Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Наукова електронна бібліотека (35)Автореферати дисертацій (18)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІАСПОРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вісник Львівського університету. Сер. географічна. Вип. 22 / ред.: Ф. Д. Заставний. - Л. : Простір М, 1998. - 152 с. - рус.

Наведено результати досліджень з географії України і тих суміжних територій, на яких проживає українська діаспора. Розглянуто географічні особливості міграційних процесів сільського населення Львівщини, Східної Галичини, проблеми становлення географії релігії в Україні, цільового використання та охорони природно-рекреаційного потенціалу Передкарпаття. Висвітлено територіальні особливості динаміки чисельності релігійних організацій у державі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03я54(4УКР) + Д8,0(45УКР) + У049(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

"Журавлина" книга: Тернопільська українська західна діаспора : Слов. імен. Ч. 1. А-Ї / ред.: Б. Мельничук, Х. Мельничук; упоряд.: Б. Мельничук, Х. Мельничук; Держ. арх. Терноп. обл. - Т., 1999. - 242 c. - (Корінь і крона; Вип.19). - укp.

Міститься систематизована інформація про визначних українців-уродженців Тернопільщини, які волею обставин опинилися за межами рідної землі, на чужині заслужили повагу як політичні діячі, письменники, митці, науковці: І.Вацик, В.Вашкович, Е. Войнаровська, Х.Дохват та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Я222(Ук=4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

"Журавлина" книга: Тернопільська українська західна діаспора : Слов. імен. Ч. 2. К - Л / ред.: Х. Мельничук; Терноп. обл. краєзнав. музей. - Т. : Екон. думка, 2001. - 271 c. - (Корінь і крона; Вип.19). - укp.

Вміщено інформацію про українців західної діаспори, уродженців Тернопільщини, яким належить вагомий внесок у розвиток національної та світової цивілізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)6-8 я2 + Т3(4УКР-4ТЕР) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ажнюк Б. М. 
Мовна єдність нації: діаспора й Україна / Б. М. Ажнюк; НАН України. Ін-т укр. мови. - К. : Рідна мова, 1999. - 450 c. - укp.

Розглядаються питання етно- і соціолінгвістичної еволюції української мови в країнах поселення, досліджуються особливості мовної поведінки і мовної свідомості українців діаспори, пропонуються кількісні і якісні оцінки дифузних явищ у двомовному середовищі, а також аналізується лабіринт правописного дуалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-7 + С5*681 + Ш121(4УКР)1 + Ш121(4/8=Ук)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лукінов І.  
Питирим Сорокін і українська діаспора / І. Лукінов // Економіка України. - 2000. - № 3. - С. 4-7. - укp.

Виклад доповіді на Міжнародному науковому симпозіумі "П. Сорокін і соціокультурні тенденції нашого часу", який відбувся 14 - 15 липня 1999 р. у Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Химинець Ю.  
Тернистий шлях до України / Ю. Химинець. - Ужгород : Гражда, 1998. - 399 c. - укp.

Книга проливає світло на мало або зовсім не відомі до тепер події з історії Закарпаття, містить характеристику політичних діячів Європи, які в тій чи іншій мірі вирішували долю Закарпаття. Викладено матеріали з історії та політичного життя Закарпаття за обширний період. Ю.Химинець був учасником багатьох описуваних подій, йому були відомі окремі закулісні нюанси, що стосувалися подій на Закарпатті. Автор вперше знайомить з діяльністю підпільної організації ОУН в Срібній Землі, керівником якої він був. З відомих причин діяльність ОУН в міжвоєнні роки та під час угорської окупації на Закарпатті не висвітлювалась. Відомо, що в липні 1934 р. в Мукачеві відбувся з'їзд народовецької молоді, який зібрав понад 10 тис. юнаків та дівчат. Головою оргкомітету був Ю.Химинець, він брав участь у підготовці документів з'їзду. Автор описав ці події, вперше навів резолюцію з'їзду. У 1938 р. Ю.Химинець виїжджає у Відень, де займається організацією роботи на сприяння розвитку подій у Закарпатті. Керований ним осередок не задовольнявся тільки пропагандою української державності на Закарпатті, але видавав пресові матеріали, виступав по віденському радіо, висилав телеграми, меморандуми, а також робив спроби впливу на уряди Західної Європи та Японії, щоб вони захистили кордони Закарпаття, визнали Карпатську Україну. Він тісно співпрацює з керівництвом ОУН у Німеччині, з П.Скоропадським та його оточенням. Автор вперше висвітлює, як українська діаспора в Німеччині реагувала на події в Карпатській Україні в 1938-1939 рр. Зібрані матеріали, зокрема, архівні, доповнюють праці інших дослідників історії Закарпаття цього періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Історико-філологічний вісник Українського інституту. Т. 1 / Укр. ин-т при Моск. гос. открытом пед. ун-те. - М., 1997. - 259 с. - рус.

Історико-філологічний вісник Українського інституту представляє в першому томі матеріали першої наукової конференції "Українська діаспора Росії", яка відбулася в Українському Інституті 18-20 серпня 1997 р. Розглянуто такі питання: українці в Російській державі; культурне життя українців Москви (національні організації українців в кінці 20-х років); етнодемографічна ситуація в Україні в 60-80 роки і українське населення в союзних республіках СРСР; життя інтелігенції України в 20-70-ті роки; освіта в Росії та в Україні в XIV-XIX ст.; Україна після Переяслава; питання встановлення кордону у російсько-українських взаєминах в ХХ ст.; з'ясування антитези українського та російського менталітету та ін.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я5 + Ш041.4я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Українська діаспора: проблеми дослідження : Матеріали Першої міжнар. наук. конф., 23 - 24 верес. 2004 р. / ред.: І. Д. Пасічник. - Острог - Торонто - Нью-Йорк, 2005. - 358 с. - (Наук. зап. Нац. ун-ту "Остроз. акад.". Сер. Іст. науки; Вип. 5). - укp.

Розглянуто питання становлення української історичної науки в еміграції у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.). Проаналізовано діяльність Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка в Канаді в 1949 - 2004 рр. Висвітлено проблеми збереження та використання архівних центрів української діаспори, формування книжкових колекцій діаспори в сучасний період, перспективи розвитку відділу зарубіжної україніки Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського.

Рассмотрены вопросы становления украинской исторической науки в эмиграции в междувоенный период (1918 - 1939 гг.). Проанализирована деятельность Научного общества им. Т.Г.Шевченка в Канаде в 1949 - 2004 гг. Освещены проблемы сбережения и использования архивных центров украинской диаспоры, формирования книжных коллекций диаспоры в современный период, перспективы развития отдела зарубежной украиники Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69992/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз: європейські порівняльні студії / ред.: З. В. Гуцайлюк. - Т. : "Екон. думка", 2001. - 213 с. - (Вісн. Терноп. акад. нар. госп-ва; N 18, ч. 1 (спец. вип.)). - укp.

Проаналізовано основні показники економічного розвитку України кризового та післякризового періодів (1990 - 1999 рр. і 2000 р.) та в післякризовому 2000 р. Доведено необхідність розробки науково обгрунтованих доктрини, концепції та моделі її сталого економічного зростання, висвітлено стратегічні пріоритети та завдання його забезпечення. Розглянуто можливі варіанти подальшого розвитку інтеграційних процесів у світі. Описано явища глобалізації та регіоналізації, постіндустріалізму, а також діаспоральності та посилення міграційних потоків, позасоюзні форми європейської інтеграції. Охарактеризовано західний та східний вектори стратегічного партнерства України. Розкрито особливості державного регулювання економіки в країнах Європейського Союзу, Центральної Європи з перехідною економікою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69632/спец.вип. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ідзьо В.  
Українська діаспора в Росії : Укр.-рос. взаємовідносини: історія, наука, релігія / В. Ідзьо. - Л. : "БаК", 2002. - 303 c. - укp.

Висвітлено питання історичної ролі українців у Росії, українсько-російські взаємовідносини упродовж століть і на сучасному етапі. Охарактеризовано становлення та розвиток в Росії українських політичних, наукових, релігійних організацій, українських друкованих органів. Акцентовано увагу на питанні організації українського вищого навчального закладу в Москві у 1980-х - на початку 1990-х рр. - першій чверті ХХІ ст. Проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку Української Греко-Католицької Церкви в Москві та регіонах Російської Федерації у 2001 - 2005 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС=9УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА621557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Осіпян О.  
Вірменська діаспора у середньовічному Києві / О. Осіпян // Київ. старовина. - 2002. - № 6. - С. 17-40. - укp.

Висвітлено історію вірменської колонії у Києві протягом всього періоду середньовіччя, від її виникнення до ліквідації. Розглянуто свідоцтва писемних, епіграфічних та речових джерел щодо її появи, особливостей розселення та діяльності. Зазначено, що вірмени віддавали перевагу сільському господарству, міжнародній та внутрішній торгівлі, оскільки Київ був значним центром транзитної торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)4 + Т3(4УКР=9АРМ)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Попок А. А. 
Історична батьківщина - діаспора: європейський досвід взаємин / А. А. Попок, С. Ю. Лазебник; Укр. всесвіт. координац. рада. - К. : Альтерпрес, 2003. - 152 c. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Висвітлено досвід співпраці України з діаспорою Росії, Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії та Польщі з урахуванням міжнародної нормативно-правової бази захисту прав осіб - національних меншин. Проаналізовано становлення і розвиток взаємин України з діаспорою.

Освещен опыт сотрудничества Украины с диаспорой России, Румынии, Венгрии, Словаккии, Болгарии и Польши сквозь призму международной нормативно-правовой базы защиты прав лиц - национальных меньшинств. Проанализированы становление и развитие взаимоотношений Украины с диаспорой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2 + Т3(9=А/Я) + Ф088 + Ф5(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Українська діаспора в Росії: стан, проблеми, перспективи : Матеріали наук.-практ. конф., Київ, 22 груд. 2003 р. (до зборів Укр. Всесвіт. Координац. Ради 2004 р.) / ред.: С. Остапа; Укр. всесвіт. координац. рада. - К., 2004. - 144 c. - укp.

Висвітлено проблеми національно-культурного відродження українців у Росії за умов трансформації Російської Федерації в останньому десятиріччі ХХ ст. Проаналізовано стан української освіти в Російській Федерації, державну політику в галузі розвитку українського шкільництва в Росії, роль релігійних чинників у національній ідентифікації українців. Розглянуто питання створення народних університетів українознавства для української діаспори у Росії.

Освещены проблемы национально-культурного возрождения украинцев в России в условиях трансформации Российской Федерации в последнем десятилетии ХХ ст. Проанализированы состояние украинского образования в Российской Федерации, государственная политика в области развития украинского школьного дела в России, роль религиозных факторов в национальной идентификации украинцев. Рассмотрены вопросы создания народных университетов украиноведения для украинской диаспоры в России.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(29=УКР)я431 + Т3(9=УКР)я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА647964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Євтух В.  
Українська діаспора. Соціологічні та історичні студії / В. Євтух, В. Трощинський, А. Попок, О. Швачка; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр сучас. суспільствознавства. - К. : Вид-во УАННП "Фенікс", 2003. - 228 c. - Бібліогр.: с. 144-145. - укp.

Висвітлено проблеми феномену української діаспори. Розглянуто питання історичного розвитку та правового становища українців у ряді держав поселення, а також їх взаємозв'язок з Україною. Проаналізовано законодавче забезпечення прав національних меншин у Румунії, а також прав українців, що проживають у даному регіоні, на свободу думки, совісті та створення національно-культурних організацій.

Освещены проблемы феномена украинской диаспоры. Рассмотрены вопросы исторического развития и правового положения украинцев в ряде государств поселения, а также их взаимосвязь с Украиной. Проанализировано законодательное обеспечение прав национальных меньшин в Румынии, а также прав украинцев, проживающих в данном регионе, на свободу мысли, совести и создание национально-культурных организаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)я43 + С5*425.8я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мисечко А. І. 
Українська діаспора : Навч.-метод. посіб. для студ. іст. ф-ту / А. І. Мисечко; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. Іст. ф-т. Каф. історії України. - О. : Астропринт, 2002. - 68 c. - (Всесвіт. форум українців). - укp.

Розглянуто питання формування української діаспори, їх періодизації та структуризації. Висвітлено діяльність українських наукових інституцій, а також особливості розвитку історичної науки у діаспорі.

Рассмотрены вопросы формирования украинской диаспоры, ее периодизации и структуризации. Освещены деятельность украинских научных институций, а также особенности развития исторической науки в диаспоре.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації = Diaspora as a factor in strengthening the Ukrainian State within the international community. The Ukrainian diaspora in the global context : тези доп. II міжнар. наук.-практ. конф., 18 - 20 черв., 2008 р., Львів / ред.: М. Галік; НУ "Львів. політехніка", Міжнар. ін-т освіти, культури та зв'язків з діаспорою, "Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. Українська діаспора у світовій цивілізації", міжнародна науково-практична конференція (2+ 2008+ Львів). - Л., 2008. - 304 c. - укp.

Проаналізовано здобутки української діаспори в період бездержавності та визначено її завдання в сучасних реаліях незалежної України. Окреслено тенденції та явища в середовищі української діаспори, висвітлено її вплив на розвиток України як європейської демократичної держави. Розглянуто фольклорні мотиви творчості Е.Андієвської, здобутки діячів літератури та мистецтва української діаспори Канади та країн Латинської Америки, естетичні засади творчості поетів-емігрантів, проблеми етнокультурного розвитку української меншини Урало-Сибірського регіону, міжконфесійні відносини у середовищі парагвайців українського походження. Висвітлено роль канадсько-української співпраці у визначенні підходів до організації навчання осіб з порушеннями слуху у ВНЗ.

Проанализированы достижения украинской диаспоры в период безгосударственности и определены ее задачи в современных реалиях независимой Украины. Обозначены тенденции и явления в среде украинской диаспоры, освещено ее влияние на развитие Украины как европейского демократического государства. Рассмотрены фольклорные мотивы творчества Э.Андиевской, достижения деятелей литературы и искусства украинской диаспоры Канады и стран Латинской Америки, эстетические основы творчества поэтов-эмигрантов, проблемы этнокультурного развития украинского меньшинства Урало-Сибирского региона, межконфессиональные отношения в среде парагвайцев украинского происхождения. Освещена роль канадско-украинского сотрудничества в определении подходов к организации обучения лиц с нарушением слуха в ВУЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС45626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Євтух В. Б. 
Закордонне українство : Навч. посіб. / В. Б. Євтух, В. П. Трощинський, А. А. Попок; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Центр сучас. сусп-ва. - К. : ВІК, 2005. - 307 c. - укp.

Розглянуто структуру українського етносу та особливості його взаємодії з навколишнім середовищем. Проведено дослідження закордонного українства як історичного та соціального феномену. Встановлено причини виникнення української еміграції та розглянуто її основні етапи. Проаналізовано співвідношення між категоріями "закордонне українство" - "українська діаспора". Наведено характеристику автохтонних українських спільнот у пострадянських державах та країнах Східної Європи. Розглянуто чисельність, проблеми становлення, організацію, громадсько-культурне життя та перспективи розвитку західної та східної української діаспори. З'ясовано основні причини та напрями сучасних міграційних потоків з України. Охарактеризовано кваліфікаційний склад та освітній рівень трудових мігрантів, розглянуто проблеми їх інтеграції у суспільне життя країн перебування та взаємодію з давнішніми українськими поселенцями. Встановлено правовий статус закордонних українців. Досліджено історію розвитку системи міжнародного захисту прав національних меншин. Висвітлено проблеми їх расової дискримінації у політичній, економічній та культурній сферах. Розглянуто особливості формування та реалізації державної політики України щодо закордонного українства.

Рассмотрена структура украинского этноса и особенности его взаимодействия с окружающей средой. Проведено исследование зарубежного украинства как исторического и социального феномена. Установлены причины возникновения украинской эммиграции и рассмотрены ее основные этапы. Проанализировано соотношени между категориями "зарубежное украинство" - "украинская диаспора". Приведена характеристика автохтонных украинских сообществ в постсоветских государствах и странах Восточной Европы. Рассмотрена численность, проблемы становления, организация, общественно-культурная жизнь и перспективы развития западной и восточной украинской диаспоры. Установлены причины и направления современных миграционных потоков из Украины. Охарактеризован квалификационный состав и образовательный уровень трудовых мигрантов, рассмотрены проблемы их интеграции в общественную жизнь стран пребывания и вопросы взаимодействия с давними украинскими поселенцами. Установлен правовой статус зарубежных украинцев. Исследована история развития системы международной защиты прав национальных меньшинств. Освещены проблемы их расовой дискриминации в политической, экономической и культурной сферах. Рассмотрены особенности формирования и реализации государственной политики Украины относительно зарубежного украинства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Польська діаспора у Харкові: історія та сучасність = Diaspora Polska w Charkowie historia i wspolczesnosc : Матеріали наук. конф. у Харкові, 24 квіт. 2004 р. / Ген. консульство Республіки Польща в Харкові, "Пол. Дім" у Харкові. - Х. : Майдан, 2004. - 208 c. - (Пол. альм.). - укp. - рус.

Изложены вопросы истории римско-католической церкви и польского театра в Харькове, показано значение профессоров-поляков в развитии нумизматики в харьковском университете. Освещен жизненный и творческий путь Л.Яновского - историка Харьковского университета, Д.Безперчего - харьковского учителя Г.Семирадского, композитора С.Борткевича, А.Федецкого (1857 - 1902).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)0-56 я43 + Т3(4УКР=9ПОЛ) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА671947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бевз Т.  
Сучасна українська діаспора: проблеми і перспективи / Т. Бевз // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2007. - Вип. 34. - С. 33-46. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(9=УКР) + Т3(9=УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Мерфі Н. Г. 
Українська діаспора в США: збереження традицій національної культури / Н. Г. Мерфі; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Вебер, Донец. філ., 2007. - 257 c. - Бібліогр.: с. 228-256. - укp.

Наведено результати комплексного дослідження історії української діаспори США. Проаналізовано основні етапи її формування, рівень громадсько-політичної активності, вплив на формування національної свідомості українців північноамериканського континенту. Визначено роль християнської церкви, української науки, освіти, мистецтва у збереженні мови, культури та традицій українського народу на території США.

Приведены результаты комплексного исследования истории украинской диаспоры США. Проанализированы основные этапы ее формирования, уровень общественно-политической активности, влияние на формирование национального сознания украинцев североамериканского континента. Определена роль христианской церкви, украинской науки, образования, искусства в сохранении языка, культуры и традиций украинского народа на территории США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США=9УКР)6-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА693547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського