним введенням норадреналіну. Секреторну функцію шлунка оцінювали за методом перфузії. Показано, що при згаданій стресовій дії ушкоджується 20 - 60% поверхні слизової оболонки шлунка. Спільна дія Ах, Ст і Гіс у інтактних тварин виявила домінуючий вплив Ст на кислотовиділення. Ах і Ст модулюють секреторну активність головних клітин, але вплив сумації на секрецію пепсиногена не був вираженим. Ст на фоні введення Гіс стримував секрецію кислоти та пепсину. У тварин зі структурно-геморагічними ушкодженнями слизової оболонки шлунка показники секреції при спільній дії нейромедіаторів були меншими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Діагностика і лікування ураження серця та нирок при артеріальній гіпертензії : Матеріали наук.-практ. конф. з міжнар. участю, 9 - 10 листоп. 2004 р., Харків / ред.: А. Я. Циганенко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2004. - 106 c. - укp.

Розглянуто порівняльні аспекти впливу комбінованих препаратів рослинного походження на функціональний стан нирок у хворих із хронічною серцевою недостатністю ішемічного генезу, хронобіологічні аспекти ліпідного профілю крові у пацієнтів з ішемічною хворобою серця. Розкрито роль нейромедіаторних амінокислот в діагностиці ішемічного інсульту в гострому періоді на тлі артеріальної гіпертензії, роль моноцитів та хімази в розвитку діабетичної нефропатії та артеріальної гіпертензії.

Рассмотрены сравнительные аспекты влияния комбинированных препаратов растительного происхождения на функциональное состояние почек у больных с хронической сердечной недостаточностью ишемического генеза, хронобиологические аспекты липидного профиля крови у пациентов с ишемической болезнью сердца. Раскрыта роль нейромедиаторных аминокислот в диагностике ишемического инсульта в остром периоде на фоне артериальной гипертензии, роль моноцитов и химазы в развитии диабетической нефропатии и артериальной гипертензии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 я431(0) + Р414 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мишуніна Т. М. 
Гамма-аміномасляна кислота в органах репродуктивної системи / Т. М. Мишуніна // Ендокринологія. - 2002. - 7, № 2. - С. 281-288. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Наведено сучасні дані про локалізацію гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), функціональні характеристики і структуру ферментів її обміну, транспортерів та різних типів рецепторів в органах жіночої (яйцепровід, яєчник, матка, піхва, плацента) та чоловічої (сім'яники, їх придатки, сім'яні пухирці, простата, сім'яні протоки) систем репродукції, а також у статевих клітинах. Зазначено, що ГАМК у цих органах, поряд із нейромедіаторною функцією, відіграє регулювальну або модуляторну роль щодо утворення або секреції статевих гормонів, транспорту яйцеклітини яйцепроводом, скорочення матки, рухливості сперматозоїдів та їх здатності до запліднення, контролю артеріального тиску у судинах репродуктивних органів, а також транспорту активних речовин до плоду через плацент

Приведены современные данные о локализации гамма-аминомасляной кислоты (ГАМК), функциональных характеристиках и структуре ферментов ее обмена, транспортерах и разных типах рецепторов в органах женской (яйцепровод, яичник, матка, влагалище, плацента) и мужской (семенные железы, их придатки, семенные пузырьки, семенные протоки, простата) систем репродукции, а также в половых клетках. Отмечено, что ГАМК в этих органах, одновременно с нейромедиаторной функцией, играет регуляторную или модуляторную роль в отношении образования или секреции половых гормонов, транспорта яйцеклетки по яйцепроводу, сокращения матки, подвижности сперматозоидов и их способности к оплодотворению, контроля артериального давления в сосудах репродуктивних органов, а также транспорта активных веществ к плоду через плаценту

In this review modern data on GABA localization, functional characteristics and structure of the enzymes of GABA metabolism, transporters, and different types of GABA receptors in the organs of female (ovary, oviduct, uterus, vagina, placenta) and male (testes, seminiferous tubules and vesicles, prostate) reproductive systems and germ cells are presented. GABA plays in these organs - along with a neuromediator function - a regulating, paracrine role in the processes of production or secretion of sexhormones, transport of oocytes along the oviduct, uterine contraction, motility and fertility of spermatozoa, control of blood pressure in the vessels of reproductive organs and transport of biologically active compounds to embryos across the placenta


Ключ. слова: гамма-аміномасляна кислота, органи жіночої та чоловічої репродуктивної системи, статеві клітини
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дроговоз С. М. 
Фармакологія на допомогу лікарю, провізору та студенту : Підруч.-довід. для студ. вищ. навч. закл. / С. М. Дроговоз, В. В. Страшний. - Х. : Издат. центр ХАИ, 2002. - 479 c. - укp.

Висвітлено основні етапи розвитку галузі фармакології. Описано принципи дозування ліків, механізм їх дії, класифікацію. Розкрито фактори, що впливають на фармакокінетику та фармакодинаміку ліків. Розглянуто лікарські засоби, що впливають на центральну нервову, периферичну, кровотворну, серцево-судинну системи, периферичні нейромедіаторні процеси (еферентну нервову систему), обмін речовин, антибластомні, хіміотерапевтичні лікарські засоби. Особливу увагу приділено засобам для лікування алергічних захворювань.

Освещены основные этапы развития отрасли фармакологии. Описаны принципы дозировки лекарств, механизм их действия, классификация. Раскрыты факторы, которые влияют на фармакокинетику и фармакодинамику лекарств. Рассмотрены лекарственные средства, влияющие на центральную нервную, периферическую, кроветворную, сердечно-сосудистую системы, периферические нейромедиаторные процессы (эфферентная нервная система), обмен веществ, антибластомные, химиотерапевтические лекарственные средства. Особое внимание уделено средствам для лечения аллергических заболеваний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281я73

Шифр НБУВ: ВА628591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Щербань Н. Г. 
Изучение интегративных регуляторных систем внутриклеточного метаболизма как мониторинговый критерий оценки гомеостаза в условиях токсического воздействия ксенобиотиков / Н. Г. Щербань // Врачеб. практика. - 2006. - № 2. - С. 91-95. - Библиогр.: с. 95 - рус.

Вивчено стан нейромедіаторів, параметрів рецепторного зв'язування та циклазний медіаторний каскад у білих щурів, які одержували перорально ксенобіотики в підгострому досліді 1/10, 1/100, 1/1000 ДЛ 50. Дослідження проведено з метою комплексної оцінки показників трансмітерних і трансдукторних систем, що дозволяє зрозуміти патологічні механізми розвитку інтоксикації та з'ясувати енергетичне забезпечення пристосувальних реакцій. Дані експериментів підтверджують, що під впливом ксенобіотиків відбувається глибока перебудова систем регуляції метаболічних процесів і нейромедіаторних систем, які забезпечують гомеостатичну функцію за умов адаптації організму.

Изучено состояние нейромедиаторов, параметров рецепторного связывания и циклазный медиаторный каскад у белых крыс, подвергавшихся пероральному воздействию ксенобиотиков в подостром опыте 1/10, 1/100, 1/1000 ДЛ 50. Исследования проведены с целью комплексной оценки показателей трансмиттерных и трансдукторных систем, что позволяет понять патологические механизмы развития интоксикации и выяснить энергетическое обеспечение приспособительных реакций. Данные экспериментов подтверждают, что под влиянием ксенобиотиков происходит глубокая перестройка систем регуляции метаболических процессов и нейромедиаторных систем, обеспечивающих гомеостатическую функцию в условиях адаптации организма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.4/5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ковтуненко В. О. 
Лікарські засоби з дією на периферійну нервову систему : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. О. Ковтуненко. - К., 2005. - 426 c. - укp.

Наведено загальні відомості про периферійну нервову систему, проаналізовано взаємозв'язок між будовою речовин - лікарських препаратів та їх фармакологічною дією. Описано властивості більше 650 фармацевтичних препаратів, групи міо- та нейротропних спазмолітиків, гістаміну та антигістамінників, визначено їх домінуючий вплив на периферійні нейромедіаторні процеси.

Приведены общие сведения о периферической нервной системе, проанализирована взаимосвязь между структурой веществ - лекарственных препаратов и их фармакологическим действием. Описаны свойства более 650 фармацевтических препаратов, группы мио- и нейротропных спазмолитиков, гистамина и антигистаминников, определено их доминирующее влияние на периферические нейромедиаторные процессы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281я73

Шифр НБУВ: ВС43289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Верхратський О. Н. 
Ендоплазматичний ретикулум і регуляція вивільнення нейромедіаторів у пресинаптичних терміналях / О. Н. Верхратський, С. А. Федулова // Фізіол. журн. - 2004. - 50, № 4. - С. 142-149. - Бібліогр.: 65 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1*02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Федирко Н. В. 
Изменения функционирования $E bold roman Ca sup 2+-АТФаз экзокринных клеток крыс при экспериментальном диабете / Н. В. Федирко, Ю. А. Вац, И. А. Кругликов, Н. В. Войтенко // Нейрофизиология. - 2003. - 35, № 5. - С. 386-391. - Библиогр.: 27 назв. - рус.


Ключ. слова: кальций, Са"2+-АТФаза, экзоцитоз, стрептозотоцин, диабет, слюнные железы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Сторчак Л.  
Кальцийзависимое и кальцийнезависимое высвобождение [$E bold {nothing sup 3 roman H}] ГАМК из синаптосом головного мозга крыс: влияние температуры / Л. Сторчак, А. Тарасенко, М. Линецкая, Н. Позднякова, Н. Гиммельрейх // Нейрофизиология. - 2002. - 34, № 5. - С. 339-345. - Библиогр.: 19 назв. - рус.


Ключ. слова: ГАМК, кальцийзависимое и кальцийнезависимое высвобождение нейропередатчика, деполяризация, синаптосомы
Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Борисова Т. А. 
Моделированная гравитация и глутаматэргическая передача в больших полушариях мозга / Т. А. Борисова, Н. В. Крысанова, Н. Г. Гиммельрейх // Косм. наука і технологія. - 2002. - 8, № 5-6. - С. 62-65. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177-631.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Молдаван М. Г. 
Роль нейромедіаторних систем хвостатого ядра в здійсненні інструментального умовного рефлексу / М. Г. Молдаван, В. В. Саченко, А. А. Дрига // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 42. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Давидовська Т. Л. 
Фактор переносу модулює гальмівну дію нейромедіаторів на гладенькі м'язи кишечнику / Т. Л. Давидовська, І. Б. Філіппов, О. В. Цимбалюк, М. Ф. Шуба, Л. С. Холодна // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 5. - С. 9-16. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.821

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Stepanyuk A. R. 
Estimating transmitter release rates and quantal amplitudes in central synapses from postsynaptic current fluctuations / A. R. Stepanyuk, Y. A. Boychuk, T. N. Tsugorka, Y. I. Drebot, I. V. Lushnikova, T. A. Pivneva, P. V. Belan // Фізіол. журн. - 2004. - 50, № 4. - С. 22-32. - Библиогр.: 17 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1*02 + Е60*739.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Кузнецова С.  
Місце комбінації пірацетаму та циннаризину у системі реабілітації хворих, які перенесли ішемічний інсульт / С. Кузнецова // Ліки України. - 2005. - № 2. - С. 58-59. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що високий відсоток інвалідності серед осіб, які перенесли інсульт, визначає актуальність розробки ефективних методів реабілітації. Основним завданням відновної терапії є регуляція метаболічних і гемодинамічних процесів, ступінь порушення яких визначає патоморфологічний базис постінсультних синдромів. У системі реабілітації хворих, які перенесли інсульт, активно використовують ноотропи (пірацетам), антагоністи кальцію (циннаризин, стугерон, німотоп). Пірацетам стимулює біоелектричні процеси в центральній нервовій системі, активізує нейромедіаторний обмін, підвищує стійкість тканин мозку до гіпоксії, покращує реологічні властивості крові, оптимізує споживання кисню та глюкози. Препарат підвищує інтеграційну та когнітивну діяльність мозку, сприяє процесам навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Борисова Т. А. 
ГАМК и глутамат: экзоцитоз и $E bold roman Na sup +-зависимое освобождение из нервных окончаний головного мозга в экстремальных условиях / Т. А. Борисова, Н. Г. Позднякова, Н. В. Крысанова, Н. Г. Гиммельрейх // Косм. наука і технологія. - 2005. - 11, № 1-2. - С. 98-102. - Библиогр.: 17 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Євтушенко О. О. 
Асиметричний міжпівкульний вплив протиепілептичних препаратів на рівень моноамінів у головному мозку щурів / О. О. Євтушенко // Журн. Акад. мед. наук України. - 2004. - 10, № 3. - С. 563-568. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано вплив протиепілептичних препаратів на рівень нейромедіаторів (норадреналіну, дофаміну і серотоніну) в мозку білих щурів. Виявлено, що ці препарати вибірково діють на рівень різних моноамінів у мозку: "Фенобарбітал" підвищує рівень норадреналіну і дофаміну, "Карбамазепін" і "Ламотриджин" - норадреналіну, "Депакін" - серотоніну та дофаміну; "Топірамат" підвищує рівень усіх вказаних нейромедіаторів. Встановлено виражену латералізацію дії топірамату, депакіну, ламотриджину на праву півкулю мозку, фенобарбіталу - на ліву півкулю.


Ключ. слова: міжпівкульна асиметрія, нейромедіатори, фенобарбітал, карбамазепін, депакін, ламотриджин, топірамат, фелбамат
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Віничук С. М. 
Нейропротекція ішемічної напівтіні / С. М. Віничук, Т. І. Ілляш, М. М. Прокопів // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 5. - С. 68-74. - Бібліогр.: С. 73-74. - укp.

Проаналізовано результати експериментальних і клінічних досліджень ефективності засобів первинної та вторинної нейропротекції ішемічної напівтіні у разі гострого ішемічного інсульту. На підставі зібраного клінічного матеріалу і даних літератури підтверджено широкий спектр терапевтичної дії ноотропілу: нейропротекторний, метаболічний, нейромедіаторний, вазоактивний, антиагрегантний, а також нейромодуляторний ефекти.


Ключ. слова: інфаркт мозку, ішемічна напівтінь, нейропротекція, Ноотропіл, фармакологічна ефективність, показання до застосування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського