Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (53)Автореферати дисертацій (343)Книжкові видання та компакт-диски (703)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>K=КРИМСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1351
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Матвєєва Л. В. 
А.Ю.Кримський - неодмінний секретар Всеукраїнської Академії наук : Вибране листування / Л. В. Матвєєва, Е. Г. Циганкова; НАН України. Ін-т сходознавства. - К. : Обереги, 1997. - 171 c. - укp.

Наведено вибрані листи видатного українського вченого, академіка Агатангела Кримського 1918-1941 рр. У цей час він обіймав посаду неодмінного секретаря УАН-ВУАН (1918-1928), брав участь у збереженні та розбудові Академії у наступні роки. Вперше представлено листи, в яких відображено важливі питання з організаційної та наукової роботи, а також події особистого життя. Висвітлено невідомі сторінки з життя та діяльності великого вченого, а водночас - з історії Всеукраїнської Академії наук у важкий час становлення тоталітарної держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6 + Ч213(4УКР)6-8 Кримський А.Ю. + Ш.г(4УКР)6д Кримський А.Ю.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Курас І.  
Великий учений - гуманіст (до 130-річчя академіка А.Ю.Кримського) / І. Курас // Київ. старовина. - 2001. - № 2. - С. 118-126. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4Укр)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Білер Г.  
Вестфальський мир 1648 року (до 350-ї річниці договорів) / Г. Білер, А. І. Дмитрієв; Пер. з нім.: А. І Дмитрієв, М. І Міхньова; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : ІнЮре, 1998. - 180 c. - укp.

Досліджено значення Вестфальського миру 1648 р. у становленні сучасного міжнародного права. Вперше у вітчизняній літературі підготовка і проведення Вестфальського конгресу розглядається не як виключно західноєвропейський феномен, а як наслідок взаємних зв'язків і взаємодії лабільної системи держав того історичного періоду. Невід'ємною складовою частиною тієї системи держав були також Московська і Польсько-Литовська держави, Запорозьке козацтво, Кримське ханство, Балканські держави, Османська імперія та ін. Підписання Оснабрюцького і Мюнстерського договорів як складових Вестфальського миру оцінюється як закономірний початок сучасного міжнародного права, а також як процес становлення європейського та світового правопорядку. Містяться додатки, які включають переклади російською і українською мовами найсуттєвіших положень Оснабрюцького і Мюнстерського договорів, а також їх повний німецький переклад з латинської мови, що став основою наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)43-683.7 + Х91-321 + Х919.69"1648" + Х2(0)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Михайлов Ю. О. 
Водний баланс зрошуваних земель України в екстремальних погодних умовах / Ю. О. Михайлов, В. А. Розгон // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 3-13. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

На прикладі зрошувальних систем зони Північно-Кримського та Головного Каховського магістральних каналів оцінено водний баланс зрошуваних земель за екстремальних погодних умов 1997 - 1998 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський / О. І. Гуржій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 207 c. - укp.

Зроблено спробу певної "реабілітації" гетьмана на грунті більш глибшого аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні крізь призму зовнішніх факторів, що її зумовлювали. Розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Показано, якими методами І.Скоропадський прагнув зберегти автономію великого регіону та його територіальну цілісність. Характеризується міжнародна діяльність володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 + Х2(4УКР)46-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Депортовані кримські татари, болгари, вірмени, греки, німці : Зб. док. Автоном. Республіки Крим (1989 - 1999) / упоряд.: Ю. Білуха; Держ. ком. України у справах національностей та міграції. - К. : Абрис, 1999. - 416 c. - укp.

Подано близько 200 документів і матеріалів про заходи, здійснені у 1989 - 1999 рр. представницькими й виконавчими органами влади Автономної Республіки Крим з метою повернення, облаштування й відновлення прав у минулому депортованих кримських татар, болгар, вірмен, греків і німців. Висвітлено діяльність органів влади й управління автономії щодо розв'язання політично-правових, соціально-економічних та етнокультурних проблем репатріантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64,01 + Х809(4УКР-6КРМ)341-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мицик Ю. А. 
Джерела з історії Жовтоводської битви 1648 р. / Ю. А. Мицик, В. А. Брехуненко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. Запоріз. від-ня. - Запоріжжя : Тандем-У, 1999. - 50 c. - (Старожитності Півд. України; Вип.4). - укp.

Робота присвячена публікації джерел, які висвітлюють видатну подію в історії українського народу - битву при Жовтих Водах 1648 р., першу значну перемогу української повстанської армії Б.Хмельницького у Національно-визвольній війні 1648-1658 рр., спрямованій проти колоніального гніту Речі Посполитої. Публікація охоплює як нововиявлені в архівах, переважно польських, так і видані раніше вітчизняними та зарубіжними археографами тексти джерел (документальних матеріалів, наративів), які стосуються також деяких подій історії Запорозької Січі, Кримського ханства, конкретних населених пунктів Південної України, насамперед, фортеці Кодак.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-452,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пясецька С. І. 
Добовий максимум опадів та його просторово-часовий розподіл у південно-західній частині Кримських гір / С. І. Пясецька // Укр. геогр. журн. - 2001. - № 1. - С. 45-50. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Рассмотрены условия формирования суточного максимума осадков. Наибольшие значения суточного максимума осадков в зимний и переходные сезоны года наблюдаются в районе горных массивов на южном макросклоне Крымских гор. Преимущественно суточный максимум осадков в исследованые сезоны года представлен ливневыми осадками, что характерно для горных местностей, но в районе предгорьев может образовываться за счет обложных осадков или при переходе из одного их вида в другой. В основном суточный максимум осадков в исследуемый период в юго-западной части Крымских гор образуется за счет жидких осадков. Дана статистическая оценка зависимости величины суточного максимума осадков от высоты местности. Определены значения этого показателя, которые могут вызывать развитие эрозии, оползней, селей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(45Укр7-6Крм)416

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Економіка: проблеми теорії та практики : Зб. наук. пр. Вип. 75 / ред.: А. А. Покотілов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 106 с. - укp. - рус.

Розглянуто сучасний стан і перспективи розвитку України в інвестиційній діяльності транснаціональних компаній у Центральній та Східній Європі. Висвітлено методику маркетингових досліджень регіонального ринку праці. Проаналізовано факторні моделі, за допомогою яких підвищено ефективність роботи Кримського виробничого об'єднання "Фармація". Розглянуто конкурентне середовище як передумову ефективного функціонування підприємства. Оцінено стан шахтного фонду відносно критерію інвестиційної надійності. Відображено економіко-математичні моделі оптимізації інвестиційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Застосування ПЗЗ - методів для досліджень тіл Сонячної системи / ред.: Г. І. Пінігін; Миколаїв. астрон. обсерваторія. - Миколаїв : Атол, 2000. - 112 c. - укp.

Розкрито науково-методичні та технічні аспекти проблеми дослідження тіл Сонячної системи приладами з зарядовим зв'язком - (ПЗЗ)-засобами. Висвітлено проблеми позиційних і фотометричних спостережень тіл Сонячної системи ПЗЗ-методами, програми та методи обробки ПЗЗ-спостережень, технічні засоби ПЗЗ. Визначено стан і перспективи робіт, проведених науковими групами у Кримській астрономічній обсерваторії (АО), АО Харківського університету, Шанхайською АО (КНР). Описано проектовані пристрої з використанням ПЗЗ для виявлення та визначення координат небесних об'єктів. Розглянуто питання використання оригінальної методики спостережень та обробки для виконання комплексних програм, поставлених сучасною астрономією перед новою технікою.


Індекс рубрикатора НБУВ: В65 с0 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Козацтво на півдні України. Кінець XVIII - XIX століття / ред.: В. А. Смолій; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О. : Друк, 2000. - 282 c. - Бібліогр.: с. 253-271. - укp.

Висвітлено історію, бойові традиції та побут окремих козацьких формувань Південної України, створених після руйнації Запорозької та Задунайської Січі: Грецького (Албанського), некрасівських козаків, Кримського Татарського, Бузького, Катеринославського, Чорноморського, Усть-Дунайського Буджацького, Азовського, а також Дунайського (Новоросійського). Детально проаналізовано адміністративний устрій, військову службу, соціально-економічні складові життя козаків і причини ліквідації зазначених формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР7)46-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кримські татари в Україні : Наук.-допом. бібліогр. покажч., 1917 - 1941 / уклад.: Н. А. Дехтярьова; Кн. палата України. - 2-е вид. - К. : Кн. палата України, 1999. - 128 c. - (Етноси України). - укp.

До покажчика увійшли книги, журнальні та газетні статті, у яких висвітлено ісламську історію та культуру Сходу, історію кримських татар, історичні взаємовідносини та торговельні зв'язки між Близьким Сходом та Україною, прагнення кримськотатарського народу до національно-територіальної автономії. Охарактеризовано кримськотатарську педагогіку, психологію, художню літературу, проблеми вивчення матеріальної культури тюркських народів колишнього Радянського Союзу, археологічні експедиції тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ) я1 + Т52(23=УКР6А/Я) я1 + Т2 я1 + Я132(4УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кримські татари: "національна меншина" або "корінний народ". Політичний та юридичний аспекти питання : Матеріали "круглого столу", 5 лют. 1999 р. / Укр. незалеж. центр політ. дослідж, "Кримські татари: "національна меншина" або "корінний народ", Політичний та юридичний аспекти питання", "Круглий стіл"(1999; Київ). - К., 1999. - 120 c. - укp.

Обговорюються питання про різні підходи до визначення понять "корінні народи" та "національні меншини" в Україні, актуальні проблеми, пов'язані з визначенням та законодавчим забезпеченням прав корінних народів, висвітлюється міжнародний досвід стосовно шляхів вирішення цих проблем. Розглядається визначення в міжнародних документах понять "корінний народ", "національна меншина", реалізація принципу захисту прав корінних народів у міжнародній практиці, можливості застосування терміну "корінний народ" до кримськотатарського народу та інших народів України. Аналізуються теоретико-методологічні та концептуальні аспекти розв'язання кримськотатарської проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)64 я431 + Т52(23=УКР6А/Я)я431 + Х809(4УКР)34я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Зінченко Ю. І. 
Кримські татари : Іст. нарис / Ю. І. Зінченко; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 1998. - 205 c. - укp.

Розглядається історія та культурні надбання кримських татар від Кримського ханства до сьогодення. Висвітлюються питання етногенезу кримськотатарського народу, його проблеми під час другої світової війни, жахливі часи депортації та шляхи повернення додому. Представлено важливі архівні документи і матеріали 1942-1994 рр., що стосуються проблем кримських татар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ) + Т52(237=УКР6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бацак Н. І. 
Культурно-освітній розвиток грецької громади Північного Приазов'я (XVIII- XIX ст.) / Н. І. Бацак; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 58 c. - (Іст. зошити). - укp.

Розглядається становлення і розвиток системи освіти кримських греків після переселення до Північного Приазов'я. Показана роль елліністичних традицій у формуванні національної школи в Маріуполі і грецьких селах у першій половині XIX ст., а також висвітлено негативний вплив русифікації в галузі культури і освіти, що призвів до ліквідації національних навчальних закладів маріупольських греків наприкінці XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)47-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вронский А. А. 
Курорт Коктебель: Природные ресурсы и урбоэкологический прогноз / А. А. Вронский, Е. М. Кривобоков, Н. С. Костенко, И. А. Баранов, М. М. Бескаравайный; НАН Украины. Ин-т биологии юж. морей им. А.О.Ковалевского. Карадаг. фил. - К. : Наук. думка, 1997. - 134 c. - Библиогр.: 75 назв. - рус.

Наведено дані про рекреаційні ресурси кримського курорту Коктебель та його архітектурно-планіровочну організацію. Розглянуто кількісні та якісні характеристики рекреаційних ресурсів, наведено ландшафтне зонування території і побудову функціонально-планувальної структури. Запропоновано заходи з побудови елементів природного та антропогенного ландшафту. Охарактеризовано фактори, які обмежують розвиток курорту. Розроблено пропозиції з оптимізації використання ресурсів курорту, які мають виражену екологічну спрямованість. Обгрунтовано концепцію розвитку екокурорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.99(4УКР)а/я Коктебель я9 + д820.9(45УКР7-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Казаков О. О. 
Маловідомі сторінки московсько-литовської боротьби за давньоруські землі на межі 70-80-х років XV ст. / О. О. Казаков, В. М. Мордвінцев. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1997. - 28 c. - Бібліогр.: 65 назв. - укp. - рус.

На підставі вивчення різноманітних джерел, як російських, так і іноземних, розглядаються маловідомі сторінки військово-дипломатичної боротьби між Московською державою та Великим князівством Литовським за давньоруські землі на межі 70-80-х років ХV ст. Підкреслено, що цей період засвідчив нову розстановку та зміну зовнішньополітичної ситуації в Східній Європі. На зміну різноманітним державно-політичним утворенням Північно-Східної Русі прийшла сильна Московська держава, яка ставила собі за мету об'єднання всіх давньоруських земель, що неминуче вело до військового конфлікту з Великим князівством Литовським, королем якого на той час був Казимир IV. Литва не мала військово-політичного потенціалу, необхідного для утримання в складі своєї території давньоруських земель. Вторгнення Менглі-Гірея на Правобережжя та розорення Києва на певний час припинили коливання кримського хана у виборі союзника, яким став Іван III. В даних умовах потенційні супротивники не наважувались на широкомасштабну війну між собою, а намагались діяти в складі коаліції, використовуючи сили союзників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Матеріали "круглого столу" "Гуманітарні аспекти інтеграції кримськотатарського народу в українське суспільство", 5 трав. 1999 р. / Укр. незалеж. центр політ. дослідж. за підтримки Фонду "Ноу-Хау" уряду Великобританії, "Гуманітарні аспекти інтеграції кримськотатарського народу в українське суспільство", "круглий стіл" (1999; Київ). - К., 1999. - 115 c. - укp.

Розглядаються питання сучасного стану кримськотатарської культури: досягнення та проблеми, аналізуються історико-культурні здобутки кримськотатарського народу. Показано державну політику України стосовно виявлення та розвитку кримськотатарських культурних джерел. Висвітлюються питання функціонування і розвитку кримськотатарської мови в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УК6А/Я)-31 + Ч34(4УКР)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Матеріали конференції "Кримські татари і українське суспільство: проблеми політичної та соціальної інтеграції", 26-27 листоп. 1998 р. / Укр. незалеж. центр політ. дослідж. - К., 1998. - 123 c. - укp.

Розглядаються актуальні проблеми та можливості інтеграції кримських татар в українське суспільство, практичні дії уряду стосовно питань, пов'язаних із адаптацією кримськотатарського народу, політико-правові аспекти кримськотатарської проблеми. Висвітлюється загальна міграційна ситуація в Україні після набуття незалежності, проблема одержання українського громадянства депортованими особами та їх нащадками, які повертаються в Україну, проблема освіти рідною мовою на шляху інтеграції кримських татар в українське суспільство та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)я431 + Т3(4УКР=9ТАТ)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Народний рух України: місце в історії та політиці : Матеріали третьої Всеукр. наук. конф., 10-11 верес. 1998 р., м.Одеса / ред.: Г. І.. Гончарук; Одес. держ. політехн. ун-т. Каф. історії та етнографії України. - О. : Астропринт, 1998. - 71 c. - укp.

У збірнику вміщені дослідницькі матеріали, представлені на конференції, незалежно від політичної спрямованості. Розглянуті витоки Народного руху в Україні, організаційне становлення, стратегічні цілі. Висвітлюється участь жінок та молоді в діяльності Народного руху України. Аналізується соціальна політика, виборча тактика, національна політика Народного руху. НРУ розглядається як геополітичне явище і викладено питання про геополітичну помилковість союзу Народного руху України з політичними організаціями кримсько-татарського народу. Всебічно розкривається роль НРУ в досягненні незалежності нашої держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63 я431 + Ф69(4УКР)64 я431 + Т3(4УКР)6-4 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585832 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського