Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (35)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=АВТОШЛЯХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Вплив руйнівних повеней та зсувних процесів на функціонування магістральних нафтогазопроводів, залізниць, автошляхів та електромереж. Екологічна безпека та перспективи розвитку трубопровідного транспорту, інших інженерних комунікацій : Матеріали наук.-практ. конф., 24 - 28 квіт. 2000 р., м. Ужгород / ред.: О. Ю. Митропольський, М. С. Огняник; Закарп. облдержадмін., "Вплив руйнівних повеней та зсувних процесів на функціонування магістральних нафтогазопроводів, залізниць, автошляхів та електромереж. Екологічна безпека та перспективи розвитку трубопровідного транспорту, інших інженерних комунікацій", науково-практична конференція (2000; Ужгород). - К. : Тов-во "Знання" України, 2000. - 64 c. - укp.

Висвітлено сучасні екологічні проблеми функціонування та розвитку магістральних трубопроводів та інших інженерних комунікацій. Розглянуто проблеми прогнозування та запобігання аварійним ситуаціям природного, стихійного та техногенного характеру, а також забрудненню навколишнього середовища нафтою, нафтопродуктами, природним газом. Проаналізовано вплив антропогенних чинників на активізацію зсувів у Львові. Здійснено аналіз сейсмічності території Закарпаття. Охарактеризовано вплив фільтраційних сил на стійкість грунтових укосів у разі миттєвого зниження рівня води у водоймищі. Описано метод оцінки імовірностей виникнення небезпечних техногенних подій та станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,01 я431 + Ж820.3 я431(4УКР) + Ж820.9 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сич Є.  
Механізм концесії в будівництві автомобільних шляхів прикордонних регіонів / Є. Сич, Є. Романенко // Економіка України. - 2000. - № 3. - С. 52-56. - укp.

Визначено переваги застосування концесій для будівництва нових та модернізації існуючих автомобільних доріг. Доведено необхідність розбудови мережі автошляхів. Окреслено позитивні риси концесій для учасників концесійної угоди та споживачів послуг, перешкоди застосуванню цих відносин в Україні, а також, вказано основні напрями їх подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.373

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яковишина Т. Ф. 
Екологічна оцінка забруднення продукції рослинництва, вирощеної поблизу автошляхів / Т. Ф. Яковишина // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2008. - № 6/7. - С. 113-117. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проведено екологічну оцінку якості продукції рослинництва, одержаної поблизу автомагістралі. Встановлено токсичний вплив свинцю на якість зерна ярого ячменю: підвищення зольності, надлишкове нагромадження нітратів, збільшення вмісту білка, фосфору та калію.

Проведена экологическая оценка качества продукции растениеводства, полученной вблизи автомагистрали. Установлено токсическое влияние свинца на качество зерна ярового ячменя: повышение зольности, избыточное нагромождение нитратов, увеличение содержания белка, фосфора и калия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Штирц Ю. А. 
Распределение птиц в придорожных биотопах в условиях урбанизированного ландшафта (на примере г. Донецка) / Ю. А. Штирц // Вісн. Донец. ун-ту. Сер. А. Природн. науки. - 2002. - № 1. - С. 316-320. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Вивчено вплив інтенсивності руху автотранспорту та ступеня озеленіння пришляхової смуги на розподіл птахів уздовж автошляхів за умов урбанізованого ландшафту. Дослідження проведено на території м. Донецька у гіздові періоди 1998 - 2001 рр. Внаслідок інформаційного аналізу встановлено: більш суттєвий вплив на розподіл птахів надає інтенсивність руху транспортного потоку, вплив ступеня озеленіння пришляхової смуги значно нижчий. Проаналізовані чинники обумовлюють 39 % реєстрацій птахів за умов даного біотопу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*851.214(4УКР-4ДОН-2Д)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69583/Сер.А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Решетило О. С. 
Загибель земноводних (Amphibia) на автошляхах Львівщини: стан проблеми та критерії оцінювання / О. С. Решетило, Т. І. Микітчак // Вестн. зоологии. - 2008. - 42, № 4. - С. 315-323. - Бібліогр.: с. 322-323. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341.35(4УКР-4ЛЬВ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Валерко Р. А. 
Важкі метали в урбоедафотопах та фітоценозах м. Житомира і його приміської зони : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Р. А. Валерко; Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Житомир, 2009. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо питань оцінювання рівнів забруднення важкими металами (міддю, свинцем, кадмієм, цинком) урбоедафотопів і фітоценозів селітебної та рекреаційної зон Житомира, а також грунтового покриву та рослинницької продукції в особистих приватних господарствах у населених пунктах 15-кілометрової приміської зони, прилеглих до автошляхів Київ - Чоп, Житомир - Чуднів та Житомир - Сквира. Наведено відомості про комплексний вплив поліметалічного забруднення на хімічні, інформаційні та цілісні функції дерново-підзолистого грунту. Встановлено, що на території рекреаційної зони Житомира (парку культури та відпочинку ім Ю.О. Гагаріна) грунт значною мірою забруднений рухомими формами міді та свинцю, середньо забруднений рухомими формами цинку та слабко забруднений кадмієм і кобальтом. З'ясовано, що для грунтів селітебної та 15-кілометрової приміської зони Житомира характерне забруднення рухомими формами міді, цинку та свинцю а у рослинницькій продукції виявлено забруднення свинцем, кадмієм і цинком. Установлено, що поліелементне забруднення важкими металами не чинить негативного впливу на основні агрохімічні властивості грунту. З'ясовано, що чутливо реагують на забруднення важкими металами грунтові ферменти, зокрема, аскорбатоксидаза. Встановлено зниження інтенсивності розкладання целюлози у разі забруднення грунту на 6 - 37 % залежно від рівня забруднення та строку експозиції. Показано, що вапнування дерново-підзолистистого супіщаного грунту, забрудненого важкими металами, вапняковими добривами Білокоровцького родовища, сприяє зниженню вмісту в грунті рухомих форм міді, цинку та


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 важкі метали + П032.518 + П035.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Грабовський О. В. 
Міграція та акумуляція важких металів в агроценозах, прилеглих до автомагістралей, в умовах Закарпаття (грунт - рослини - тварини) : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. В. Грабовський; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2002. - 22 c. - укp.

Наведено результати вивчення процесів накопичення важких металів (свинцю, міді, цинку, кадмію), які містяться у викидах автотранспорту, у біогеоценозах за умов низинного та передгірного поясів Закарпаття. Встановлено ступінь накопичення важких металів на фонових ділянках та на агроценозах, прилеглих до автомагістралей, у грунтах, у дикорослих і сільськогосподарських рослинах, а також об'єктах етномофауни та безхребетних тваринах. Досліджено характер накопичення важких металів різними органами рослин на забруднених ділянках. Виявлено, що рівень забруднення біогеоценозів на ділянках сильного забруднення викидами автотранспорту значно перевищує вміст важких металів у досліджених об'єктах на локальних фонових ділянках, а у деяких випадках перевищує значення ГДК. Залежно від ступеня накопичення важких металів у біогеоценозах встановлено ділянки інтенсивного, середнього, слабкого забруднення та відносно чисту ділянку. Визначено та рекомендовано ряд сільськогосподарських культур, які досить стійкі до впливу важких металів. З'ясовано, що густі насадження деревно-чагарникових культур уздовж автошляхів зменшують забруднення агроценозів. Запропоновано ряд культур, які доцільно висаджувати вздовж автошляхів. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зменшення негативного впливу викидів автотранспорту на біогеоценози примагістральних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4*80-641.1важкі метали + Е0*801.1-641.1важкі метали

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Красовська О. Ю. 
Аналіз факторів впливу для моделювання забруднення приземного шару атмосфери від рухомих джерел в м. Чернівці : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / О. Ю. Красовська; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2011. - 20 c. - укp.

Вперше запропоновано алгоритм прогнозування небезпечного стану концентрації шкідливих речовин в приземному шарі атмосферного повітря м. Чернівці, який базується на особливостях радіальної та "каньонної" структури вулиць, важливих проявах мезо- та мікрорельєфу, оцінки прояву циклічності інтенсивності руху автотранспорту. Визначено головні фактори впливу на процеси розсіювання або накопичення шкідливих домішок. Проаналізовано вплив рельєфу та забудови, запропоновано функціональний поділ міста на чотири основні типи. Проведено експериментальні польові дослідження інтенсивності руху автотранспорту на основних автомагістралях міста. Представлено динаміку збільшення кількості авто за 1984 - 2010 pp., оцінено максимально пропускну здатність автошляхів. Розраховано об'єми викидів легких домішок шкідливих речовин у вихлопних газах автотранспорту. Обгрунтовано необхідність і розроблено структуру систематизування специфічних екологічних класів погод, які обумовлюють прояви несприятливих концентрацій шкідливих домішок в місті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(45УКР3-4ЧЕН-2Ч)32 + О35-082 н631

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузьменко Є. І. 
Вміст важких металів у грунті та їх вплив на ріст і розвиток виноградної рослини : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / Є. І. Кузьменко; Нац. акад. аграр. наук України, Нац. наук. центр " Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова". - О., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено вміст важких металів (ВМ)- Pl, Cu, Zn, Fe у грунті виноградників і виноградних насадженнях, розташованих поблизу автошляхів. Вивчено вплив ВМ на ріст і розвиток виноградної рослини, а також проведено пошук матеріалів для зниження їх негативного впливу. Встановлено, що за умов антропогенного забруднення ВМ їх вміст у грунті й органах виноградної рослини не перевищує встановлені норми гранично припустимих концентрацій (ГПК). З'ясовано, що за умов штучного забруднення грунту ВМ у дозі 5 ГПК їх вміст у вегетативних органах значно вище норми, проте в гронах винограду не перевищує ГПК. Показано, що за таких умов пригнічується ріст і розвиток рослин. Вперше експериментально досліджено, обгрунтовано та встановлено можливість використання цеоліту та торфу для знаження негативного впливу ВМ у процесі вирощування саджанців винограду за умов Північного Причорномор'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518 + П26-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Екологічні проблеми регіонів України : матеріали ХІ Всеукр. наук. конф. студ., магістрантів і асп., 21 - 25 квіт. 2009 р., Одеса / ред.: Т. А. Сафранов; Одес. держ. екол. ун-т МОН України. - О., 2009. - 378 c. - укp.

Висвітлено питання оцінки шумового забруднення Ленінського району Дніпропетровська, чинники екологічної небезпеки в басейні р. Сіверський Донець Харківщини, сучасних проблем екологічної безпеки грунтів. Проаналізовано особливості проведення екологічної експертизи агрофірми "Дністровська" Арцизького району Одещини, екологічну ситуацію Снитянського району Івано-Франківщини. Визначено особливості еколого-меліоративного стану грунтів за умов западинного мікрорельєфу. Розглянуто питання рекреаційного районування, стан екологічної безпеки газопостачальної системи. Розкрито питання фенетичного різноманіття людських популяцій Прут-Дністровського межиріччя та Покутсько-Буковинських Карпат, екологічної безпеки водопідготовки на стадії знезараження природних вод, впливу метеорологічних умов на організм людини. Зроблено екологічну оцінку використання в сільському господарстві земель, прилеглих до автошляхів. Розглянуто зв'язок між ходом метеоелементів і станом захворюваності населення Луганщини за окремими групами хвороб. Охарактеризовано особливості розподілення концентрації розчиненого кисню по довжині аеротенка, якість води р. Савранка в сучасний період, умови формування екологічної якості їстівних грибів в системі "гриб - лісова підстилка - грунт", утилізацію побічних продуктів олійножирового виробництва, проблеми якісної питної води України.

Освещен вопрос оценки шумового загрязнения Ленинского района Днепропетровска, факторы экологической опасности в басейне р. Северский Донец Харьковской области, современных проблем экологической опасности грунтов. Проанализированы особенности проведения экологической экспертизы агрофирмы "Днестровская" Арцизского района Одесской области, экологическая ситуация Снитянского района Ивано-Франковской области. Рассмотрены вопросы рекреационного районирования, состояние экологической безопасности газоснабжающей системы. Раскрыт вопрос фенетического разнообразия человеческих популяций Прут-Днестровского междуречья и Покутско-Буковинських Карпат, экологической безопасности водоподготовки на стадии обезвреживания природных вод, влияния метеорологических условий на организм человека. Сделана экологическая оценка использования в сельском хозяйсте земель, прилегающих к автодорогам. Рассмотрена связь между ходом метеоэлементов и состоянием заболеваемости населения Луганской области по отдельным группам болезней. Охарактеризованы особенности разделения концентрации растворимого кислорода по длинне аэротенка, качество воды р. Савранка в современный период, условия формирования экологического качества сьедобных грибов в системе "гриб - лесная подстилка - грунт", утилизация побочных продуктов масложирового производства, проблемы качественной питьевой воды Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)я431(4УКР) + Б1(4УКР)я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Забезпечення громадської безпеки правоохоронними органами під час проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року = Gew$E a dot dothrleistung der $EO dot dotffentlichen Sicherheit bei Ggrossveranstalten wie Fussballmeisterschaften : матеріали укр.-нім. міжнар. наук.-практ. конф., 18 черв. 2009 р., Донецьк / Донец. юрид. ін-т ЛДУВС ім. Е.О.Дідоренка, Акад. упр. МВС , Фонд Г. Зайделя. - Донецьк, 2009. - 300 c. - укp.

Висвітлено організаційні засади участі МВС України у реалізації заходів з охорони громадського порядку під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. Розглянуто тактику дій особового складу ОВС з ліквідації масових заворушень. Проаналізовано діяльність Українського національного центру боротьби з футбольним хуліганством. Досліджено вплив змін законодавства України у сфері забезпечення дорожнього руху на стан дорожньо-транспортного травматизму на автошляхах країни. Проаналізовано зарубіжний досвід організації охорони громадського порядку муніципальною (місцевою) поліцією, обгрунтовано можливості його використання в Україні. Розглянуто питання антитерористичного забезпечення підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу. Розглянуто деякі види адміністративно-попереджувальних заходів, які застосовуються під час проведення масових спортивних заходів. Розкрито особливості психотренінгової підготовки персоналу правовоохоронних органів, встановлено відповідальність працівника міліції за застосування вогнепальної зброї під час охорони громадського порядку. Розглянуто питання співпраці ОВС і місцевої громадськості. Проаналізовано особливості діяльності підрозділів з охорони громадського порядку під час проведення спортивних заходів міжнародного рівня. Показано роль місцевих органів влади в координації діяльності правоохоронних органів щодо забезпечення громадського порядку під час проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 р.

Визначено принципи адміністративно-юрисдикційної діяльності міліції громадської безпеки. Висвітлено деякі аспекти фінансування проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 р.

Освещены организационные основы участия МВД Украины в реализации мероприятий по охране общественного порядка во время проведения в Украине финальной части чемпионата Европы по футболу Евро-2012. Рассмотрена тактика действий личного состава ОВД по ликвидации массовых беспорядков. Проанализирована деятельность Украинского национального центра борьбы с футбольным хулиганством. Исследовано влияние изменений законодательства Украины в сфере обеспечения дорожного движения на состояние дорожно-транспортного травматизма на автодорогах страны. Проанализирован зарубежный опыт организации охраны общественного порядка муниципальной (местной) полицией, обоснованы возможности его использования в Украине. Рассмотрены вопросы антитеррористического обеспечения подготовки и проведения в Украине финальной части чемпионата Европы 2012 г. по футболу. Рассмотрены некоторые виды административно-предупредительных средств, применяемых при проведении массовых спортивных мероприятий. Раскрыты особенности психотренинговой подготовки персонала


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.011 я431(0) + Ч515.784(4УКР)93 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Васик Л. С. 
Інженерна екологія : навч. посіб. Ч. 8. Міські екосистеми / Л. С. Васик, Р. Ю. Гаврилянчик, І. А. Шелудченко, Б. А. Шелудченко, О. В. Цуркан, А. В. Степась; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. - Кам'янець-Поділ., 2010. - 134 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Наведено відомості щодо еколандшафтної організації урбанізованих територій (УТ). Висвітлено історичні етапи розвитку міст, особливості планувальної організації та комплексну оцінку території, систему та класифікацію поселень. Розглянуто питання планувальної організації виробничих, ландшафтно-рекреаційних зон. Проаналізовано вплив автошляхової мережі та автотранспортних засобів на навколишнє середовище (НС). Описано методи оцінки викидів шкідливих речовин автотранспортом. Проведено еколого-містобудівну оцінку УТ, визначено наслідки промислового впливу на НС урбанізованих ландшафтів.

Даны сведения по эколандшафтной организации урбанизированных территорий (УТ). Освещены исторические этапы развития городов, особенности планировочной организации и комплексная оценка территории, система и классификация поселений. Рассмотрены вопросы планировочной организации производственных, ландшафтно-рекреационных зон. Проанализировано влияние автопутевой сети и автотранспортных средств на окружающую среду (ОС). Описаны методы оценки выбросов вредных веществ автотранспортом. Проведена эколого-градостроительная оценка УТ, определены последствия промышленного влияния на ОС урбанизированных ландшафтов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н8я73-1 + О3н63я73-1

Шифр НБУВ: В350080/8 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гомонай-Стрижко М. В. 
Інноваційні підходи до попередження аварій і катастроф на автошляхах у Карпатському регіоні / М. В. Гомонай-Стрижко, Л. І. Сопільник, Л. А. Янковська // Соц.-екон. пробл. сучас. періоду України. - 2008. - Вип. 5. - С. 452-464. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Ц9-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Вівчар О. І. 
Інноваційно-логістичні підходи до управління підприємствами з ремонту й експлуатації автошляхів : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Вівчар; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Т., 2011. - 20 c. - укp.

Запропоновано визначення понять "логістика" та "логістична система", вдосконалено підходи до організації управління логістичними процесами підприємств з ремонту й експлуатації автошляхів. Розроблено нову економіко-математичну модель процесу формування логістичної стратегії підприємств, показники оцінювання ефективності логістичного управління, а також обгрунтовано ризики логістичного управлішія підприємствами з ремонту й експлуатації автошляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.20-55-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тішаков М. П. 
Організаційно-правова діяльність державної автомобільної інспекції на території Донбасу у 1943 - 1953 рр. : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. П. Тішаков; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. - Луганськ, 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено організаційно-правову діяльність органів Державної автомобільної інспекції на території Донбасу в перше десятиліття після визволення регіону від німецько-фашистських загарбників. Увагу акцентовано на аналізі організаційно-правових засад функціонування й основних напрямах діяльності органів Державної автомобільної інспекції у сфері організації дорожнього руху, покращання експлуатації автотранспорту та боротьби з аварійністю на автошляхах Донбасу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР5)112.011.013.1-1 + Х621.145.310.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Баран П. І. 
Інженерна геодезія : монографія / П. І. Баран. - К. : ВІПОЛ, 2012. - 617 с. - Бібліогр.: с. 611-617 - укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми інженерно-геодезичного забезпечення вишукувань, проектування, будівництва та експлуатації різних інженерних споруд. Викладено методи побудови планових і висотних інженерно-геодезичних мереж, описано основні принципи геодезичного забезпечення інженерно-технічних вишукувань, топографічного знімання місцевості, підземних комунікацій, трасування лінійних споруд. Наведено методи виконання аерофото-, космо- і тепловізійного знімання, лазерного сканування. Охарактеризовано точність проектування елементів споруд на топопланах, методи горизонтального та вертикального планування територій для будівництва, геодезичної підготовки проектів. Описано елементи, способи і прилади для геодезичних розмічувальних робіт, методи контролю форми та розмірів конструкцій споруд і технологічного обладнання. Розглянуто технологічні засади контролю зведення будівель і споруд, прокладання підземних комунікацій, автошляхів і залізниць. Висвітлено інженерно-геодезичні роботи в гідротехнічному будівництві, мосто- і тунелебудуванні, під час зведення споруд з поверхнями обертання, скульптур, теплотехнічного обладнання АЕС, науково-технічних установок. Значну увагу приділено інженерно-геодезичному моніторингу споруд, контролю стабільності пунктів опорних геодезичних мереж. Розглянуто оптимальні методи мінімізації горизонтальних та вертикальних зміщень для виправлення планово-висотного положення конструкцій споруд у процесі їх експлуатації. Описано принципи організації інженерно-геодезичних робіт у відомствах і службах державного управління, вимоги до складання проектів виконання геодезичних робіт, охорони праці та організації виконавчого знімання в процесі будівництва об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д14,021 + Н115

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Патика В. П. 
Мікробіологічний моніторинг грунту природних та трансформованих екосистем Закарпаття України / В. П. Патика, Л. Ю. Симочко // Мікробіол. журн. - 2013. - 75, № 2. - С. 21-31. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Проаналізовано та узагальнено результати мікробіологічних моніторингових досліджень грунту пралісових та антропогенно трансформованих екосистем. Показано, що чисельність представників основних еколого-трофічних груп грунтових мікроорганізмів варіює залежно від висоти розташування лісових масивів і рівня антропогенного навантаження. Рівень біологічної активності в усіх досліджуваних трансформованих екосистемах був найнижчим у грунті, який безпосередньо відбирався на прилеглих до залізничної колії або автошляхів територіях. Максимальне значення біологічної активності грунту зафіксовано в пралісових екосистемах. Рівень фітотоксичної активності грунту трансформованих екосистем був у передньому втричі вищим, ніж в еталонній пралісовій екосистемі. Фітотоксичність грунту - інформативний показник, який доцільно використовувати під час здійснення моніторингових досліджень грунту з метою оцінки антропогенного впливу на екосистеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.51

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шелудченко Л. С. 
Модель-імітатор лісової газопилозахисної смуги / Л. С. Шелудченко, О. В. Овчарук // Екол. безпека. - 2011. - № 2. - С. 76-79. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано метод модельного дослідження аеродинамічних характеристик лісових газопилозахисних смуг автошляхової мережі, запропоновано фрактально-інваріантну модель лісозахисної смуги ізолюючого типу та конструкцію моделі-імітатора лісової газопилозахисної смуги.


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-082.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бачинський В. Т. 
Дорожньо-транспортний травматизм, як гостра проблема сучасності / В. Т. Бачинський, М. В. Рихліцький // Буков. мед. вісн.. - 2003. - 7, № 4. - С. 191-195. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено статистично-аналітичне дослідження роботи Чернівецького обласного бюро судово-медичної експертизи щодо звернень потерпілих в дорожньо-транспортних пригодах і досліджень трупів загиблих внаслідок дорожньо-транспортних травм (ДТТ). Заходи спрямовано на зменшення травматизму, інвалідизації та летальності на автошляхах Чернівецької області внаслідок ДТТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)026.245.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Іванюта С. П. 
Про безпеку функціонування мостів на автошляхах України в умовах інженерно-геологічних загроз / С. П. Іванюта // Геоінформатика. - 2009. - № 1. - С. 82-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

There was carried out an analysis of potential threats caused by individual and joint influence of exogenous geological processes to the safety of Ukrainian motorway bridges which are located in complicated engineer-geological conditions. On this basis a relative amount of bridges on motorways, which are placed in areas of credible regional display of such processes and their enhanceable influence on the origin of extraordinary situations on the territory of administrative regions of Ukraine is determined. The regions of Ukraine, which require primary attention in order to raise the safety level for motorway bridges functioning in conditions of increasing engineer-geological threats, are set out.


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.233

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського