Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДРІЗОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Рябенко В. А. 
Рифей України / В. А. Рябенко, Т. П. Міхницька; НАН України. Ін-т геолог. наук. - К., 2000. - 180 c. - Бібліогр.: 100 назв. - укp.

Висвітлено розвиток території України у рифейську епоху, яка охоплює відрізок геологічної історії Землі в 1 млрд років. Узагальнено новітні геолого-геофізичні дані у світлі уявлень про деструкцію величезного масиву зрілої континентальної кори з пануючою у його межах внутрішньоплитною тектонікою. Проаналізовано вплив даного процесу на формування допалеозойського структурного плану території України, який сприяв появі палеорифтів, авлакогенів, грабен-синкліналей, трогів, поясів тектоно-термальної переробки субстрату, розломів, тектоно-метасоматичних зон та інших накладених на фундамент структур. Багато типів тектонічних порушень охарактеризовано вперше. Досліджено розвиток органічного світу. Розглянуто родовища та рудопрояви корисних копалин як продукти генерації мінеральної речовини у процесі формування малих тіл гранітів і основних порід у розломах і регенерації рудної речовини у зонах тектоно-метасоматичної переробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)13 + Д59(45УКР)432

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пасичниченко О. М. 
Фоновая и рефлекторная активность нейронов каудального брыжеечного ганглия морской свинки / О. М. Пасичниченко, В. И. Скок // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 5. - С. 395-403. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

У дослідах на ізольованих комбінованих препаратах, до складу яких входять каудальний брижовий ганглій (КБГ) та відрізок дистального відділу ободової кишки морської свинки, зв'язані між собою поперековим та ободовими нервами, вивчено фонову активність нейронів КБГ та їх рефлекторні реакції на подразнення механорецепторів ободової кишки (за допомогою роздування її повітрям). У контролі в 62 % досліджуваних нейронів зареєстровано фонову активність, представлену нерегулярними або регулярними "швидкими" збуджуючими постсинаптичними потенціалами (шЗПСП) і потенціалами дії (ПД). Рефлекторні реакції на роздування кишки зареєстровано в 76 % досліджених одиниць. Така стимуляція призводила до виникнення шЗПСП і ПД у "мовчазних" клітинах і до збільшення частоти імпульсації нейронів, які генерували в контролі фонову активність. Доведено, що фонова активність і рефлекторні реакції нейронів у вигляді шЗПСП і ПД мають нікотинову холінергічну природу. Виявлено популяцію нейронів (27 %), фонова активність котрих представлена високорегулярними ПД, - пейсмекероподібні нейрони (ППН). У низки нейронів рефлекторні регулярні ПД виникали на тлі повільної деполяризації, нечутливої до нікотинових блокаторів та чутливої, чи нечутливої до мускаринових блокаторів. Зроблено висновок, що нейрони КБГ отримують аферентні входи від дистальних відділів товстого кишечника за участю никотинової і мускаринової холінергічної та, можливо, пептидергічної передач. Серед нейронів КБГ відсутні справжні пейсмекерні нейрони, але за умов збереження нервових зв'язків КБГ із сегментом кишки деякі клітини генерують пейсмекероподібну активність. Той факт, що пере

різ ободових нервів усуває таку активність, свідчить про її синаптичне походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Степанов Г. В. 
Нестационарное напряженно-деформированное состояние в длинном стержне, вызванное импульсом электрического тока высокой плотности / Г. В. Степанов, А. И Бабуцкий, И. А. Мамеев // Пробл. прочности. - 2004. - № 4. - С. 60-67. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Наведено результати експериментального та числового дослідження нестаціонарного напружено-деформованого стану в тонкому сталевому стрижні (відрізок дроту), який попередньо розтягнуто статичним навантаженням до напружень, нижчих за межу плинності, за умови пропускання імпульсу електричного струму високої густини. Дія імпульсу електричного струму призводить до осциляції осьових напружень з періодом, що відповідає періоду власних поздовжніх коливань стрижня. Рівень максимальних стискальних і розтягальних напружень визначається тривалістю фронту й амплітудою імпульсу струму. Високий рівень даних напружень у центральній частині стрижня зумовлює локальну втрату поздовжньої стійкості. Результати числового моделювання напружено-деформованого стану в стрижні в разі його нагрівання в результаті дії імпульсу електричного струму відповідають ефектам, які спостерігаються експериментально. Зниження після дії струму рівня попередніх розтягальних напружень від прикладеного статичного навантаження свідчить про розвиток процесів релаксації, які пов'язані не тільки з нагріванням. Зазначено, що для окремої оцінки ефектів, які зумовлені хвилями пружних напружень у стрижні, нагріванням і безпосередньою дією електричного струму, необхідні додаткові дослідження.


Ключ. слова: импульсный электрический ток, потеря устойчивости, волна разгрузки, релаксация напряжений, напряженно-деформированное состояние
Індекс рубрикатора НБУВ: К222.063.31

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гомілко О. М. 
Мішана гранична задача для рівняння Гельмгольца в прямолінійно-круговій області / О. М. Гомілко, В. І. Денисенко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2005. - № 5. - С. 136-139. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено алгоритм побудови розв'язку плоскої мішаної граничної задачі для рівняння Гельмгольца в прямолінійно-круговій області. Запропоновано підхід, що грунтується на сумісному використанні методу часткових областей та принципу відбиття через відрізок для розв'язків рівняння Гельмгольца.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Архипов А. В. 
Квазиоптическая резонансная система для твердотельного генератора / А. В. Архипов, О. И. Белоус, И. К. Кузьмичев, А. С. Тищенко // Радиофизика и радиоастрономия. - 2005. - 10, № 2. - С. 166-171. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Описано та проаналізовано відкритий резонатор, навантажений на відрізок надрозмірного коаксіального хвилевода. Резонатор може бути використаним як коливальна система твердотільних генераторів міліметрового діапазону довжин хвиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Комар Ж. Ю. 
Виставка 1931 року в Станіславові (Івано-Франківську). Поль Енгельманн і колонія "IBNowe DomyD" / Ж. Ю. Комар // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 568. - С. 120-125. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ІВ)61л62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Ільків В. С. 
Про константу в лемі Пяртлі / В. С. Ільків, Т. В. Магеровська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 601. - С. 12-17. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Середа Н. І. 
Геометричне моделювання перебігу променів в еліптичних та параболічних відбивальних системах : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.01.01 / Н. І. Середа; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Розроблено методи і алгоритми опису та побудови зображень катакаустик і фронтів відбитих хвиль (еквірефлектів) на основі геометричного моделювання перебігу променів у відбивальних системах з метою профілювання еліпсоїдоподібної відбивальної поверхні, яка забезпечує "рівномірне" освітлення відрізку фокальної прямої, та для розрахунку плоских параболічних фокусаторів. Для даної відбивальної системи розроблено метод опису сім'ї еквірефлектів. Розроблено метод опису обвідної сім'ї відбитих променів (катакаустики кривої). Складено алгоритми побудови зображень сім'ї еквірефлектів і катакаустики кривої. Одержано зображення відбивальної кривої в залежності від заданої катаакустики на основі поняття біевольвенти. Розглянуто метод складання аналітичних описів еквірефлектів та катакаустик засобами математичного процесора Maple V. Складено алгоритми трасування променів математичних більярдів для кола, еліпса, комбінованих областей та для еліпсоїда. Розв'язано дві реальні задачі проектування відбивальних систем: 1) визначено профіль еліпсоїдоподібної відбивальної поверхні, яка дозволяє "рівномірно" освітлювати відрізок фокальної прямої; 2) розроблено метод розрахунку плоского параболічного фокусатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жидков О. В. 
Електронні процеси в опромінених діелектриках та властивості композицій, що містять ядерне паливо : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / О. В. Жидков; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. - Л., 2006. - 32 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.327,022 + З46-035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шевцов Д. В. 
Методи і моделі обробки дискретних зображень знаків в автоматизованих системах переробки інформації : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.06 / Д. В. Шевцов; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 17 c. - укp.

Висвітлено основні теоретичні положення запропонованого методу моделювання знаків у дискретних представленнях. Визначено дискретну множину атомарних елементів. Наведено поняття шляху на множині атомарних елементів. Вивчено шляхи, що мають метричні властивості відрізків, заданих аналітично в усюди щільних просторах. З'ясовано найкоротші шляхи, вивчено їх властивості й структуру їх множини. Запропоновано моделі знаків планіметричних фігур у дискретних представленнях. На дискретній множині атомарних елементів визначено відрізок, окружність, еліпс і дугу як шляхи. Здійснено моделювання взаємного розташування дискретних відрізків, визначено опуклі багатокутники, запропоновано поняття рівновеликості й подібності знаків у дискретних представленнях. Розроблено метод й алгоритми автоматичної обробки зображень знаків планіметричних фігур. Описано імітаційні моделі автоматизованих систем обробки дискретних зображень, розроблених на базі запропонованих методу й алгоритмів. Зроблено порівняльний аналіз результатів функціонування цих систем. Викладено перспективні напрямки моделювання знаків, заданих у дискретних представленнях, для систем обробки зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Міщенко Л. Ю. 
Мікрогаметофітний добір на стійкість до абіотичних факторів середовища та скоростиглість у льону олійного : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / Л. Ю. Міщенко; УААН. Ін-т олійн. культур. - Запоріжжя, 1999. - 15 c. - укp. - рус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.19 льон олійний

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сокуренко Л. М. 
Регенерація периферійного нерва в умовах нейропластики, проведеної в різні терміни після пошкодження, та стимуляції мієліногенезу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.09 / Л. М. Сокуренко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено відновлення нервового стовбура за всією довжиною за умов мікрохірургічної алонейропластики залежно від часу після пошкодження, а також стан нервових волокон, що проростають у периферійний відрізок нервового стовбура та їх мієлінізацію під впливом ліпіну. За результатами одержаних даних з'ясовано закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон залежно від терміну оперативного втручання та впливу препарату "Ліпін", кореляцію між змінами в трансплантаті та в нейральних анастомозах і змінами в периферичному відділі пошкодженого нерва. Створено передумови удосконалення методики лікування травм нервових стовбурів у людини, а також надано теоретичне обгрунтування для розробки рекомендацій щодо вибору тактики операційних втручань і реабілітаційних засобів за тяжких форм пошкодженого нерва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кукліна О. В. 
Теорія фрагментації та універсальні асимптотики : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. В. Кукліна; НАН України. Ін-т монокристалів. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Розвинуто теорію сильної фрагментації дво- та тривимірних об'єктів з фрактальною межею та побудовано теорію динамічної фрагментації одновимірних об'єктів. У межах теорії сильної фрагментації знайдено весь спектр показників універсальних степеневих асимптотик для функції розподілу фрагментів за розмірами, що реалізуються у природі, у великомасштабній області у межі великих енергій. Показано узгодженість асимптотик з характером поведінки потоку об'єму фрагментів з енергією, що йде на руйнування. На підставі проведеного аналізу одержаних даних експериментів з дроблення скла та граніту за різних прикладених руйнівних навантажень підтверджено узгодженість результатів теорії сильної фрагментації з експериментальними спостереженнями. В теорії одновимірної динамічної фрагментації процес дроблення визначено як розрізування відрізка на більш дрібні частини в дискретному часі за нелінійним детермінованим законом (відображенням відрізка у відрізок). У великомасштабній області одержано дві універсальні асимптотики функції розподілу фрагментів за розмірами залежно від типу режиму реалізованого законом розрізування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гальона Є. О. 
Агресія та жорстокість у контексті антропології насильства : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.04 / Є. О. Гальона; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Подано філософсько-антропологічний аналіз феномену насильства. Проведене дослідження дозволило виявити дві ключові форми насильства: агресію та жорстокість, а також показати їх взаємовідносини всередині літературно-художніх наративів, зрозумілих як антропологічні практики. Виділено чотири типи дискурсивних репрезентацій, які охоплюють часовий відрізок від античності до Нового часу, всередині яких формувалася європейська рецепція насильства: юдейська, давньогрецька, давньоримська, християнська. Визначено специфічні риси притаманні кожній з даних епох і показаний їх вплив на формування сучасної рецепції. Розгляд агресії і жорстокості як двох форм насильства дозволив відкрити нові ракурси сучасної дискурсивної репрезентації насильства, пов'язані з відходом від класичних моделей репрезентації та герменевтичного підходу, що домінують у сучасних гуманітарних науках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Анас Махмуд Абдель-Хамід Аль-Орайкат 
Методи та апаратно-програмні засоби генерування тривимірних (воксельних) графічних примітивів для 3D пристроїв відображення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Анас Махмуд Абдель-Хамід Аль-Орайкат; Донец. нац. техн. ун-т. - Донецьк, 2011. - 16 c. - укp.

Розглянуто задачу генерування відрізку прямою для 3D пристроїв відображення інформації (ПВІ) як задачу визначення множини вокселів, що апроксимують заданий відрізок. Набули подальшого розвитку підходи до вирішення завдання відображення методів воксельного розкладання відрізків прямої на паралельних обчислювачах графічних процесорів (архітектури CUDA). Запропоновано нову структуру та виконано оцінювання часових характеристик спеціалізованого процесора для генерування 3D образів відрізків прямих в об'ємних ПВІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Архипов О. Г. 
Наукові основи корозійного моніторингу і прогнозування залишкового ресурсу обладнання хімічної та нафтопереробної промисловості : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.14 / О. Г. Архипов; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. - Л., 2011. - 31 c. - укp.

Досліджено сталі різних класів після тривалої експлуатації в різних корозійно активних середовищах на виробництвах нафтопереробної та хімічної галузей. Встановлено механічні характеристики, які здатні адекватно відтворювати процес деградації у часі. Визначено характерні особливості структурних перетворень металу з часом залежно від хімічного складу металу. Встановлено характерні особливості змін електрохімічних характеристик деградованих сталей у порівнянні зі сталями, що не були в експлуатації. Показано, що для експлуатованих низьколегованих і вуглецевих сталей у порівнянні зі сталями, що не були в експлуатації, характерним є зміщення потенціалу корозії в бік від'ємніших значень і зростання швидкості корозії в декілька разів в основному за рахунок збільшення швидкості анодних процесів. Тривала експлуатація нержавних сталей аустенітного класу знижує швидкість їх розчинення в насипному стані в 2 - 9 разів та зміщує потенціали пітінгоутворення, репасивації в бік додатніших значень відповідно на 0,06 - 0,17 В та 0 - 0, 075 В, що пов'язано з покращенням захисних властивостей пасивувальних плівок за рахунок утворення з часом більш рівноважної структури металу й його селективного розчинення. Розроблено теоретичні засади нового електрохімічного методу визначення корозійно-механічних пошкоджень, який полягає в порівнянні за певний відрізок часу кількості генерованих електричних імпульсів циклічних навантажень та імпульсів, що свідчать про розвиток втомних тріщин в структурі металу. Запропоновано новий електрохімічний метод визначення залишкового ресурсу обладнання, що працює за механічних навантажень в середовищі електролітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л11-5-030.64 + Л11-5-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гавриленко Д. Ю. 
Обгрунтування та дослідження інформаційних і просторово-топологічних моделей об'єктів земельних кадастрових систем : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.04 / Д. Ю. Гавриленко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Обгрунтовано модель об'єктів земельно-кадастрової системи, які мають просторові властивості, що базується на строгій топології та використанні спільної геометрії, як між об'єктами одного типу, так між об'єктами різних типів. Вперше розроблено теорію й алгоритм топологічної та координатної корекції меж полігонів зі спільною геометрією, які забезпечують геометричну цілісність об'єктів, як за випадкових похибок, так і за грубих помилок, не спотворюючи площі об'єктів земельного кадастру. Встановлено структуру зберігання просторової інформації на основі абстрактного класу "геометрія об'єктів", що включає чотири підкласи: точка, відрізок, полігон, мультиполігон, яка відповідає міжнародним стандартам на представлення просторових властивостей об'єктів і створює умови для інтеграції даних земельного кадастру в національну інфраструктуру геопросторових даних. Вдосконалено структуру та склад інформаційних моделей даних земельно-кадастрової системи на основі існуючого законодавства, практики ведення вітчизняного земельного кадастру, досвіду закордонних країн з урахуванням наступних вимог: мінімальний набір параметрів, необхідних для ведення кадастру, строге формальне представлення з використанням UML, забезпечення повного архіву об'єктів, суб'єктів і документів, мінімізація дублювання інформації, узагальнення системи класифікації властивостей об'єктів, забезпечення гнучкості системи. Вперше запропоновано для оцінки якості цифрового опису геометрії земельної ділянки основні метрики, які повністю автоматизуються й їх застосування може здійснюватися без залучення технічної документації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-517 ф121 + Д143 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Демидчук А. С. 
Регенерація периферійного нерва за умов застосування нейропептидних засобів (експериментально-морфологічне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.09 / А. С. Демидчук; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". - Івано-Франківськ, 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено особливості відновлення сідничного нерва за умов нейротомії з відтермінованою нейрорафією, стан нервових волокон, що проростають у периферичний (дистальний) відрізок нервового стовбура, особливості їх мієлінізації під впливом нейропептидних засобів. З'ясовано закономірності процесів регенерації та мієлінізації нервових волокон у різні терміни після пошкодження та залежно від впливу нейропептидних засобів за умов нейротомії з відтермінованою нейрорафією. Встановлено доцільність використання нейропептидних засобів у разі відновлення сідничного нерва за таких умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Корсак А. В. 
Регенерація периферійного нерва за умов застосування омега-3-поліненасичених жирних кислот : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / А. В. Корсак; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2008. - 20 c. - укp.

У ході дослідження вперше вивчено відновлення нервового стовбура за умов запропонованої експериментальної моделі травми периферійного нерва, що призводить до формування щільного сполучнотканинного рубця. Досліджено стан нервових волокон, що проростають у периферійний відрізок нервового стовбура, та їх мієлінізацію під впливом омега-3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК). За результатами дослідження з'ясовано закономірності процесів регенерації та мієлінізації первових волокон в різні терміни після ушкодження залежно від впливу омега-3 ПНЖК за умов відтворення запропонованої експериментальної моделі травми периферійного нерва. Одержані результати уможливлюють створення передумов удосконалення методики медикаментозної терапії травм нервових стовбурів у людини, а також теоретично обгрунтувати рекомендації щодо вибору тактики реабілітаційних засобів за тяжких форм пошкодження нерва, які призводять до формування щільного сполучнотканинного рубця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.5-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Ткаченко А. Л. 
Системи автоматичного регулювання потужності передавача з нечітким та ПІД- регуляторами в каналі радіоуправління : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / А. Л. Ткаченко; Держ. ун-т інформ.-комунікац. техн. - К., 2009. - 26 c. - укp.

Розроблено математичні моделі адаптивних радіоканалів - фаззі-систем автоматичного регулювання потужності передавача АРПП з урахуванням реальних характеристик атенюатора і нечіткого регулятора нового типу в каналі радіоуправління. Розроблено теорію і практичну схему нового типу нечіткого регулятора з вихідними роз'єднаними на відрізок 1-2а трикукутними функціями принадлежності і вхідними трикутними функціями принадлежності. Проведено дослідження розроблених математичних моделей адаптивних радіоканалів - фаззі-систем автоматичного регулювання потужності передаввача АРПП з урахуванням реальних характеристик атенюатора і нечіткого регулятора нового типу в каналі радіоуправління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-01 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368181 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського