Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (25)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДРЕВЛЯНСЬК$<.>+<.>K=КНЯЗІВСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Котляр М. Ф. 
Галицько-Волинське князівство (до 800-ліття утворення) / М. Ф. Котляр // Укр. іст. журн. - 2000. - № 1. - С. 21-32. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)430.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Культурологічний вісник : Наук.-теорет. щоріч. Ниж. Наддніпрянщини. Вип. 6 / ред.: В. І. Воловик; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2000. - 141 с. - укp. - рус.

Проаналізовано взаємовідносини Древлянської землі з варязькою династією Рюриковичів у IX - X ст. Розглянуто проблеми формування державницької ідеології на перехідному етапі розвитку українського суспільства, а також деякі детермінанти оптимізації розвитку міжконфесійних відносин за умов сучасної України. Детально проаналізовано особливості становлення інформаційного суспільства у нашій державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж68830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казаков О. О. 
Маловідомі сторінки московсько-литовської боротьби за давньоруські землі на межі 70-80-х років XV ст. / О. О. Казаков, В. М. Мордвінцев. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1997. - 28 c. - Бібліогр.: 65 назв. - укp. - рус.

На підставі вивчення різноманітних джерел, як російських, так і іноземних, розглядаються маловідомі сторінки військово-дипломатичної боротьби між Московською державою та Великим князівством Литовським за давньоруські землі на межі 70-80-х років ХV ст. Підкреслено, що цей період засвідчив нову розстановку та зміну зовнішньополітичної ситуації в Східній Європі. На зміну різноманітним державно-політичним утворенням Північно-Східної Русі прийшла сильна Московська держава, яка ставила собі за мету об'єднання всіх давньоруських земель, що неминуче вело до військового конфлікту з Великим князівством Литовським, королем якого на той час був Казимир IV. Литва не мала військово-політичного потенціалу, необхідного для утримання в складі своєї території давньоруських земель. Вторгнення Менглі-Гірея на Правобережжя та розорення Києва на певний час припинили коливання кримського хана у виборі союзника, яким став Іван III. В даних умовах потенційні супротивники не наважувались на широкомасштабну війну між собою, а намагались діяти в складі коаліції, використовуючи сили союзників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Казаков О. О. 
Московсько-литовська війна 1500-1503 рр. за українські землі / О. О. Казаков. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 48 c. - Бібліогр.: 165 назв. - укp. - рус.

Висвітлюється ключовий момент у боротьбі між Російською державою та Великим князівством Литовським за давньоруські землі - війна 1500-1503 рр. На основі різноманітних опублікованих матеріалів та архівних джерел розглядаються питання військово-політичної боротьби, міжнародних відносин у Східній Європі на межі ХV-ХVI ст. Досліджуються актуальні і в наш час проблеми, пов'язані з правом населення самому вирішувати власну долю співвідношенням добровільності та насильства в ході формування Російської держави, місцем міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів у процесі державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-68 + Т3(4УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кірсенко М.  
Чеські землі в міжнародних відносинах Центральної Європи 1918-1920 років : Політ.-дипломат. історія з доби становлення Чехосл. респ. / М. Кірсенко; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України. - К., 1997. - 335 c. - Бібліогр.: с. 301-314. - укp.

На документах зарубіжних архівів вперше в українській історіографії грунтовно висвітлено роль Чеських Земель (колишні Королівство Чехія, маркграфство Моравія і князівство Силезія, або сучасна Чеська Республіка) у формуванні Чехословаччини в контексті дезінтеграції Австро-Угорщини: компаративне державотворення у Східно-Центральній Європі після Першої світової війни, взаємодію еміграції з вітчизняними чинниками, участь у Паризькій конференції, геополітичну орієнтацію на США і Західну Європу, економічні й стратегічні аспекти, потенціал, проблеми, виникнення і спроби розв'язання регіональних конфліктів, визначення кордонів, стосунки з Австрійською республікою, Німеччиною, Польщею, контакти з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)61-6 + Т3(44)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Казаков О.  
Московсько-литовська боротьба за давньоруські землі на межі 70 - 80-х років XV ст. / О. Казаков // Київ. старовина. - 2004. - № 5. - С. 39-52. - Бібліогр.: с. 50-52. - укp.

Висвітлено трагічні сторінки кривавої боротьби між Великим князівством Литовським, Московською державою та Кримським ханством за вплив у Східноєвропейському регіоні. Охарактеризовано політичні процеси та відносини між ворогуючими сторонами, проаналізовано передумови, причини та наслідки їх боротьби за давньоруські землі.

Освещены трагические страницы кровавой борьбы между Великим княжеством Литовским, Московским государством и Крымским ханством за влияние в Восточноевропейском регионе. Охарактеризованы политические процессы и отношения между враждующими сторонами, проанализированы предпосылки, причины и последствия их борьбы за древнерусские земли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стародавній Іскоростень і слов'янські гради VІІІ - Х ст. : Зб. наук. пр. / ред.: О. П. Моця; НАН України; Ін-т археол. - К. : Корвін пресс, 2004. - 319 c. - укp.

Наведено результати археологічних досліджень стародавнього Іскоростеня. Розглянуто особливості древлянських городищ VIII - X ст. Проаналізовано проблеми охорони археологічної території (на прикладі проекту "Ходосівський археологічний комплекс"). Висвітлено питання про історичну топографію стародавнього Житомира. Охарактеризовано розвиток тваринництва та мисливства у давньослов'янського та давньоруського населення Житомирщини. Наведено деякі матеріали до реконструкції історичної топографії Сугдеї VIII - першої половини X ст. Розглянуто скандинавські артефакти Південно-Західної Русі та планувальну структуру поселень райковецької культури у Прикарпатті.

Приведены результаты археологического исследования древнего Искоростеня. Рассмотрены особенности древлянских городищ VIII - X ст. Проанализированы проблемы охраны археологической территории (на примере проекта "Ходосеевский археологический комплекс"). Освещены вопросы исторической топографии стародавнего Житомира. Охарактеризовано развитие животноводства и охотничьего промысла у древнеславянского и древнерусского населения Житомирской области. Приведены некоторые материалы по реконструкции исторической топографии Сугдеи VIII - первой половины X ст. Рассмотрены скандинавские артефакты Южно-Западной Руси и особенности планирования поселений райковецкой культуры в Прикарпатье.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)431 + Т4(237УКР)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Панишко С.  
Ратенське князівство / С. Панишко // Київ. старовина. - 2001. - № 5. - С. 140-147. - укp.

Проаналізовано політико-адміністративний та соціально-економічний розвиток Ратенського князівства, що успадкувало давньоруські традиції Волинського Полісся. Всебічно охарактеризовано вплив литовських і польських політичних діячів на подальшу долю даного князівства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бодрухин В. М. 
Чернігівська земля-князівство / В. М. Бодрухин; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2002. - 131 c. - Бібліогр.: 123 назв. - укp.

Висвітлено історію формування та розвитку Чернігівської землі-князівства, основні етапи боротьби династії Ольговичів за гегемонію в південно-руських землях. Описано особливості політичного розвитку українських князівств.

Освещена история формирования и развития Черниговской земли-княжества, основные этапы борьбы династии Ольговичей за гегемонию в южно-русских землях. Описаны особенности политического развития украинских княжеств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА623365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Історичні записки : Зб. наук. пр. Вип. 11 / ред.: В. П. Михайлюк; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2006. - 245 с. - рус.

Розкрито витоки та проаналізовано наслідки проникнення впливу суздальських князів у переяславське князівство в ІХ - ХІІ ст., роль шляхти в процесі становлення козацтва в Україні в XVI ст. Розглянуто питання колабораціонізму в історичній науці, висвітлено структуру органів виконавчої влади в Наддніпрянській Україні у 1917 - 1920 рр., особливості економічної співпраці українського населення з окупаційною владою на початку Великої Вітчизняної війни. Проаналізовано наукову та видавничу діяльність "Центру пам'яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури", а також її вплив на трансформаційні процеси в Україні в 1990-х рр. - на початку ХХІ ст.

Раскрыты истоки и проанализированы последствия проникновения влияния суздальских князей в переяславское княжество в ІХ - ХІІ ст., роль шляхты в процессе становления казачества в Украине в XVI ст. Рассмотрены вопросы коллаборационизма в исторической науке, освещены структура органов исполнительной власти в Надднепрянской Украине в 1917 - 1920 гг., особенности экономического сотрудничества украинского населения с оккупационной властью в начале Великой Отечественной войны. Проанализированы научная и издательская деятельность "Центра памятковедения НАН Украины и Украинского общества охраны памяток истории и культуры", а также её влияние на трансформационные процессы в Украине в 1990-х гг. - начале ХХІ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Осмислення спадщини Давньої Русі: Галиицько-Волинське князівство в історіографії : тези доп. міжнар. наук. конф., 26 - 27 жовт. 2007 р., Львів / НАН України. Ін-т українозн. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2007. - 52 c. - укp.

Розглянуто історію назви "Галицько-Волинське князівство". Висвітлено проблему дослідження княжого двору Романовичів. Особливу увагу приділено етапам історії Галицько-Волинської держави та Королівства Русі. Визначено місце Волинської та Галицької землі у державно-політичному розвитку слов'янства Східної Європи у період раннього та класичного середньовіччя. Проаналізовано особливості вивчення антропологічних прикмет мешканців даних регіонів княжих часів в історіографії ХІХ - ХХ ст.

Рассмотрена история названия "Галицко-Волинское княжество". Освещена проблема исследования княжеского двора Романовичей. Особое внимание уделено этапам истории Галицко-Волынского государства и Королевства Руси. Определено место Волынской и Галицкой земель в государственно-политическом развитии славянства Восточной Европы в период раннего и классического средневековья. Проанализированы особенности изучения антропологических примет жителей данных регионов в период княжеских времен в историографии ХІХ - ХХ вв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430 г + Т1(4УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА696439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Україна - Угорщина: спільне минуле та сьогодення = Magyar - Ukran kozos mult es jelen : Матеріали міжнар. наук. конф., 14 - 16 квіт., 2005 р., м. Київ / ред.: В. А. Смолій; Ін-т історії України НАН України. - К., 2006. - 540 c. - угор.

Висвітлено актуальні питання спільного історичного минулого та сьогодення українсько-угорських взаємин. Розглянуто характер та еволюцію русько-угорських зв'язків у IX - XIII ст., особливості дипломатичних відносин та військово-політичної співпраці між Трансільванським князівством та Запорізьким військом, згодом - Українським гетьманатом у XVII ст. Досліджено національну політику Угорщини на території Закарпаття та її еволюцію протягом століть перебування цього українського краю в складі сусідньої держави, непрості українсько-угорські відносини під час Першої та Другої світових воєн. Висвітлено становлення та перспективи співробітництва незалежної України та Угорської Республіки за умов розгортання євроінтеграційних процесів, а також деякі інші актуальні питання двосторонніх відносин.

Освещены актуальные вопросы исторического прошлого и настоящего украинско-венгерских взаимоотношений. Рассмотрены характер и эволюция русско-венгерских связей в IX - XIII вв., особенности дипломатических сношений и военно-политического сотрудничества между Трансильванским княжеством и Запорожским войском, впоследствии - Украинским гетьманатом в XVII в. Исследованы национальная политика Венгрии на территории Закарпатья и ее эволюция на протяжении столетий пребывания этого украинского края в составе соседнего государства, непростые украинско-венгерские отношения во время Первой и Второй мировых войн. Освещены становление и перспективы сотрудничества независимой Украины и Венгерской Республики в условиях евроинтеграционных процессов и некоторых других актуальных вопросов двусторонних отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ВЕН)я431 + Т3(4УКР)64-64(4ВЕН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Звіздецький Б. А. 
Городища ІХ - ХІІІ ст. на території літописних древлян / Б. А. Звіздецький; Ін-т археол НАН України. - К., 2008. - 175 c. - Бібліогр.: с. 100-111. - укp.

Проведено аналіз укріплених поселень давньоруського часу, розташованих на території, зайнятій племенами літописних древлян. Висвітлено історію досліджень городищ древлянської землі. Розглянуто проблеми визначення племінної території, особливості планування, площу й устрій оборонних споруд. Висвітлено питання хронології, топографії та соціальної типології древлянських городищ IX - XIII ст.

Проведен анализ укрепленных поселений древнерусского времени, расположенных на территории, занятой племенами летописных древлян. Освещена история исследований городищ древлянской земли. Рассмотрены проблемы определения племенной территории, особенности планирования, площадь и устройство оборонительных сооружений. Освещены вопросы хронологии, топографии и социальной типологии древлянских городищ IX - XIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)431.19 д-423.2 + Т492.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА705266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гудзь В.  
Історія України : підручник / В. Гудзь. - 2-ге вид., доповн. і переробл. - К. : Слово, 2008. - 672 c. - Бібліогр.: с. 657-665. - укp.

Висвітлено історичні події на території України від палеоліту до сьогодення. Розкрито витоки української народності та державності. Наведено інформацію про Антське царство, Київську Русь, Галицько-Волинське князівство, Річ Посполиту, Запорізьку січ, Кримське ханство, нищення козацького устрою та розділи українських земель у другій половині XVIII ст., вплив реформ в Австрійській імперії на життя українського народу, національний рух у Західній Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., Українську Державу гетьмана П. Скоропадського, політичний режим у радянській Україні, зовнішню та внутрішню політику УРСР, проблеми розбудови незалежної України. Увагу приділено стану духовності та культури в сучасній Україні.

Освещены исторические события на территории Украины от палеолита до настоящего времени. Раскрыты истоки украинской народности и государственности. Дана информация об Антском царстве, Киевской Руси, Галицко-Волынском княжестве, Речи Посполитой, Запоржской сечи, Крымском ханстве, уничтожении казацкого строя и разделе украинских земель во второй половине XVIII в., влиянии реформ в Австрийской империи на жизнь украинского народа, национальном движении в Западной Украине в конце XIX - начале XX вв., Украинском Государстве гетмана П. Скоропадского, политическом режиме в советской Украине, внешней и внутренней политике УССР, проблемах построения независимой Украины. Уделено внимание состоянию духовности и культуры в современной Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА716808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Княжа доба: історія і культура : зб. наук. пр. Вип. 2 / ред.: Я. Д. Ісаєвич; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2008. - 278 с. - укp.

Проаналізовано значення коронації князя Данила Романовича для Волині, роль його правління у східноєвропейській політиці Рима в 1240 - 1250 рр. Висвітлено розвиток Галицько-Волинської держави у дослідженнях істориків української еміграції у міжвоєнній Польщі. Розглянуто проблеми утворення Литовської держави та її відносин з Галицько-Волинським князівством, питання про зведений каталог християнських рукописів Галицько-Волинської держави в історіографічному аспекті.

Проанализированы значение коронации князя Даниила Романовича для Волыни, роль его правления в восточноевропейской политике Рима в 1240 - 1250 гг. Освещено развитие Галицко-Волынского государства в исследованиях историков украинской эмиграции в межвоенной Польше. Рассмотрены проблемы образования Литовского государства и его отношений с Галицко-Волынским княжеством, вопрос о сводном каталоге христианских рукописей Галицко-Волынского государства в историографическом аспекте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Україна і Велике князівство Литовське в XIV - XVIII ст.: політичні, економічні, міжнаціональні та соціокультурні відносини у загальноєвропейському вимірі : тези доп. міжнар. наук. конф., 27 - 29 верес. 2007 р., Кам'янець-Поділ. / ред.: В. Смолій; НАН України, Ін-т історії України, Кам'янець-Поділ. держ. ун-т. - К., 2007. - 71 c. - укp. - рус.

Проаналізовано розвиток Кам'янця-Подільського як важливого політико-адміністративного та економічного осередку Поділля у складі Великого князівства Литовського в 1360-ті рр. - наприкінці 1420-х рр. Описано структуру митної системи Великого князівства Литовського наприкінці XV - середині XVI ст. Розглянуто питання про експорт товарів з Волині в XV - першій половині XVII ст. Висвітлено річпосполитську україніку XVI - першої половини XVII ст. в контексті вітчизняної історіографії. Визначено місце Великого князівства Литовського в історії країн Східної Європи пізнього середньовіччя, зокрема в Густинському літописі - видатній пам'ятці української історичної прози першої половини XVII ст. Розкрито стратегічні напрями політики Б. Хмельницького щодо Великого князівства Литовського в 1648 - першій половині 1649 рр.

Проанализировано развитие Каменца-Подольского как важного политико-административного и экономического центра Подолья в составе Великого княжества Литовского в 1360-е гг. - конце 1420-х гг. Описана структура таможенной системы Великого княжества Литовского конца XV - середины XVI ст. Рассмотрен вопрос об экспорте товаров из Волыни в XV - первой половине XVII ст. Освещена речпосполитская украиника XVI - первой половины XVII ст. в контексте отечественной историографии. Определено место Великого княжества Литовского в истории стран Восточной Европы позднего средневековья, в частности в Густинской летописи - выдающейся памятке украинской исторической прозы первой половины XVII ст. Раскрыты стратегические направления политики Б. Хмельницкого относительно Великого княжества Литовского в 1648 - первой половине 1649 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43я431 + Т3(2)436я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА711444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Петраускас А. В. 
Древлянська земля у світлі останніх досліджень / А. В. Петраускас // Укр. іст. журн. - 2008. - № 3. - С. 26-30. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)430.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Волощук М. М. 
Військово-політичні відносини Угорського королівства з Галицьким та Галицько-Волинським князівством (кінець XII - XIII ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М. М. Волощук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2004. - 20 c. - укp.

На основі аналізу й узагальнення архівних та опублікованих документів і матеріалів з'ясовано місце князівств Південно-Західної Русі у зовнішньополітичних планах Угорського королівства. Комплексно досліджено ставлення феодальної еліти Галичини і Волині до присутності на території Подністров'я угорських впливів. На основі залучення нових письмових та археологічних джерел розглянуто військово-політичні відносини з Арпадами князів Романа Мстиславовича, Данила Галицького, Мстислава Удатного і Лева Даниловича. Уперше з'ясовано роль та місце "Золотих булл" 1222 р. та 1231 р. у системі військово-політичних і дипломатичних зв'язків обох сторін. Досліджено їх вплив на зовнішньополітичні орієнтації галицької та волинської знаті. Встановлено, що русько-угорські військово-політичні взаємини еволюціонували в тісному взаємозв'язку з міжнародними подіями, що мали місце в Центрально-Східній Європі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕН)41-6 + Т3(4УКР)430.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Волощук М. М. 
Військово-політичні стосунки Угорського королівства з Галицьким та Галицько-Волинським князівством (кінець ХІІ - ХІІІ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. М. Волощук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2005. - 16 c. - укp.

Досліджено місце східнослов'янських земель у зовнішньополітичних планах угорської династії Арпадів. Комплексно вивчено питання щодо відносин феодальної еліти Галичини та Волині до присутності на території Подністров'я угорських впливів. З залученням нових письмових і археологічних джерел досліджено військово-політичні відносини з Арпадами князів Романа Мстиславича, Данила Романовича, Мстислава Удатного і Лева Даниловича. Уперше з'ясовано роль і місце "Золотих булл" 1222 р. і 1231 р. у системі військово-політичних і дипломатичних зв'язків обох сторін. Досліджено їх вплив на зовнішньополітичні орієнтації галицької та волинської знаті. Установлено, що русько-угорські військово-політичні взаємини еволюціонізували у тісному взаємозв'язку з міжнародними подіями, що мали місце у Центрально-Східній Європі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕН)4-6 + Т3(4УКР)430-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вегерчук C. М. 
Етнополітична історія населення Карпато-Причорноморських земель (друга половина XI - перша половина XIII ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / C. М. Вегерчук; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто Карпато-Причорноморські землі як природну історико-географічну структуру, за умов якої проходила українська колонізація межиріччя Дністра, Пруту та Нижнього Придунав'я в другій половині XI - першій половині XIII ст. Досліджено складне етнодемографічне тло регіону, зокрема, кочове, візантійсько-болгарське, слов'яно-волоське. Визначено місце та роль основних етнополітичних і соціокультурних компонентів цієї колонізації на різних етапах - бродників, берладників, галицьких вигнанців, диких половців. Обгрунтовано періодизацію української колонізації. Встановлено існування слов'янського анклаву в Нижньому Подунав'ї, на грунті якого згодом виникли Берладське князівство та Берладська Січ. Доведено факт утворення Берладської Січі на Дунаї, як історичного попередника Запорізької та Задунайської Січей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)4 + Т3(4УКР7)4 + Т51(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського