Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (106)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОВАЖНЯНСЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Товажнянський Л. Л. 
Стійкість до навуглецювання низькотемпературного каталізатора конверсії CO за умови зниження надлишку водяної пари у реакційній суміші / Л. Л. Товажнянський, О. Я. Лобойко, Г. І. Гринь, В. В. Казаков, І. О. Слабун, В. О. Лобойко, О. Л. Сінческул // Теорет. та експерим. хімія. - 2021. - 57, № 2. - С. 116-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з удосконалення технології низькотемпературної конверсії CO шляхом зниження витрат водяної пари за виробництва амоніаку. Знайдено, що надлишок водяної пари відносно стехіометрії призводить до збільшення енерговитрат. Показано можливість зниження витрат водяної пари, при цьому навуглецювання промислового каталізатора не спостерігається.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л264.102-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Товажнянська О. Л. 
Стан змін біоелектричної активності головного мозку у пацієнтів, яким проводиться хірургічне втручання з використанням загальної анестезії зі стандартним веденням післяопераційного періоду / О. Л. Товажнянська, С. С. Дубівська, Ю. Б. Григоров, Е. Т. Соловйова // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2019. - № 5. - С. 95-101. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - визначення функціонального стану головного мозку (ГМ) пацієнтів на основі електроенцефалограми, яких прооперували під загальним наркозом на фоні стандартного ведення післяопераційного періоду. Дослідження проводилося в хірургічних відділеннях різних профілів на базі Харківської міської клінічної лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги проф. A. I. Мещанінов. Загальна кількість пацієнтів становила 86 молодих, середніх і літніх пацієнтів із хірургічною патологією, що пройшли операцію під загальною анестезією. Вивчення функціонального стану ГМ шляхом визначення біоелектричної активності ГМ шляхом проведення електроенцефалограми визначали в два етапи: до операції - через 3 - 5 днів після операції під загальним наркозом. На основі одержаних даних можна рекомендовати електроенцефалограму для оцінки функціонального стану ГМ пацієнтів, які перенесли операцію під загальною анестезією. Відзначено електроенцефалографічні зміни у період після операції. Вони свідчать про погіршення функціонального стану ГМ як наслідок впливу анестезії, хірургічного стресу та впливу на когнітивні функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7 + Р453.87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Товажнянська В. Д. 
Вплив плодово-материнської інфекції на морфофункціональний стан надниркових залоз плода (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. Д. Товажнянська; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2019. - 22 c. - укp.

Вперше в результаті ретроспективного дослідження представлено епідеміологічні особливості внутрішньоутробної інфекції (ВУІ) і її ролі в анте- та інтранатальній смертності за матеріалами розтинів. Вперше, на підставі даних дискримінантного аналізу, ідентифіковано прогностичні чинники мертвонародження, пов'язані з плодом і з матір'ю. Проведено детальне дослідження відмінностей морфофункціонального стану надниркових залоз доношених і недоношених плодів. У порівняльному аспекті одержано основні морфофункціональні маркери патологічного впливу хронічної внутрішньоутробної гіпоксії і материнської інфекції на надниркові залози людських плодів, а саме посилення функціональної активності адренокортикоцитів з наявністю характерних морфологічних змін у адренальній корі і надлишковою проліферацією строми залоз. На експериментальному матеріалі проведено комплексне дослідження морфофункціональних особливостей тканини кори надниркових залоз під впливом хронічної внутрішньоутробної гіпоксії і материнської інфекції. Виявлено збільшення відносного об'єму пучкової зони на тлі зменшення об'єму клубочкової і фетальної кори. При цьому, в групі інфекцій зміни були набагато виразніші. Продемонстровано основні відмінності морфофункціонального стану надниркових залоз плодів за дії різних видів материнської інфекції, що включали Escherichia coli, Klebsiella pneumonia, Staphilococcus aureus, які полягали в різному ступені виразності морфологічних змін. Найвиразніші ознаки дії інфекції спостерігали у підгрупі S. aureus, тоді як у підгрупі К. pneumonia ці прояви мали найменший ступінь виразності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Некрасова Н. О. 
Використання програмного комплексу "SVBI-pro" для обстежень осіб молодого віку у неврологічній практиці / Н. О. Некрасова, І. А. Григорова, О. Л. Товажнянська, В. В. Третяк, О. Д. Некрасов // Авиац.-косм. техника и технология. - 2018. - № 7. - С. 112-117. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розроблено програмний комплекс, призначений для проведення медичної діагностики. Комплекс орієнтовано для скринінгових обстежень осіб молодого віку зі спондилогенними порушеннями кровообігу у вертебро-базилярному басейні. Комплекс дозволяє провести комплексну оцінку стану здоров'я хворого на міжсистемному, системному та тканинному рівнях з подальшим визначенням відповідних критеріїв лікування хворого. В програмному комплексі використано метод експертної оцінки, який базується на підрахунку позитивних балів, які пацієнт може набрати додатково, шляхом проходження додаткових методів обстеження (інструментального і клініко-лабораторного). Кожен пацієнт піддається стандартизованій формі опитування та огляду з регламентованою кількістю пунктів. Програмний комплекс може бути застосований на рівні первинної медико-санітарної допомоги для відбору осіб молодого віку для більш детального обстеження (верифікації) та керування пацієнта на вищі рівні надання медичної (спеціалізованої неврологічної) допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Товажнянська О. Л. 
Клініко-нейрофізіологічні особливості у хворих на міастенію залежно від структурних змін тимуса / О. Л. Товажнянська, Г. П. Самойлова // Междунар. неврол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 49-53. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для вивчення особливостей клінічного перебігу й порушення нервово-м'язової передачі в пацієнтів з міастенією залежно від структурних змін тимуса були проаналізовані результати клініко-нейрофізіологічного обстеження 78 хворих. Залежно від структурних змін тимуса всі хворі були поділені на III групи. I група - 29 пацієнтів з міастенією без змін структури тимуса. II група - 30 пацієнтів, у яких міастенія супроводжувалася гіперплазією тимуса. III група - 19 хворих з міастенією на фоні тимоми. Ступінь тяжкості захворювання оцінено за допомогою кількісної шкали тяжкості клінічних проявів міастенії (QMGS) та клінічної класифікації Myathenia Gravis Foundation of America (MGFA), 2001. Оцінку нервово-м'язової передачі проведено на підставі аналізу результатів декремент-тесту та амплітуди негативної фази М-відповіді при низькочастотній непрямій супрамаксимальній стимуляції m. abductor digiti minimi та m. orbicularis oculi. Зміни структури тимуса негативно впливають на перебіг міастенії, про що свідчать показники за шкалою QMGS та класифікацією MGFA. Найбільша тяжкість захворювання (з переважанням ураження бульбарної групи м'язів) поєднувалася із наявністю у хворих тимоми, а найменша відзначалась у хворих з нормальною структурою тимуса. Переважання пацієнтів жіночої статі в групі хворих з міастенією на тлі гіперплазії тимуса може свідчити про вплив гормонального статусу як на структуру вилочкової залози з розвитком її гіперплазії, так і на перебіг міастенії, що потребує подальшого вивчення. Простежена пряма залежність між структурними змінами в тимусі та зниженням амплітуди негативної фази М-відповіді, що свідчить про негативний вплив морфологічних порушень тимуса на нервово-м'язову передачу імпульсів. Значне зниження амплітуди негативної фази М-відповіді на фоні високих показників декремент-тесту можна вважати маркером тяжкого перебігу захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.9 + Р252.779

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лобойко О. Я. 
Платиноїдний каталізатор окиснення аміаку. Механізм утворення та уловлювання втрат / О. Я. Лобойко, Г. І. Гринь, Л. Л. Товажнянський, Н. Б. Маркова, С. І. Авіна // Хім. пром-сть України. - 2016. - № 1. - С. 3-6. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

За результатами досліджень втрат та уловлювання платиноїдного каталізатора окиснення аміаку запропоновано механізм утворення таких втрат і фактори, що на нього впливають. Встановлено подвійний характер цих втрат, які утворюються за рахунок механічної та хімічної ерозії каталізатора. Аналіз відпрацьованих у промисловому контактному апараті поглинальних мас на основі кальцій(II) оксиду підтвердив запропонований механізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.328 + Л224.420.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта та соціальний прогрес : тези доп. Міжнар. наук.-теорет. конф. студентів і аспірантів, 7 - 8 квіт. 2015 р., Харків : у 3 ч. Ч. 1 / ред.: Л. Л. Товажнянський; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т" . - Харків, 2015. - 249 c. - укp. - рус.

Визначено роль духовності у формуванні відповідальності у лідерів ХХІ ст. Розглянуто проблеми відчуження праці у філософії. Вивчено самовдосконалення людини в історії філософської думки. Розглянуто гендерне питання в контексті функціонування ОУН і УПА. Охарактеризовано принципи створення якісної інфографіки. Проаналізовано явище диглосії в сучасній українській мові. Визначено критерії сформованості професійно-особистісного іміджу майбутніх інженерів-механіків. Проведено психологічний аналіз взаємозв'язку мотивації досягнення та особистісних якостей студентів. Обгрунтовано необхідність формування майбутніх фахівців-лідерів у процесі підготовки за умов технічного ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355649/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта та соціальний прогрес : тези доп. Міжнар. наук.-теорет. конф. студентів і аспірантів, 7 - 8 квіт. 2015 р., Харків : у 3 ч. Ч. 2 / ред.: Л. Л. Товажнянський; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків, 2015. - 255 c. - укp. - рус.

Досліджено іноземний капітал на ринку банківських послуг України як складову економічної безпеки. Розглянуто ентропію макросередовища підприємства. Визначено вплив рекреаційно-туристичного комплексу на розвиток економіки України. Приділено увагу європейській інтеграції України як чиннику економічної та політичної нестабільності. Вивчено соціальні практики громадянської активності студентів. Проаналізовано ставлення до цивільного шлюбу в молодіжному середовищі. Визначено особливості формування споживчої поведінки мешканців великих і малих міст. Показано роль політичної реклами за умов сучасного суспільства. Охарактеризовано недоліки господарського судочинства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355649/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта та соціальний прогрес : тези доп. Міжнар. наук.-теорет. конф. студентів і аспірантів, 7 - 8 квіт. 2015 р., Харків : у 3 ч. Ч. 3 / ред.: Л. Л. Товажнянський; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків, 2015. - 219 c. - укp. - рус.

Розглянуто інтерференцію та суржик як наслідки взаємодії української та російської мов. Проаналізовано національно-специфічні особливості образів-персонажів англійських та українських народних колискових пісень. Визначено роль професіоналізмів у мовній підготовці економістів. Надано порівняльну характеристику комп'ютерних пристроїв пам'яті. Розглянуто діяльність В. І. Тимофієнка у складі головної редколегії наукового енциклопедичного видання "Звід пам'яток історії та культури України". Досліджено систему освіти в Туркменістані, мотив свободи у творчості туркменського поета Махтумкулі. Охарактеризовано сімейне насильство як фактор провокації соціального сирітства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355649/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Марченко А. П. 
Двигуни внутрішнього згоряння : серія підруч. : у 6 т. : для студентів ВНЗ, які навчаються за напрямом "Машинобудування" за спец. "Двигуни внутрішнього згоряння". Т. 5. Екологізація ДВЗ / А. П. Марченко, І. В. Парсаданов, Л. Л. Товажнянський, А. Ф. Шеховцов. - 2-ге вид., доповн. і переробл. - Харків : ХНАДУ, 2014. - 347 c. - Бібліогр.: с. 340-344 - укp.

Викладено теоретичні основи, методи математичного моделювання та експериментальних досліджень процесів створення токсичних речовин у відпрацьованих газах двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ). Наведено нормативи обмеження викидів шкідливих речовин двигунами різних призначень. Розглянуто шляхи екологізації ДВЗ за рахунок зниження рівнів токсидів і димності відпрацьованих газів ДВЗ, перш за все, шляхом комп'ютеризації керування та оптимізації процесів у ДВЗ за комплексним паливно-екологічним критерієм. Подано інформацію про засоби нейтралізації шкідливих викидів двигунів. Висвітлено правові аспекти екологізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З365 я73-1 + О155 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355412/5 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Товажнянський Л. Л. 
Досвід упровадження сучасних освітніх технологій у національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" / Л. Л. Товажнянський // Теорія і практика упр. соц. системами: філос., психологія, педагогіка, соціол.. - 2013. - № 2. - С. 93-99. - укp. - рус.

Сформульовано концептуальні положення впровадження таких освітніх технологій у НТУ "Харківський політехнічний інститут", як вальдорфська педагогіка, ігрове проектування, дистанційна освіта. Виокремлено наступні типи технологій: авторитарні, дидактоцентричні, особистісно-орієнтовані технології, проаналізовано їх переваги та недоліки. Розглянуто основні напрями діяльності університету щодо активного розроблення проблеми підвищення результативності навчання на основі використання досягнень педагогіки, психології, інформатики, теорії управління пізнавальною діяльністю. Названо головні здобутки НТУ "Харківський політехнічний університет", серед яких: активне застосування ІКТ, впровадження принципів Болонського процесу, концепції формування гуманітарно-технічної еліти, розвиток внутрішньовузівської системи підвищення кваліфікації, актуалізація бібліотечних технологій в підготовці фахівців.

Сформулированы концептуальные положения внедрения таких образовательных технологий в НТУ "Харьковский политехнический институт", как вальдорфская педагогика, игровое проектирование, дистанционное образование. Выделены следующие типы технологий: авторитарные, дидактоцентрические, личностно-ориентированные, проанализированы их преимущества и недостатки. Рассмотрены основные направления деятельности университета по активной разработке проблемы повышения результативности обучения на основе использования достижений педагогики, психологии, информатики, теории управления познавательной деятельностью. Названы главные достижения НТУ "Харьковский политехнический университет", среди которых: активное применение ИКТ, внедрение принципов Болонского процесса, концепции формирования гуманитарно-технической элиты, развитие внутривузовской системы повышения квалификации, актуализация библиотечных технологий в подготовке специалистов.

The article notes that modern education should be aimed primarily at the development of the human person, the disclosure of its capabilities, talents, becoming self-awareness, self-realization. The author notes that in NTU “KPI” is actively developing problem of improving learning outcomes on the basis of the use of recent achievements of pedagogy, psychology, computer science, management theory of cognitive activities, etc. In addition, the article states that in NTU “KPI” is an annual traditional international school-seminar, which includes increasing the knowledge and skills of faculty on such modern teaching techniques as Waldorf pedagogy, game design, distance education, etc.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Товажнянський Л. Л. 
Потенціал науковця, педагога, громадянина (до 60-річчя Олександра Георгійовича Романовського) / Л. Л. Товажнянський // Теорія і практика упр. соц. системами: філос., психологія, педагогіка, соціол.. - 2013. - № 1. - С. 14-18. - укp. - рус.

Висвітлено науковий потенціал в педагогіці професійної освіти проректора з науково-педагогічної роботи, завідувача кафедри педагогіки і психології управління соціальними системами НТУУ «Харківський політехнічний інститут», доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України О. Г. Романовського. Проаналізовано вагомі внески ученого у розроблення педагогічних концепцій, проблем гуманізації та гуманітаризації освіти, інтегративних процесів у навчанні.

Представлен научный потенциал в педагогике профессионального образования проректора по научно-педагогической работе, заведующего кафедрой педагогики и психологии управления социальными системами НТУУ «Харьковский политехнический институт», доктора педагогических наук, профессора, члена-корреспондента АПН Украины А. Г. Романовского. Проанализирован весомый вклад ученого в разработку педагогических концепций, проблем гуманизации и гуманитаризации образования, интегративных процессов в обучении.

Рresents the research potential in the pedagogy of vocational education pro-rector on scientific and pedagogical work, head of the Department of Pedagogy and Psychology of social systems of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", doctor of pedagogical sciences, professor, corresponding member of the Academy of Pedagogical Sciences of Ukraine Alexander Romanovsky. Analyzed a significant contribution to the development of scientific pedagogical concepts, problems and humanization humanization of education, integrative processes in learning


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч486 г(4УКР-4ХАР-2Х)6 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Інженерія інноваційних технологій та вдосконалення фундаментальної освіти : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф., 7 - 8 листоп. 2013 р., Харків / ред.: Л. Л. Товажнянський, А. О. Мамалуй, О. Г. Романовський; НАН України, НАПН України, Харк. облдержадмін., Нац. ін-т України "Харк. політехн. ін-т", Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". - Х. : НТУ "ХПІ", 2013. - 79 c. - укp. - рус.

Рассмотрены особенности разработки и внедрения технологических процессов, использующих энергию ионизирующего излучения. Проанализированы физические, химические, биологические процессы протекающие в условиях действия ионизирующих излучений, выделена прикладная составляющая, позволяющая использовать эти процессы при создании новых технологий. На основе халькогенидных полупроводников экспериментально реализованы различные типы наноструктур: 2D (сверхрешетки, квантовые ямы), 1D (нанонити), 0D (квантовые точки),а также дислокационные наносетки. Описаны некоторые демонстрационные эксперименты, относящиеся к механике и атомной физике. Охарактеризована квантовая механика как креативный базис мышления современного инженера. Сформулированы проблемы модернизации отечественной высшей школы. На основе системного подхода разработана совокупность критериев и показателей для анализа содержания курса физики в современном техническом ВУЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Товажнянський Л. Л. 
Каталізатори в технології неорганічних речовин : монографія / Л. Л. Товажнянський, О. Я. Лобойко, А. М. Бутенко, Г. І. Гринь, І. О. Слабун; ред.: Л. Л. Товажнянський, О. Я. Лобойко; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х. : Підручник НТУ "ХПІ", 2013. - 219 c. - укp.

Розроблено новий каталізатор для окисної конверсії метанолу в формальдегід. Викладено створення нового каталізатора для середньотемпературної конверсії СО водяною парою із сировини, яка не містить сульфурвмісних сполук. Досліджено та розроблено неплатинові каталізатори окиснення аміаку до нітроген (II) оксиду. Викладено технологію перероблення вольфрамвмісної сировини з одержанням вольфраму у вигляді окремої твердої фази та вилученням металів зі змінним ступенем окиснення з одночасним роздільним одержанням компонентів, що дозволяє повернути ці компоненти у виробничий цикл, а також знизити витрати на їх виробництво та зменшити забруднення довкілля стічними водами. Запропоновано технологічну схему одержання вольфраму та нікелю, а також ферум (III) оксиду із вольфрамвмісної сировини. Досліджено каталізатор на металевому носії із застосуванням кластерів платини для окиснення сульфур (IV) оксиду до сульфур (VI) оксиду. Наведено технологію нанесених оксидних нанокаталізаторів глибокого окиснення карбоногідрогенів, які застосовують у теплоенергетичних установках, двигунах внутрішнього згоряння, а також у процесах очищення газових викидів від оксидів нітрогену, карбону, парникоутворювальних газів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л114.1-32 + Л292

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА769490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Слабун І. О. 
Аналіз даних і рекомендації щодо визначення константи рівноваги конверсії CO водяною парою і витратних коефіцієнтів виробництва аміаку / І. О. Слабун, Л. Л. Товажнянський, В. А. Маршала // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2013. - Вип. 3. - С. 243-248. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Товажнянський Л. Л. 
Сучасна кафедра з охорони праці та навколишнього середовища вищого навчального закладу : [монографія] / Л. Л. Товажнянський, В. В. Березуцький, Л. А. Васьковець, Н. Є. Твердохлебова, М. М. Латишева; ред.: В. В. Березуцький; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків : Цифр. друк. № 1, 2013. - 352 c. - Бібліогр.: с. 342-352 - укp.

Наведено результати науково обгрунтованого комплексного аналізу показників навчально-організаційної, -методичної та наукової діяльності кафедри "Охорона праці та навколишнього середовища" НТУ "Харківський політехнічний інститут" за роки її існування. Встановлено, що загальна кафедра, яка викладає нормативно-технічні дисципліни, має свою специфіку, яку треба враховувати керівникам усіх рівнів ВНЗ освіти. Запропоновано колективні навчально-методичні розробки, а також удосконалену систему управління роботою кафедри як комплекс заходів із виконання вимог положень Міністерства освіти і науки України, фахових міністерств та нормативних вимог.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1р(4УКР)3,021 + У9(4УКР)248 р31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА783789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта та соціальний прогрес : тези доп. Міжнар. наук.-теорет. конф. студ. і асп., 4 - 5 квіт. 2012 р., Харків: у 3 ч. Ч. 3 / ред.: Л. Л. Товажнянський; МОНМС України, Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х., 2012. - 245 c. - укp. - рус.

Розглянуто питання мовної підготовки фахівців. Описано народний одяг українців, надано відомості про мовленнєвий етикет. Досліджено процес формування двомовності в незалежній Україні. Показано значення занять з української мови за професійним спрямуванням у підготовці майбутніх інженерів. Розкрито роль української фразеології в житті особистості. Наведено вимоги до мовної компетенції викладачів технічних ВНЗ, джерела збагачення української терміносистеми комп'ютерної галузі. Подано огляд сучасних перекладних електронних словників. Увагу приділено історії науки і техніки. Досліджено процес становлення кібернетики у світі. Визначено передумови розвитку математичного моделювання як наукової методології для потреб агрономії. Висвітлено досвід харківського товариства сільського господарства у розвитку тваринництва Харківщини у кінці XIX - на початку XX ст., досліджено міграцію населення цього регіону (1950 - 2011 рр.). Показано внесок українських біохіміків у дослідження вітаміну PP та його сполук. Розкрито проблеми та перспективи міжнародної освіти в Україні. Досліджено процес правової адаптації студенів-іноземців груп довузівської підготовки. Розглянуто духовність як основу життя сучасної людини, проблеми духовності сім'ї та суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353643/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Товажнянський Л. Л. 
Поздовжньо-поперечна течія стискаючої рідини, залежної від швидкості зрушення і тиску вздовж щілинного каналу шнекової машини. (Ч. 1) / Л. Л. Товажнянський, Е. В. Білецький, Ю. А. Толчинський // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2012. - № 45. - С. 53-60. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено проблему математичного моделювання квазів'язкого потоку рідини в щілинних каналах шнекових машин. Наведено рівняння для визначення витрат рідини у каналі. Одержані дані дозволяють моделювати інші в'язкопластичні рідини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л11-5-01 + Л81-5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта та соціальний прогрес : тези доп. Міжнар. наук.-теорет. конф. студ. і асп. (Харків, 4-5 квіт. 2012 р.) : у 3 ч. Ч. 1 / ред.: Л. Л. Товажнянський, О. Г. Романовський, Є. І. Сокол; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х. : НТУ"ХПІ", 2012. - 337 c. - укp. - рус.

Висвітлено актуальні проблеми історії України, сучасної філософської думки, духовної культури, педагогіки та психології. Розкрито особливості українського менталітету, охарактеризовано загальнолюдські цінності української та світової філософії стосовно удосконалення людини та суспільства. Розглянуто філософські аспекти сучасної етики, проблеми інформатизації сучасного суспільства, тенденції розвитку сучасної філософії, роль релігії в процесі модернізації суспільства. На прикладі козацької республіки проаналізовано особливості еволюції українського державотворення. Охарактеризовано махновський рух в Україні 1917 - 1921 рр. як соціально-історичне явище. Увагу приділено голоду 1946 - 1947 рр. як чиннику сплеску девіантних явищ в українському селі та соціально-економічному явищу в післявоєнній Україні. Розглянуто окремі аспекти життя та діяльності видатних представників українського народу - Петра Могили, С.А. Ковпака, С.К. Тимошенка та ін. Досліджено основи доброчинності в традиціях українського етносу, показано гостинність як духовну цінність українського народу. Розкрито особливості українського фольклору, показано соціальну роль народного танцю. Акцентовано на діяльності всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т.Г. Шевченка, що є запорукою духовного розвитку України. Подано характеристику філософських аспектів формування педагогічної культури викладача вищої школи, педагогічних умов формування інформаційної культури студентів, забезпечення готовності майбутніх учителів до інноваційної діяльності за умов інформатизації освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431(4УКР-4ХАР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353643/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пазиніч С. М. 
Логіка інженерної діяльності : підруч. для студ. ВНЗ / С. М. Пазиніч, О. С. Пономарьов, Л. Л. Товажнянський; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". - Х. : НТУ "ХПІ", 2012. - 479 c. - Бібліогр.: с. 453-459. - укp.

Розкрито природу і сутність людської діяльності, наведено класифікацію видів діяльності та її структуру. Восвітлено сутність і зміст логіки людської діяльності та її загальні принципи. Значну увагу приділено логіці коректного мислення, розглянуто логіку як науку про правильне мислення, розкрито її поняття, логічні опреації над поняттями, судження. Наведено основні закони логіки, зокрема, тотожності, суперечності, виключення третього, достатньої підстави. Детально розглянуто поняття "умовивід", "доведення", "гіпотеза". Викладено зміст і структуру інженерної діяльності, охарактеризовано її сутність та функції. Розкрито роль і призначення, цілі та засоби логіки техніки та науково-технічного дослідження. Простежено закономірності розвитку техніки, викладено детальну інформацію про логіку групування понять і об'єктів, нечітку логіку та її інженерні застосування, логіку управління та логіку спілкування в інженерній діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 я73 + Ю4 в05 я73 + Ю4 в2:Ж.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського