Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=МАЗОХІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Лялька Я. С. 
Галицький політикум / Я. С. Лялька, П. М. Романюк; Наук.-дослід. центр історії нац.-визвол. змагань України. - Л. : Каменяр, 2002. - 248 c. - укp.

Висвітлено актуальну проблему становлення громадянського суспільства - подолання політичних стереотипів, нав'язаних офіційним і неофіційним шляхом. Визначено причини занепаду Галичини у посткомуністичну добу. Проаналізовано особливості національного мазохізму, а також діяльність течій українського національному руху у період з другої половини 1950 - початку 1990 рр.

Освещена актуальная проблема становления гражданского общества - преодоление политических стереотипов, навязанных официальным и неофициальным методами. Определены причины фатального сползания Галиции, когда-то прославленного Украинского Пьемонта, в грязь духовной провинциальности в период посткоммунистической эпохи. Проанализированы особенности национального мазохизма, а также деятельность течений украинского национального движения в период со второй половины 1950 - начала 1990-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР3)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА629713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Стасенкова Т. В. 
Концепция морального мазохизма в исследованиях З. Фрейда / Т. В. Стасенкова // Психіч. здоров'я. - 2006. - № 2. - С. 56-61. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Розкрито психодинамічну сутність садомазохічної установки суб'єкта як засіб реакції внутрішньопсихічного конфлікту. Відображено значення етіології перверсії в структурі формування психічної реальності та її роль в соціальній сфері.


Ключ. слова: мазохізм, садизм, перверсія, нарцисизм, психосексуальна фіксація, психодинаміка, обсесивний невроз, відреагування, Едипів комплекс, інтерналізація, ідентифікація, десексуалізація, ресексуалізація, амбівалентність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-328 + Ю937-953.6 + Ю91(4АВС)6-736.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Онікієнко І. 
Самототожність Василя Стуса / І. Онікієнко // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2015. - № 9. - С. 124-129. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто самототожність В. Стуса як універсальне поєднання національного, загальнолюдського та духовного. Визначено роль поетичної філософії "самособоюнаповнення" у співтворенні духовного життя нації та залученні українського поета до практик духовного пересотворення людства. Проаналізовано змістові складники "самособоюнаповнення": самовідданий індивідуалізм, "естетика страждання", філософський мазохізм. Із "самособоюнаповненням" як індивідуально-авторським законом творчості В. Стуса пов'язуються стильово-художні пошуки збірок "Час творчості" та "Палімпсести".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Франчук О. Ю. 
Діалог у глибинній корекції майбутнього психолога : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. Ю. Франчук; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення категорії діалогу у форматі психодинамічного розуміння діалогічної взаємодії психолога з учасниками групи активного соціально-психологічного пізнання. Розкрито співзвучність психодинамічного підходу до пізнання психіки з науковою течією "неокласичної психології", яка відходить від механістичного погляду на людину та наближається до синергетичного пізнання психіки в її цілісності. Доведено ефективність індивідуалізованої діалогічної взаємодії психолога з респондентом на "фоні" групи активного соціально-психологічного пізнання, що актуалізує активність присутніх завдяки дієвості механізмів ідентифікації, проективної ідентифікації, проекції, перенесення інтроєкції, які є універсальними. Розкрито архетипну сутність психічного, що виявляється у спонтанно-візуалізованій самопрезентації психіки з можливим тематичним її стимулюванням. Доведено переваги використання візуалізованих засобів у групі активного соціально-психологічного пізнання, що полягають у можливості об'єктивування слідів (фіксацій) перинатального, домовного періоду, які обумовлюють виникнення особистісної проблеми суб'єкта, що презентовано в таких її різновидах як самодепривація та мазохізм. Акцентовано на необхідності володіння психологом методологічними основами психодинамічної парадигми, які є необхідними для забезпечення професійного рівня ведення діагностико-корекційного діалогу, що включає емотивне "оживлення" опредметненого самопрезентанта та набуття ним функцій посередника в глибинному пізнанні психіки. Зазначено, що смислова навантаженість запитань психолога торкається тонкої грані діалогу - бути водночас "наслідком" і "причиною", що можливо за умов відповідності принципу "незлиттєвості" та "нероздільності" позицій психолога та респондента. Доведено результативність діалогічної взаємодії як основи глибинно-корекційного процесу активного соціально-психологічного пізнання для оптимізації та гармонізації особистісного потенціалу майбутнього психолога.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Самодепривація психіки та дезадаптація суб'єкта : [монографія] / Т. С. Яценко, В. І. Бондар, І. В. Євтушенко, М. М. Кононова, О. Г. Максименко. - Київ : Вид-во НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2015. - 279 c. - Бібліогр.: с. 264-279 - укp.

Досліджено внутрішній світ людини в латентних аспектах його формування. Висвітлено концептуальні підходи до вивчення проблеми депривації та самодепривації, адаптації та дезадаптації. Розкрито їх латентні витоки, проаналізовано зв'язок глибинного пізнання з принципами додатковості, реальності та задоволення. Матеріал вибудовано на емпіричному глибинно-психокорекційному методі активного соціально-психологічного пізнання (АСПП). Досліджено можливості спонтанної самопрезентації психіки суб’єкта в матеріалізованих формах (із збереженням інформаційних еквівалентів). Констатовано провідну роль метафорично-архетипної символіки у спонтанному опредметненні психіки суб’єктом. Розкрито проблему дисфункцій психічного у вигляді мазохізму як і можливості їх корекції з метою оптимізації адаптаційних можливостей суб’єкта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванова Н. О. 
Психодіагностика мазохізму у процесі глибинного пізнання психіки майбутнім психологом : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Н. О. Іванова; Державний вищий навчальний заклад "Прикарпатськинаціональний університет імені Василя Стефаника". - Івано-Франківськ, 2018. - 22 c. - укp.

Доведено спроможність психодинамічної парадигми, у форматі, на якій базується використаний метод активного соціально-психологічного пізнання (далі - АСПП), що спроможній забезпечити пізнання глибинних витоків мазохізму, як і нівелювання його деструктивних наслідків, що позначаються на особистісно-професійній готовності майбутнього психолога до фахової діяльності. Досліджено глибинні передумови виникнення мазохізму, які повꞌязані з едіпальними залежностями субꞌєкта та їхніми наслідками: почуттям вини, тенденції "до психологічної смерті", "психологічним імпотуванням", "самодепривуванням", самопокаранням. Розглянуто Мазохізм як парадоксальний спосіб вирішення "незавершених справ дитинства", що зумовлені порушенням взаємин із первинними лібідними обꞌєктами (батьками). Розкрито особливості процесуальної психодіагностики, що спирається на спонтанність поведінки учасників АСПП, діалогічну взаємодію та інтерпретацію поведінкового матеріалу в його сукупності. Зазначено, що основу доказової бази в роботі представляють стенограми діагностико-корекційної роботи з майбутніми психологами та їх структурно-семантичний аналіз. Доведено необхідність здійснення глибинної психокорекції як обовꞌязкової передумови становлення майбутнього психолога шляхом виявлення в його психіці деструктивних тенденцій з мазохістичним ухилом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-953.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439220 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського