Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (24)Автореферати дисертацій (68)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=КАДАСТР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 792
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ступень М. Г. 
Використання земель населених пунктів / М. Г. Ступень. - Л., 2000. - 358 c. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні основи використання земель населених пунктів, методику комплексної оцінки їх території. Проаналізовано проблеми державної реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, значення містобудівного кадастру для системи застосування земель населених пунктів. Визначено напрями організації раціонального використання та охорони земель населених пунктів за умов ринкової економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гриценко П. Ю. 
Говірки Чорнобильської зони. Системний опис / П. Ю. Гриценко, Г. В. Воронич, Л. І. Дорошенко, О. А. Малахівська, Л. А. Москаленко, М. В. Поістогова, Н. П. Прилипко, Л. В. Рябець, О. В. Юсікова; НАН України. Ін-т укр. мови. - К. : Довіра, 1999. - 271 c. - Бібліогр.: с. 264-270. - укp.

Подано нариси про словозміну, синтаксис, лексику та семантику говірок Чорнобильської зони та суміжних ареалів. У роботі використано різні прийоми репрезентації говірок Чорнобильської зони, а саме: фіксація явищ за структурними рівнями окремої говірки як самодостатньої системи безвідносно до інших говірок; опис явищ у ряді говірок, які творять ареальну цілість за певними ознаками; аналіз явищ середньополіських говірок на тлі територіально суміжних і віддалених систем, а також опис суміжних діалектів як спосіб вияву міждіалектної взаємодії, продовження просторової континуації середньополіських явищ в інших ареалах. Кожен із прийомів відтворення об'єкта вивчення має свої особливості, переваги та межі доцільності у використанні. Поєднання різних підходів до об'єкта вивчення сприятиме створенню у майбутньому вичерпного мовного кадастру говірок Чорнобильської зони. Матеріали поданих описів не лише становлять конкретний щодо часу інформаційний зріз про ці говірки, а водночас є спонукою до здійснення відповідних обстежень тих чорнобильських говірок, які ще не охоплено дослідженнями. Нариси розширюють відому дотепер інформацію про поліські діалекти, що належать до архаїчних діалектних типів Славії та сприяють формуванню чорнобильського мовно-інформаційного фонду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-672.1

Шифр НБУВ: ВА592706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Смирнов В. М. 
Деякі питання соціально-господарських відносин в українському селі протягом 20-х років / В. М. Смирнов // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 123-131. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблеми найманої праці у контексті соціальних перетворень 20-х років ХХ ст., у період відродження ринкових відносин за часів непу. Зазначено, що вперше проблеми обговорення регулювання праці наймитів порушувались на Першій Всеукраїнській конференції профспілок робітників, що працювали в системі агросектору. Конференція прийняла постанову про регулювання заробітної платні наймитів через так звані "трудові договори", що повинні були укладатися за допомогою спеціально створеного секретаріату, до складу якого входили і наймити. Досліджено еволюційний процес надання пільг і привілеїв наймитам, побутові умови їх життя та праці. Наведено статистичні відомості про заробітну платню найманих робітників у 19 - 20-х рр. в Україні. Простежено регіональні особливості, пов'язані з різним рівнем господарської міці найманців, а також їх низькою кваліфікацією. На підставі статистичних даних доведено, що в окремих регіонах України внаслідок своєрідних природно-кліматичних умов, особливостей кадастру тощо, використання праці найманців (зростання працевитрат або їх зниження) та рівень ефективності праці був відмінний. Аналіз проблем найманої праці в українському селі в період непу засвідчив, що впорядкування соціально-господарських відносин мало важливе значення для забезпечення надійних важелів соціальної стабільності та достатньо гармонійних відносин між різними прошарками та верствами українського селянства.


Ключ. слова: історія українського селянства, соціально-господарські відносини, трудові договори, наймані робітники, неп
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)61-205 + У03(4Укр)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Новаковський Л. Я. 
Земельна реформа і землеустрій в Україні / Л. Я. Новаковський, А. М. Третяк, Д. С. Добряк. - К., 2001. - 151 c. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено наукові засади, тенденції та результати здійснення земельної реформи в Україні у 1999 - 2000 рр. Розкрито роль землеустрою у реалізації заходів щодо земельної реформи та концептуальні положення подальшого його розвитку, трансформації землеустрою. Визначено обсяги землевпорядних робіт, виконаних у ході земельної реформи. Відображено зміни землекористування в процесі земельної реформи та її соціально-економічні проблеми. Відзначено, що необхідно удосконалити кадастр, земельні платежі та створити інфраструктуру ринку землі. Накреслено шляхи формування національної програми сталого землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Семчик В. І. 
Земельне право. Академічний курс : Підруч. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. / В. І. Семчик, В. І. Андрейцев, Г. Ю. Бистров, П. Ф. Кулинич, Н. Р. Малишева, О. О. Погрібний, Ю. С. Шемчушенко, М. В. Шульга; ред.: В. І. Семчик, П. Ф. Килинич; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 2001. - 424 c. - укp.

Проаналізовано земельне законодавство, земельне право як галузь у системі сучасного права України та навчальну дисципліну. Розглянуто предмет, принципи та витоки земельного права. Наведено характеристику земельно-правової норми та земельних правовідносин, його елементів, права власності на землю та права землекористування, правового режиму земель сільськогосподарського призначення, населених пунктів, промисловості, транспорту, зв'язку, лісового та водного фондів, запасу, а також правових питань земельного кадастру та землеустрою, правової охорони земель та юридичної відповідальності за порушення земельного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гнаткович Д. І. 
Земельний кадастр населених пунктів : Навч. посіб. / Д. І. Гнаткович, М. Г. Ступень. - Л., 1999. - 190 c. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні основи державного земельного кадастру населених пунктів, подано загальну характеристику, зміст його складових частин і порядок ведення у населених пунктах. Розкрито зміст, призначення та порядок ведення містобудівного кадастру як одного з важливих видів галузевих кадастрів. Розглянуто питання застосування земельно-кадастрових даних для організації використання земель населених пунктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32-517 + Х859(4УКР)115

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Третяк А. М. 
Земельний кадастр ХХІ століття. Зарубіжні і вітчизняні погляди на розвиток земельного кадастру / А. М. Третяк. - К., 1999. - 164 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто концептуальні передумови реформи державного земельного кадастру в Україні, зарубіжні погляди на реформу і майбутнє розвитку земельного кадастру. Висвітлено теоретичні і методичні положення формування нової системи державного земельного кадастру в Україні, його правової бази, інформаційне та картографічне забезпечення, а також принципи ведення державного земельного кадастру. Проаналізовано досвід Угорщини в галузі реорганізації системи реєстрації землі. Сформульовано висновки і пропозиції щодо вдосконалення розвитку земельного кадастру.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-517 + У50-517

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Землевпорядна наука, виробництво і освіта ХХІ століття : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (м.Київ, 20 квіт. 2001 р.) / ред.: Л. Я. Новаковський; Ін-т землеустрою УААН. - К., 2001. - 288 c. - укp.

Узагальнено результати реформування земельних відносин в Україні. Досліджено проблеми землеустрою, земельного кадастру, землевпорядної освіти, оцінки нерухомості та картографо-геодезичного забезпечення землевпорядних робіт. Викладено деякі концептуальні засади національної Програми розвитку земельних відносин у ході аграрної реформи. Наведено концептуальні підходи до розмежування земель державної та комунальної власності. Проведено соціологічне дослідження щодо відношення селян до здійснення земельної реформи. Проаналізовано витоки землеустрою та чинники формування сучасного землевпорядкування. Висвітлено питання використання та охорони земельних ресурсів в Україні, Російській Федерації, Білорусі та Польщі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140 я431(0) + У9(4УКР)320-51 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Самойленко В. М. 
Кадастр радіоактивного забруднення водних об'єктів України місцевого водокористування. Т. 2. Стохастично-рейтингові оцінки доз опромінення населення за рахунок місцевого водокористування / В. М. Самойленко, Ю. С. Тавров, М. І. Буянов; Наук.-інформ. центр водогосп.-екол. моніторингу та оптимізації водокористування. - К. : Ніка-Центр, 1998. - 160 c. - Бібліогр.: 94 назв. - укp.

Розроблено, розвинено та реалізовано на тестових прикладах методику моделювання розрахункового дозоутворювання в залежності від місцевого водокористування. Проведено зіставлення результатів моделювання як рейтингових параметрів для різних ступенів деталізування методики з метою порівняльного оцінювання доз опромінення населення водними шляхами. На підставі розроблених підходів здійснено моделювання дозових показників і поліваріантних рейтингів, що спільно характеризують міру можливого радіоекологічного ризику внаслідок місцевого водокористування. Визначено адмінрайони, ділянки річкових басейнів, ландшафтні комплекси і населені пункти з водоймами з найбільшим розрахунковим рівнем біологічної доступності радіонуклідів за умов користування ресурсами місцевого водного фонду, які є пріоритетними об'єктами для протирадіаційного захисту населення. Удосконалено інформаційну базу і загальнометодологічні принципи. Проведено спеціалізовані дослідження опорних водних об'єктів тестових дозооцінювань основних видів місцевого водокористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222(45УКР)13 + Р126.552

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Самойленко В. М. 
Кадастр радіоактивного забруднення водних об'єктів України місцевого водокористування. Т. 1. Радіогідроекологічний стан і використання водойм та загальнометодологічні проблеми / В. М. Самойленко; Наук.-інформ. центр водогосп.-екол. моніторингу та оптимізації водокористування (екол. центр "НІЦ ВЕМОВ"). - К. : Ніка-Центр, 1998. - 189 c. - Бібліогр.: 71 назв. - укp.

Викладені методологічні підвалини (стохастична екологічна гідрологія як новий науковий напрям) і результати осмислення та аналізу накопичених баз знань і даних кадастру. За допомогою моделювання і оцінення цієї інформації доведена значущість проблеми вивчення та реагування на існуючий і потенційний радіо- та загальноекологічний ризик, у першу чергу для мешканців аграрного сектору, внаслідок користування усіма ресурсами місцевого водного фонду, включаючи водні, біологічні, земельні та інші ресурси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222,8

Шифр НБУВ: В342493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Картографія грунтів : Навч. посіб. для студ. агр. спец. вищ. навч. агр. закл. / ред.: Д. Г. Тихоненко; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 2001. - 320 c. - Бібліогр.: 87 назв. - укp.

Описано вимоги щодо геодезично-картографічної основи грунтових карт, генетичні, геоекологічні та агрономічні властивості грунту як компонента ландшафту, об'єкта картографування та господарювання. Окремі розділи присвячено характеристиці аерокосмічних і комп'ютерних технологій, які застосовуються в процесі грунтового знімання, а також розгляду особливостей різноцільового картографування грунтів - для потреб земельного (грунтового) кадастру, землевпорядкування, контурно-меліоративної організації території, осушення та зрошення земель, в агролісомеліоративних, лісотипологічних, рекультиваційних, садпроектних та інших розробках. Відображено палеоландшафтні реконструкції та моделі сучасного екологізованого землекористування за поліваріантних умов господарювання та різних форм власності на землю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д174.5я73-1 + П035с1я73-1

Шифр НБУВ: ВА606246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Международная конференция Украинского ядерного общества "Обращение с отработанным ядерным топливом", 19 - 20 сентября 2000 г. Киев, Украина = Ukrainian nuclear society International conference "Spent fuel management", Sept. 19 - 20, 2000. Kiev, Ukraine : Сб. докл. / ред.: Л. Л. Литвинский, С. В. Барбашев. - К. : Знання, 2000. - 325 c. - рус.

Определены задачи и перспективы реализации программы обращения с отработанным ядерным топливом атомных электростанций Украины. Изучены тенденции совершенствования ядерного топливного цикла в России. Приведены современные технологии хранения отработанного ядерного топлива в централизованных хранилищах. Представлены разновидности контейнеров для хранения и транспортировки радиоактивных материалов. Сделан анализ условий обеспечения целостности барьеров защиты при хранении отработанного ядерного топлива в контейнерах типа ВКХ-24. Изложены современные подходы к обеспечению целостности оболочек твэлов при сухом хранении отработанного ядерного топлива (реакторов ВВЭР) и представлены устройства контроля за ним. Освещено создание Государственного реестра радиоактивных отходов и Государственного кадастра хранилищ отходов предприятий энергетической отрасли. Проанализирован опыт компании BNFL по транспортированию отработанного ядерного топлива.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-431 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Містобудування та територіальне планування : Наук. зб. Вип. 5 / ред.: М. М. Осєтрін; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 274 с. - укp. - рус.

Висвітлено інженерні й економічні проблеми теорії та практики містобудування,територіального планування, управління містобудівними системами і програмами. Розглянуто питання містобудівельного кадастру, розвитку поселень, їх інженерного устаткування та транспортної інфраструктури. Наведено методику прогнозування перспективної зайнятості в галузях міської економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Містобудування та територіальне планування : Наук.-техн. зб. Вип. 6 / ред.: М. М. Осєтрін; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 234 с. - рус.

Висвітлено інженерні та економічні проблеми теорії та практики містобудування, територіального планування, управління містобудівними системами і програмами. Проаналізовано актуальні аспекти комплексної оцінки, освоєння, розвитку, утримання та реконструкції територій та житлової забудови. Розглянуто питання містобудівного кадастру, розвитку поселень, їх інженерного устаткування і транспортної інфраструктури.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)315.441я54 + Н8я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Містобудування та територіальне планування : Наук.-техн. зб. Вип. 7 / ред.: М. М. Осєтрін; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. - К., 2000. - 241 с. - укp. - рус.

Висвітлено інженерні та економічні проблеми теорії та практики містобудування, територіального планування, управління містобудівними системами та програмами, комплексної оцінки, освоєння, розвитку, утримання та реконструкції територій та житлової забудови. Розглянуто питання містобудівельного кадастру, розвитку поселень, їх інженерного устаткування та транспортної інфраструктури. Описано особливості застосування дистанційні методи зондування для обстеження автомобільних доріг і мостових переходів регіону Закарпаття. Проаналізовано доцільність упровадження муніципальних географічних інформаційних систем. Наведено структуру та моделі комплексу систем міського господарства. Розкрито особливості розміщення вищих навчальних закладів Львова в планувальній системі міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кавунець Д. Н. 
Охорона праці в геодезичному виробництві : Навч. посіб. для студ. спец. "Геодезія", "Землевпорядкування і кадастр" / Д. Н. Кавунець; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 56 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено основні положення про охорону праці під час виконання польових і камеральних робіт за різних фізико-географічних умов; інженерно-геодезичних робіт у містах та будівництві інженерних споруд. Детально розглянуто питання надання потерпілим першої долікарської допомоги за польових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-648 я73 + Р124.63 я73 + Н115 н6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Борейко В. Е. 
Охрана местных природно-исторических святынь / В. Е. Борейко, О. Г. Листопад, В. Ф. Руденко, А. В. Подобайло; Киев. экол.-культ. центр. - К., 1998. - 143 c. - (Охрана дикой природы; Вып.7). - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Рассказывается о местных природно-исторических святынях: курганах, священных и мемориальных источниках, речках, озерах, болотах, мемориальных и вековых деревьях, исторических местностях (ярах, урочищах, городищах, местах легендарных военных лагерей, городках, остатках древних разрушенных городов). Показано, как использовать народные традиции и религиозные поверья в охране местных природно-исторических святынь, а также рассматриваются практические мероприятия по их охране. Представлен кадастр местных природно-исторических достопримечательностей в г.Киеве и Киевской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 е(0)л64 + Т597

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бент О. Й. 
Про створення автоматизованої бази даних з техногенних мінеральних ресурсів України / О. Й. Бент, С. І. Примушко, С. А. Дудкіна, Т. О. Коваль // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 1999. - № 5. - С. 50-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто умови створення автоматизованої бази даних (АБД)Державного кадастру вторинних мінеральних ресурсів. Ця АБД охоплює на теперішній час відомості про розміщення, склад, обсяги утворення, накопичення, використання та складування техногенних відходів 800 промислових підприємств гірничовидобувної, вугільної, хімічної та інших галузей народного господарства, розташованих у західних областях України, Криму, частково Донбасі. Поповнення і ведення АБД продовжується для техногенних продуктів, характерних для іншої частини країни. Створена і поповнювана АБД дозволяє вирішувати актуальні питання розширення мінерально-сировинного комплексу і покращання екологічної обстановки у відповідних регіонах.


Ключ. слова: техногенні відходи, вторинні мінеральні ресурси, автоматизована база даних
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж69с116

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва (погляд у ХХІ століття) : Ювіл. зб. наук. пр., присвяч. 5-й річниці проф. свята працівників геології, геодезії та картогр. / ред.: А. Л. Бондар; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Ліга-Прес, 2000. - 294 c. - укp.

Розглянуто проблеми викладання знань в Україні з геоінформаційних систем і технологій, експериментального визначення азимуту напряму методом фотоелектричної реєстрації проходжень зірок, використання геоінформаційних технологій у надрокористуванні. Висвітлено телеметричні методи моніторингу стану покриття доріг, досвід інженерно-геодезичних спостережень за зсувами території міського житлового масиву з висотними будинками, методи та результати геодезичних спостережень за об'єктами теплової електричної станції. Наведено методику обчислення еквівалентних висот на ЕОМ, оцінку точності визначення площ на топографічній карті, моделі геодезичних вимірів під час спостережень за деформаціями споруд баштового типу. Визначено можливості використання інженерної продукції супутникових навігаційних систем у геодезичних сферах застосування, перспективи використання гіротеодолітів з метою створення мереж згущення, а також напрямки розвитку правових норм функціонування кадастру нерухомості. Проаналізовано вплив сейсмічної дії масових вибухів у кар'єрах на результати повторного нівелювання, деякі особливості сучасної технології електромагнітних досліджень геодинамічних процесів, вимоги до характеристик навігаційної інформації та систем навігації наземних рухомих об'єктів у сучасному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1,0 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Остапенко Б. Ф. 
Типологическое разнообразие лесов Украины. Степь / Б. Ф. Остапенко, М. С. Улановский. - Х., 1999. - 158 c. - Библиогр.: 69 назв. - рус.

Представлена лесотипологическая структура степной зоны Украины. Классификация типов лесорастительных условий выполнена по лесоводственно-типологическому принципу от сухого бора до мокрого груда с указанием преимущественного местоположения типов леса и встречаемости по лесорастительным районам. Дана обобщающая характеристика ландшафтных групп лесов - плакорных, байрачных, пойменных и аренных. В такой же последовательности выполнена и кадастровая характеристика типов леса.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.9,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського