Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (44)Наукова електронна бібліотека (91)Автореферати дисертацій (599)Книжкові видання та компакт-диски (2174)Журнали та продовжувані видання (517)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОЛИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4285
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Mediaevalia Ucrainica: Ментальність та історія ідей. Т. 5 / ред.: Г. Боряк; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського . - К., 1998. - 128 c. - у.

На сторінках даного випуску розглянуто наступні питання - проблема становлення популярних християнських культів в Україні; публічність як домінанта культурної традиції (Волинь другої половини XVI ст.); середньовічна традиція слова, мови та книги в творах Іоана Вишенського; лук та рушниця в лицарській символиці українського козацтва: парадокси козацької ідеології і проблема східного впливу; біблійна генеалогія в етногенетичних концепціях польських та українських літописців і хроністів та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 я43 + Э370.9 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: В338966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Актуальні проблеми історії і літератури Волині та Київщини : Зб. наук. пр. Ч. 1 / ред.: В. О. Єршов; Житомир. держ. пед. ін-т ім. І.Франка. - Житомир : Волинь, 1999. - 224 c. - укp.

Вміщено матеріали доповідей Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 500-річчю першої писемної згадки Коростишева та 200-річчю з дня народження Густава Олізара - видатного польського поета та громадського діяча Правобережної України, яка відбулася 8 - 9 травня 1999 р. у м.Коростишеві Житомирської області. Висвітлено актуальні проблеми історії, літератури, освіти та культури Волині та Київщини. Значну увагу приділено діяльності З.Д.Заграничного, В.П.Горностая, Є.М.Кудрицького та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ) я431 + Т3(4УКР346) я431 + Ш5(4УКР)-379 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Актуальні проблеми історії і літератури Волині та Київщини : Зб. наук. пр. Ч. 2 / ред.: В. О. Єршов; Житомир. держ. пед. ін-т ім. І.Франка. - Житомир : Волинь, 1999. - 456 c. - укp.

Показано значення Коростишіва в історії та культурі України, розглянуто основні етапи адміністративно-територіального поділу Коростишівщини. Проаналізовано життєвий шлях, творчу та суспільну діяльність видатного сина Коростишівщини Г.Олізара, а також відомих діячів І.Огієнка, Є.М.Кудрицького, Є.Шабліовського. Окрему увагу приділено деяким етапам історії Волині та Київщини, а також історії освіти Правобережної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4КИЕ) я431 + Т3(4УКР346) я431 + Ч33(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Возняк Д. К. 
Анатомія та орієнтовний вік радіоактивних мінералів-включень (на прикладі топазу із пегматитів Волині) / Д. К. Возняк, С. С. Остапенко, В. І. Павлишин, Л. Д. Щириця // Минерал. журн. - 1998. - 20, № 5. - С. 20-33. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Проаналізовано можливість використання включень (!) радіоактивних мінералів у кристалах топазу із пегматитів Волині, які після консервації більше не контактували з мінералоутворюючим флюїдом, для визначення віку їх формування. Достовірність розрахованого віку (за даними електронно-зондового аналізу) визначається ступенем наближення обчисленого вмісту U, Th, Pb до існуючого в цілому індивіді. Межі коливання розрахованого віку включень уранініту та циркону - невеликі, а монациту й флюоцериту - дуже великі. Встановлено, що для визначення віку слід надавати перевагу індивідам малого розміру (до 10-20 мкм) і з великим вмістом радіоактивних елементів. Однак для зазначеної цілі перевага віддається методу, за яким визначався б хімічний склад з більшою, ніж у електронно-зондового аналізу, точністю в дослідженні всього або значного об'єму мінералу-включення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.681

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Археологічні дослідження Львівського університету. Вип. 4 / ред.: М. А. Пелещишин. - Л., 2000. - 235 с. - рус.

Наведено результати досліджень археологічної експедиції Львівського університету 1998 р., зокрема, описано археологічні матеріали з с.Жуків на Бережанщині, поселення липинської культури біля с.Ганачівки на Перемишлянщині, викладено нові дані про пізньотрипільське поселення біля с.Суйми на Волині. Охарактеризовано сакральні пам'ятки Перемишльської землі ІХ - середини XIV ст., вироби прикладного мистецтва з городища в с.Листвин, речі близькосхідного походження на території Галицької та Волинської земель у Х - ХІІІ ст. Окрему увагу приділено історіографії та історії археології, у т.ч. проблемам антропології кельтів у чеській та словацькій історіографіях першої половини 80-х рр. ХХ ст. тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4.я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Болохівщина: земля і люди : Матеріали Всеукр. наук. конф. "Велика Волинь" т. 20, 23 - 24 черв. / ред.: П. С. Смоленюк; Центр Поділлязнав. Ін-ту історії НАН України. - Хмельницький, 2000. - 336 c. - укp.

Широко відображено матеріали з історії та культури Болохівщини, висвітлено соціально-економічні та духовні проблеми регіону. Детально проаналізовано економічні та соціально-політичні причини антивеликокнязівського руху Болохівських громад, історію та культуру літописного Дорогобужа тощо. Наведено розповіді про визначних уродженців даного краю: про походження і роль Острозького роду в історії, про Шашкевичів - українську родину з Волині, князів Сангушків - підприємців з Болохівщини, Устима Кармелюка, Якова Гальчевського - отамана Болохівського краю, Василя Петренюка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346) я431 + Т3(4УКР-4ХМЕ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грабовецький В. В. 
Визвольна боротьба на Волині у 1648 - 1657 рр. Огляд опублікованих джерел / В. В. Грабовецький, О. Б. Ярошинський; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. Іст. ф-т. - К. : Т-во "Знання" України, 2000. - 46 c. - укp.

Проаналізовано археологічні здобутки українських, російських, польських дослідників на різних етапах опублікування джерел про національно-визвольну та соціальну боротьбу в 1648 - 1657 рр. Висвітлено характерні особливості опублікованої джерельної бази. Акцентовано увагу на класифікації, змісті, достовірності окремих документів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442-425 + Ф513(4УКР346)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Войтюк В. П. 
Випробні та сортовипробні культури сосни звичайної на Волині / В. П. Войтюк, З. М. Коритан; Поліс. ліс. н.-д. ст. - Луцьк : Вид-во "Волин. обл. друкарня", 1999. - 70 c. - укp.

Висвітлено результати випробування насінного потомства плюсових дерев та окремих популяцій сосни звичайної у випробних та сортовипробних культурах. Наведено схеми розташування даних культур у лісових масивах та розміщення дослідних варіантів на кожній ділянці культур. За інтенсивністю росту потомств відібрано кандидати в елітні дерева.


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.131-457(4УКР-4ВОЛ),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Волинський математичний вісник. Вип. 5 / ред.: А. Я. Бомба; Ін-т кібернетики НАН України ім. В.М.Глушкова. - Рівне, 1998. - 170 с. - рус.

Представлено результати досліджень в галузі теоретичної та прикладної математики у вигляді коротких повідомлень, статей, оглядів, матеріалів конференцій та семінарів. Наведено обчислювальні схеми підвищеного порядку точності для задачі пружної рівноваги тіла з заданим тиском на розрізі, опис моделювання впливу градієнтів напору на процес фільтрації в середовищах, що деформуються. Висвітлено конструктивні методи побудови коливальних режимів і досліджено їх стійкість в суттєво нелінійних системах другого порядку з аналітичними коефіцієнтами. Акцентується увага на оптимальному імпульсно-точковому керуванні системою з розподіленими параметрами псевдогіперболічного типу, а також на оптимальному керуванні в задачах масопереносу. Наведено теореми єдиності для двозначних алгебраїчних функцій, задачі теорії фільтрації в середовищах з тонкими включеннями тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1я52

Шифр НБУВ: Ж69240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Волинь - Житомирщина : Іст.-філол. зб. з регіон. пробл. Вип. 5 / ред.: В. Єршов, В. Мойсієнко; Ін-т укр. мови НАН України. - Житомир, 2000. - 174 с. - укp.

Висвітлено історію заснування Волинських середніх жіночих училищ православного відомства. Окремий розділ присвячено бердичівським стародрукам у фондах Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Короленка. Значну увагу приділено діяльності Ю.І.Крашевського, Б.Тена, Є.М.Кудрицького, П.Білоуса та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я43 + Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гуртовий Г. О. 
Волинь - край козацький : Іст.-краєзн. нариси / Г. О. Гуртовий. - Луцьк : Надстир'я, 2000. - 352 c. - (Краєзн. б-ка Волині). - укp.

На підставі достовірних документів і свідчень доведено, що Волинь є козацьким краєм. Розглянуто традиції волинського народу, становище Волині у період національно-визвольної революції 1648 р., а також роль відомих історичних постатей - С.Наливайка, Д.І.Вишневецького-Байди, О.Дашкевича, Д.Братковського, І.Мазепи та інших у становленні незалежної української держави та піднесенні національної свідомості українського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)0,02 + Т3(4УКР)4-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мицик Ю. А. 
Волинь в роки визвольної війни українського народу середини XVII століття : Док. і матеріали / Ю. А. Мицик, В. І. Цибульський. - Рівне : Перспектива, 1999. - 119 c. - укp.

Містяться документи періоду Визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького, виявлені в архівах та бібліотеках України, Польщі, Росії і які стосуються безпосередньо Волині. Публікуються листи різних польських воєначальників, рядових польських шляхтичів, секретарів короля Яна Казимира, його брата Карла-Фердинанда та ін., які скеровували до Варшави актуальну інформацію про хід боїв, політичну ситуацію в Україні. Представлені наративні пам'ятки, насамперед, польської історико-мемуарної літератури (хронічки, щоденники, мемуари), авторами котрих виступають видатні політичні діячі Речі Посполитої (великий канцлер литовський Альбрехт Станіслав Радзивил, його родич, відомий воєначальник Богуслав Радзивил, відомий дипломат Ян Антоні Храповицький та ін.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Волинь у житті та творчості письменників : Зб. наук. пр. / Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк : РВВ "Вежа", 1999. - 158 c. - укp.

Розглянуто літературний процес на Волині від найдавніших часів до сьогодення. Висвітлено історію Волині у теоретичній спадщині М.І.Костомарова та С.М.Соловйова, луцький період педагогічної діяльності українського письменника П.О.Куліша і Л.Українки, стилістичні функції фразеологізмів у романі У.Самчука "Волинь", еволюцію ліричного героя та поетику образів у ліриці В.Слапчука. Проаналізовано культурно-просвітницьку діяльність інтелігенції Волині у 1900 - 1914 рр., образ Волині у структурі художнього цілого на матеріалі літератури ХХ ст., народнопісенні засоби образності у мові сучасних волинських поетів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)-38 я43 + Ш5(Ук=4/8)-38 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Волинь у новітній історії української державності : Зб. наук. пр. / ред.: Б. О. Ярош; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - Луцьк : Волин. обл. друк., 1999. - 374 c. - укp.

Розглянуто процес утворення Галицько-Волинської держави, українсько-польські відносини на Волині в роки Першої світової війни, соборність українських земель в історичній ретроспективі. Висвітлено специфіку радянської тоталітарної системи на західноукраїнських землях, зокрема, особливості становлення і періодизації сталінського тоталітаризму в Західній Україні, вплив його на українське письменство, створення нової системи освіти на Волині та її радянізацію тощо. Особливу увагу приділено культурному розвитку Волині на межі століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)6 я43 + Т3(4УКР-4ВОЛ)6 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ярошинський О.  
Волинь у політичних планах Б.Хмельницького / О. Ярошинський // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 18-21. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто місце та роль Волині у визвольній боротьбі українського народу в 1648 - 1657 рр., плани Б.Хмельницького щодо цього регіону, обставини й умови їх реалізації. Волинь, як і решта західноукраїнських земель, посідала досить помітне місце у державницьких планах Б.Хмельницького. Саме завдяки поширенню державницьких планів щодо цих земель, визвольний процес набрав загальноукраїнського характеру.


Ключ. слова: Волинь, козацтво, українська держава, Б.Хмельницький
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)442

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Володіння князів Острозьких на Східній Волині (за інвентарем 1620 року) / упоряд.: І. Ворончук; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К.; Старокостянтинів, 2001. - 415 c. - укp.

Вміщено переклад частини унікального джерела першої половини XVII ст. - Інвентаря маєтків князів Острозьких 1620 р. Подано багатий та різноманітний матеріал стосовно 127 поселень, що за сучасним адміністративним поділом розташовуються на території Хмельниччини. Детально описано міста та села, наявні у них ремесла та промисли, сільськогосподарські знаряддя, фільварки та їх продукцію, характер сівозміни, що дозволяє проаналізувати стан і рівень розвитку окремих галузей господарства, а також стан продуктивних сил даної території в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)44,01 + Т3(4УКР)4-8 Острозький + Т214(4УКР)-1 Острозький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Військово-історичний альманах : Щоріч. Чис. 1(2) / ред.: В. Карпов; Центр. музей Збройн. сил України. - К., 2001. - 158 с. - укp.

Розглянуто особливості присутності римських військ на території античних держав Північного Причорномор'я. Проаналізовано участь населення Волині у національно-визвольній боротьбі (1648 - 1649 рр.). Докладно висвітлено діяльність визначних українських політиків XX ст. - П.Скоропадського та С.Петлюри. Окремі розділи присвячено геральдиці, вексилології, архівістиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4Укр)я53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вісник Львівського університету. Сер. Географічна. Вип. 27 / ред.: І. Ковальчук. - Л., 2000. - 260 с. - укp.

Наведено результати геоморфологічних, еколого-географічних, суспільно-економіко-географічних досліджень України, а також суміжних територій - Польщі, Румунії та Росії. Окремі статті присвячено історії географії, політичним і конструктивно-географічним проблемам сьогодення. Проаналізовано горизонтальну розчленованість рельєфу Сумщини й особливо небезпечні явища природи у басейні Верхнього Дністра. Оцінено динаміку природокористування та рельєфу західного Волино-Поділля на основі інтерпретації різночасових аерофотознімків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8,0я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вісник Східноукраїнського державного університету. N 4(38). Історичні науки / ред.: О. Л. Голубенко. - Луганськ, 2001. - 227 с. - укp.

Висвітлено історію існування Галицько-Волинської держави, а також особливості її політичного та державного розвитку. На підставі архівних документів та історичних досліджень проаналізовано роль анархістського руху в Українській революції (1917 - 1920 рр.). Детально розглянуто парламентсько-урядову тактику націонал-соціалістів у Веймарській Німеччині (1924 - 1930 рр.). Досліджено вплив реформаційного руху на розвиток Французької держави у XVI ст., проблеми медієвістики у творчій спадщині М.Петрова, наведено історіографію розвитку аграрних відносин в Україні наприкінці ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вісник інституту "Укрзахідпроектреставрація". Чис. 11 / ред.: І. Могитич, В. Слободян. - Л., 2000. - 168 с. - укp.

Досліджено розвиток планувальної структури північно-західної частини львівського середмістя (до кінця XIV ст.). Значну увагу приділено львівським брукам, оборонним вежам Галицької та Волинської земель XI - початку XVI ст., а також католицькій архітектурі Центрального і Східного Поділля кінця XIV - початку XX ст. Детально проаналізовано концепцію відтворення стінопису Успенського собору Києво-Печерської лаври.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69214 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського