Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=СУМЧЕНК$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ЯЧЕСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Сумченко І. В. 
Антроподицея Миколи Бердяєва : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.05 / І. В. Сумченко; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено аналізу проблеми виправдання людини як провідної теми в філософії М.Бердяєва. Простежено витоки творчості основних попередників антроподицеї філософа. Проаналізовано еволюцію мислителя в поглядах на людину, проблему зла та теодицеї в творчості М.Бердяєва. Встановлено, що виправдання людини, на думку філософа, відбувається в її творчості і через творчість, але філософ розглядає кожний творчий акт як шлях до наближення кінця цього світу. Тим самим М.Бердяєв проводить есхатологізацію творчості в історії. Отже, завдяки творчості людина виступає продовжувачем справи Божого творіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663.1 + Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ушакова К. В. 
Основи теорії культури : навч.-метод. посіб. / К. В. Ушакова, Ю. О. Ушакова, І. В. Сумченко; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - Одеса : ОНУ, 2019. - 123 c. - Бібліогр.: с. 120-123 - укp.

Розкрито сутність культури, проаналізовано її морфологію, охарактеризовано її рівні та форми, співвідношення з цивілізаціями, розкрито механізми соціодинаміки. Викладено зміст основних концептуальних підходів і наукових уявлень про культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мордань Є. Ю. 
Методичний підхід до побудови системи управління оборотними активами підприємства / Є. Ю. Мордань, А. О. Сумченко // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2019. - № 4. - С. 24-34. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Узагальнено теоретичні аспекти та практичні рекомендації щодо удосконалення системи управління оборотними активами (ОА) у сучасних умовах. Для побудови ефективної системи детально вивчено об'єкт управління - ОА. Виокремлені підходи щодо розуміння сутності ОА, а саме вартісний, фінансовий та майновий. Досліджено співвідношення таких понять як "оборотні активи", "оборотний капітал" та "оборотні кошти", визначені їх спільні та відмінні характеристики. Здійснено групування ОА за різними класифікаційними ознаками (джерелами формування, складом, рівнем ліквідності, характером організації, місцем у відтворювальному процесі, формою функціонування, місцем розміщення) та визначено значення їх у виробничому процесі. Обгрунтовано, що групування ОА має насамперед практичне значення, дозволяючи побудувати чітку систему обліку та аналізу наявності та руху ОА тивів та сформувати ефективну систему їх управління за окремими видами. Здійснено грунтовний аналіз наявних у науковій літературі трактувань поняття "управління оборотними активами", виокремлено декілька підходів щодо його розуміння. Проведені дослідження дали можливість сформувати визначення системи управління ОА. Визначено, що система управління ОА повинна базуватися на комплексному підході, компонентними складовими якого є об'єкти та суб'єкти управління, мета, базові принципи та функції, методи та інструменти впливу, формалізовані кількісні та якісні критерії досягнення цілей, а також фактори, що формують середовище функціонування об'єкта. Надана характеристика кожного елементу системи, зокрема конкретизовано суб'єктів та об'єктів управління, розглянуто їх взаємодію, окреслено цілі та завдання. Визначено, що функціями системи управління є контролююча, стабілізуюча та аналітична, а принципами на яких вона будується - своєчасність, єдність, безперервність, оптимальність та раціональність. Реалізація системи управління ОА передбачає здійснення ряду послідовних заходів у вигляді певних етапів, які розглянуті в роботі. Запропонована система управління ОА дозволить спрогнозувати вибір стратегії управління суб'єкта господарювання в довгостроковому періоді та підвищити загальну ефективність його функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.356 + У9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського