Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (18)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (16)Автореферати дисертацій (60)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=НІМЕЧЧИНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 755
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Клець В. К. 
Країнознавство : Курс лекцій: В 2 ч. Ч. 1 / В. К. Клець; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д. : Арт-Прес, 1998. - 190 c. - укp.

Наводяться відомості різноманітного характеру про такі країни світу, як США, Канада, Об'єднане королівство Великобританії та Північної Ірландії, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Італійська Республіка, Японія та Королівство Швеція. Розглядаються географічні дані, відомості про населення, його структуру, національний склад, найбільші міста, адміністративно-територіальний устрій, взаємовідносини між територіальними одиницями та центральними органами влади. Представлено відомості про політичні системи, організацію влади і провідні політичні партії та організації. Значне місце займають відомості історичного характеру: процес творення держав, основні етапи їх розвитку, найбільш значні події в житті держав у XX столітті. Висвітлюється сучасне соціально-економічне становище і стан системи освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0) я7 + С73(0) я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Генріксен Н.  
Національне примирення на прикордонних землях між Данією та Німеччиною після плебісцитів 20-х років / Н. Генріксен // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 35-37. - укp.

Досліджено історію конфлікту між Німеччиною та Данією стосовно прикордонних областей - Шлезвігу та Гольштайну, а також шляхи його розв'язання. Зазначено, що способи вирішення проблем меншин у Шлезвігу можуть стати прикладом для врегулювання національного питання в інших країнах.


Ключ. слова: Данія, Німеччина, Шлезвіг, національні меншини, плебісцит
Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.29(4Дан)-(4Нім)

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сидоренко Н. М. 
Національно-духовне самоствердження : У 3 ч. Ч. 3. Національні часописи у "таборовому просторі" Європи після завершення Другої світової війни (Італія, Великобританія, Німеччина, Австрія, 1945 - 1950) / Н. М. Сидоренко; Дослід. центр історії укр. преси. - К., 2000. - 160 c. - укp.

Розглянуто широке коло питань, пов'язаних з духовною і видавничою працею у середовищі українських військовополонених, переміщених осіб і біженців, а також національної еміграції у європейських країнах після завершення Другої світової війни, зокрема, в Італії, Великобританії, Німеччині й Австрії у 1945 - 1950 рр. Висвітлено типологічні особливості українських видань, мистецькі надбання періодики, європейські виміри духовно-національного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4=Ук) + Т3(0)628 + Т3(4УКР)623-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кривонос Р.  
Німеччина після виборів 1998 р.: проблеми і перспективи / Р. Кривонос // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 57-64. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано хід, результати та наслідки виборчої кампанії у Бундестаг 1998 р., а також причини поразки на виборах блоку ХДС/ХСС та перемоги СДПН. Оцінено роль канцлера ФРН Г.Коля в німецькій історії.


Ключ. слова: парламентські вибори, бундестаг, партії, ХДС/ХСС, СЄПН, ПДС, ВДП, "Союз90/Зелені, канцлер Г.Коль, Г.Шрьодер
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Нім)526"1998"

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Годований Є. Ф. 
Питання української історії в європейській пресі ХІХ ст. / Є. Ф. Годований. - К. : Знання, 1998. - 31 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp. - рус.

У праці на підставі публікацій європейської преси розглядаються питання української історії та культури. Доводиться, що зростання інтересу до проблем України зв'язане із загальним посиленням уваги Європи до слов'янських народів. Інтерес до вивчення України посилювався ще й тими обставинами, що Франція вбачала в українському народі потенційного союзника в боротьбі проти Російської імперії, а Німеччина бачила в ній ще й свої економічні інтереси. Згодом до західноєвропейських країн, які займалися українознавством, приєднались Данія, Італія, а європейські університети відкривали кафедри слов'янської філології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47.02 + Ч612.3(4)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Филиппенко В. А. 
Роль материалов и биоимплантационных покрытий в развитии проблемы эндопротезирования / В. А. Филиппенко, Л. А. Кладченко, И. Б. Тимченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 1998. - № 3. - С. 47-52. - Библиогр.: 46 назв. - рус.

Проведено патентно-інформаційні дослідження біоімплантаційних покриттів в ендопротезуванні з метою оцінки рівня, темпів та визначення тенденцій розвитку проблеми. На підставі аналізу 198 охоронних документів (за період з 1985 до 1996 року) та 96 інформаційних джерел виділені провідні країни, які займаються розробкою даної проблеми (США, Японія та Німеччина), та установлено зростання числа документів, які опубліковані у 1993, 1995 та 1996 роках. Обгрунтовані переваги імплантатів з покриттям в зниженні металоалергії, запобіганні післяопераційної болі, підвищенні інтенсивності врощення кісткової тканини в імплантат. Результати оцінки найбільш розповсюджених покриттів дозволили визначити перехід від біоінертних та біосумісних матеріалів до біоактивних та таких, що біодеградують. Інформаційні відомості та технічні рішення дозволяють виділити пріоритети кальційфосфатних матеріалів, завдяки їх відповідності натуральній кістковій тканині. Викладені механізми як біодеградації, так і сполучення покриттів з кісткою реципієнта. Відмічені окремі недоліки усіх видів покриттів та намічені шляхи нових підходів у розвитку проблеми ендопротезування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Васенко О. Г. 
Система управління охороною вод у басейні Дніпра / О. Г. Васенко, В. Р. Лозанський; Укр. НДІ екол. пробл. (УкрНДІЕП). - Х., 1999. - 122 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Аналізується досвід існуючих басейнових систем управління екологічним станом великих річок у таких країних, як Франція, Велика Британія, Німеччина, Російська Федерація. Зроблено оцінку стану управління охороною вод в Україні та запропоновано концепцію і план впровадження басейнової системи управління в Україні (басейн Дніпра) як складової частини реалізації Національної програми екологічного оздоровлення річки Дніпро та поліпшення якості питної води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Іноземні інвестиції в Україну: проблеми привабливості й залучення : Щоріч. наук. пр. Наук. доп. на міжнар. наук.-практ. конф., м.Львів, 12 трав. 2000 р., м.Ширгісвальде (Німеччина), 28 трав. - 2 черв. 2000 р. Вип. ХХІІ / ред.: М. І. Долішній; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. - Л., 2000. - 376 с. - укp.

Досліджено проблеми привабливості та залучення іноземних інвестицій в Україну. Висвітлено позитивні тенденції у грошово-кредитній політиці Львівщини. Викладено регіональні чинники інвестиційної політики в Україні. Розглянуто інтеграційні процеси у діяльності європейської банківської системи в економіках країн Центральної та Східної Європи. Охарактеризовано вплив персоналу фінансових служб на діяльність промислово-фінансових груп, причини відсутності промислово-фінансових груп в Україні. Вивчено проблеми інтеграції банківської системи України з європейськими фінансовими інституціями. Визначено особливості інтеграції регіональних підрозділів банків з іноземним капіталом у інвестиційні процеси в Україні, завдання банківської системи України у перехідний період. Розглянуто деякі аспекти зниження податкового тиску на структури малого бізнесу. Накреслено перспективи зовнішньоекономічних зв'язків між Німеччиною та Україною. Проаналізовано проблеми економічної інтеграції України у Європейський Союз.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кривонос Р.  
Українсько-німецькі відносини у 90-х роках ХХ століття / Р. Кривонос, І. Овсій // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 3-10. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто українсько-німецькі відносини у 90-х роках ХХ ст., етапи їх розвитку, угоди, укладені між країнами. Особливу увагу приділено проблемам, що виникають у процесі взаємовідносин Німеччини й України. Проаналізовано стан і форми взаємовідносин у різних сферах суспільного життя. Підкреслено, що Німеччина сьогодні є провідним партнером України серед країн Європейського Союзу.


Ключ. слова: українсько-німецькі взаємовідносини, ФРН
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-6 + Т3(4Нім)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ледовская И. В. 
Астрометрические ПЗС-наблюдения спутников Юпитера Тебы и Амальтеи и спутника Сатурна Фебы в 1998 г. / И. В. Ледовская, К. Йокерс, Н. В. Карпов, А. В. Сергеев // Кинематика и физика небес. тел. - 1999. - 15, № 6. - С. 483-488. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Проведено астрометричне калібрування поля зору одного з двох об'єктивів двоканального фокального редуктора Інституту аерономії товариства ім. Макса Планка (Німеччина), встановленого на 2-м телескопі (пік Терскол). Показано, що внутрішня точність визначення координат зірок за допомогою цього приладу знаходиться в межах 0,03 - 0,12". Подано результати обробки спостережень супутників Юпітера та Сатурна під час опозиції 1998 р.: 29 положень Теби (JXIV), 7 положень Амальтеї (JV) відносно Галілеєвих супутників та 9 положень Феби (SIX) відносно зірок каталогу USNOA-2.0. Середні квадратичні похибки відхилень спостережених координат від ефемеридних становлять 0,06 - 0,12".


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.217-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Левицкий В.  
Кадровое обеспечение сферы оздоровительного фитнеса в зарубежных странах [Електронний ресурс] / В. Левицкий // Наука в олимп. спорте. - 2001. - № 3. - С. 72-84. - Библиогр.: 43 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2001/

Представлено огляд матеріалів, котрі характеризують організаційно-методичні основи підготовки фахівців з оздоровчого фітнесу у зарубіжних країнах (США, Німеччина, Іспанія, Росія та інші). Визначено напрями удосконалення вітчизняної системи підготовки та підвищення кваліфікації фахівців фізкультурно-оздоровчого профілю з урахуванням введення в Україні ліцензування фізкультурно-оздоровчої діяльності.

Представлен обзор материалов, которые характеризуют организационно-методические основы подготовки специалистов в оздоровительном фитнесе в зарубежных странах (США, Германии, Испания, Россия и других). Определено направление совершенствования отечественнойсистемы подготовки и повышения квалификации специалистов физкультурно-оздоровительного профиля с учетом введения в Украине лицензирования физкультурно-оздоровительной деятельности.

This article contains the methodical documents' survey about organization and systematic principles ofhealth related fitness specialist'straining in foreign countries(USA, Germany, Spain, Russia etc.). It is determining ways of improving national training system and professional skills' increase of fitness' specialists in Ukraine in connection with introduction of health-related activity's licensing.


Ключ. слова: организационнометодические основы, лицензирование
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.29р

Шифр НБУВ: Ж24615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Грубов В.  
Німеччина: воєнна політика періоду "постнормалізації" / В. Грубов // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2004. - Вип. 25. - С. 214-233. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф083 + Ц1,8(4НІМ)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Яковлєва Л. В. 
Фармакологічної активності та економічної ефективності сучасних нестероїдних протизапальних препаратів для місцевого застосування / Л. В. Яковлєва, Камаль Туфік. Камаль Туфік Ель-Ділаті, О. Я. Міщенко // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 53-55. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено порівняльне вивчення протизапальної активності сучасних нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) для місцевого застосування на моделі карагенінового набряку у щурів. Гель "Дип-Риліф" (виробництва компанії "Ментолатум Лтд", Великобританія), "Фастум" гель (виробництва "Berlin-Chemie AG", Німеччина) проявляють вірогідно вищу протизапальну активність (69,6 %; 54 %) у порівнянні з активністю гелю "Диклофенак натрію" (42 %) (виробництва ФФ "ФК "Здоров'я") та гелю "Німулід" (44 %) ("Панацея Біотек Лтд", Індія). "Диклак" гель ("Hexal AG", Німеччина) за виразністю фармакологічного ефекту (52 %) займає проміжне місце між виділеними групами препаратів. З фармакоекономічної точки зору більш прийнятним є лікування гелем "Дип-Риліф", "Диклак" гелем та гелем "Диклофенак натрію", для яких розраховані у дослідженнях коефіцієнти ефективності витрат (ЕВ) відповідно становлять 0,043; 0,045; 0,048, ніж застосування "Фастум" гелю та "Німулід" з ЕВ 0,051 та 0,187.


Ключ. слова: протизапальна дія, нестероїдні протизапальні препарати для місцевого застосування, гель Дип-Риліф, Фастум(r) гель, диклак гель, гель диклофенаку натрію, гель німуліду, карагеніновий набряк, коефіцієнт "витрати - ефективність" (ВЕ)
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Німеччина : Посібник з країнознавства: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / упоряд.: М. Клатте; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2002. - 179 c. - нім.

Детально проаналізовано історію, державний устрій, зовнішню та внутрішню політику Німеччини. Значну увагу приділено банківській справі, ЗМІ, стану науки та освіти, розвитку сільського господарства тощо.

Детально проанализировано историю, государственный уклад, внешнюю и внутреннюю политику Германии. Значительное внимание уделено банковскому делу, СМИ, состоянию науки и образования, развитию сельского хозяйства и т.д.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Даниленко В. Я. 
Характерні риси формування дизайну як професії в Англії та Німеччині (перша половина ХХ століття) / В. Я. Даниленко // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2002. - № 10. - С. 59-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто процеси перетворення суспільних рухів у художньому житті Англії та Німеччини на новий професійний вид творчої діяльності. Наведено характерні риси становлення англійського та німецького дизайну.

Рассмотрены процессы преобразования общественных движений в художественной жизни Англии и Германии на новый профессиональный вид творческой деятельности. Приведены характерные особенности становления английского и немецкого дизайна.

The processes of conversion of public locomotions in art life of England and Germanium on a new professional aspect of creative activity are considered. The characteristics of a becoming of the English and German design are reduced.


Ключ. слова: дизайн, Англія, Німеччина, професійна діяльність
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4Вел) + Щ129.053(4Нім)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кудряченко А.  
Нові політичні виміри поступу Німеччини / А. Кудряченко // Людина і політика. - 2002. - № 6. - С. 59-70. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано результати виборів 2002 р. у ФРН, обставини, що вплинули на кінцевий підсумок виборчих перегонів, ретроспективу та складові перемоги "червоно-зеленої" коаліції, чинники, що ускладнювали її становище.


Ключ. слова: Німеччина, вибори, "червоно-зелена" коаліція
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Нім)65-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Синенко С. І. 
Провідні чинники та стратегії розвитку післядипломної освіти педагогів у Західній Європі (Англія й Уельс, Німеччина, Франція) / С. І. Синенко; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. - К., 2001. - 49 c. - Бібліогр.: с. 47-48. - укp.

Розглянуто процес становлення та розвитку післядипломної освіти педагогів в Англії й Уельсі, Франції, Німеччині наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст. Визначено історичні передумови та сучасні стратегії розвитку післядипломної педагогічної освіти в даних державах. У контексті сучасних змін в усьому світі та на Європейському континенті висвітлено еволюцію ролі, професійних функцій та статусу вчителя.

Рассмотрен процесс становления и развития последипломного образования педагогов в Англии и Уэльсе, Франции, Германии периода конца ХХ - начала ХХ ст. Определены исторические предпосылки и современные стратегии развития последипломного педагогического образования в данных государствах. В контексте современных изменений во всем мире и на Європейском континенте освещены эволюция роли, профессиональные функции и статус учителя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА628028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Леоненко П. М. 
Економічна історія : Навч. посіб. / П. М. Леоненко, П. І. Юхименко. - К. : Знання-Прес, 2004. - 499 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Вперше проведено дослідження економічної історії людської цивілізації від найдавніших часів до сучасного періоду. Розглянуто еволюцію господарської діяльності різних соціально-економічних формацій та історичних епох, характерні економічні моделі, механізми їх функціонування, взаємодію та взаємовпливи економічних систем та питання правового регулювання економічного розвитку. Особливу увагу приділено аналізу трансформаційних етапів, реформ та структурних змін у національних економіках і світовому господарстві Новітнього часу. Враховано зарубіжний досвід викладання економічної історії в Ексетерському (Велика Британія), Гессенському (Німеччина) та Московському (Росія) університетах.

Впервые проведено исследование экономической истории человеческой цивилизации от древнейших времен до современного периода. Рассмотрена эволюция хозяйственной деятельности разных социально-экономических формаций и исторических эпох, характерные экономические модели, механизмы их функционирования, взаимодействие и взаимное влияние экономических систем и вопросы правового регулирования экономического развития. Особенное внимание уделено анализу переходных этапов, реформ и структурных изменений в национальных экономиках и мировом хозяйстве новейшего времени. При написании учебного материала использован зарубежный опыт преподавания экономической истории в Эксетерском (Великая Британия), Гессенском (Германия) и Московском (Россия) университетах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03я73

Шифр НБУВ: ВС39533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гловацький І. Ю. 
Адвокатура зарубіжних країн. Англія. Німеччина. Франція : навч.-практ. посіб. / І. Ю. Гловацький. - К. : Атіка, 2007. - 587 c. - укp.

Викладено правові засади організації та діяльності адвокатури у таких країнах світу, як Англія, Німеччина, Франція. Висвітлено процес інтеграції інституту адвокатури до права Європейського Союзу. Наведено інформацію про систему підготовки юристів в Англії, судове представництво у цивільному процесі Німеччини, систему правової допомоги у Франції.

Изложены правовые основы организации и деятельности адвокатуры в таких странах мира, как Англия, Германия, Франция. Освещен процесс интеграции института адвокатуры к праву Европейского Союза. Приведена информация о системе подготовки юристов в Англии, судебном представительстве в гражданском процессе Германии, системе правовой помощи во Франции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4ВЕЛ)8я73 + Х891.9(4НІМ)8я73 + Х891.9(4ФРА)8я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА695477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пісковацький Ю. Г. 
Вивчення специфічної фармакологічної активності настойки складної "Бронхофіт" / Ю. Г. Пісковацький, Л. І. Вишневська, В. А. Георгіянц, О. Г. Чистяков // Клініч. фармація. - 2006. - 10, № 3. - С. 42-44. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано проблему лікування захворювань бронхолегеневого тракту, яка є актуальною в Україні та у всьому світі. Перспективним напрямком пошуку нових препаратів є дослідження природних субстанцій та створення на їх основі конкурентоспроможних лікарських засобів. У роботі наведено результати вивчення протикашльової дії нового препарату - настойки складної "Бронхофіт" за гострого експериментального бронхіту у морських свинок. Препаратом порівняння служив відомий рідкий лікарський засіб еліксир "Бронхікум" виробництва фірми "Nattermann" (Німеччина). За планіметричними показниками на моделі гострого бронхіту розроблений препарат "Бронхофіт" виявляє виражену протикашльову дію, яка дещо перевищує таку у препарату порівняння. Отримані результати дозволяють прогнозувати перспективність подальших клінічних випробувань "Бронхофіту" з метою використання для терапії захворювань бронхолегеневого тракту.

Проанализирована проблема лечения заболеваний бронхолегочного тракта, которая является актуальной в Украине и во всем мире. Перспективным направлением поиска новых препаратов есть исследование природных субстанций и создание на их основе конкурентоспособных лекарственных средств. В работе приведены результаты изучения противокашлевого действия нового препарата - настойки сложной "Бронхофит" при остром экспериментальном бронхите у морских свинок. Препаратом сравнения служило известное жидкое лекарственное средство эликсир "Бронхикум", производства фирмы "Nattermann" (Германия). По планиметрическим показателям на модели острого бронхита разработанный препарат "Бронхофит" проявляет выраженное противокашлевое действие, которое несколько превышает таковое у препарата сравнения. Полученные результаты позволяют прогнозировать перспективность дальнейших клинических испытаний "Бронхофита" с целью использования для терапии заболеваний бронхолегочного тракта.

The problem of broncho-pulmonary tract treatment is an actual one both in Ukraine and in the whole world. One of the promising directions of new drugs development is the research of natural substances and creation of new competitive drugs on their basis. The present paper gives the results of studying an anti-tussive effect of a new drug - "Bronchophyte" compound tincture - in cases of the acute experimental bronchitis in guinea pigs. The reference drug was a well-known liquid drug - "Bronchicum" elixir produced by "Nattermann" firm (Germany). The planimetric characteristics of "Bronchophyte" effect in the model of the acute bronchitis show that its anti-tussive effect is even more apparent than the one of the reference drug. The results obtained allow forecasting the perspectiveness of the further clinical trials of "Bronchophyte" with the aim of its application in bronchopulmonary tract diseases therapy.


Ключ. слова: Специфічна фармакологічна активність, бронхолегеневі захворювання, настойка складна, протикашльова дія, лікарські рослини
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського