Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Автореферати дисертацій (32)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ІМПЕРАТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 250
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лізунова А. А. 
Лев Семенович Ценковський (1822-1887 рр.) / А. А. Лізунова, С. П. Руда // Наука та наукознавство. - 1998. - № 2. - С. 80-86. - Библиогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено основні факти з творчої біографії Л.С. Ценковського - відомого вітчизняного ботаніка, протистолога і бактеріолога, одного з основоположників мікробіологічної науки, члена-кореспондента Імператорської Санкт-Петербурзької академії наук, який більшу частину життя жив і працював на Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горобець В.  
Присмерк Гетьманщини: Україна в роки реформ Петра І / В. Горобець; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 323 c. - укp.

Досліджується проблема розвитку української державності нового часу в один з найбільш критичних періодів її існування - добі правління російського імператора Петра I. Аналізуються напрями реформи державного управління, проведеної царським урядом в Україні через засновану 1722 р. Малоросійську колегію, з'ясовуються характер нововведень, їх мета та наслідки для подальшої долі української державності. Детально висвітлюється політична діяльність наказного гетьмана П.Полуботка, а також Я.Лизогуба, В.Жураківського, Д.Апостола, Г.Грабянки, М.Ханенка та інших відомих тогочасних політиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-5 + Т3(2)462-53 + Т1(4УКР)64-8 Горобець В + Х2(4УКР)46-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ляхоцький В. П. 
Іван Огієнко (митрополит Іларіон) : Покажч. арх. джерел / В. П. Ляхоцький; Укр. держ. НДІ арх. справи та документознавства. - К., 1998. - 79 c. - (Арх. та бібліогр. джерела укр. іст. думки; Вип.1). - укp.

У роботі відображено віхи життя, діяльності й творчості українського мовознавця, педагога, культуролога, перекладача українською мовою св. Письма, книгознавця, історика, архівіста, прозаїка і поета, члена уряду Директорії УНР, громадського діяча, видавця, ієрарха Української православної церкви, активного діяча "Семінарія російської філології" при імператорському університеті св. Володимира у Києві, історичного товариства Нестора-літописця, НТШ, УВАН (США) І.І.Огієнка (митрополита Іларіона) (1882-1972). Покажчик репрезентує фонди держархівів України, що зберігають документи, пов'язані з життям і діяльністю вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.270.92(7КАН)-36-028.2 Іларіон (Огієнко) + Ч11(4УКР) д Огієнко І. + Ч33(4УКР)7-8 Огієнко І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тур В. Г. 
Православні монастирі Криму у ХІХ - на початку ХХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. Г. Тур; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Подано результати досліджень історії православних монастирів, запропоновано її хронологію. Вивчено соціально-політичні, культурні та економічні передумови, які сприяли їх відродженню у другій половині ХІХ ст., а також особливості функціонування до початку 30-х рр. ХХ ст. Обгрунтовано гіпотезу іконоборського часу розповсюдження чернецтва в Криму, розкрито причини його згасання під тиском ісламу в XV - XVIII ст. і майже столітньої перерви в житті іноцтва після приєднання півостріва до Росії. На підставі архівних матеріалів і публікацій дореволюційного періоду проаналізовано передумови та обставини відродження православних монастирів у середині ХІХ ст., розкрито процес і специфіку відновлювання кіновій у взаємозв'язку з політичними подіями. Підкреслено значення використання інституту чернецтва імператорською владою з метою ідеологічного обгрунтування належності Криму до православної держави, показано його орієнтацію на витиснення ісламу, цілеспрямоване створення центрів паломництва для православних християн. На основі аналізу джерел з історії монастирів Криму розглянуто місце чорного духовенства у правовому полі Російської імперії, політичній і церковній структурі держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0-55 + Э372.27-649

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Самчук В. Л. 
Болгарське питання у політиці союзу трьох імператорів (від Берлінського конгресу 1878 р. до вирішення династичного питання 1888 р.) / В. Л. Самчук; ред.: Н. Г. Галун. - Рівне, 1999. - 50 c. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

На основі широкого кола історичних джерел, у першу чергу архівних матеріалів і публікацій документів, досліджень вітчизняних та зарубіжних істориків, мемуарної літератури, періодичної преси, досліджено місце і роль болгарського питання - стрижневої проблеми криз на Балканах 80-х років XIX ст. у політиці Союзу трьох імператорів - Німеччини, Росії та Австро-Угорщини у період 1878-1888 рр. і роль великих держав у розв'язанні цього міжнародного конфлікту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-6 + Т3(0)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Калиман П. А. 
Становление и развитие биохимии в императорском Харьковском университете / П. А. Калиман, А. А. Чернышенко // Укр. біохім. журн.. - 2000. - 72, № 1. - С. 126-140. - Библиогр.: 99 назв. - рус.

Наведено огляд біохімічних досліджень, що проводились у Харківському імператорському університеті, від середини ХIХ ст. до припинення його існування у 1920 р. внаслідок перетворення на Харківський інститут народної освіти. Докладно проаналізовано наукову діяльність на кафедрі медичної хімії медичного факультету з моменту її заснування. Особливу увагу приділено харківським роботам видатних вчених - О. Я. Данилевського та В. С. Гулевича, які зробили вагомий внесок у розвиток вітчизняної та світової біохімії. Наведено дані щодо досліджень з біологічної та фізіологічної хімії, які було проведено на інших кафедрах медичного та фізико-математичного факультетів університету, відомих фізіологів та біохіміків рослин проф. В.І. Палладіна і В.К. Залеського та роботи з ендокринології під керівництвом проф. О.В. Репрєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*72е(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Калиман П. А. 
Развитие биохимии на биологическом факультете Харьковского государственного университета. Становление нового направления - возрастная физиология и биохимия / П. А. Калиман, А. А. Чернышенко // Укр. біохім. журн.. - 2000. - 72, № 3. - С. 156-167. - Библиогр.: 168 назв. - рус.

Наведено відомості про викладання біохімії на природничому відділенні фізико-математичного факультету Харківського імператорського університету, відновлення біохімічної освіти та наукових досліджень після реорганізації університету за радянських часів та створення кафедри біохімії на біологічному факультеті за відновленням діяльності Харківського державного університету. Проаналізовано розвиток наукових досліджень з біохімії в Харківському університеті. Особливу увагу приділено розвитку наукового напряму - віковій фізіології та біохімії. Широко висвітлено наукову та педагогічну діяльність видатних учених, засновників харківської школи вікової фізіології та біохімії - О. В. Нагорного та І. М. Буланкіна. Використано архівні матеріали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*72е(4Укр)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Львівського університету. Сер. Юридична. Вип. 35 / ред.: В. Т. Нор. - Л., 2000. - 551 с. - укp.

Збірник присвячено актуальним проблемам теорії та історії держави і права, питанням удосконалення інститутів конституційного, цивільного, трудового, адміністративного, фінансового, екологічного, кримінального та інших галузей права України. Значну увагу приділено угодам київських князів з візантійськими імператорами Х ст., а також організації військових судів у період Гетьманату. Досліджено роль українського етносу в національному відродженні Галичини за умов австрійської державно-правової системи. Детально проаналізовано діяльність К.Трильовського, М.Павлика, В.Старосольського, М.Лозинського, С.Дністрянського та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ю Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Харитонов Є. О. 
Історія приватного права Європи: східна традиція / Є. О. Харитонов. - О. : Юрид. л-ра, 2000. - 260 c. - укp.

Розглянуто особливості формування та характерні риси Східної традиції права, яку називають "Візантійською системою права". Надано характеристику Візантійської (Східноєвропейської) цивілізації, висвітлено специфіку формування властивого їй приватного права, його генезу та притаманних тільки йому особливостей. Розглянуто етапи становлення та розвитку даної правової системи, а також її долю після занепау Візантії. У додатках наведено персоналії - стислі характеристики та біографії правознавців, візантійських імператорів, істориків, філософів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Астахова В. І. 
Державні, політичні та громадські діячі України: політичні портрети : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. I - IV рівнів акредитації. Кн. 1 / В. І. Астахова, К. В. Астахова, Є. О. Бондарєв, І. Г. Васильева, А. О. Гайков. - К. : Вид. дім "Ін Юре", 2002. - 476 c. - Библиогр.: с. 471-473 - укp.

Наведено стислі політичні біографії понад 160-ти визначних державних, політичних і громадських діячів України від давнини до кінця ХХ ст., зокрема, Кия (полянського князя, засновника Києва), Аскольда, Діра, Олега І, Ігоря (давньоруських київських князів), княгині Ольги (дружини князя Ігоря), Святослава, Ярослава Мудрого, Ізяслава Ярославовича (князів доби Київської Русі), Іларіона (першого руського митрополита, літописця, автора "Слова про Закон і Благодать"), Євпраксії (дочки князя Всеволода Ярославовича, дружини імператора Генріха IV). Наведено біографічні дані щодо представників доби початку національного відродження (І.П.Котляревського, М.С.Шашкевича, І.М.Вагилевича, Я.Ф.Головацького, Т.Г.Шевченка), а також доби незалежності України - П.Г.Григоренка (визначного українського дисидента та правозахисника), В.С.Стуса (поета, літературознавця, дисидента), В.М.Чорновола (політика та журналіста).

Приведены краткие политические биографии более 160 выдающихся государственных, политических и общественных деятелей Украины с древнейших времен до конца ХХ ст., в частности, Кия (полянского князя, основателя Киева), Аскольда, Дира, Олега І, Игоря (древнерусских киевских князей), Ольги (супруги князя Игоря, великой киевской княгини), Святослава, Ярослава Мудрого, Изяслава Ярославовича (князей периода Киевской Русси), Иллариона (первого русского метрополита, летописца, автора "Слова о Законе и Благодати"), Евпраксии (дочери князя Всеволода Ярославовича, супруги императора Генриха IV). Приведены биографические данные относительно представителей периода начала национального возрождения (И.П.Котляревского, М.С.Шашкевича, И.М.Вагилевича, Я.Ф.Головацкого, Т.Г.Шевченко), а также периода независимости Украины - П.Г.Григоренко (выдающегося украинского диссидента и правозащитника), В.С.Стуса (поэта, литературоведа, диссидента), В.М.Чорновола (политика и журналиста).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-8я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В346211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Климов П.  
Г.И. Семирадский и Александр III / П. Климов // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2002. - № 9. - С. 65-75. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Розглянуто творчу діяльність Г.І. Семирадського, яка була тісно пов'язана з російським імператорським двором і Академією мистецтв. Наголошено, що визначальну роль у долі митця відіграло особисте сприяння Олександра ІІІ. Завдяки імператору в російських музейних зібраннях з'явилося багато найкращих робіт митця.

Рассмотрена творческая деятельность Г.И. Семирадского, которая была тесно связана с русским императорским двором и Академией художеств. Акцентировано, что определяющую роль в судьбе художника сыграло личное покровительство Александра ІІІ. Благодаря императору в российских музейных собраниях оказались многие выдающиеся работы художника.

The creative activity of G.I. Semiradsky was closely connected with the Russian court and the Academy of Fine Art. A great role in the artist's carrier has played personal protection of the emperor Alexander III. Due to him many of the best works of the artist belong to Russian museums.


Ключ. слова: Русское искусство, Академия художеств, Семирадский, императорский двор, музейные собрания
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4Рос)5-8 + Щ10е(4Рос)л1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мяскова Т. Є. 
Система обслуговування читачів у бібліотеці Імператорського Університету Св.Володимира (1834 - 1919) / Т. Є. Мяскова // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2002. - Вип. 9. - С. 403-413. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.7(4Укр)571.1г

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Козодавлев О. А. 
Контроль за благонадежностью студентов и преподавателей Харьковского университета (1804 - 1825 гг.): к постановке проблемы / О. А. Козодавлев // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2002. - Т. 8. - С. 279-286. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Висвітлено особливості контролю за благонадійністю студентів і викладачів Харківського імператорського університету з 1804 р. до 1825 р. Розглянуто питання внутрішнього і зовнішнього контролю, його трансформації та результативності. Проаналізовано особливості взаємодії владних і освітніх структур на етапі становлення університету. Дослідження проведено з використанням матеріалів законодавчої бази щодо вищої освіти Російської імперії та Харківського університету, мемуарної літератури і даних спеціальних історичних розробок.

Освещена проблема контроля за благонадежностью студентов и преподавателей Харьковского императорского университета с 1804 г. по 1825 г. Рассмотрены вопросы внутреннего и внешнего контроля, его трансформации и результативности. Проанализированы особенности взаимодействия властных и образовательных структур на этапе становления университета. Исследование проведено с использованием материалов законодательной базы относительно высшего образования Российской империи и Харьковского университета, мемуарной литературы и данных специальных исторических разработок.


Ключ. слова: контроль за благонадежностью, история высшего образования Харькова, Харьковский университет, государственный контроль.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч483(4Укр)47 + Ч483(4Рос)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Огнєва О. Д. 
Імператор Цяньлун в ролі тибетського святого / О. Д. Огнєва // Сх. світ. - 2003. - № 2. - С. 121-133. - Бібліогр.: с. 133. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э35-421.8 + Щ143(5КИТ)3-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21929 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Світлична В. В. 
Історія України : Навч. посіб. для студ. неіст. спец. вищ. закл. освіти / В. В. Світлична. - 2-е вид., випр. і доповн. - К. : Каравела; Л.: Новий Світ-2000: Магнолія плюс, 2003. - 308 c. - (Вища освіта в Україні). - Бібліогр.: с. 292-295. - укp.

З позицій сучасної концепції вітчизняної історії розглянуто основні етапи з історії України від найдавніших часів до сьогодення, зокрема, історію українського національно-визвольного руху, української державності, національно-визвольної війни 1648 - 1676 рр., національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр. Висвітлено питання з історії української культури та церкви. Наведено покажчики великих князів Київських, Галицьких і галицько-волинських, українських гетьманів, великих князів литовських, королів польських, а також московських великих князів, царів та імператорів з роками їх правління.

С позиций современной концепции отечественной истории рассмотрены основные этапы истории Украины с древнейших времен до настоящего времени, в частности, история украинского национально-освободительного движения, украинской государственности, национально-освободительной войны 1648 - 1676 гг., национально-освободительной революции 1917 - 1920 гг. Освещены вопросы истории украинской культуры и церкви. Приведены указатели великих князей Киевских, Галицких и галицко-волынских, украинских гетьманов, великих князей литовских, королей польских, а также московских великих князей, царей и императоров с указанием периода их правления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Міщук А.  
Юліан Целевич про політику австрійського імператора Йосифа ІІ у Галичині / А. Міщук // Пробл. історії України XIX - початку XX ст. - 2003. - Вип. 6. - С. 395-405. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Авс)51-56 + Т1-1(4Укр331)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72651 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Поляки на Волині: історія і сучасність : Матеріали Міжнар. наук.-краєзн. конф., 17 - 19 жовт. 2003 р., м.Житомир / ред.: П. Т. Тронько; Житомир. наук.-краєзн. т-во дослідників Волині, Житомир. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти, Житомир. обл. орг. Нац. спілки журналістів України. - Житомир : Вид. М.Косенко, 2003. - 359 с. - (Велика Волинь; Т. 30). - укp.

Висвітлено історію археологічного вивчення Східної Волині, вплив польської геральдики на територію волинського краю в другій половині XVI - на початку XVII ст. Розкрито аспекти земельної політики імператора Павла І наприкінці XVIII ст. у Волинської губернії. Проаналізовано політику російського самодержавства щодо польської освіти на Волині в ХІХ ст., діяльність польських освітніх закладів південно-східної Волині в 1920 - 1930 рр. Розглянуто питання про міжетнічний конфлікт українського та польського населення на території генерального округу Волинь - Поділля в роки Другої світової війни.

Освещены история археологического изучения Восточной Волыни, влияние польской геральдики на территорию волынского края во второй половине XVI - начале XVII ст. Раскрыты аспекты земельной политики императора Павла І в конце XVIII ст. в Волынской губернии. Проанализированы политика русского самодержавия относительно польского образования на Волыни в ХІХ ст., деятельность польских образовательных заведений юго-восточной Волыни в 1920 - 1930 гг. Рассмотрен вопрос о межэтническом конфликте украинского и польского населения на территории генерального округа Волынь - Подолье в годы Второй мировой войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-9ПОЛ)я43 + Т3(4Укр346)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бардола К. Ю. 
Система оподаткування у Візантії в IV - IX ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / К. Ю. Бардола; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Уперше досліджено генезу прямого та непрямого оподаткування та розглянуто розвиток податкової адміністрації протягом IV - IX ст. у Візантійській імперії. Відзначено, що вже у IV ст. існувала система податкових інститутів, які розвивались відповідно за єдиними принципами та тенденціями державного життя. Доведено, що після реформ імператора Юстиніана I у процесі подальшої трансформації податкова система стала у VII - VIII ст. одним з основних інструментів розв'язання загальних соціально-економічних проблем візантійської держави. Відзначено, що одним з наслідків використання імператорами нових принципів оподаткування стали зміни в характері внутрішньої та зовнішньої торгівлі Візантії в VII - IX ст. Установлено, що торговельна діяльність у цей час здійснювалась під наглядом держави. Зроблено припущення, що зміни податкової системи і, як наслідок, лібералізація торговельної діяльності відбуваються в імперії в кінці VIII - на початку IX ст. Взагалі візантійська система оподаткування пройшла досить складний шлях розвитку та змін, розв'язуючи завдання фінансового забезпечення держави та регулювання соціально-економічних процесів. Зазначено, що протягом досліджуваного періоду інститут оподаткування був єдиною успішно функціонуючою системою податків і податкових практик, за допомогою яких візантійський уряд реалізовував власну політику, спираючись на ефективні дії чиновницького апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)44-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пєтков С. В. 
Життєпис великого київського князя Святослава І Славного (942 - 972 рр.) / С. В. Пєтков. - Сімф. : Таврія, 2004. - 75 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях та діяльність великого київського князя Святослава І Славного (942 - 972 рр.) - видатного державного діяча періоду раннього середньовіччя. Висвітлено боротьбу між Святославом І Славним і візантійським імператором Іоанном І Цимсхієм за Болгарію. Охарактеризовано доростольський мирний договір між двома правителями.

Освещены жизненный путь и деятельность великого киевского князя Святослава І Славного (942 - 972) - известного государственного деятеля периода средневековья. Освещена борьба между Святославом І Славным и византийским императором Иоанном І Цимсхием за Болгарию. Охарактеризован доростольский мирный договор между двумя правителями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-8 Святослав

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сергєєв І. П. 
Соціально-політичний розвиток Римської імперії в III столітті н.е. : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.02 / І. П. Сергєєв; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 36 c. - укp.

Уперше на базі використання даних історичних джерел та з врахуванням результатів досліджень сучасних істориків проаналізовано події соціально-політичного життя Римської імперії протягом III ст. н.е. Висвітлено еволюцію римського сенату та його роль у політичному житті римської держави, а також показано структуру її збройних сил даного періоду. Проаналізовано зміни в римській армії з кінця II до кінця III ст. н.е. Розкрито зміст воєнних реформ імператорів Семптимія Севера, Галлієна, Діоклетіана. Визначено вплив армії на події політичного життя, а також вивчено найбільш значимі події політичної історії римлян протягом III ст. Досліджено спроби узурпації імператорської влади в період кризи III ст., які призвели до досить тривалого виходу значних територій римських володінь з-під влади "законних" імператорів. Висвітлено теоретичні аспекти проблеми кризи III ст. в Римській імперії з врахуванням трактовки терміна "криза" в історичній та філософській літературі. Критично проаналізовано уявлення сучасних істориків щодо розвитку кризи III ст., згідно з якими ця криза пройшла в своєму розвитку кілька фаз або етапів, та доведено, що у цьому розвитку не було певної послідовності. Проаналізовано спроби істориків згрупувати римських правителів періоду кризи III ст. як "сенатських" та "солдатських" імператорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)323.4-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329269 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського