Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>K=КОЛАБОРАЦІОНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Історичні записки : Зб. наук. пр. Вип. 11 / ред.: В. П. Михайлюк; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2006. - 245 с. - рус.

Розкрито витоки та проаналізовано наслідки проникнення впливу суздальських князів у переяславське князівство в ІХ - ХІІ ст., роль шляхти в процесі становлення козацтва в Україні в XVI ст. Розглянуто питання колабораціонізму в історичній науці, висвітлено структуру органів виконавчої влади в Наддніпрянській Україні у 1917 - 1920 рр., особливості економічної співпраці українського населення з окупаційною владою на початку Великої Вітчизняної війни. Проаналізовано наукову та видавничу діяльність "Центру пам'яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури", а також її вплив на трансформаційні процеси в Україні в 1990-х рр. - на початку ХХІ ст.

Раскрыты истоки и проанализированы последствия проникновения влияния суздальских князей в переяславское княжество в ІХ - ХІІ ст., роль шляхты в процессе становления казачества в Украине в XVI ст. Рассмотрены вопросы коллаборационизма в исторической науке, освещены структура органов исполнительной власти в Надднепрянской Украине в 1917 - 1920 гг., особенности экономического сотрудничества украинского населения с оккупационной властью в начале Великой Отечественной войны. Проанализированы научная и издательская деятельность "Центра памятковедения НАН Украины и Украинского общества охраны памяток истории и культуры", а также её влияние на трансформационные процессы в Украине в 1990-х гг. - начале ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шайкан В. О. 
Колабораціонізм на території рейхскомісаріату "Україна" та військової зони в період Другої світової війни : Моногр. / В. О. Шайкан; Ін-т історії України НАН України. - Кривий Ріг : Мінерал, 2005. - 468 c. - Бібліогр.: с. 410-462. - укp.

Висвітлено проблему колабораціонізму на території рейхскомісаріату "Україна" та у військовій зоні в роки Другої світової війни в історіофілософському та соціально-психологічному аспектах. Визначено типи й особливі вияви даного явища на вказаній території під тимчасовою гітлерівською окупацією, проаналізовано діяльність провідних кіл українського самостійницького руху та громадських інституцій національної орієнтації у контексті колаборації.

Освещена проблема коллаборационизма на территории рейхскомиссариата "Украина" и в военной зоне в годы Второй мировой войны в историофилософском и социально-психологическом аспектах. Определены типы и особые проявления данного явления на указанной территории, находящейся под временной гитлеровской оккупацией, проанализирована деятельность ведущих кругов украинского самостоятельного движения и общественных институций национальной ориентации в контексте коллаборации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА669485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нові сторінки історії Донбасу : Зб. ст. Кн. 13 - 14 / ред.: З. Г. Лихолобова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2007. - 399 с. - укp.

Висвітлено умови праці інженерно-технічних спеціалістів промисловості Донбасу в добу радянської модернізації наприкінці 1920 - 1930-х рр., проблеми недержавного сектору промисловості України в період непу в історіографії 1920-х рр. Проаналізовано прояви колабораціонізму на Донеччині в період Другої світової війни. Розглянуто питання створення системи професійної освіти в Донбасі за умов нацистської окупації, історії вугільної промисловості регіону, самоідентифікації населення краю за підсумками соціологічних опитувань.

Освещены условия труда инженерно-технических специалистов промышленности Донбасса в эпоху советской модернизации конца 1920 - 1930-х гг., проблемы негосударственного сектора промышленности Украины в период нэпа в историографии 1920-х гг. Проанализированы проявления коллаборационизма в Донецком регионе в период Второй мировой войны. Рассмотрены вопросы создания системы профессионального образования в Донбассе в условиях нацистской оккупации, истории угольной промышленности региона, самоидентификации населения края по итогам социологических опросов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)3я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Україна у Другій світовій війні: українсько-польські взаємини : Зб. ст. / ред.: Ю. Сливка; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2005. - 406 с. - (Україна: культ. спадщина, нац. свідомість, державність; Вип. 13). - укp.

Проаналізовано польсько-українські взаємовідносини напередодні, під час Другої світової війни, а також у перші післявоєнні роки. Висвітлено роль Української Повстанської Армії та Армії Крайової на польсько-українському етнічному кордоні. Розглянуто проблему колабораціонізму за умов нацистського окупаційного режиму в "Німецькій генеральній губернії "Польща". Розкрито витоки та наслідки українсько-польського протистояння в період Другої світової війни, а також ставлення польського емігрантського уряду до проблеми східного кордону Польщі у 1939 - 1945 рр.

Проанализированы польско-украинские взаимоотношения накануне, в период Второй мировой войны, а также в первые послевоенные годы. Освещена роль Украинской Повстанческой Армии и Армии Краевой на польско-украинской этнической границе. Рассмотрена проблема коллаборационизма в условиях нацистского оккупационного режима в "Немецкой генеральной губернии "Польша". Раскрыты истоки и последствия украинско-польского противостояния в период Второй мировой войны, а также отношение польского эмигрантского правительства к проблеме восточной границы Польши в 1939 - 1945 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)62-64(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди / ред.: Л. М. Плиско. - Х., 2008. - 247 с. - (Історія та географія; Вип. 29/30). - укp.

Проаналізовано зміни в соціально-економічному розвитку та етносоціальній структурі населення Харкова у першій половині ХІХ ст., вплив світових міграційних процесів на формування етнічного складу Харківської губернії у ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито роль музеїв у розвитку археологічних та історичних досліджень другої половини ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено історію створення та діяльності закладів для безпритульних дітей в Україні у період непу. Розглянуто питання про колабораціонізм в період Другої світової війни. Визначено місце і роль історичного краєзнавства в процесі проблемного вивчення новітньої історії.

Проанализированы изменения в социально-экономическом развитии и этносоциальной структуре населения Харькова в первой половине ХІХ ст., влияние мировых миграционных процессов на формирование этнического состава Харьковской губернии в ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыта роль музеев в развитии археологических и исторических исследований второй половины ХІХ - начала ХХ ст. Освещены история создания и деятельности заведений для беспризорных детей в Украине в период нэпа. Рассмотрен вопрос о колаборационизме в период Второй мировой войны. Определены место и роль исторического краеведения в процессе проблемного изучения новейшей истории.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69417/іст.геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Крижний С. Г. 
Застосування методів усної історії в соціологічному дослідженні явища колабораціонізму в Харкові під час окупації 1941 - 1943 рр. / С. Г. Крижний // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. соціол. - 2007. - Вип. 1. - С. 177-188. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Розглянуто застосування методів усної історії у вивченні явища колабораціонізму за умов окупації Харкова під час Другої світової війни. Зазначено, що для вивчення радянського суспільства наявні джерела досить незначні. Тому цінними є ті особисті документи, мемуари, записки, щоденники, що збереглися, а також матеріали інтерв'ю та бесід з очевидцями тих подій. Наголошено, що через надзвичайну різнорідність джерел важко змалювати цілісну картину повсякденного життя в окупованому Харкові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)628,013

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/соціол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жив'юк А. А. 
Вплив громадсько-політичної та літературної діяльності Уласа Самчука на розвиток української національної свідомості (1920-і - 1990-і роки) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 09.00.12 / А. А. Жив'юк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Висвітлено проблеми формування та еволюції суспільно-політичних поглядів У.Самчука, що відобразили еволюцію суспільно-політичних поглядів української політичної еміграції між- і повоєнного періодів. Розглянуто сформульовану ним концепцію "синтези", яка стала ідейною складовою державницького чину української діаспори у ХХ ст. Проаналізовано громадсько-політичну діяльність У.Самчука, включно з періодом захоплення ідеологією українського націоналізму, спробами практичного втілення у політичній площині її засадничих постулатів, переходом до демократичного табору з толеруванням різних ідеологічних і політичних платформ. Розкрито специфіку громадсько-політичної діяльності У.Самчука, її вплив на становлення і розвиток української національної свідомості опосередковано через літературну творчість. На підставі аналізу джерел, що стосуються громадсько-політичної діяльності У.Самчука, спростовано заідеологізовану оцінку його літературної та громадсько-політичної діяльності, в тому числі звинувачення в колабораціонізмі під час Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4Самчук,Улас3 + Ш5(7КАН=УК)-4Самчук,У.3 + Т3(9=УКР)6-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сугацька Н. В. 
Геноцид проти єврейського населення Півдня України в роки німецько-румунської окупації (1941 - 1944 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н. В. Сугацька; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено політику геноциду проти єврейського населення Південної України в період Великої Вітчизняної війни на тимчасово окупованій території. Доведено, що здійснення антиєврейської політики в німецькій і румунській зонах мало певні особливості. Охарактеризовано роль і методи антисемітської пропаганди, яка здійснювалась окупаційною владою. З'ясовано витоки та соціальну базу колабораціонізму та засоби, за допомогою яких колабораціоністи намагалися обгрунтувати та виправдати свої дії. На підставі архівних джерел, документів та спогадів очевидців доведено, що на відміну від інших окупованих територій України, на Півдні країни євреї не мали найменшої альтернативи, яка давала б їм можливість вижити. Доведено, що нацистськими окупантами в цьому регіоні були виявлені особливий цинізм та безглузда жорстокість по відношенню до єврейського населення. Обгрунтовано висновок, що події Голокосту у Південній Україні відзначалися особливим трагізмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шайкан В. О. 
Колабораціонізм на території рейхскомісаріату "Україна" та військові зони в роки Другої світової війни : Автореф. дис... д-ра іст. наук / В. О. Шайкан; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2006. - 40 c. - укp.

Вивчено проблеми колабораціонізму в роки Другої світової війни на історіософському та суспільно-психологічному рівнях, з'ясовано типові й особливі вияви цього явища на даній території під тимчасовою гітлерівською окупацією. Охарактеризовано діяльність провідних кіл українського самостійницького руху та громадських інституцій національної орієнтації. З'ясовано мотивацію різних моделей поведінки населення окупованих територій на індивідуальному та груповому рівнях. Висвітлено питання щодо виживання людей за екстремальних умов війни. Типологізовано різні прояви колаборації залежно до конкретних умов, характеру окупаційного режиму, ментальних і морально-психологічних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Погорєлов А. А. 
Південь України в початковий період Великої Вітчизняної війни. Червень 1941 - листопад 1942 рр. : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Погорєлов; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2008. - 20 c. - укp.

На підставі результатів комплексного вивчення джерел і літератури досліджено маловідомі аспекти початкового періоду Великої Вітчизняної війни на Півдні України. Розкрито процес переведення регіону в режим воєнної економіки. Висвітлено труднощі мобілізації людських і матеріальних ресурсів. Показано морально-психологічний стан, політичні настрої місцевих мешканців, що існували на початку вторгнення гітлерівських військ на територію УРСР у 1942 р. Проаналізовано здобутки та втрати, спричинені евакуацією населення, промислових і сільськогосподарських підприємств у тилові райони СРСР. Наведено факти дезертирства особового складу Червоної Армії, що мали місце в період оборони Півдня України. У контексті настроїв рядових солдатів і командирів з'ясовано причини добровільної здачі в полон бійців, поширення колабораціонізму на початку війни. Висвітлено масштаби та головні напрямки співпраці населення з німецько-румунською владою, роль колаборантів у нарощуванні військово-економічного потенціалу окупантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гайдабура В. М. 
Сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944 рр.) : Автореф. дис... д-ра мистецтвознав. : 17.00.01 / В. М. Гайдабура; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 1999. - 35 c. - укp.

Реконструйовано театральну топографію України 1941-1944 рр., репертуар та творчий склад театральних колективів, визначено роль театру в соціокультурному середовищі того часу. За умов фашистського нищення української культури, сцена, скориставшись відстрочкою свого маргінального фіналу, компенсує втрачувану силу стагнуючих видів мистецтва, посилює психокорегувальні функції, виявляє себе як фактор націотворення. З'ясовано спонукальні причини легітимності, наданої фашистською диктатурою інститутові театру в Україні, розглянуто проблему колабораціонізму, принципи театрального будівництва за тих умов, вплив на нього альтернативних чинників - жорстокого фашистського протекторату і національно-патріотичних настроїв митців та глядачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.9-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Романько О. В. 
Білоруський воєнний колабораціонізм у період Другої світової війни (1941 - 1945) : автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / О. В. Романько; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2009. - 40 c. - укp.

Проведено аналіз воєнного колабораціонізму радянських громадян Білорусії з керівництвом нацистської Німеччини у період Другої світової війни, показано його вплив на хід воєнних дій і виділено характерні риси. Визначено військово-політичні причини й умови, які сприяли створенню білоруських колабораціоністських формувань. Розглянуто міжнаціональні відносини на території Білорусії, проаналізовано їх вплив на пробему колабораціонізму. Висвітлено геополітичні плани нацистського керівництва щодо білоруської республіки. Охарактеризовано німецький окупаційний режим на території Білорусії, проаналізовано його вплив на процес залучення місцевого населення до воєнно-політичної співпраці. Розкрито роль білоруського національного руху у процесі створення та використання колабораціоністських частин. Досліджено особливості їх організації, підготовки та застосування, зокрема, 30-ї гренадерської дивізії військ СС і Союзу білоруської молоді. Розкрито зв'язок між діяльністю білоруських частин спеціального призначення у складі німецьких збройних сил і післявоєнним націоналістичним партизанським рухом у БССР. Наведено дані про порівняльну чисельність особового складу білоруських колабораціоналістських формувань як усередині цієї категорії колабораціоністів, так і відносно чисельності особового складу іноземних добровольчих формувань і німецьких збройних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Біл)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ра369560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шайкан В.  
Ідеологічна боротьба в Україні періоду Другої світової війни 1939 - 1945 рр. : монографія / В. Шайкан. - Кривий Ріг, 2010. - 436 c. - Бібліогр.: 1378 назв. - укp.

Розглянуто проблему ідеологічного протистояння (ІП) в Україні у період Другої світової війни. Проаналізовано вплив на українське населення радянських, нацистських і самостійницьких ідеологічних структур на різних етапах війни. Висвітлено ідеологічну діяльність самостійницьких формувань в ІП в Україні. Обгрунтовано ІП як складне суспільне явище, визначено межі між ІП та колабораціонізмом, місце ІП у відбудовчий період.

Рассмотрена проблема идеологического противостояния (ИП) в Украине в период Второй мировой войны. Проанализировано влияние на украинское население советских, нацистских и самостоятельных идеологических структур на разных этапах войны. Освещена идеологическая деятельность самостоятельных формирований в ИП в Украине. Обосновано ИП как сложное общественное явление, определены границы между ИП и коллаборационизмом, место ИП в восстановительный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Польова З. Є. 
Колабораціонізм і Опір у Західній Україні (1941 - 1947) : автореф. дис. ... д-ра філос. (Ph. D.) з спец. історія, підгот. для переатестації на наук. ступінь канд. іст. наук в Україні / З. Є. Польова; Центральноєвроп. ун-т. - Л., 2009. - 21 c. - укp.

Досліджено багатовимірну природу колабораціонізму й опору в суспільстві Західної України на політичному та неполітичному рівнях із застосуванням методології соціології колабораціонізму й опору, що охоплює міжнародний, національний і цивільний виміри. Проведено порівняння дискурсу Західних союзників та українського націоналістичного підпілля стосовно колабораціонізму й опору. Проаналізовано складну військово-політичну ситуацію у Західній Україні, розкрито причини та драматичні колізії немецько-українського, радянсько-українського та польсько-українського конфліктів у військовій і каральній сферах, простежено їх вплив на види поведінки повстанців і населення. Зазначено, що боротьба Українського націоналістичного підпілля не могла перешкодити встановленню радянського режиму у Західній Україні, репресіям польського комуністичного уряду та посиленню української меншості, але сформулювала альтернативу пасивному підкоренню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пилипчук Я. В. 
Монгольське завоювання Дашт-і Кипчак у XIII ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Я. В. Пилипчук; НАН України, Ін-т сходознавства ім. А.Ю.Кримського. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено історію монгольсько-кипчацьких війн, переглянуто усталені погляди на монгольске завоювання Дашт-і Кипчак. Встановлено тісний зв'язок колабораціонізму частини кипчаків з успіхами монгольських військ, проаналізовано перебіг та основні фактори монгольських кампаній у західноєвразійських степах. Визначено родоплемінний склад конфедерацій Дашт-і Кипчак та їх політичну структуру. Розкрито причини, передумови та наслідки кумано-кипчацьких міграцій. Охарактеризовано основні етапи монгольського завоювання Дашт-і Кипчак: "Туркестанські кампанії", "похід західного загону", "Великий Західний похід". Початок монгольського завоювання Дашт-і Кипчак датовано 1205 р., а підкорення східної частини цього регіону - 1229 р. Усупереч традиційним уявленням встановлено, що алани не були союзниками кипчаків у 1222 р. Доведено, що поразка у Калкській битві обумовлена не втечею кипчаків, а неузгодженістю дій коаліційного русько-кипчацькогго війська. "Великий Західний пох ід" датовано 1236 - 1242 рр. З'ясовано, що дана кампанія розпочалася з перемоги Субедея-багатура над Бачманом, якого було вбито під час кампанії у Середньому Поволжі у 1237 р. Встановлено, що донецьких і наддніпрянських кипчаків було переможено у 1238 р., а кримські кипчаки зазнали поразки у 1239 р. Доведено, що міграції кипчаків і куманів паралельно відбувалися у 1237 - 1239 рр. у напрямку Угорщини та Болгарії, Іван Асень II не здійснив напад на кипчаків, а сам виявився жертвою їх зради й атаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)431

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шитюк М. М. 
Південна Україна: червень 1941 - листопад 1942 рр. : монографія / М. М. Шитюк, А. А. Погорєлов. - Миколаїв : Вид-во І.Гудим, 2010. - 358 c. - укp.

Проаналізовано початковий період німецько-радянської війни на основі значної джерельної бази, мобілізаційні заходи та евакуацію народного господарства з південних областей України в 1941 р. Розкрито причини добровільної здачі в полон військовослужбовців, поширення колабораціонізму. Висвітлено масштаби та головні напрямки співробітництва населення з німецько-румунською владою, роль колаборантів у нарощуванні військово-економічного потенціалу окупантів.

Проанализированы начальный период немецко-советской войны на основе значительной архивной базы, мобилизационные мероприятия и эвакуация народного хозяйства с южных областей Украины в 1941 г. Раскрыты причины добровольной сдачи в плен военнослужащих, распространения коллаборационизма. Освещены масштабы и главные направления сотрудничества населения с немецко-румынской властью, роль коллаборантов в наращивании военно-экономического потенциала оккупантов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)622.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА726929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Примаченко Я. Л. 
Північноамериканська історіографія діяльності ОУН і УПА / Я. Л. Примаченко; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2010. - 181 c. - укp.

Висвітлено становлення північноамериканської історіографії (ПАІ) діяльності ОУН і УПА другої половини ХХ ст. в політико-ідеологічному та інтелектуальному контекстах. Проаналізовано особливості розвитку досліджень української проблематики в ПАІ. Розкрито ідеологію та програмні засади українського націоналізму в дослідженнях вчених США та Канади. Увагу приділено ПАІ націоналістичного руху в період Другої світової війни та повоєнний період. Розглянуто проблему колабораціонізму в історіографії українського національно-визвольного руху 1930 - 1950-х рр. у загальному контексті, репресивні заходи комуністичного режиму щодо націоналістичного підпілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)6'1г

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Слюсаренко А. Г. 
Україна в роки Другої світової війни : навч. посіб. / А. Г. Слюсаренко, І. К. Патриляк, М. А. Боровик; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 447 c. - Бібліогр.: 289 назв. - укp.

Висвітлено історію України періоду Другої світової війни, участь українців у фінляндській компанії, бойові дії та причини поразки Червоної армії в битві за Україну в 1941 р., окупаційний режим нацистів та їх союзників в Україні, визвольний рух, діяльність радянського підпілля та партизанів, взаємини більшовицької влади й українського суспільства в період війни. Визначено адміністративний поділ українських земель, окупованих Німеччиною й її союзниками. Розглянуто проблему колабораціонізму та систему безпеки в окупованій Україні, питання економічної експлуатації та соціальної політики гітлерівців та їх союзників, формування мережі комуністичного підпілля, становлення й активізації радянського партизанського руху в 1941 - 1944 рр.

Освещены история Украины периода Второй мировой войны, участие украинцев в финляндской компании, боевые действия и причины поражения Красной армии в битве за Украину в 1941 г., оккупационный режим нацистов и их союзников в Украине, освободительное движение, деятельность советского подполья и партизанов, взаимоотношения большевистской власти и украинского общества в период войны. Определено административное деление украинских земель, оккупированных Германией и её союзниками. Рассмотрены проблема коллаборационизма и система безопасности в оккупированной Украине, вопросы экономической эксплуатации и социальной политики гитлеровцев и их союзников, формирования сети коммунистического подполья, становления и активизации советского партизанского движения в 1941 - 1944 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шайкан В. О. 
Україна в роки Другої світової та Великої Вітчизняної воєн: проблеми дослідження : навч. посіб. / В. О. Шайкан, В. О. Шайкан; Криворіз. держ. пед. ун-т. - Кривий Ріг : Чернявський Д.О., 2010. - 260 c. - укp.

Висвітлено проблеми і перспективи української та закордонної історіографії Другої світової та Великої Вітчизняної воєн (ВВВ). Визначено місце України у планах Третього Рейху, роль України на воєнно-політичній арені Другої світової війни (ДСВ). Розглянуто проблеми дослідження українського національно-визвольного руху в період ДСВ, колабораціонізму в Україні у період гітлерівської окупації, розкрито його зміст, причини, форми прояву та особливості. Увагу приділено проблемі економічного колабораціонізму на території рейхскомісаріату "Україна" та військової зони, аграрній політиці нацистів в Україні у період окупації, взаємовідносинам церкви з окупантами, репресивно-каральній діяльності радянських органів у період ВВВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62,02 + Т3(4УКР)622,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА734708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Україна у Другій Світовій і Великій Вітчизняній війні (1939 - 1945 рр.): актуальні проблеми історії : матеріали "круглого столу" у Дніпропетр. нац. ун-ті ім. О. Гончара, 7 трав. 2010 р., Дніпропетровськ / ред.: С. І. Світленко, О. В. Бойко, В. В. Іваненко; Дніпропетр. облдержадмін., Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д. : ГЕРДА, 2010. - 84 c. - укp.

Розглянуто актуальні та дискусійні аспекти вивчення історії України періоду періоду Другої Світової та Великої Вітчизняної війни (1939 - 1945 рр.). Запропоновано альтернативний погляд на значення радянсько-німецького пакту від 23 серпня 1939 р. Проаналізовано участь винищувальних батальйонів Дніпропетровщини в оборонних боях літа - осені 1941 р. Розкрито особливості сприйняття випускниками середніх шкіл історії Другої світової війни (за матеріалами робіт учасників Всеукраїнської олімпіади юних істориків). Досліжено факти військового колабораціонізму етнічних німців в роки Великої Вітчизняної віни.

Рассмотрены актуальные и дискуссионные аспекты изучения истории Украины периода Второй Мировой и Великой отечественной войны (1939 - 1945 гг.). Предложен альтернативный взгляд на значение советско-немецкого пакта от 23 августа 1939 г. Проанализировано участие истребительных батальонов Днепропетровской области в оборонительных боях лета - осени 1941 г. Раскрыты особенности восприятия выпускниками средних школ истории Второй мировой войны (по материалам работ участников Всеукраинской олимпиады юных историков). Исследованы факты военного коллаборационизма этнических немцев в годы Великой Отечественной войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733966 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського