Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (75)Автореферати дисертацій (1077)Книжкові видання та компакт-диски (944)Журнали та продовжувані видання (118)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄДНАННЯ$<.>+<.>K=НІМЕЧЧИНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2132
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Васюренко О. В. 
Банківський менеджмент : Посіб. / О. В. Васюренко. - К. : Вид. центр "Акад.", 2001. - 317 c. - (Сер. "Альма-матер"). - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Проаналізовано сучасний стан банківських систем розвинутих країн світу (США, Німеччини, Японії) та України. Розкрито сутність і зміст основних компонентів менеджменту банківської діяльності на стратегічному та тактичному рівнях. Акцентовано увагу на особливостях формування та функціонування ефективного механізму управління залученням банківських ресурсів, збалансованого динамічного управління кредитно-інвестиційними операціями, а також на формалізації системи прийняття управлінських рішень у банківській сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210-212.1 я73(4УКР) + У9(4УКР)262.10-212.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вертузаєв М. С. 
Безпека комп'ютерних систем. Злочинність у сфері комп'ютерної інформації та її попередження / М. С. Вертузаєв, В. О. Голубєв, О. І. Котляревський, О. М. Юрченко; ред.: О. П. Снігерьов; Запоріз. юрид. ін-т МВС України. - Запоріжжя : Павел, 1998. - 315 c. - Бібліогр.: 204 назв. - укp.

Дається аналіз чинного законодавства України у сфері захисту інформації, а також законодавства ряду зарубіжних країн - Російської Федерації, США, Німеччини, Франції, Великобританії та ін. Пропонуються шляхи по вдосконаленню законодавчого регулювання питань захисту інформації. Особлива увага приділяється питанням розкриття і попередження окремих видів злочинів у сфері комп'ютерної інформації, викладаються рекомендації побудови безпеки комп'ютерних систем з використанням уже розроблених методів і засобів захисту інформації. Докладно висвітлюються сучасні технології розробки і впровадження електронних систем безготівкових розрахунків на основі використання пластикових кредитних і дебетових карток. Приведені правові акти, що регулюють інформаційні відносини в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Х881.129.1 + Х883.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Самчук В. Л. 
Болгарське питання у політиці союзу трьох імператорів (від Берлінського конгресу 1878 р. до вирішення династичного питання 1888 р.) / В. Л. Самчук; ред.: Н. Г. Галун. - Рівне, 1999. - 50 c. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

На основі широкого кола історичних джерел, у першу чергу архівних матеріалів і публікацій документів, досліджень вітчизняних та зарубіжних істориків, мемуарної літератури, періодичної преси, досліджено місце і роль болгарського питання - стрижневої проблеми криз на Балканах 80-х років XIX ст. у політиці Союзу трьох імператорів - Німеччини, Росії та Австро-Угорщини у період 1878-1888 рр. і роль великих держав у розв'язанні цього міжнародного конфлікту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-6 + Т3(0)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бібліотека і влада : Зб. ст. до Міжнар. наук.-практ. конф. / ред.: В. С. Пашкова; Укр. бібл. асоц. - К., 2000. - 132 c. - укp.

Висвітлено зміни у системі відносин "бібліотека - влада - громадянин" за сучасних умов, тобто бібліотечно-інформаційної політики і демократизації бібліотечної справи, ролі бібліотек в організації діалогу між владою і громадянином. Проаналізовано стан бібліотечно-інформаційного забезпечення працівників органів законодавчої та виконавчої влади в Україні, а також досвід бібліотек щодо організації "прозорості" діяльності уряду та рішень органів влади, обізнаності громадян з роботою урядовців. Розглянуто досвід США, Німеччини, Росії та інших країн, наведено дані про онлайнові інформаційні ресурси Європейського Союзу. Запропоновано різні підходи до проблеми "бібліотека і влада" з урахуванням соціально-економічних, політичних та історичних особливостей розвитку окремих країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Богодьорова Л. В. 
Вплив способів з'єднання рослин на продуктивність маточника клонових підщеп яблуні / Л. В. Богодьорова // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 105-108. - укp.

Наведено результати вивчення впливу способів з'єднання рослин між собою у процесі створення суцільного горизонтального стовбура в маточнику на якість і вихід відсадків клонових підщеп яблуні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-456

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рабинович С. В. 
Высокомолекулярные глютенины мягких озимых пшениц европейских стран и их связь с составом глютенинов стародавних и современных сортов пшеницы Украины / С. В. Рабинович, Г. Федак, О. Луков // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 104-120. - Библиогр.: 75 назв. - рус.

На базі проведеного аналізу опублікованих даних з 75 літературних джерел за 1936-1999 рр. про склад високомолекулярних (ВМ) глютенинів та родоводів 598 європейських пшениць з 12 країн, створених у 1923-1997 рр., включаючи 449 сортів Західної та 149 Східної Європи, виявлено джерела високоякісних компонентів ВМ глютенинів, які визначають якість зерна як вихідний матеріал для селекції в Україні. Простежено походження цих компонентів у сучасних сортів Великобританії, Франції та Німеччини від стародавньої української пшениці Red Fife та її похідних ярих пшениць Канади - Marquis, Garnet, Regent, Saunders, Selkirk та США - Thatcher та озимих пшениць США Kanred і Oro (нащадків сорту Кримка) - як безпосередньо, так і через сорти європейських країн і Австралії; у пшениць Східної Європи - від озимих Миронівська 808 та Безоста 1 (нащадка українських пшениць Українка та Кримка) та окремих їх похідних; у пшениць Австрії та Італії - з тих самих та інших генетичних джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. Вип. 6(9) / ред.: М. Л. Головко. - К., 2000. - 142 c. - укp.

Проаналізовано військово-технічні контакти СРСР і Німеччини у 20-ті рр. ХХ ст. Основну увагу приділено соціально-адекватному менеджменту, судово-акустичній експертизі, формуванню правової бази трансплантології, концептуальним основам і принципам захисту комерційної таємниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Львівського університету. Вип. 21 / ред.: М. Присяжний. - Л., 2001. - 571 c. - (Журналістика). - укp.

Розглянуто основи масового спілкування як духовного єднання та порозуміння. Висвітлено правові засади діяльності українських мас-медіа. Охарактеризовано здобутки та недоліки дослідників української преси. Досліджено проблеми політичного маркетингу в Україні. Проаналізовано роль місцевого телебачення у створенні іміджу політичного лідера. Визначено шляхи оптимізації функціонування преси Збройних Сил України. Викладено концепції функціонування якісної преси в Україні. Розкрито деякі аспекти типолого-технологічних особливостей нових медіа в Україні. Описано принцип історичної ретроспекції як інноваційний змістовий аспект передач Національної радіокомпанії України. Відображено проблеми вивчення історії української журналістики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ж. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Скальський В. Р. 
Генерування акустичної емісії тріщинами, що розвиваються у зварних з'єднаннях / В. Р. Скальський, О. М. Сергієнко, Л. Голаскі // Техн. диагностика и неразрушающий контроль. - 1999. - № 4. - С. 23-31. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Перспективним напрямком неруйнівного контролю виробів як на стадії випробувань, так і в процесі експлуатації є застосування методу акустичної емісії. У результаті зародження та розвитку пластичних деформацій, мікро- та макротріщин у металі зварного з'єднання, в пришовній зоні та в основному металі генерація акустико-емісійних сигналів відбувається з різною енергією та частотними характеристиками. Дану роботу присвячено дослідженню цих особливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641-18-7с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Осадчук В. А. 
Гранична рівновага зварного з'єднання магістрального газопроводу / В. А. Осадчук, Т. М. Николишин // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2000. - 36, № 2. - С. 113-117. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Исследована зависимость раскрытия вершины поверхностной трещины в сварном соединении магистрального газопровода от геометрических и физико-механических параметров трубы. Предположено, что прочностные характеристики материала в зоне термического влияния и основного материала трубы различны. Предложена упрощенная формула для определения раскрытия поверхностной трещины.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Громадські об'єднання підприємців в сучасній ринковій економіці : Матеріали п'ятого засідання Круглого столу "Безпека екон. трансформацій", 14 квіт. 1999 р. / ред.: Я. А. Жаліло. - К., 1999. - 63 c. - укp.

Висвітлюються проблеми ролі та місця громадських об'єднань підприємців як об'єкту галузевого самоврядування у сучасній ринковій економіці, підвищення ефективності виконання їх функцій за рахунок розширення взаємодії з органами державної влади, громадськими об'єднаннями, підприємствами та організаціями, професійними спілками, засобами масової інформації. Пропонується список загальноукраїнських громадських об'єднань, що діють у сфері економіки, за станом на квітень 1999 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Запаско Я. П. 
Декоративно-ужиткове мистецтво : Слов. Т. 1. А - К / Я. П. Запаско, І. В. Голод, В. І. Білик, Я. О. Кравченко, С. П. Лупій, Ф. П. Любченко, І. А. Мельник, Чарновський , Р. Т. Шмагало; ред.: Я. П. Запаско; Львів. акад. мистец. Наук.-дослід. сектор. Каф. історії і теорії мистец. - Л. : Афіша, 2000. - 366 c. - укp.

Висвітлено сучасний стан та історію розвитку вітчизняного та зарубіжного декоративно-ужиткового мистецтва - важливої галузі матеріальної та духовної культури народу. Значну увагу приділено цеховим братствам, поміщицьким мануфактурам, машинному виробництву, державним фабрикам і комбінатам художніх виробів, а також приватним художнім підприємствам. Детально розглянуто барокове золотарство Німеччини, Франції, Англії та Нідерландів. Окремі статті присвячено художній кераміці, меблям, одягу, ювелірним виробам, народному малюванню тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ12 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Карпенко О. Д. 
Держава та промислова власність: організаційно-правові питання / О. Д. Карпенко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 1999. - 153 c. - Бібліогр.: с. 141-152. - укp.

Досліджено суспільні відносини, що виникають і реалізуються в процесі цілеспрямованого впливу держави в особі її органів на використання об'єктів промислової власності. Основну увагу приділено проблемам державного управління у сфері промислової власності. Питання державного регулювання і проблеми формування державної системи захисту у цій сфері розглянуто для того, щоб більш глибоко і комплексно показати державне управління крізь призму специфіки суспільних відносин, що виникають. Зроблено аналіз законодавства України у сфері промислової власності та міжнародних конвенцій, що засновують міждержавні союзи, членом яких є Україна. Крім міжнародно-правових актів у сферу дослідження включено законодавчі акти інших країн світу (Франції, Австрії, Японії, КНР, США, Німеччини), які викликають найбільший інтерес щодо створення в Україні відповідної системи правового регулювання та більш глибокої детальної розробки окремих його механізмів. Викладено практичні пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення структури і функцій державних органів управління та регулювання у сфері промислової власності, удосконалення інституту юридичної відповідальності, створення в Україні державної патентної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122 + Х839(4УКР)115

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Вєтров І. Г. 
Економічна експансія третього рейху в Україні 1941 - 1944 рр. / І. Г. Вєтров. - К. : Четверта хвиля, 2000. - 231 c. - Бібліогр.: 305 назв. - укp.

На підставі використання широкого кола архівних джерел висвітлено комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в економічній сфері. Досліджено конкретні особливості економічної експансії третього рейху в промисловості України періоду Другої світової війни. Розкрито проблему значення української промисловості для Німеччини у процесі планування та реалізації нацистських планів про світове панування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622-2 + У03(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лановик Б. Д. 
Економічна історія України і світу : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Б. Д. Лановик, З. М. Матисякевич, Р. М. Матейко; ред.: Б. Д. Лановик. - 4-е вид., випр. і доп. - К. : Вікар, 2001. - 477 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: 122 назв. - укp.

Проаналізовано економічні зв'язки населення Північного Причорномор'я з грецькими містами-полісами, розташованими на території України. Розкрито особливості становлення феодального господарства Франції, Англії, Німеччини, Візантії та скандинавських країн. Значну увагу приділено землеволодінню та сеньйоріально-селянським відносинам, агрокультурі та сільськогосподарській техніці в епоху середньовіччя. Охарактеризовано основні аспекти господарського розвитку українських земель у другій половині XIV - XV ст. у складі Польського королівства та Великого князівства Литовського. Окремі розділи присвячено аграрним реформам 1848 і 1861 рр., передумовам виникнення української кооперації, а також характерним рисам Російської та Австро-Угорської імперій. Детально розглянуто економічну політику урядів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії та ЗУНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0) я73 + У03(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Филипович Л. О. 
Етнологія релігії. Теоретичні проблеми. Вітчизняна традиція осмислення / Л. О. Филипович. - К. : Світ Знань, 2000. - 333 c. - Бібліогр.: 218 назв. - укp.

Розглянуто предмет, функції та роль релігії в етнічних процесах. Проаналізовано етнічне та релігійне в реаліях і думці Київської Русі, релігійні основи національного єднання українського народу, церкву як національний феномен. Особливу увагу приділено етнорелігійним проблемам в українській суспільній думці. Охарактеризовано діяльність у даному контексті відомих українських діячів - П.Могили, А.Шептицького, Й.Сліпого, І.Огієнка, М.Драгоманова, О.Потебні, І.Франка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э212.4:Т5 + Э29(4УКР) + Т52(23=УКР)-7/-9 + Т597.6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ткаченко І. С. 
Житлова адресна субсидія: Комп'ютеризований моніторинг / І. С. Ткаченко, Р. П. Сухецький, О. Р. Іщук. - Т. : Екон. думка, 1999. - 57 c. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Роботу присвячено питанням аналізу соціального захисту населення з житлового адресного субсидіювання. Вивчено досвід Швеції, Великої Британії, Німеччини, Австралії. Проаналізовано стан субсидіювання населення в Україні, визначено законодавчі основи функціонування системи соціально-адресного захисту та запропоновано на його підставі напрями її удосконалення. Побудовано логіко-структурну математичну модель, що стала прототипом комп'ютерного моніторингу. Обгрунтовано основні переваги та ефективність функціонування комп'ютерного моніторингу з житлової адресної допомоги на конкретному об'єкті (Золочівського району Львівської області).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-946 в61 + У9(4УКР-4ЛЬВ)0-946

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сидоренко Н. М. 
Журналістська "планета Ді-Пі": Українська преса у таборах військовополонених, переміщених осіб і біженців у Європі після ІІ Світової війни (1945 - 1950) / Н. М. Сидоренко, О. І. Сидоренко; Центр інновацій та розв. - К., 2000. - 176 c. - Бібліогр.: с. 170-174. - укp.

Розглянуто періодичні видання, що з'явилися в оточенні українських військовополонених, переміщених осіб і біженців, які перебували після завершення Другої світової війни на території Італії, Австрії, Великобританії, Бельгії, Німеччини, Франції, Швейцарії та інших європейських держав. Значну увагу приділено діяльності видавництв "Українська трибуна", "Вернигора", "Академія", "Логос", "Дніпро", "Українське слово", "Культура", "Прометей", "Час".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(0=Ук) + Я171(4=Ук)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА601612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дорофєєва Н. В. 
З історії грошей України : Навч. посіб. / Н. В. Дорофєєва, З. М. Комаринська; Нац. банк України. - К.; Л., 2000. - 165 c. - укp.

Проаналізовано важливі питання історії появи та поширення грошей в Україні у різні історичні епохи та періоди. Особливу увагу приділено розгляду грошових відносин в Україні на етапах її державного життя: у час існування Київської Русі, козацько-гетьманської держави, у період відновленої Української держави 1917 - 1920 рр. Простежено процес виготовлення грошей та їх обігу на українських землях, що були у складі іноземних держав: Польщі, Литви (XIV - XVIII ст.), Російської та Австро-Угорської імперії (XVIII - поч. XX ст.), Угорщини, Польщі, Чехословаччини, Румунії, Німеччини (1918 - 1944 рр.), СРСР (1921 - 1991 рр.) та їх вплив на внутрішньоекономічний розвиток України. Наведено розповідь про формування власної національної валюти України (1991 - 1996 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Требін М.  
Збройні сили та релігія: світовий досвід взаємодії / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 42-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На прикладі деяких країн Заходу (США, Німеччини, Польщі) висвітлено взаємодію армії та релігії. Проаналізовано необхідність створення військово-релігійної служби в українській армії та її ймовірні завдання.


Ключ. слова: війна, релігія, армія, військові священики, військово-церковна служба
Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.54 + Ц4,8(3)42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського