Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (113)Автореферати дисертацій (85)Книжкові видання та компакт-диски (631)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВИЙ$<.>+<.>K=ПОЛОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 813
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Валіцький А.  
В полоні консервативної утопії: Структура і видозміни російського слов'янофільства / А. Валіцький; Пер.: В. Моренець. - К. : Основи, 1998. - 710 c. - укp.

Подано структурне дослідження генези російського слов'янофільства як цілісної світоглядної доктрини XIX ст., що визначає засадничі риси й теперішньої російської суспільної свідомості. Всесвітньо відомий славіст крок за кроком простежує цей духовно-інтелектуальний феномен у його зародженні (М.Щербаков, М.Карамзін, М.Погодін, В.Одоєвський, О.Чаадаєв), класичних самовиявах (І.Кирєєвський, О.Хом'яков, К.Аксаков), опозиційній єдності з оксиденталізмом (В.Бєлінський, М.Герцен, М.Грановський, К.Кавелін) та дезінтеграційних метаморфозах часів Ф.Достоєвського та В.Соловйова. Вказується, що ця подальша інтелектуальна історія Росії незаперечно свідчить про виняткову живучість і світоглядну значущість даного явища. Праця представлена як аналітична енциклопедія російського слов'янофільства і є наріжним каменем осмислення російської суспільно-філософської думки XIX-XX століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)472.07 + Ю3(4РОС)50-568 + Ю3(4РОС)51_568 + Т3(2)51-475

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ільчук Л.  
Військовий бюрократизм як гальмо демократизації Збройних Сил (політико-правовий аспект) / Л. Ільчук // Право України. - 2001. - № 3. - С. 91-94. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)111-7 + Ц4,8(4Укр)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Держава та армія / ред.: Л. Є. Дещинський. - Л., 2000. - 199 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 408). - укp.

Висвітлено політику Франції, Великобританії та США стосовно України у період 1918 - 1921 рр. Розглянуто проблему залучення українців, білорусів та інших вихідців з СРСР, колишніх полонених, до антифашистської боротьби на території Польщі на початку німецько-радянської війни. З'ясовано місце та роль "самвидаву" в українському національному русі 1960 - 1970-х рр. Проаналізовано причини його зародження, способи розповсюдження та етапи розвитку. Охарактеризовано політику "холодної війни" та її негативний вплив на міжнародну атмосферу 1960 - 1980 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-5я54 + Ц4,8(4Укр)1:6я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бачинська О. А. 
Дунайське козацьке військо 1828-1868 рр. (До 170-річчя заснування) / О. А. Бачинська. - О. : Астропринт, 1998. - 231 c. - Бібліогр.: с. 197-219. - укp.

На основі документальних джерел розповідається про основні етапи історії Дунайського козацького війська на Півдні України від початку його створення в 1828 р. і до ліквідації в 1868 рр. Розкриваються передумови формування війська, показано динаміку його чисельного та національного складу, адміністративний і військовий устрій та управління. Розглядаються територіальні особливості Дунайського війська, а також висвітлюється соціально-економічний, політичний та культурний розвиток населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мунтіян В. І. 
Економіка та оборонні витрати: аналіз зарубіжних досліджень і український шлях розвитку / В. І. Мунтіян; Наук.-дослід. фін. ін-т при М-ві фінансів України. - К., 1998. - 463 c. - Бібліогр.: 114 назв. - укp.

Аналізується роль і значення оборонних витрат як вагомих складових національної економіки. Критично переосмислено зарубіжний досвід з даної проблематики, економічний аспект історії українського війська, проаналізовано перший "військовий бюджет" Гетьманщини (середина ХVIII ст.), показано актуальність і важливість впливу оборонних витрат не лише на безпеку держави, а й на її економічний стан. Розроблено модель трансформації оборонної економіки для функціонування в умовах ринкових відносин, обгрунтовано механізми фінансового забезпечення оборонних потреб у перехідний період. Викладено конкретні рекомендації щодо планування, прогнозування та ефективного використання видатків на оборону в умовах фінансових обмежень.Пропонується залучати суб'єкти приватного сектора економіки для обслуговування оборонної сфери (аутсорсинг) на конкурсних засадах. Містяться математичні розрахунки, графічний матеріал (діаграми, малюнки, графіки, порівняльні таблиці), а також визначення наукових термінів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.156 + У9(4УКР)261.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Верба І. В. 
Життя і творчість Н.Д.Полонської-Василенко (1884 - 1973) / І. В. Верба; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 2000. - 340 c. - Бібліогр.: с. 261-310. - укp.

На підставі вивчення значного архівного матеріалу та наукової літератури висвітлено життєвий і творчий шлях відомої української дослідниці, співця національної козаччини Н.Д.Полонської-Василенко. Вміщено її біографію та проаналізовано наукову діяльність в Україні та еміграції на тлі історичних подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 Полонська-Василенко

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лупейко В. Ю. 
Кайдашизм, або Доки ж будемо самоїдами? : Есеї / В. Ю. Лупейко. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1998. - 381 c. - укp.

Містяться публіцистичні роздуми, есеї, ескізи до портретів визначних діячів українського Відродження, подвижників української культури, духовності: Петра Могили, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Івана Огієнка, Михайла Грушевського, Володимира Вернадського, Дмитра Яворницького, Дмитра Багалія, Матвій Яворського, Наталії Полонської-Василенко. Автор намагається осмислити історію України, дошукується до першопричин поразок та невдач українців, які впродовж довгих віків гнулись у чужоземному ярмі й не могли вибороти свою державу, втрачену в епоху середньовіччя. Розкривається технологія творення Російської імперії, висвітлюються злочини царів та компартійних верховодів. Показана трагедія українського народу на лихих дорогах історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я44 + Ш6(4УКР)6-46 + Ш6(4УКР)6-47

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Козацтво Південної України в першій половині ХІХ століття: Азовське козацьке військо : Навч. посіб. до спецкурсу "Укр. козацтво в 1775-1869 роках" для студ. / уклад.: Л. М. Маленко; Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 1999. - 76 c. - укp.

Відображено історичні умови виникнення, територіальний, адміністративний та військовий устрій Азовського козацького формування, його соціально-економічний розвиток, ліквідацію війська та переселення азовців на Кубань. Вміщені документи дають можливість для достовірної реконструкції історичної реалії Азовського козацького війська.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-294 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чорний В. С. 
Методологічні засади концепції реформування Збройних Сил України / В. С. Чорний. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 42 c. - Бібліогр.: с. 39-41. - укp. - рус.

У дослідженні узагальнено вітчизняний та іноземний досвід військового будівництва, розроблено головні методологічні засади концепції реформування військової сфери українського суспільства. Головним концептуальним положенням роботи є ідея про залежність радикального військового реформування від загального процесу системної трансформації суспільства. Відсутність синхронності реорганізації збройних сил і загальносуспільних перетворень з одного боку сприяє посиленню напруження у цивільно-військових відносинах і врешті-решт може закінчитися виходом армії на політичну арену як самодостатньої, автономної сили; а з іншого становить ще й зовнішню загрозу для національної безпеки, оскільки послаблений військовий потенціал держави буде постійним сприятливим грунтом для виявлення територіальних зазіхань певних політичних кіл суміжно-прилеглих країн. Для реалізації реформування військової організації суспільства необхідно чітко сформулювати мету, на її підставі детально розробити концепцію військової реформи, визначити напрями науково-технічного, матеріального та фінансового забезпечення, детально продумати інформаційну підтримку цього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вішка О.  
Останній шлях УГА : Обставини перебування та культурно-просвітницька діяльність полонених старшин Української Галицької Армії в таборі Тухоля (Польща) у 1920 - 1922 рр. / О. Вішка, З. Карпус, І. Срібняк; Київ. держ. лінгв. ун-т. Каф. історії України. - Київ; Торунь, 1999. - 46 c. - укp.

На основі архівних документів висвітлено обставини перебування полонених українців у таборі Тухоля. Проаналізовано діяльність табірних організацій та гуртків, а також окреслено ті досягнення, що стали наслідком подвижницьких зусиль активу табору. Значну увагу приділено мистецьким осередкам (театру, хору, оркестру), які слугували ефективним засобом гуртування полонених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр33)1:612 + ТЗ(4Укр)524.119

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Срібняк І. В. 
Полонені українці в Австро-Угорщині та Німеччині (1914 - 1920 рр.) / І. В. Срібняк; Київ. держ. лінгв. ун-т. Каф. історії України. - К., 1999. - 296 c. - укp.

На підставі широкого кола документальних джерел простежено діяльність Союзу Визволення України на теренах Австро-Угорщини та Німеччини щодо виокремлення полонених українців царської армії у спеціальні табори та налагодження в їх середовищі національно-патріотичної та культурно-просвітницької роботи. Проаналізовано комплекс заходів табірних організацій полонених щодо формування з вояків-українців "Сірожупанної" та "Синьожупанної" українських дивізій. Особливу увагу приділено висвітленню діяльності українських військово-санітарних місій на теренах Центральних держав, спрямованої на налагодження процесу репатріації полонених українців, а також надання їм гуманітарної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)524.119 + Т3(0)532.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Польская И. И. 
Поэтика фортепианных дуэтов Ф.Шуберта / И. И. Польская; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1998. - 80 c. - Библиогр.: 55 назв. - рус.

Проанализирована эстетика дуэтного творчества Ф.Шуберта (1797-1828),охарактеризованы оркестральность и фортепианность дуэтов композитора. Раскрыта поэтика шубертовских фантазий, сонат, вариаций, дивертисментов, маршей, полонезов, рондо как основных жанровых разновидностей в музыкальной архитектонике творчества композитора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4АВС)5-81 Шуберт + Щ315.42-03(4АВС)5-81 Шуберт

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Права інвалідів в Україні : Зб. прав. док. / упоряд.: Т. Яблонська. - К. : Сфера, 1998. - 300 c. - (Людина, право, сусп-во). - укp.

Представлений достатньо широкий перелік прав і гарантій, які надаються державою інвалідам, особливо тим, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи чи втратив здоров'я, захищаючи Батьківщину під час Великої Вітчизняної війни, або виконуючи військовий обов'язок в інших бойових конфліктах і прирівнений до статусу інвалідів війни. Наведено міжнародні правові документи (Загальна декларація прав людини, Декларація про права інвалідів, Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для інвалідів та інші), а також правові документи України стосовно інвалідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)62-3 + Х819(4УКР)15-3 + Х911.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Марченко В. Л. 
Продуктивність і забійні якості свиней у разі згодовування кормів, збагачених БВК "Мультигейн" / В. Л. Марченко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 35-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено відгодівлю свиней великої білої породи з 3-місячного віку до живої маси 120 кг на кормосумішах власного виробництва, виготовлених в агрофірмі "Маяк" Полонського району Хмельницької області (I група), кормосумішах з добавкою БВК "Мультигейн" (II група) та комбікормах (III група). Живої маси 120 кг свині I групи досягли за 267,4 доби, II - за 260,93 і III - за 258,67 доби. Середньодобовий приріст відповідно становив 533, 555 і 562 г. Забійні якості були високі в усіх дослідних групах. Проте, кормосуміш, збагачена БВК "Мультигейн", і особливо комбікорм акціонерного товариства "Київ-Атлантік-Україна", знижують рентабельність виробництва свинини через високі ціни на комбікорм і низькі закупівельні ціни свинини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.832,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дерев'яна Л. Й. 
Розвиток творчих здібностей учнів у загальноосвітніх школах Галичини (1900 - 1939 рр.) : Посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Й. Дерев'яна. - Т. : Підруч. & посіб., 1999. - 150 c. - Бібліогр.: 228 назв. - укp.

Розглянуто соціально-політичні передумови розвитку творчих здібностей учнів у загальноосвітніх школах західних областей України у першій половині XX ст. Детально проаналізовано роль культурно-просвітницьких товариств "Просвіта" та "Рідна школа", які відстоювали демократичну тенденцію розвитку педагогічної науки і практики в Україні, що значною мірою врятувало українську педагогіку та українців, роз'єднаних у колоніальному ярмі штучними кордонами від румунізації, мадяризації, чехізації, а також полонізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР3) + Ч421.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Срібняк І. В. 
Союз визволення України в 1914 - 1917 рр.: до історії культурно-просвітницької діяльності серед полонених вояків-українців у Австро-Угорщині / І. В. Срібняк, В. М. Васильчук; Київ. держ. лінгв. ун-т. Каф. історії України. - К., 1998. - 35 c. - укp.

Проаналізовано діяльність Союзу визволення України серед полонених старшин-українців у таборі Йозефштадт, культурно-просвітницьку роботу українських старшин на окупованих Німеччиною українських землях, а також діяльність табірних "бойових управ" з метою формування національних відділів у 1918 р. Встановлено, що українські організації та гуртки багатонаціональних таборів здійснювали початкову моральну підготовку полонених українців до часу їх переведення до Фрайштадту, надавали їм перші ази освіти, а також провадили певну культурницьку та виховну роботу, пробуджуючи їх національні почуття.


Індекс рубрикатора НБУВ: ТЗ(4УКР)61-45 + Ф513(4Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Павленко М. І. 
Українські військовополонені й інтерновані у таборах Польщі, Чехословаччини та Румунії: ставлення влади і умови перебування (1919 - 1924 рр.) / М. І. Павленко; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 352 c. - Бібліогр.: с. 317-350. - укp.

На підставі раніше невідомих та маловідомих вітчизняних і зарубіжних архівних джерел, мемуаристики, таборових видань проаналізовано увесь комплекс причин та умов перебування на теренах Польщі, Чехословаччини і Румунії українських військовополонених та інтернованих, ставлення до них правлячих кіл країн осідку та радянської влади, шляхи і методи вирішення даної складної міжнародної проблеми у контексті міждержавних взаємин, охарактеризовано наслідки режиму полону та інтернування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)61-611 + Т3(9=УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Срібняк І. В. 
Українці на чужині. Полонені та інтерновані вояки-українці в країнах Центральної та Південно-Східної Європи: становище, організація, культурно-просвітницька діяльність (1919 - 1924 рр.) / І. В. Срібняк; Київ. держ. лінгв. ун-т. Каф. історії України та зарубіж. країн. - К., 2000. - 324 c. - Бібліогр.: с. 209-235. - укp.

На основі широкого кола архівних і документальних джерел розглянуто обставини перебування та внутрішню організацію полонених та інтернованих вояків-українців у таборах кількох європейських країн: Чехословаччини, Італії та Польщі, а також проаналізовано процес формування української військової еміграції в Європі. Висвітлено обставини налагодження у середовищі таборян національно-патріотичної та культурно-просвітницької роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-68...6 + Т3(9=УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602427 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського