Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (92)Книжкові видання та компакт-диски (414)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЗАЄМИНИ$<.>+<.>K=ДОШКІЛЬНЯТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 697
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Царик О.  
Богдан Лепкий і Владислав Оркан: дружба митців і творчий діалог / О. Царик; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2000. - 136 c. - Бібліогр.: 235 назв. - укp.

Проаналізовано взаємини українських письменників В.Стефаника і Б.Лепкого з польським митцем В.Орканом. Охарактеризовано тематично-проблемний зв'язок в новелістиці та оповіданнях, жанрово-стильову своєрідність малої прози Б.Лепкого та В.Оркана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-4 Оркан В. 418.3 + Ш5(4ПОЛ=Ук)-4 Лепкий Б. 418.3 + Ш5(4УКР)5-4 Стефаник В. 418.3 + Ш5(Ук=4ПОЛ)-4 Лепкий Б. 418.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Красівський О. Я. 
Галичина у першій чверті ХХ ст.: Проблеми польсько-українських стосунків / О. Я. Красівський; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Львів. філ. - Л., 2000. - 415 c. - Бібліогр.: с. 362-394. - укp.

Проаналізовано польсько-українські стосунки періоду боротьби за українську державність у 1918 - 1923 рр., зокрема, історичні передумови, генезу міжнаціональних стосунків у Галичині та вплив на них зовнішніх і внутрішньополітичних факторів. Узагальнено політику урядових структур, польських політичних партій та угруповань щодо українського питання, висвітлено хід внутрішньопартійних і міжпартійних дискусій. Визначено структуру українського національно-визвольного руху, програми політичних партій стосовно національного питання. Розкрито вплив Греко-Католицької церкви на українсько-польські взаємини, окреслено комплекс внутрішніх і зовнішніх факторів, що впливали на міжнаціональні стосунки в регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)61-6 + Т3(4ПОЛ)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Геник-Березовська З.  
Грані культур. Бароко, романтизм, модернізм / З. Геник-Березовська Сиваченко,; Київський слов'янський ун-т; Інститут літератури ім. Тараса Шевченка НАН України. - К. : Гелікон, 2000. - 368 c. - (Укр. модерна л-ра). - укp.

Наведено літературно-критичні статті, рецензії, літературознавчі розвідки, передмови до чеських видань української літератури, українознавчі студії чеської україністки Зіни Геник-Березовської, в яких розглянуто українську літературу від давнини до сучасності, чесько-українські взаємини тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4ЧЕХ=Ук)д Геник-Березовська З. + Ш400.221.0 + Ш5(4УКР)-3 я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Обушний М. І. 
Етнос і нація: проблеми ідентичності / М. І. Обушний. - К. : Укр. Центр духов. культури, 1998. - 203 c. - Бібліогр.: с. 191-203. - укp.

Монографія присвячена дослідженню соціоцивілізаційної еволюції людини в контексті з'ясування двох її вимірів - етнічної і національної ідентичності. Проведено ретроспективний аналіз ряду концепцій походження етносу і нації, визначено в них місце і роль етно- і націоформуючих чинників. Доводиться, що будь-яке протиставлення понять "етнос" і "нація", також як і їх ототожнення, навіть в етимологічному плані не сприяє пізнанню цих суспільних феноменів і тих процесів, що з ними пов'язані. Концептуально визначено, що громадські взаємини були і залишаються основою націотворення в умовах побудови незалежної української держави. З'ясовано, що етнонаціональна ідентичність - необхідна умова міжнаціональної злагоди і консолідації української нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збірник праць і матеріалів на пошану Лариси Іванівни Крушельницької / ред.: М. М. Романюк; НАН України. Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. - Л., 1998. - 412 c. - укp.

Містяться статті і наукові розвідки відомих вчених - археологів, істориків, етнографів, літературознавців і мовознавців, бібліотекознавців, книгознавців і мистецтвознавців, а також матеріали людей, які близько знали родину Крушельницьких. Серед досліджуваних ними питань - господарська культура і економічні уявлення стародавнього населення українських земель; українсько-польські етнополітичні взаємини на західноукраїнських землях в першій третині ХХ ст.; українська література ХХ століття у світлі національної ідеї; незалежна преса й суспільно-економічна трансформація та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Крушельницька + Т4 г(4УКР)д Крушельницька + Т4(237УКР)я434 + Т52(23=УКР) я434 + Ч610.3(4УКР) я434 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Здоров'я школярів на межі тисячоліть : Матеріали наук.-практ. конф. Укр. НДІ охорони здоров'я дітей та підлітків (Харків, 17 - 19 трав., 2000 р.). Ч. 1 / ред.: М. М. Коренєв; Укр. НДІ охорони здоров'я дітей та підлітків. - Х., 2000. - 221 c. - укp.

Висвітлено стан здоров'я школярів та фактори, що його формують. Описано деякі особливості стану здоров'я школярів, які мешкають на радіаційно забруднених територіях. Розглянуто питання організації моніторингу здоров'я дітей, що постраждали внаслідок Чорнобильської аварії, на етапі їх адаптації до школи. Проаналізовано вплив несприятливих факторів навколишнього середовища на фізичний розвиток дошкільнят. Викладено фізіолого-гігієнічні основи шкільного навчання шестирічних дітей за умов переходу до 12-річного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах України. Виявлено зміни психофізіологічних функцій та розумової працездатності під впливом учбового навантаження у гімназистів 12 років з різним станом здоров'я. Досліджено проблеми гігієнічного забезпечення притулків для неповнолітніх. Визначено ступінь психофізіологічної адаптації як критерій оцінки нервово-психічного здоров'я молодших школярів. Зроблено гігієнічну оцінку режимних елементів навчального процесу учнів шкіл різного типу. Відображено регіональні проблеми в навчальних технологіях формування здоров'я дітей та підлітків. Наведено сучасні підходи до оцінки стану здоров'я дітей, підлітків і молоді. Вивчено вплив соціального середовища на психосоматичний стан школярів за сучасних умов. Охарактеризовано особливості розвитку хронічних захворювань серед дітей шкільного віку та підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94я431(4УКР)

Шифр НБУВ: В344293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Войтович Л. В. 
Князівські династії Східної Європи (кінець ІХ - початок ХVІ ст.). Склад, суспільна і політична роль : Іст.-генеал. дослідж. / Л. В. Войтович; ред.: Я. Д. Ісаєвич; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 2000. - 649 c. - Бібліогр.: с.517-592. - укp.

Досліджено історію правлячої еліти Східної Європи IX - XVI ст. Визначено генеалогію династій Рюриковичів і Гедиміновичів та інших, їх персональний склад, визначено їх роль у розвитку суспільства та політичних подіях. Детально охарактеризовано взаємини всередині князівських верств. Проаналізовано питання демографії, спадкового права та шлюбної політики, стосунки з іншими верствами суспільства, церквою, містами, а також вплив князів на розвиток військової справи, культури тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(2РОС)4-1 + Т214(4УКР)4-1 + Т214(4ПОЛ)4-1 + Т211(2)4 + Т211(3/8)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кін Д.  
Мас-медіа і демократія / Д. Кін; ред.: О. Гриценко; Пер.: Н. Гончаренко. - К. : К.І.С., 1999. - 134 c. - Бібліогр.: с. 131-134. - укp.

Переосмислюються взаємини між демократією та засобами масової інформації. Розглядаються питання походження сучасних ідеалів республіканської демократії та "свободи друку", висвітлюються нові форми державної цензури, транснаціональні медіа-корпорації, розвиток електронних мас-медіа. Характеризуються нові цифрові технології, супутникове мовлення та телекомунікації. Запропоновано принципово нову модель "громадянського мовлення" - модель, яка б допомогла викривати "невидимі" владні структури, приховані суспільні ризики та забезпечувала б справжню співдружність різних способів життя, смаків і поглядів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Федорів І. О. 
Мирон Кордуба в історії України (кінець ХІХ - перша половина ХХ ст.) / І. О. Федорів. - Т., 2001. - 128 c. - Бібліогр.: 161 назв. - укp.

Висвітлено місце та роль історика Мирона Кордуби у громадсько-політичному житті Галичини. Простежено процес становлення його як вченого. Проаналізовано творчі взаємини та співпрацю між М.Грушевським та М.Кордубою. Теоретично обгрунтовано державотворчу концепцію історика. Досліджено наукову спадщину вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Кордуба, Мирон + Т3(4УКР331)5/6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Саган Г. В. 
Мости єднання (співпраця української та іноземної науки 1918 - 1939 рр.) / Г. В. Саган; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 1999. - 95 c. - укp.

На підставі використання архівних матеріалів та періодики розглянуто реалії міжнародної наукової співпраці іноземних вчених та вчених Радянської України й емігрантів у 1918 - 1939 рр. Висвітлено особливості міжнародного наукового єднання на тлі дипломатичних відносин держав, а також визначено місце і вплив політичної співпраці на наукові взаємини між країнами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(0) + Ч213(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

На службі Кліо : Зб. наук. праць на пошану Л.Р.Винара, з нагоди 50-ліття його наук. діяльності / ред.: М. Брайчевський; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - К. : Укр. іст. т-во, 2000. - 817 c. - Бібліогр.: с. 802-808. - укp.

Розглянуто життя, наукову історіографічну та історичну діяльність видатного українського історика, провідного організатора українського наукового життя, громадського діяча, а також Президента Українського історичного товариства, професора Л.Винара. Проаналізовано етногенічні проблеми та питання походження українського народу. Визначено місце середньовічної української держави в історичній схемі М.Грушевського та концептуальних вимірах історіографії. Вміщено роздуми про національне питання, українсько-словацькі взаємини в культурно-історичному аспекті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я434 + Т1(9=УКР)6-8 Винар, Любомир

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Волошин О. І. 
Пилок квітковий (бджолина обніжка) в клінічній та експериментальній медицині / О. І. Волошин, О. В. Пішак, І. Ф. Мещишен; Буков. держ. мед. акад. - Чернівці, 1998. - 191 c. - Бібліогр.: 161 назв. - укp.

Розглядаються будова і роль пилку квіткового (ПК) в природі, роль бджіл в його зборі та переформаціях ПК, біологічний склад та експериментальні і клінічні дослідження лікувальних властивостей при різних недугах людини і їх моделей у тварин з позиції сучасних досягнень науки. Автори висвітлюють свій внесок у вивченні лікувальних властивостей ПК при таких недугах, як виразкова хвороба, ревматоїдний артрит, деформуючий остеоартроз, цукровий діабет, недостатність кровообігу різного походження. Приводяться народні і сучасні фармацевтичні форми застосування ПК, висвітлюються перспективи його застосування в умовах розмаїття негативних екологічних впливів на людину. Наведені основні санітарно-гігієнічні, екологічні, економічні умови збору пилку квіткового, його сертифікації та взаємини бджіл і людини в сучасну екологічну епоху з позиції взаємовигідного співіснування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.113 + Р351.122 + Р123.814

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Питання історії, української і слов'янських мов та культури : Зб. доп. і повідомл. / упоряд.: О. Купчинський. - Л., 1997. - 232 c. - (Пр. сес., конф., симп., круглих столів НТШ / Наук. т-во ім. Шевченка у Львові; Т. 5). - укp.

Охарактеризовано розвиток української правознавчої науки, демографічні процеси, які відбулися після 1939 р. у Західній Україні. Проаналізовано взаємини між державою та церквою у сучасному житті України. Визначено демографічні втрати в популяціях Західної України після вересня 1939 р. Висвітлено наукову і громадсько-політичну діяльність видатних українських та слов'янських діячів науки та культури. Відображено проблеми, які стосуються різних галузей мовознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041.4 я431 + Т3(4УКР) я431 + Т3(49=СЛ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Польська культура в житті України. Історія. Сьогодення = Kultura Polska w zyciu Ukrainy. Hisstoria. Dzien dzisiejszy : Матеріали II Міжнар. наук. конф. Київ, 6 - 9 листоп. 1997 р. / ред.: Ю. Вовк; Федер. пол. орг. в Україні. - К. : Голов. спеціаліз. ред. літ. мовами нац. меншин України, 2000. - 264 c. - укp.

Проаналізовано особливості католицької релігійної публіцистики кінця XVI - початку XVIII ст. з метою дослідження причин занепаду руської монархії та козацько-гетьманської держави. Охарактеризовано українсько-польські взаємини на Буковині у другій половині XIX ст. Детально висвітлено діяльність А.Фелінського, Г.Олізара, В.Вандурського, К.Ліпінського, Ю.Зарембського та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)0-7 я431 + Т3(4УКР)0-7 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кріль М. М. 
Слов'янські народи Австрійської монархії: освітні та наукові взаємини з українцями. 1772-1867 / М. М. Кріль. - Л. : Сполом, 1999. - 294 c. - Бібліогр.: с. 253-272. - укp.

Досліджуються найважливіші освітні та наукові взаємини слов'янських народів Австрійської монархії з українцями Галичини, Закарпаття і Буковини. Аналізується роль і місце навчальних закладів в українсько-слов'янських контактах, навчально-організаторська, освітньо-культурна та дослідницька діяльність українських і слов'янських педагогів і вчених (А.Крупінського, Й.Мартиновича, М.Куральта та багатьох інших) у межах Австрійської держави. З'ясовується рівень впливу цих взаємин на розвиток української культури в Галичині, Буковині та Закарпатті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4АВС=9УКР)4-7 + Т3(4УКР33)5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Антонюк О.  
Становлення державної самоідентифікації України у контексті українсько-російських відносин / О. Антонюк // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 17-20. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання утвердження національно-державної ідентичності України в контексті українсько-російських відносин. Досліджено взаємини між Україною та Росією, їх вплив на становище нашої держави на міжнародній арені, проаналізовано розбіжності між двома державами, національні інтереси України у контексті геополітичних суперечностей.


Ключ. слова: національно-державна самоідентифікація, українсько-російські відносини
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)0-64(2Рос) + Т3(2Рос)0-64(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Українсько-австрійські культурні взаємини другої половини ХІХ - початку ХХ століття / ред.: О. Федорук; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. - К.; Чернівці, 1999. - 299 c. - укp.

Охоплюються поєднуючі лінії, які Україна та Австрія створили в різноманітних галузях культури та науки у ХІХ - на початку ХХ ст. Розглядається проблема визнання української етнічної самобутності в Австрії, наукова історична спадщина австрійських вчених про старожитності Буковини, роль Австрії в історії мистецтва України. Описуються мальовничі архітектурні проекти Теодора Таловського, віденські впливи на архітектуру Львова у 1772-1918 рр., а також вплив австрійської музики початку ХХ ст. на розвиток української музичної культури. Досліджуються проблеми національно-культурного розвитку українців Австрії в працях М.Драгоманова другої половини ХІХ ст., віденські видання української шкільної книги другої половини ХІХ - початку ХХ ст. тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7 + Т3(4АВС)52-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Загайкевич М.  
Українсько-польські мистецькі взаємини ХІХ ст. / М. Загайкевич, Р. Пилипчук, О. Федорук, О. Кашуба; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. - Л. : Логос; К., 1998. - 59 c. - укp.

Висвітлюються різні аспекти українсько-польських мистецьких взаємин ХІХ ст.: проблема української пісенності у творчості польських композиторів першої половини ХІХ ст. (Н.Бернадського, С.Монюшка, Ф.Шопена), деякі аспекти становлення національних композиторських шкіл; українсько-польські театральні зв'язки (від давнини до початку ХХ ст.); українсько-польські мистецькі взаємини в контексті художнього життя Києва кінця ХІХ - початку ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03(4УКР)5-183(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Грединарова Е. М. 
Учебно-игровая деятельность как средство формирования готовности к овладению учебной деятельностью / Е. М. Грединарова. - К. : Знання, 1998. - 20 c. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Наведено результати впровадження у зміст навчальних програм дошкільних закладів системи навчальних завдань, спрямованих на оптимізацію готовності старших дошкільнят до оволодіння учбовою діяльністю, а також визначено структуру і критерії готовності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.38 + Ю983.612.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Горинь В.  
Іван Франко і Леся Українка: Відомий епізод "непорозуміння між своїми" / В. Горинь; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 1998. - 91 c. - Бібліогр.: с. 79-87. - укp.

Із широкого спектра проблеми громадської співпраці, творчих та особистих зв'язків І.Франка і Л.Українки висвітлюється одна, але дуже характерна сторінка їх взаємовідносин - "непорозуміння між своїми", зокрема, дискусія, що відбулась між ними на сторінках Франкового журналу "Житє і Слово" в 1896-1897 рр. На основі її аналізу розглянуто не тільки особисті взаємини, погляди та переконання громадських діячів та митців, а й глибокі суспільні процеси, важливі історико-політичні та культурно-національні питання духовного життя України кінця ХІХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко 417 + Ш5(4УКР)5-4 Українка 417

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593455 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського