Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (79)Автореферати дисертацій (62)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИНАХІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 524
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Жданова Н.  
Анализ патентной ситуации в Украине в области создания медицинской техники / Н. Жданова, А. Жданов // Укр. журн. мед. техніки і технології. - 1998. - № 3. - С. 3-8. - рус.

Проаналізовано бібліографічні дані, у яких подано інформацію про винаходи України в галузі медичної техніки. Систематизовані дані за функціональним призначенням розподілено на групи, наповненість яких характеризує рівень винахідницької активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с05у(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж14686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бібліотечна наука, освіта, професія у демократичній Україні : Зб. наук. пр. / ред.: Ю. Л. Афанасьєв; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. - К., 1998. - 108 c. - укp.

Розглядається українське бібліотекознавство напередодні XXI століття, стан і завдання розробки системи інформаційно-бібліографічного забезпечення потреб з бібліотечної професіології, ретроспективна бібліографічна інформація з історії України, патентно-інформаційне та правове забезпечення винахідників і раціоналізаторів України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43 + Ч75 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ніколаєнко Л. І. 
Винахід / Л. І. Ніколаєнко, Г. П. Добриніна, Л. А. Меняйло, В. С. Радомський; ред.: В. Л. Петров; Держ. патент. відомство України. - К. : Вид. Дім "Ін Юре", 1999. - 136 c. - (Інтелект. власність в Україні). - укp.

Розглянуто питання одержання правової охорони на винаходи в Україні та іноземних державах, зокрема: порядок оформлення патенту, процедуру видачі патенту України на винахід, припинення дії патенту та визнання його недійсним, порядок сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на винаходи, а також наведено зразок заяви про видачу патенту України на винахід (корисну модель). Висвітлено права та обов'язки власника патенту на винахід, оскарження рішень відомства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)34 + Х933.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Цибульов Т. М. 
Винахідницька активність в Україні та США за галузями промисловості / Т. М. Цибульов, С. Ф. Пирятинська, В. Г. Лукомський, О. С. Дмитрієва // НТІ. - 2000. - № 2. - С. 38-41. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати порівняльного аналізу патентної статистики щодо основних галузей промисловості (машинобудування, електроенергетики, радіоелектроніки та електротехніки, неметалевих матеріалів, нафтохімії, приладобудування, металургії, мікробіології, легкої, видобувної, медичної) в Україні та США. Аналітично досліджено поділ патентної активності в цих країнах щодо зазначених галузей промисловості. Виявлено галузі промисловості України, які становлять найбільший інтерес для іноземних заявників. Зроблено висновки щодо пріоритетних напрямків розвитку промисловості України та США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.у(3/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Підгорський В. С. 
Депонування мікроорганізмів при патентуванні винаходів та його наслідки для винахідника / В. С. Підгорський, Т. М. Головач, В. І. Суденко // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто норми патентного законодавства України та інших країн щодо депонування мікроорганізмів під час патентування винаходів і умови доступу до депонованих зразків. Висвітлено питання, пов'язані з практикою депонування штамів в Україні, які потребують нормативного вирішення або уточнення з урахуванням тенденції розвитку патентних законодавств країн, розвинутих у сфері промислової власності.


Ключ. слова: мікроорганізми, депонування, патентне законодавство
Індекс рубрикатора НБУВ: Е40у

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Збірник законодавчих та нормативних актів : В 3 ч. Ч. 1. Винаходи. Корисні моделі / уклад.: С. І. Новіков; Н.-д. центр патент. експертизи. - К. : Задруга, 1998. - 120 c. - укp.

Збірник містить основні законодавчі та нормативні документи, які стосуються правової охорони винаходів і корисних моделей, правил оформлення і розгляду заявок на видачу патентів, а також сплати зборів за дії, пов'язані з їх отриманням: закон України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі", правила та інструкції щодо подання заявки на видачу патенту, підготовки опису до патенту, розгляду заявки на винахід та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)34-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щербак В.  
К концепции решения ресурсо-экологической проблемы в Украине / В. Щербак // Экономика Украины. - 2000. - № 1. - С. 51-54. - рус.

Поступ України до кращого майбутнього має спиратися на дві славетні традиції: на екологічне землеробство та схильність українців до винахідництва. Економічне забезпечення цього поступу полягає, насамперед, у запровадженні й удосконаленні розумних податків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Проць Р. I. 
Методи радіоспектроскопії як засоби інноваційного розвитку / Р. I. Проць // Наука та наукознавство. - 1998. - № 3. - С. 96-103. - укp.

Розглядаючи радіоспектроскопію як один із засобів здійснення інноваційних технологічних змін у суспільному виробництві, автор досліджує досягнутий рівень та тенденції її розвитку. Аналізуються динаміка винахідництва у радіоспектроскопії, окремих її методів та методик, напрямки застосування радіоспектроскопічних методів, рівень автоматизації та структура винахідницького потенціалу в радіоспектроскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В344.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вачевський М. В. 
Патентознавство. Теорія і практика інноваційної діяльності / М. В. Вачевський, О. М. Вачевський, Б. О. Стасишин. - Дрогобич : Вимір, 1999. - 254 c. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Викладено теоретичні та практичні основи патентознавства. Розглянуто основи розвитку раціоналізаторства та винахідництва технічної творчості в Україні, охорони об'єктів промислової власності, проведення патентних досліджень і оформлення заявок на винаходи, промислові зразки, товарні знаки, на раціоналізаторські пропозиції. Висвітлено правові відносини авторів, питання патентування винаходів за кордоном, патентну документацію та міжнародну класифікацію винаходів. Наведено приклади оформлення правових документів на об'єкти промислової власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)у.я73 + Х839(4УКР)3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кучабський Ю. В. 
Петро Франко : Сторінки життя / Ю. В. Кучабський, П. М. Франко. - Л., 1999. - 122 c. - Бібліогр.: 118 назв. - укp.

Простежено життєвий шлях Петра Франка - сина великого Каменяра, організатора "Пласту", сотника Української Галицької Армії, видатного вченого-хіміка та винахідника, професора, відомого письменника та публіциста. Досліджено громадську, літературну та наукову діяльність П.Франка. Вміщено також відомості про інших дітей І.Франка - братів Андрія й Тараса, сестру Ганну та про долю їх синів і дочок. Висвітлено історію громадського життя Галичини, зокрема, роки війни 1914 - 1919, особливості молодіжного руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-8 Франко,П. + Ш5(4УКР)6-4 Франко, П. 4,0 + Ш5(4УКР)5-4 Франко,І. 21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Косіюк М. М. 
Практикум з курсу "Основи науково-технічної творчості" : Навч. посіб. для студ. втузів / М. М. Косіюк, Г. П. Черменський. - Хмельницький : Поділля, 1998. - 280 c. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

В навчальному посібнику приводяться винахідницькі задачі і методичні вказівки для їх ефективного розв'язання. Перевага надається інструментам теорії розв'язання винахідницьких задач (ТРВЗ), хоч і не виключається використання інших прийомів і методик. "Практикум..." побудований у відповідності з програмою теоретичного курсу і складається з 16 розділів, серед них: пізнай себе; творча уява, абстрактне, образне і логічне мислення, переборення психологічної інерції; прийоми психологічної активізації творчості та перебір варіантів; мозковий штурм; морфологічний аналіз; закони розвитку технічних систем; принципи репольного аналізу; ідеальний кінцевий результат (ІКР), фізична суперечність (ФСП), фізичні, геометричні та хімічні ефекти; метод моделювання маленькими чоловічками (ММЧ); прийоми усунення технічних суперечностей; алгоритм розв'язування винахідницьких задач АРВЗ-85-В; функціонально-вартісний аналіз та ін. Посібник містить біля 500 задач, вправ і тестів. Більшість із наведеного матеріалу запозичено з деякими змінами із навчальної, науково-популярної літератури і науково-технічних журналів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.у я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гарун Я. Є. 
Принципи створення моторних олив для швидкохідних форсованих транспортних двигунів / Я. Є. Гарун, З. М. Ільницький, Я. А. Угрин, І. В. Лабуза // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 6. - С. 45-46. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто основні принципи створення моторних мастил для швидкохідних форсованих дизельних двигунів, використаних авторами під час розробки мастил для дво- і чотиритактних високофорсованих транспортних двигунів типу 5ТДФ і 6ТД. Винахід захищено патентами в Україні і Росії.


Ключ. слова: основний принцип створення моторного мастила, дизельний двигун, транспортний двигун
Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Зінченко В. І. 
Розвиток залізниць і залізничного транспорту в датах : Навч. посіб. / В. І. Зінченко; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 169 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Розглядається історія будівництва залізниць і залізничної техніки у світовому масштабі за весь час з початку їх виникнення. Міститься фактографічний матеріал, розташований в хронологічній послідовності, який висвітлює загальні тенденції технічного прогресу на залізничному транспорті, а також його основні напрямки розвитку в той чи інший інтервал часу. Представлено відомості про вчених, інженерів та винахідників, які внесли гідний вклад в розвиток науки і техніки: А.А.Кирнарського, А.В.Горинова, Б.В.Суслова, Д.П.Кускова, А.М.Брилеєва, Н.М.Фонарьова, М.Н.Щукіна та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: О2г я73 + Т3(4УКР)-24 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Цибульов П. М. 
Тенденції розвитку винахідницької діяльності за галузями економіки України / П. М. Цибульов, С. Ф. Пирятинська, О. С. Дмитрієва, О. Ю. Пирятинська, І. М. Пшонківська // НТІ. - 2000. - № 1. - С. 30-37. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Уперше в Україні проведено порівняльний аналіз патентної статистики як корелювального елемента науково-технічного розвитку ряду галузей економіки України та США на базі встановленої системи відповідності між Міжнародною патентною класифікацією та зазначеними галузями. Досліджено галузі промисловості (в тому числі 15 підгалузей), будівництво, геологію, транспорт, лісове, сільське, водне та тарне господарства, охорону здоров'я людини та навколишнього середовища. Наведено результати аналітичних досліджень щодо розподілу та розвитку винахідницької активності за галузями економіки України та США, активності патентування іноземних заявників в Україні, а також прогнозні дані про розвиток винахідницької активності в Україні і США на 1999 - 2000 рр., одержані на базі статистичного прогнозування з використанням числової інформації, одно- та мультиваріантних методів. Уперше для реалізації такого підходу використано програмний пакет PREDICTOR (режим Batch Forecasting). Проведено порівняльний аналіз результатів прогнозування на 1999 р. з реальними показниками патентної статистики в Україні та США за 1999 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:Ж.у(4Укр) + Ж.у(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Управление сложными системами : Курс лекций / сост.: В. М. Бердников; Закарпат. фил. Межрегион. Акад. упр. персоналом. - Ужгород, 1999. - 91 c. - Библиогр.: 49 назв. - рус.

Робиться спроба об'єднати: психологію прийняття рішень, інженерний аналіз, технологічне прогнозування, народження ідей, винахідництво та управління складними системами, загальним для всіх творчим мисленням. Розкриваються поняття про ноу-хау, висвітлюються основи патентного права, особливості ліцензійних договорів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.3 + У.в610.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бойко В. В. 
Установка для обработки текучих продуктов при помощи комплекса высоковольтных импульсных воздействий и результаты исследований / В. В. Бойко, А. Н. Тур, Л. С. Евдошенко, В. М. Иванов, А. И. Зароченцев, В. В. Рудаков, А. И. Божков // Техн. електродинаміка. - 2001. - № 4. - С. 59-63. - Библиогр.: 11 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Іванчук А. В. 
Використання проблемного навчання при формуванні вмінь винахідницької діяльності учнів і студентів : Навч. посіб. / А. В. Іванчук; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. Ін-т перспект. технологій, економіки і фундам. наук. - Вінниця, 2004. - 121 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Проаналізовано еволюційну та процесуальну системи проблемних ситуацій. Описано модулі винахідницьких ситуацій першого та другого рівнів творчої технічної діяльності. Розглянуто питання контролю та оцінювання навчальних досягнень з основ методики технічної діяльності, засвоєння алгоритмічно-евристичного керування мисленням студентів (учнів) у процесі розв'язання навчальних винахідницьких завдань.

Проанализированы эволюционная и процессуальная системы проблемных ситуаций. Описаны модели изобретательских ситуаций первого и второго уровней творческой технической деятельности. Рассмотрены вопросы контроля и оценки учебных достижений по основам методики технической деятельности, усвоения алгоритмическо-эвристического управления мышлением студентов (учеников) в процессе решения учебных изобретательских заданий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.222 я7 + Ч421.385.1 я7 + Ж.у я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вісник Національного університету внутрішніх справ. Вип. 28 / ред.: О. М. Бандурка. - Х., 2004. - 510 с. - укp.

Висвітлено проблеми боротьби зі злочинністю та забезпечення громадського порядку, а також диференціації кримінального судочинства. Описано механізм вчинення насильницьких злочинів і правопорушень проти членів сім'ї. Розкрито сутність прокурорського нагляду за дотриманням законів під час розслідування вимагань. Наведено напрямки адаптації кримінального законодавства України у сфері правоохоронної діяльності до норм Європейського Союзу. Викладено порядок відбору персоналу для роботи в органах і підрозділах Державної податкової адміністрації. Розглянуто професіоналізм як важливий чинник сучасної конкурентоспроможності працівників ОВС України, а також історію становлення судового захисту прав винахідників. Проаналізовано особливості координації правоохоронної діяльності на регіональному рівні.

Освещены проблемы борьбы с преступностью и обеспечения общественного порядка, а также дифференциации уголовного судопроизводства. Описан механизм свершения насильственных преступлений и нарушений против членов семьи. Раскрыта сущность прокурорского надзора за соблюдением законов при расследовании вымагательств. Приведены направления адаптации уголовного законодательства Украины в сфере правоохранительной деятельности к нормам Европейского Союза. Изложен порядок отбора персонала для работы в органах и подразделениях Государственной налоговой администрации. Рассмотрены профессионализм как важнейший фактор современной конкурентоспособности работников ОВД Украины, а также история становления защиты в суде прав изобретателей. Проанализированы особенности координации правоохранительной деятельности на региональном уровне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Довгий С. О. 
Видатні винаходи в галузі електрозв'язку / С. О. Довгий, М. В. Паладій, В. Д. Пархоменко, О. Я. Савченко, Б. В. Ткачук; ВАТ "Укртелеком", Держ. департамент інтелект. власності МОН України. - К., 2002. - 342 c. - укp.

На підставі наукового аналізу динаміки винахідницької активності висвітлено шляхи розвитку електрозв'язку від можливості передачі та приймання сигналів на великі відстані за допомогою електромагнітних хвиль до створення нової технології, переходу на цифрові методи передавання інформації та комунікації. Хронологічно розглянуто сто видатних винаходів у даній галузі. Проаналізовано еволюційний розвиток засобів електрозв'язку, зокрема, телеграфу, телефону, комп'ютерів і комп'ютерних технологій, кріоелектроніки для супутникового, тропосферного, космічного зв'язку та глобального мовлення, а також волоконно-оптичних і супутникових ліній зв'язку та телебачення. Наведено бібліографічні дані про авторські винаходи, проаналізовано їх внесок у динамічний розвиток галузі.

На основе научного анализа динамики изобретательской активности показан путь развития электросвязи от возможностей передачи и приема сигналов на большие расстояния с помощью электромагнитных волн до создания новой технологической основы, перехода на цифровые методы передачи информации и коммуникации. В хронологическом порядке рассмотрены сто выдающихся изобретений в данной отрасли. Проанализировано эволюционное развитие средств электросвязи, в частности, телеграфа, телефона, компьютеров и компьютерных технологий, криоэлектроники для спутниковой, тропосферной, космической связи и глобального общения, а также волоконно-оптических и спутниковых линий связи и телевидения. Приведены библиографические данные авторов изобретений, проанализирован их вклад в динамическое развитие отрасли.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88ф3

Шифр НБУВ: ВС36463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пархоменко В. Д. 
Винахідницька діяльність за галузями економіки і науковий потенціал України / В. Д. Пархоменко, О. В. Пархоменко // НТІ. - 2001. - № 4. - С. 27-32. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати комплексного аналізу показників науково-технічної діяльності галузей економіки України, зроблено висновки щодо напрямів регулювання науково-технічного розвитку їх дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського