Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (264)Тематичний інтернет-навігатор (11)Наукова електронна бібліотека (912)Автореферати дисертацій (11291)Книжкові видання та компакт-диски (17480)Журнали та продовжувані видання (443)
Пошуковий запит: (<.>K=МЕТОДИЧН$<.>+<.>K=ДІЯЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59839
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Bocquet J. L. 
Calculation of Activation Parameters for Diffusion on Relaxed Lattices: General Problems = Расчет активационных параметров для диффузии на релаксированной решетке: общие проблемы / J. L. Bocquet, C. Schmidt // Металлофизика и новейшие технологии. - 1999. - 21, № 1. - С. 20-29. - Библиогр.: 18 назв. - англ.

Обчислення параметрів активації дифузійного атомного стрибка в сплаві з розбіжністю розмірів атомів навіть в рамках простої теорії Вин'ярда абсолютних швидкостей піднімає концептуальні та методичні проблеми, які необхідно належним чином подолати, щоб відкрити шлях до звично здійснимої процедури. Наведено короткий огляд труднощів, з якими зустрічаються у випадках з двома досить різними модельними потенціалами; при сучасному стані обчислювального мистецтва тягар визначення навіть єдиного стрибка здається поки що занадто важким, щоб допускати його многократне повторення по досить великій кількості часових інтервалів, що вимагається будь-яким реалістичним моделюванням (за методом Монте-Карло) дифузійного фазового перетворення.


Ключ. слова: absolute rate theory, diffusion mechanism, saddle point
Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єльникова Г. В. 
Сутність адаптивного управління, його закономірності і принципи / Г. В. Єльникова // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 69-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито поняття адаптивного управління як варіативного сполучення функцій управління та самоуправління, за яким відбувається взаємоузгодження цілей людини й організації, де вона працює або вчиться, кооперативна взаємодія керівника та виконавців, спрямована на досягнення вищого ступеня партисипативності. Адаптивне управління має свої закономірності, на яких воно грунтується, сформовані на теоретичному рівні шляхом дедуктивного аналізу з синергетичних позицій ідеї спрямованої самоорганізації. Висунуто тезу про те, що доцільно ввести у професійну діяльність керівників закладів та установ освіти адаптивне управління, що сприятиме гуманізації та гуманітаризації стосунків, розвитку ініціативи та самоуправління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

III Всеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю "Екологія та інженерія. Стан, наслідки, шляхи створення екологічно чистих технологій", 23 - 26 жовт. 2000 р. : Зб. тез доп. / ред.: А. П. Огурцов; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т, "Екологія та інженерія. Стан, наслідки, шляхи створення екологічно чистих технологій", Всеукраїнська науково- методична конференція з міжнародною участю (3; 2000). - Дніпродзержинськ, 2000. - 230 c. - укp.

Розглянуто питання методології викладання екологічних дисциплін у вузах та шляхи її покращення. Особливу увагу приділено проблемі екології у промислових регіонах і шляхам її вирішення. Досліджено сучасні проблеми використання відходів содового виробництва. Наведено сучасні методи зменшення забруднення навколишнього середовища автомобільним транспортом, проведення інвентаризації зелених насаджень і паспортизації озеленених територій. Охарактеризовано екологію як чинник сталого розвитку суспільства. Визначено економічні, законодавчі та правові шляхи охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів. Розглянуто проблеми екологічної та радіаційної безпеки. Проаналізовано економічні та екологічні чинники використання полімерів як вторинної сировини, питання регулювання викидів в атмосферу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я431(0) + У9(4УКР)28 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Williams B.  
Review of trends in European PM production and technology / B. Williams // Порошковая металлургия. - 1999. - № 1-2. - С. 114-120. - англ.

Охарактеризовано діяльність Європейської асоціації порошкової металургії (ЕРМА), організованої 7 років тому. Представлено дані щодо об'ємів випуску металевих порошків та виробів з них у Західній Європі 1991 - 1996 рр.; описано структуру споживання цих виробів. Розглянуто тенденції розвитку порошкової металургії в Європі в найближчому майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: К39г

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Подкупко Т. Л. 
А.Г.Лебединцев - історик, педагог, церковний і громадський діяч / Т. Л. Подкупко // Наук. вісн. Південноукр. держ. пед. ун-ту ім. К.Д.Ушинського. - О., 2000. - Вип. 12. - С. 91-95. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено діяльність Арсенія Гавриловича Лебединцева - церковного та суспільного діяча ХІХ ст., історика, археографа, викладача Одеської духовної семінарії та Рішельєвської гімназії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-35-028 + Т1(4Укр)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Крисанов Д. Ф. 
Аграрна сфера: пріоритети та механізми реалізації / Д. Ф. Крисанов; НАН України. Ін-т економіки. - К., 1998. - 235 c. - Бібліогр.: с. 221-224. - укp.

Висвітлюються проблеми формування нових механізмів реалізації соціальних і екологічних пріоритетів аграрної сфери в умовах ринкової трансформації національної економіки. Створення належних соціальних та екологобезпечних умов життя сільського населення розглядається у зв'язку з особливостями розвитку сільських населених пунктів України та впливом агропромислової діяльності на навколишнє природне середовище. Розроблено методичні підходи до визначення пріоритетних напрямів і формування інструментарію й механізмів соціального облаштування територій на основі поєднання ринкових та планових підходів і методів. Обгрунтовано пропозиції щодо підвищення ефективності механізмів регулювання екологонебезпечних процесів та стимулювання природоохоронної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Аграрний вісник Причорномор'я : Зб. наук. пр. Вип.1. Економічні науки / Одес. с.-г. ін-т. - О., 1998. - 242 с. - укp. - рус.

Відображаються основні напрями наукових досліджень з актуальних питань розвитку АПК південного регіону України: проблеми реформування аграрних відносин; формування сучасного механізму зовнішньоекономічної діяльності; організаційно-економічні основи удосконалення міжгалузевих зв'язків в АПК; нові організаційні форми господарювання; методичні підходи при створенні кооперативних формувань в аграрній сфері економіки; фермерський рух в Україні та земельні відносини; організаційно-економічні основи реформування сільськогосподарських підприємств у нові підприємницькі форми господарювання; суть, ефективність та проблеми лізінгу; основні тенденції ринку цінних паперів; проблеми реформування відносин власності в системі АПК; питання удосконалення обліку основних засобів сільськогосподарських підприємств та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-452 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ковтун Ю. І. 
Агрокваліметрія : Навч. посіб. для студ. спец. "Механізація сіл. госп-ва" / Ю. І. Ковтун, Д. І. Мазоренко, В. І. Пастухов, П. А. Джолос; ред.: Мазоренко, Ковтун. - Х. : РВП "Оригінал", 2000. - 314 c. - Бібліогр.: 93 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання агрокваліметрії, еволюцію якості технологічних процесів засобів землеробства від давнього збиральництва до сучасного рослинництва. Обгрунтовано агрокваліметричні показники під час створення сільськогосподарської техніки, екологічні та загальні інженерно-агрономічні аспекти агрокваліметрії, параметри технологічної ситуації та якості у світових фітотехнологічних системах і галузях виробництва рослинної продукції, причому фітотехнологічні процеси та якість їх виконання розглянуто як функцію властивостей рослин та умов їх вирощування. Визначено основні закономірності фітотехнологічних систем як базисних з метою розробки нових технологій, обгрунтування параметрів технологічних ситуацій і показників якості у технологіях вирощування культурних рослин і збирання врожаю. Розкрито принцип технологічної відповідності техніки і технології як закономірність, яку необхідно враховувати під час впровадження нової техніки та нових технологій виробництва сільськогосподарських культур. Наведено характеристику агрокваліметричних методів і засобів, методичні особливості та метрологічне забезпечення їх застосування. Значну увагу приділено агрокваліметрії механізованих технологічних операцій за обов'язковими технологічними процесами виробництва рослинної продукції: підготовкою грунту, насіннєвого та садильного матеріалів, сівбою, посадкою, доглядом за рослинами та збиранням врожаю. Досліджено тенденції перспектив підвищення якості робіт у рослинництві та розвитку методів і засобів агрокваліметрії з урахуванням новітніх досягнень науки і техніки у галузях приладо- і сільгоспмашинобудування, а також питання сертифікації

продукції АПК, зокрема, у рослинництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб.: Спец. вип. до V з'їзду УТГА (6-10 лип. 1998 р., м.Рівне). Ч. 1. Грунти - Екологія - Продовольство / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 1998. - 63 c. - укp.

Розглядаються основні напрямки діяльності Служби охорони грунтів України, еколого-технологічні проблеми меліорації земель гумідної зони країни, а також функціонально-екологічні параметри грунтоутворення, його діагностика та класифікація. Висвітлюються науково-методичні основи та система грунтово-екологічного забезпечення режимів зрошення, запропоновано шляхи збереження родючості грунтів та підвищення продуктивності землеробства тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я431(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб. Вип. 60 / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - К., 2000. - 108 с. - рус.

Запропоновано нову систему районування території України за загальноєвропейськими принципами, окреслено перспективи розвитку земельної інформаційної системи на базі космічних технологій. Виявлено роль високодисперсних мінералів у екологічній стійкості грунту, закономірності поведінки високоосновних фосфатів кальцію в грунтах різного генезису та їх вплив на результати визначення рухомого фосфору. Досліджено особливості розвитку кореневих систем сільськогосподарських культур залежно від способу обробітку чорнозему, технології найбільш раціонального застосування добрив, меліорантів, систем обробітку грунту й адаптивних заходів щодо підвищення родючості грунтів і посилення ефективності землеробства. Розглянуто напрями та ефективність формування грунтозахисно-меліоративної просторової структури агроландшафтів, підходи до характеристики протиерозійної стійкості грунтів і заходи боротьби з ерозією. Проаналізовано вплив забруднення нафтою на деякі властивості грунту. Викладено нові методичні підходи до дистанційної дігностики властивостей грунтів і розрахунку їх стійкості проти забруднення важкими металами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я54 + П04я54

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Адміністративна діяльність органів внутрішніх справ. Загальна частина : Підруч. для слухачів та курсантів вузів МВС України / ред.: І. П. Голосніченко, Я. Ю. Кондратьєва; Укр. акад. внутр. справ. Міжнар. освіт. фонд ім. Я.Мудрого. - К. : КМУЦА, 1999. - 178 c. - укp.

Розкриваються конституційні основи, поняття і зміст громадського порядку і громадської безпеки, дається детальна характеристика правовідносин у названій сфері. Значне місце відводиться аналізу адміністративної діяльності міліції, вивченню її форм і методів, розкриттю завдань, функцій і організаційної будови різних ланок системи органів внутрішніх справ, які забезпечують правопорядок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кузьменко О. В. 
Адміністративно-правовий статус біженців в Україні / О. В. Кузьменко. - Д. : Наука і освіта, 2001. - 103 c. - Бібліогр.: с. 99-103. - укp.

Розглянуто поняття "біженець" у міжнародному праві. Висвітлено діяльність ООН і міжнародних організацій системи ООН щодо врегулювання проблеми біженців. Розкрито характерні риси та зміст міжнародного правового статусу біженців. Проаналізовано особливості правового врегулювання даного питання у різних країнах СНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х809(4УКР)345

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шандра В. С. 
Адміністративні установи Правобережної України кінця XVIII - початку XX ст. в російському законодавстві: джерелознавчий аналітичний огляд / В. С. Шандра. - К., 1998. - 75 c. - (Студії / Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України; Вип. 2). - укp.

Подано джерелознавчий аналіз законодавства Російської держави, яке спрямовувало і регламентувало діяльність адміністративних установ Правобережної України кінця XVIII - початку XX ст. На місцеві державні інституції російський абсолютизм покладав завдання проведення інкорпораційної політики щодо цього історичного регіону України. Висвітлено особливості державної політики і законотворчої практики, певні етапи в кодифікації законодавства та вказано на джерелознавчі можливості документів для вивчення історії адміністративних установ Правобережної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)47-621.011 + Х2(4РОС)-3 + Т3(4УКР)4,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сергиенко И. В. 
Академик В. С. Михалевич - ученый и организатор науки / И. В. Сергиенко, Н. З. Шор // Кибернетика и систем. анализ. - 2000. - № 1. - С. 77-100. - Библиогр.: 127 назв. - рус.

Статтю присвячено 70-річчю з дня народження академіка В. С. Михалевича; містить інформацію про його наукову та адміністративну діяльність.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 д(4Укр) + З81 д(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Академік Литвин Юрій Якович. Вчений, педагог, організатор облікової науки в Україні / упоряд.: В. А. Дерій; Терноп. акад. нар. госп-ва; Ін-т аграр. бізнесу. Каф. бух. обліку і аудиту в сіл. госп-ві. - Т. : Астон, 1999. - 200 c. - Бібліогр.: 105 назв. - укp.

Висвітлено наукову, педагогічну, організаторську діяльність та основні віхи життя одного із найвідоміших українських вчених-обліковців Ю.Я.Литвина - доктора економічних наук, професора, Академіка АН Вищої школи України, заслуженого діяча науки і техніки України, який зробив вагомий внесок у становлення і розвиток теорії, методології та організації нормативного методу в сільському господарстві, а також створив авторитетну наукову школу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2д Литвин + У9(4УКР) д Литвин

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Академік Олександр Прокопович Маркевич: Життя і діяльність / ред.: О. Я. Пилипчук; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. - К. : Наук. думка, 1999. - 192 c. - Бібліогр.: 61 назв. - укp.

Висвітлено наукову та науково-організаційну діяльність видатного українського зоолога, академіка НАН України О.П.Маркевича - засновника нового напряму - паразитоценології. Вміщено автобіографічний нарис зі спогадами О.П.Маркевича про дитячі роки, навчання, наукову, науково-організаційну і педагогічну діяльність. Значну увагу приділено викладацькій роботі О.Маркевича в Київському університеті ім. Т.Шевченка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е6 д(4УКР)А/Я Маркевич, О.П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Захара І. С. 
Академічна філософія України. (ХVII - І полов. ХVIII ст.) / І. С. Захара. - Л. : Вид-во Львів. нац. ун-ту ім. І.Франка, 2000. - 237 c. - Бібліогр.: 171 назв. - укp.

Досліджено становлення та утвердження професійної філософії в Україні. Охарактеризовано рівень викладання філософії у духовно-академічних навчальних закладах Західної Європи та Києво-Могилянської академії. Детально проаналізовано діяльність професорів Київської академії: Л.Барановича, І.Галятовського, І.Гізеля, С.Яворського та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Біленький С.  
Академічний раціоналізм, політика і релігія: російська словесність у Київському університеті між 1834 - 1845 роками / С. Біленький // Медієвістика. Історія Церкви, науки і культури: Просемінарій. - К., 2000. - Вип. 4. - С. 173-193. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Розглянуто діяльність кафедри російської словесності в Університеті Св. Володимира, зокрема її статус, гуманітарні викладацькі програми як відображення раціоналістичного та релігійного дискурсу, внесок Михайла Максимовича та його ад'юнктів у посилення ролі російської словесності, формування особливого статусу цієї дисципліни та специфічної динаміки викладання філологічних предметів.


Ключ. слова: Михайло Максимович, Київський університет Св. Володимира, викладання російської історії та словесності.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)4 + Т1(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ковальчук Г. О. 
Активізація навчання в економічній освіті : Навч. посіб. / Г. О. Ковальчук; Київ. нац. екон. ун-т. - К. : КНЕУ, 1999. - 128 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Розкрито особливості використання активних методів у системі інтенсивної технології навчання вищого навчального закладу, що базується на принципах моделювання професійних умінь майбутнього фахівця і враховує потреби гуманізації економічної освіти. Запропоновано конкретні методики організації навчальних занять, представлено методичні розробки вивчення окремих економічних тем за допомогою активних методів навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) р3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лузан П. Г. 
Активізація навчання у сільськогосподарському вузі / П. Г. Лузан. - К. : ІАЕ УААН, 1996. - 188 c. - Бібліогр.: 120 назв. - укp.

Обгрунтовуються деякі теоретичні положення активізації навчання, викладені показники, рівні, дидактичні шляхи формування активності, а також теоретичний матеріал та методичні поради щодо виховання пізнавальних здібностей студентів. Характеризуються репродуктивні й продуктивні методи навчання, запропонована структурна модель їх систематизації на основі поетапної реалізації активності, що націлює педагогів вищої школи на розв'язання проблеми оптимального використання методів навчання. Розглядаються питання застосування гри як засобу активізації пізнання. Для підтвердження достовірності та наукової обгрунтованості викладених матеріалів і положень вміщено результати дослідно-експериментальної роботи, проведеної протягом 1993-1996 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.22 + П.р(4УКР)3-34,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589554 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського