Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (16)Автореферати дисертацій (60)Книжкові видання та компакт-диски (352)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=КАТЕРИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 369
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гавриленко Ю. М. 
Видатні діячі кооперативного руху та їх ідеї / Ю. М. Гавриленко. - 2-е вид., переробл. та доп. - Донецьк : Проект, 2000. - 296 c. - Бібліогр.: 59 назв. - укp.

Вміщено біографічні довідки про життєвий шлях і діяльність видатних діячів кооперативного руху, які були подвижниками кооперативної ідеї в країнах світу в XIX - XX ст. - від зародження перших кооперативних товариств до масового розвитку різних видів кооперації, портрети видатних кооператорів, а також уривки з окремих праць щодо сутності кооперації, її значення та шляхів розвитку (Роберт Оуен, Вільям Кінг, Джон Грей, Катерина Вебб, Луї Бертран, Ганс Зонне, Луїджі Луццаті, Вільгельм Гааз, Шарль Фур'є, Бенно Карпелес, О.Васильчиков, М.Верещагін, Г.Галаган, О.Юркевич, С.Кузик, Є.Храпливий та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: У508 д + У9(4УКР)08 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кавун М. Е. 
Два Катеринослави: до проблеми історичного континуїтету в розвитку міських поселень Півдня України XVIII - першої половини XIX ст. / М. Е. Кавун // Вісн. Дніпропетр. ун-ту. Історія та археол. - 2001. - Вип. 6. - С. 147-153. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано дві концепції щодо визначення віку Дніпропетровська, висвітлено фактори, що сприяли його утворенню. Показано різні шляхи архітектурно-планувального розвитку і формування історичного центру міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Дне-2Дн)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Быстряков А. Г. 
Евреи Екатеринослава - Днепропетровска (ХVІІІ - начало ХХ вв.) / А. Г. Быстряков. - Д. : Арт-Пресс, 2001. - 142 c. - Бібліогр.: с. 132-133. - укp.

Викладено історичну хроніку перебування євреїв в Україні з ХVIII до ХХ ст. Описано єврейське життя в Катеринославі, яке охоплює період від заснування міста до 1920 р. Наведено відомості, що висвітлюють різні сторони життя єврейської общини: освіту, благодійну діяльність, світське та релігійне життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)4/5 + Т3(4УКР=9Е)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Портнов А.  
Катеринославський трикутник / А. Портнов // Київ. старовина. - 2001. - № 1. - С. 166-169. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Козацтво на півдні України. Кінець XVIII - XIX століття / ред.: В. А. Смолій; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О. : Друк, 2000. - 282 c. - Бібліогр.: с. 253-271. - укp.

Висвітлено історію, бойові традиції та побут окремих козацьких формувань Південної України, створених після руйнації Запорозької та Задунайської Січі: Грецького (Албанського), некрасівських козаків, Кримського Татарського, Бузького, Катеринославського, Чорноморського, Усть-Дунайського Буджацького, Азовського, а також Дунайського (Новоросійського). Детально проаналізовано адміністративний устрій, військову службу, соціально-економічні складові життя козаків і причини ліквідації зазначених формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(4УКР7)46-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нові сторінки історії Донбасу : Ст. Кн. 8 / ред.: З. Г. Лихолобова; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2000. - 272 с. - укp.

Розглянуто господарську діяльність Святогірського монастиря у XVI - XVII ст. Проаналізовано профілактичні та протиепідемічні заходи, які проводили земства Катеринославської губернії наприкінці XIX - на початку XX ст. Докладно висвітлено проблеми техніко-економічного розвитку вугільної промисловості Донбасу у 1950 - 60-ті рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Питання стародавньої та середньовічної історії, археології й етнології : Зб. наук. пр. Т. 2 / ред.: О. І. Сич; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2000. - 226 с. - рус.

Досліджено актуальну проблематику античності, середньовічної історії, історії релігії, етнології, археології та історіографії. Розглянуто процес формування християнського чернецтва та проблему його витоків, політику уряду Катерини ІІ щодо селянства, особливості розвитку етнічної самосвідомості болгар у період суспільної трансформації, деякі аспекти висвітлення проблем української державності XVII ст. у радянській історіографії 1940-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я43(4укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Спадщина : Зб. ст. / ред.: В. О. Юркова; Держ. арх. Дніпропетр. обл. - Д. : Арт-Прес, 1999. - 199 c. - укp.

Висвітлюється історія та сучасний стан архівної справи на Катеринославщині, Дніпропетровщині та в Дніпродзержинську. Розглядаються особливості розвитку катеринославської періодичної преси у 1917 році, політичної влади УНР на Катеринославщині, а також політичні репресії проти опозиційного руху селянства України в 20-ті роки. Повідомляється про становище остарбайтерів в Німеччині, розкривається історія вивезення радянських громадян на роботи в Німеччину у 1941-1943 роках та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)6 я43 + Ч81 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чабаненко В. А. 
Фразеологічний словник говірок Нижньої Наддніпрянщини / В. А. Чабаненко. - Запоріжжя, 2001. - 200 c. - (Пам'ятки мов. культури Ниж. Наддніпрянщини; Вип.4). - укp.

Вміщено близько трьох тисяч фразеологізмів (фразеологічних зрощень, єдностей, сполучень), які вживаються в говірках Нижньої Наддніпрянщини. Переважну більшість реєстрових одиниць склали сталі звороти, зібрані дослідником та його учнями протягом 1952 - 1998 рр. у селах, селищах і містах Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей. Використано десятки фразеологізмів, зафіксованих фольклорно-етнографічними та діалектологічними записами другої половини ХІХ - початку ХХ ст., зробленими на території колишніх Катеринославської та Херсонської губерній І.Манжурою, Я.Новицьким, Д.Яворницьким, І.Бесарабом, О.Курилом та іншими відомими дослідниками. Фразеологічні звороти подано в алфавітному порядку, а за основи взято їх вихідні форми. За наявності відповідного матеріалу вживання фразеологізмів проілюстровано текстовими уривками з розмовного мовлення. Всі зареєстровані одиниці задокументовано. Збережено діалектні фонетичні, морфологічні, словотворчі та лексичні особливості усталених висловів і текстових уривків-ілюстрацій. Під час укладання реєстрових статей використано як сучасні діалектологічні записи, так і записи минулого. У "Додатках" наведено цікаві фразеологізовані каламбури, нісенітниці, дотепи, побажання, заклинання, поради, подяки, запрошення, вітання, тости тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-433

Шифр НБУВ: ВА605236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Історія та культура Подніпров'я / ред.: О. Ф. Нікілєв; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1998. - 194 c. - укp.

Робота присвячена пам'яті В.І.Костенка - відомого дослідника матеріальної культури Півдня України, завідувача кафедри історії України Дніпропетровського держуніверситету. Висвітлений доробок ученого, подані наукові роботи його колег, в яких, зокрема, аналізується діяльність університетських наукових товариств в Україні в другій половині XIX - на початку XX ст. ("Новоросійське товариство", "Історичне товариство Нестора-літописця", "Харківське юридичне товариство" та ін.), а також земств Катеринославщини в галузі народної освіти на початку XX ст. Велика увага в статтях приділяється централізації і мілітаризації продовольчої справи в Українській державі П.Скоропадського (квітень-листопад 1918 р.), факторам соціально-економічного розвитку міських поселень України в роки нової економічної політики тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Історія України: Маловідомі імена, події, факти : Зб. ст. Вип. 8 / ред.: П. Т. Тронько; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Рід. край, 1999. - 493 c. - укp.

Досліджуються проблеми вивчення та відтворення історико-культурної спадщини України, зокрема, духовної та історико-архітектурної; описуються реставраційні та пам'яткоохоронні заходи, а також аналізується роль музеїв у збереженні історико-культурної спадщини. Аналізуються результати історико-краєзнавчих досліджень Дніпропетровщини, розглядаються деякі відомі події, які відбувались у цьому регіоні (Жовтоводська битва в контексті краєзнавства Дніпропетровщини, подорож О.С.Пушкіна до Катеринослава, місце Катеринослава в проекті Чорноморсько-Балтійського водного шляху тощо). Розглядаються становище української національної меншини у повоєнній Польщі, селянський рух на Поділлі в 1917-1918 рр., практика відкритих судових процесів в 20-30-х рр. як засіб запровадження однопартійної політичної системи, становлення історико-правничої думки в системі Всеукраїнської академії наук, згортання в Україні політики коренізації та його негативні наслідки для національних меншин тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Юренко С. П. 
Археологічні з'їзди в Україні / С. П. Юренко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Шлях, 2004. - 44 c. - Бібліогр.: с. 42-44. - укp.

Розглянуто питання підготовки та організації археологічних з'їздів в Україні в кінці XIX - на початку XX ст. Показано їх значення в процесах становлення та розвитку української історичної науки. Визначено мету та завдання археологічних з'їздів, проаналізовано організаційну роботу підготовчих комітетів, наведено інформацію про учасників і проблематику наукових досліджень. Представлено матеріали про археологічні з'їзди, що відбулися у Києві (1874, 1899 рр.), Одесі (1884 р.), Харкові (1902 р.), Катеринославі (1905 р.) та Чернігові (1908 р.).

Рассмотрены вопросы подготовки и организации археологических съездов в Украине в конце XIX - в начале XX ст. Показано их значение в процессах становления и развития украинской исторической науки. Определены цели и задачи археологических съездов, проанализирована организационная работа подготовительных комитетов, приведена информация об участниках и проблематике научных исследований. Представлены материалы об археологических съездах, прошедших в Киеве (1874, 1899 гг.), Одессе (1884 г.), Харькове (1902 г.), Катеринославе (1905 г.) и Чернигове (1908 г.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 е(237УКР)л0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р105107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Грані : Наук.-теорет. і громад.-політ. альм. N 2(40) / ред.: С. А. Квітка; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2005. - 156 с. - укp.

Розглянуто актуальні питання історії, філософії, соціології, політології. Висвітлено історико-правові аспекти державно-церковних відносин в Україні у 1917 - 1920 рр., тенденції розвитку кримінальної злочинності на Катеринославщині в 1920-ті рр. Проаналізовано діяльність комісій з українізації державного апарату в Україні у другій половині 1920-х рр., соціально-духовні закономірності становлення та розвитку культурно-формаційних систем на етнотериторіальному підгрунті. Викладено концепцію стратегічного управління інтелектуальним капіталом державних службовців, розкрито аспекти розвитку становлення громадянського суспільства в Україні. Проаналізовано досвід та перспективи державного соціального захисту ветеранів, політичну участь осіб з функціональними обмеженнями як чинник утвердження елементів демократії у суспільно-політичному житті країни.

Рассмотрены вопросы истории, философии, социологии, политологии. Освещены историко-правовые аспекты государственно-церковных отношений в Украине в 1917 - 1920-х гг., тенденции развития уголовной преступности на Катеринославщине в 1920-е гг. Проанализированы деятельность комиссий по украинизации государственного аппарата в Украине во второй половине 1920-х гг., социально-духовные закономерности становления и развития культурно-формационных систем на этнотерриториальном основании. Представлена концепция стратегического управления полем интеллектуального капитала государственных служащих, раскрыты аспекты развития становления гражданского общества в Украине. Проанализированы опыт и перспективы государственной социальной защиты ветеранов, политическое участие лиц с функциональными ограничениями как фактор утверждения элементов демократии в общественно-политической жизни страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3 + Х2я54(4УКР-2ДНІ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Грані : Наук.-теорет. і громад.-політ. альм. N 5(43) / ред.: С. А. Квітка; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2005. - 164 с. - укp.

Проаналізовано наукову діяльність визначного українського вченого, дослідника історії запорозького козацтва і культурно-громадського діяча кінця ХІХ - початку ХХ ст., академіка Д.І.Яворницького. Розкрито витоки українського національного самоусвідомлення вченого в дореволюційному Катеринославі, методологічні аспекти творчої спадщини Д.І.Яворницького. Висвітлено проблеми та перспективи діяльності Дніпропетровського історичного музею ім. Д.І.Яворницького на сучасному етапі, каталогізації зібрання козацьких старожитностей у фондах музею, комплектування фондів Музею історії м.Дніпродзержинськ.

Проанализирована научная деятельность известного украинского учёного, исследователя истории запорожского казачества и культурно-общественного деятеля конца ХІХ - начала ХХ ст., академика Д.И.Яворницкого. Раскрыты истоки украинского национального самоосознания учёного в дореволюционном Катеринославе, методологические аспекты творческого наследия Д.И.Яворницкого. Освещены проблемы и перспективы деятельности Днепропетровского исторического музея им. Д.И.Яворницкого на современном этапе, катологизации собрания казаческих старожитностей в фондах музея, комплектования фондов Музея истории г.Днепродзержинск.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гуманізація навчально-виховного процесу : Наук.-метод. зб. Вип. 25 / ред.: В. І. Сипченко; Слов'ян. держ. пед. ун-т. - Слов'янськ, 2005. - 179 с. - укp.

Висвітлено тенденції розвитку гімназійної освіти на східній Україні у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., розвиток народної освіти Катеринославської губернії у зазначений період. Розглянуто питання матеріального забезпечення викладачів технічних ВНЗ у 1920 - 1930 рр. Проаналізовано структуру інтегральної індивідуальності студентів як психологічний чинник впровадження сучасних освітніх технологій, духовний потенціал загальнопедагогічної підготовки вчителів. Описано інтерактивні технології навчання студентів у ВНЗ І - ІІ ступенів акредитації, а також технології підготовки інженерних кадрів з використанням кваліметрії студентів. Розкрито методологічні засади щодо визначення структури національної самосвідомості.

Освещены тенденции развития образования в гимназиях на восточной Украине во второй половине ХІХ - начале ХХ ст., развитие народного образования Катеринославской губернии в указанный период. Рассмотрены вопросы материального обеспечения преподавателей технических ВУЗ в 1920 - 1930 гг. Проанализированы структура интегральной индивидуальности студентов как психологический фактор внедрения современных образовательных технологий, духовный потенциал общепедагогической подготовки учителей. Представлены описания интерактивных технологий обучения студентов в ВУЗ І - ІІ ступеней аккредитаций, а также технологий подготовки инженерных кадров с использованием квалиметрии студентов. Раскрыты методологические основы относительно определения структуры национального самосознания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Світлична О. М. 
До питань становлення і розвитку музейної справи в Катеринославі (Дніпропетровську) XIX - початок XX ст. / О. М. Світлична // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 3. - С. 46-60. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

The article deals with the peculiarities of development of the museum affair in Katerinoslav (Dnepropetrovsk) XIX-the beginning of the XX century.


Ключ. слова: історія, музеї, колекції, старожитності, художня галерея, меценати, Катеринослав
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дрогобицький краєзнавчий збірник. Вип. 7 / ред.: Л. Тимошенко; Дрогобиц. держ. пед. ун-т ім. І.Франка, Дрогобиц. осередок укр. іст. т-ва ім. М.Грушевського, Ін-т Центр.-Сх. Європи (Дрогобиц. філ.). - Дрогобич : Коло, 2003. - 651 с. - укp.

Висвітлено питання історичного краєзнавства України, археології, джерелознавства, історіографії. Розглянуто проблему родоводу гетьмана І.Мазепи. Проаналізовано соціально-економічні відносини Старосамбірського краю Галичини з кінця XIV ст. - до 1772 р., основні аспекти земельної політики Катерини ІІ та Павла І на території Правобережної України. Описано унійні процеси в західноукраїнських єпархіях Київської митрополії в історіографії української діаспори. Наведено нові картографічні архівні документи з планування розвитку м.Дрогобича наприкінці XVIII ст., описи зазначеного міста.

Освещены вопросы исторического краеведения Украины, археологии, источниковедения, историографии. Рассмотрена проблема родословия гетмана И.Мазепы. Проанализированы социально-экономические отношения Старосамборского края Галиции с конца XIV ст. до 1772 г., основные аспекты земельной политики Катерины ІІ и Павла І на территории правобережной Украины. Описаны процессы унии в западноукраинских епархиях Киевской митрополии в историографии украинской диаспоры. Приведены новые картографические архивные документы по планированию развития г.Дрогобыча в конце XVIII ст., описания указанного города.


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) + Т214(4УКР)4 + Т3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сисойлов М. В. 
Естетика регіональних пам'яток архітектури Катеринослава : Навч.-метод. посіб. до вивч. розд. циклу лекцій з естетики міськ. та природ. середовища, регіон. архітектур. спадщини Дніпропетровщини та викон. курс. роботи для студ. напряму "Архіт." спец. 6.120.101, 7.120.101 - "Житл. та громад. споруди"; 6.120.102, 7.120.102 - "Містобудування"; 6.120.103, 7.120.103 - "Дизайн архітектур. середовища": У 3 ч. з дод. / М. В. Сисойлов, В. С. Внуков, І. О. Гриманова; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д. : Gaudeamus, 2003. - 254 c. - укp.

Наведено історичний огляд основних етапів зародження, розвитку та становлення цегельного стилю Катеринослава у контексті формування його естетичних властивостей та якісних показників. Надано рекомендації з виконання курсової роботи на тему: "Естетика регіональних пам'яток архітектури Катеринослава". Висвітлено особливості створення індивідуальної картотеки з естетики архітектурного середовища регіональної спадщини Дніпропетровщини.

Приведен исторический обзор основных этапов зарождения, развития и становления кирпичного стиля Катеринослава в контексте формирования его эстетических свойств и качественных показателей. Даны рекомендации по выполнению курсовой роботы на тему: "Эстетика региональных памяток архитектуры Катеринослава". Освещены особенности создания индивидуальной картотеки по эстетике архитектурной среды регионального наследия Днепропетровщины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ДНІ)я73 + Ю812.451.1я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Історія і культура Придніпров'я. Невідомі та маловідомі сторінки : Наук. щорічник. Вип. 2 / ред.: Г. К. Швидько; Нац. гірн. ун-т. Ін-т гуманіт. пробл. - Д., 2005. - 221 с. - укp.

Проаналізовано етнополітичну ситуацію на степовому кордоні України в історичному контексті як важливий чинник генези українського козацтва. Розглянуто питання формування козацького землеволодіння в працях українських істориків ХІХ - ХХ ст., історії розробки джерельної бази історичного краєзнавства на Катеринославщині у ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито витоки української геоекономіки наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., висвітлено розвиток нових галузей наукових дисциплін, зокрема, політичних наук, географії, історії, економіки, філософії.

Проанализирована этнополитическая ситуация на степной границе Украины в историческом контексте как важный фактор генезиса украинского казачества. Рассмотрены вопросы формирования казаческого землевладения в трудах украинских историков ХІХ - ХХ ст., истории разработки архивной базы исторического краеведения на Катеринославщине в ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыты истоки украинской геоэкономики в конце ХІХ - начале ХХ ст., освещено развитие новых отраслей научных дисциплин, в частности, политических наук, географии, истории, экономики, философии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-7я53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Риженко С. А. 
Марзєєв О.М., санітарний лікар Катеринославської губернської земської управи у 1911 - 1914 рр. / С. А. Риженко, З. Г. Гужва, М. О. Гужва // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 125-130. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р12 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського