Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=СПІЦИНА$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Спіцина Л. А. 
Археологічні культури пізнього енеоліту - ранньої бронзи Дніпро-Донського межиріччя (за матеріалами поселень) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / Л. А. Спіцина; НАН України. Ін-т археології. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Наведено повну характеристику матеріального комплексу поселень Дніпро-Донського межиріччя. На підставі аналізу керамічного комплексу, який для цієї доби є майже єдиним культурним індикатором, а також поховальних пам'яток, у межах півдня Лісостепової та у Степовій смузі України виділено два синхронних явища: у Лівобережній Україні - пам'ятки Рєпінської культури, поширені на сході (до Поволжя); у Нижній Наддніпрянщині та на заході (до Південного Бугу) в той час побутували носії Рогачицької культури, що залишили середній шар Михайлівського поселення, поселення Нижній Рогачик та інші пам'ятки, названі згідно з існуючим поняттям "рогачицький тип пам'яток" (О.Г.Шапошникова, В.М.Даниленко) та через наявність Нижньомихайлівської археологічної культури. Ці масиви різнилися матеріальним комплексом, поховальним обрядом та генезою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)260.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Спіцина Н. М. 
Інформаційний сервіс у системі управління торговельним підприємством : автореф. дис... канд. екон. наук / Н. М. Спіцина; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. - Донецьк, 2008. - 20 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади надання інформаційного сервісу управлінському персоналу підприємства. Запропоновано концепцію даного сервісу для підтримки прийняття управлінських рішень і реалізації торговельних бізнес-процесів, що дозволяє досягти визначених економічних і соціальних цілей. У межах концепції вдосконалено понятійний апарат стосовно з'ясування інформаційної потреби, а також щодо системи інформаційного сервісу. Обгрунтовано вибір комплексу показників системи інформаційного сервісу підприємства й інструментальних засобів їх оцінювання, які є підставою під час вибору стратегії управління. Розроблено організаційно-економічний механізм реалізації процесів управління інформаційним сервісом на торговельному підприємстві, який грунтується на апаратно-програмних, кадрових ресурсах, організаційних, методичних та інших засадах, що дозволяє вдосконалити організаційну структуру та підвищити економічну ефективність управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-210.302

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Оліфіров О. В. 
Інформаційний сервіс у системі управління торговельним підприємством : монографія / О. В. Оліфіров, Н. М. Спіцина; МОНМС України, Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. - Донецьк, 2011. - 240 c. - Бібліогр.: 159 назв - укp.

Висвітлено проблеми удосконалення процесів управління інформаційною підтримкою торговельної діяльності на основі сервісного підходу до задоволення інформаційних потреб керівництва та працівників підприємства. Розроблено концепцію інформаційного сервісу для підтримки прийняття управлінських рішень і реалізації торговельних бізнес-процесів. Удосконалено комплекс показників системи інформаційного сервісу підприємства й інструментальних засобів їх оцінювання. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм реалізації процесів управління інформаційним сервісом на торговельному підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.21 ф121

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Оліфіров О. В. 
Інформаційні системи і технології підприємства : навч. посіб. / О. В. Оліфіров, Н. М. Спіцина, Т. В. Шабельник; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. - Донецьк, 2010. - 312 c. - укp.

Розкрито теоретико-концептуальні засади інформаційних системи і технологій управління підприємством. Розглянуто особливості організації інформаційної бази систем обробки економічної інформації. Увагу приділено інформаційним технологіям Microsoft Excel для обробки економічної інформації, автоматизованій системі обліку господарських операцій 1C:Підрпиємство 7.7 та автоматизованій системі фінансово-економічних розрахунків Project Expert.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.10-211.852 я73 + У9(4УКР)421.21 ф121 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Масліков С. М. 
Практикум із загальної ветеринарної хірургії : навч. посіб. / С. М. Масліков, Т. Л. Спіцина. - Д. : Свідлер А.Л., 2010. - 160 c. - укp.

Розглянуто особливості клінічного дослідження хірургічно хворої тварини. Розкрито сутність запалення як однієї з реакцій організму на травму. Описано механізм дії на організм холодових і теплових процедур. Увагу приділено питанням користування приладами світло- й електротерапії, особливостям виготовлення, зберігання та застосування тканинних препаратів, проблемам виконання хірургічної обробки ран різного походження. Наведено інформацію про техніку переливання крові у тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П875 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА734988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Спіцина Т. Л. 
Показники білково-азотистого обміну в телиць сірої української худоби за різних умов утримання / Т. Л. Спіцина, В. Г. Грибан // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 54-57. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено показники білкового обміну телиць 13 - 14-місячного віку за умов стійлового та пасовищно-табірного утримання. Встановлено, що за пасовищно-табірної системи утримання зростає рівень процесів синтезу білків, підвищується функціональна активність печінки, на що вказує вища концентрація залишкового азоту та сечовини у їх крові та більша активність амінотрансфераз; посилюється нуклеїновий обмін і відзначається ефективніше використання тканинних енергетичних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-46 + П60-272.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Спіцина Т. Л. 
Вікові особливості фізіологічного статусу та репродуктивної функції худоби сірої української породи залежно від умов утримання : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.13 / Т. Л. Спіцина; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2012. - 17 c. - укp.

Вперше проведено комплексні дослідження показників газоенергетичного, білкового обмінів і функції відтворення у великої рогатої худоби сірої української породи. Встановлено вікові особливості показників дихання, газоенергетичного та білкового обмінів, морфологічного складу крові у корів даної породи, що значно розширює та доповнює наукові уявлення про їх вікові закономірності. Зокрема, в динаміці постнатального онтогенезу знижується інтенсивність легеневої вентиляції та теплопродукції, гемоцитопоезу, а в сироватці крові - вміст компонентів залишкового азоту й активність амінотрансфераз, з одночасним зростанням абсолютних показників газоенергетичного обміну, концентрації білка за рахунок глобулінової фракції, зменшується репродуктивна здатність. Підтверджено, що умови утримання впливають на фізіологічні показники в організмі різних вікових груп тварин сірої української породи, на функціональний стан новонароджених телят, їх подальший ріст, розвиток і фізіологічне дозрівання, що проявляється в значно ранньому настанні статевої охоти та в кращій запліднювальній здатності. На підставі проведених досліджень, з огляду на одержані показники газоенергетичного обміну та складу крові, а також репродуктивної функції корів сірої української породи, обгрунтовано доцільність їх утримання за пасовищно-табірною системою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Спіцина Т. Л. 
Корекція фізіологічного статусу та відтворювальної функції свиноматок за впливу біологічно активної добавки / Т. Л. Спіцина, В. М. Ракитянський, В. М. Сухін // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 1. - С. 47-49. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено можливість використання біологічно активної домішки для корекції обміну речовин та стимуляції відтворювальної функції свиноматок. Домішка активізує білоксинтезуючу функцію печінки та покращує стан гепатоцитів, скорочується період між відлученням та еструсом, підвищується рівень запліднюваності після першого осіменіння на 10 %. Такий вплив використаної добавки сприяє покращанню кровопостачання в органах малого тазу, посилює функціональну активність яєчників, стимулюючи фолікулогенез та овуляцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2 + П65.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Спіцина Л. А. 
Поселення рєпінської культури на сході України / Л. А. Спіцина // Археологія. - 1999. - № 1. - С. 60-64. - укp.

Статтю присвячено матеріалам з поселень рєпінської культури на Східній Україні. Узагальнення поступово зростаючої джерельної бази рєпінської культури сприятиме адекватному відображенню історичних процесів енеоліту - ранньої бронзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(4Укр)25/26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Спіцина Л. А. 
Проблема систематики пам'яток пізнього енеоліту - ранньої бронзи / Л. А. Спіцина // Археологія. - 2001. - № 4. - С. 96-105. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Огляд джерел пізнього енеоліту - ранньої бронзи свідчить про наявність проблемної ситуації щодо культурної атрибуції певного кола пам'яток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23Укр7)26-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Спіцина Г. О. 
Порівняльна характеристика правового регулювання праці в Україні та країнах Європейського Союзу : монографія / Г. О. Спіцина; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Київ : Ніка-Центр, 2016. - 303 c. - Бібліогр.: с. 270-302 - укp.

Досліджено проблематику правового регулювання трудових відносин в Україні та його гармонізації з трудоправовою системою країн ЄС. Проведено порівняльний аналіз індивідуально-договірного та колективно-договірного регулювання праці в Україні та провідних країнах ЄС. Приділено увагу ролі міжнародного законодавства про працю та його співвідношенню з нормативною базою ЄС. Досліджено як позитивні, так і негативні аспекти європейського трудового права, які мають бути враховані Україною в процесі подальшого реформування правового регулювання відносин у сфері праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + Х937

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Спіцина А. Є. 
Формування професійної компетентності майбутніх економістів засобами інтерактивних технологій навчання : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / А. Є. Спіцина; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельницький, 2015. - 22 c. - укp.

Вивчено проблему формування професійної компетентності майбутніх економістів засобами інтерактивних технологій навчання в процесі професійної підготовки. Здійснено теоретичний аналіз комиетентнісного підходу у сучасній освіті та уточнено зміст і структуру досліджуваної дефініцій. Визначено особливості формування професійної компетентності майбутніх економістів та використання інтерактивних технологій у практиці їх підготовки, критерії, компоненти та рівні професійної компетентності таких фахівців у процесі професійної підготовки. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови професійної компетентності майбутніх економістів засобами інтерактивних технологій навчання, які реалізовувалися в три етапи: підготовчий, базовий, інтеграційний. Розроблено та впроваджено в практику роботи модель професійної компетентності майбутніх економістів засобами інтерактивних технологій навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(4УКР)

Шифр НБУВ: РА419588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Спіцина Л. А. 
Рогачицький горизонт у степових поховальних традиціях / Л. А. Спіцина // Археологія. - 2016. - № 2. - С. 13-29. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Рассмотрен ряд погребений (с учетом стратиграфической позиции и черт обряда), посуда из которых тяготеет к среднему слою Михайловки. Территориально погребальные памятники охватывают Поднепровье и Побужье, а также степной Крым. Абсолютное большинство посуды из этих памятников составляют образцы с круглым дном. Стратиграфическая позиция этих погребений позволила присоединить к ним и захоронения без посуды. Речь идет, в первую очередь, о погребениях, входивших в состав небольших могильников с общей насыпью, или такие, которые демонстрирует обрядовое сходство. Погребальный обряд был неоднообразным. Постоянной является лишь ориентация - большинство захоронений имеют восточную ориентацию. Обычно такие погребения образовывали небольшие могильники, которые возникли по принципу грунтовых и со временем были перекрыты общей насыпью. Доминирующую позицию занимали центральные захоронения, другие расположены на периферии, иногда выходя за пределы насыпи. Высота насыпи достигали 0,8 - 1,6 м, диаметра 10 - 15 м. Захоронение чаше осуществлено в ямах четырехугольной формы с закругленными углами, хотя встречаются и овальной, в частности, для вытянутых захоронений. Только два могильника имеют подобие в погребальном обряде. Другим свойственно разнообразие, в частности сочетание различных поз погребенных - вытянуто, скорчено на боку и скорчено на спине. Охра для посыпки покойников и могилы использовалась в ограниченном количестве. Такое использование охры в погребальном обряде компенсировалось изделиями из нее. Следов использования животных в погребальном обряде обнаружено немного. Посуда разнообразна, но преобладает округлодонная шаровидной формы или удлиненных пропорций, с высокой горловиной и покатыми плечиками, без орнамента. В могилах встречаются и металлические вещи. Обычно это мелкие украшения. Иногда встречаются кремневые отщепы. В целом погребальный обряд познеэнеолитического населения Степи демонстрирует разнообразие, ранним ямникам, напротив, присуще ритуальное единство. Это обусловило обращение к курганной стратиграфии. Что позволило выяснить, что отобранные захоронения (рогачицкий горизонт) занимают стратиграфическую позицию между древнейшими энеолитическими и ямными.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)25-431.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Спіцина Л. А. 
Рогачицька та рєпінська культури в колі культур пізнього енеоліту - ранньої бронзи Східної Європи / Л. А. Спіцина // Археологія. - 2017. - № 2. - С. 3-12. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Анализ имеющейся базы источников позволяет обозначить ареалы, проследить формирование, определить временные рамки рогачикской и репинской культур. Формирование рогачикской культуры происходило на местной основе (нижнемихайловская группа памятников и дереивская культура) при мощном воздействии со стороны позднетрипольского мира. Отдельные черты материальной культуры носителей рогачикских традиций свидетельствуют о контактах с жителями Крыма, репинцами, позднемайкопским населением, и более отдаленными культурами - Баден и шаровидных амфор. Исследование возможных составляющих формирования репинской культуры определяет регион Северского Донца как наиболее вероятный ареал этого процесса. Собственно, именно здесь широко представлены культуры, традиции которых имели решающее влияние на процесс формирования репинской культуры - дереивская и культура ямочно-гребенчатой керамики. Кроме этого, некоторые черты были заимствованы репинским населением у соседей. Среди них, в первую очередь, речь идет о трипольском и рогачицком. Отдельные элементы оформления посуды указывают на контакты репинцев с культурой шаровидных амфор. Таким образом, среди древностей позднего энеолита-ранней бронзы Восточной Европы хорошо выделяются 2 явления - рогачицкая и репинская культуры. Памятники рогачицкий культуры известны в Днепровско-Бугском междуречье, на Правобережье Нижнего Днепра и в Крыму. Носители репинского традиций занимали пространства к востоку от Днепра - Северско-Донецкий регион, Северо-Западное Приазовье и дальше на восток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)26.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Спіцина Г. О. 
Сучасні тенденції правового регулювання праці в Україні та країнах Європейського Союзу : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.05 / Г. О. Спіцина; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 36 c. - укp.

Комплексно досліджено сучасні тенденції правового регулювання праці в Україні та країнах ЄС. Досліджено юридичний механізм становлення та розвитку регулювання трудових правовідносин в Україні. Проаналізовано теоретичні підходи до систематизації та кодифікації законодавства щодо праці в Україні. Запропоновано поряд з кодифікацією законодавства щодо праці України сприяти проміжним етапом до системної правотворчості також можливість здійснення систематизації трудового законодавства шляхом його інкорпорації. Розкрито особливості застосування в Україні колективно-договірного регулювання праці за сучасних умов господарювання та запропоновано шляхи його перегляду з огляду як на зарубіжний досвід, так і на специфіку національного регулювання праці. Визначено роль міжнародного законодавства щодо праці у правовому регулюванні трудових відносин країн-членів ЄС, а також проведено загальну правову характеристику регулювання праці в окремих країнах-членах ЄС. Встановлено, що пряме перенесення норм і стандартів ЄС (особливо тих, що стосуються соціальних гарантій) у зв'язку з відсутністю економічного підгрунтя наразі є практично неможливим. Виходом у цьому випадку може послужити вибіркове запозичення окремих перспективних елементів правового регулювання праці, які поширені у провідних європейських країнах і можуть бути вільно запроваджені та діяти вже найближчим часом у трудоправовій системі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7,0 + Х915.232.5-91:Х87

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Венедіктов С. В. 
Трудове право в державах Європи : підручник / С. В. Венедіктов, Г. О. Спіцина. - Київ : Ніка-Центр, 2017. - 183 c. - укp.

Досліджено особливості правового регулювання трудових відносин у таких європейських країнах, як Великобританія, Німеччина, Франція, Іспанія, Польща, Латвія, Литва й Естонія. Наведено загальну характеристику сучасних джерел трудового права у цих державах. Розкрито зміст і форму їх трудових договорів, а також особливості припинення трудових правовідносин і вирішення трудових спорів. Висвітлено основні риси співвідношення міжнародних і європейських трудових норм. Зосереджено увагу на позитивних і негативних аспектах європейського трудового права, які можуть бути враховані в Україні під час подальшого вдосконалення національного трудового законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х937 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Актуальні питання судової експертизи і криміналістики : зб. матеріалів Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 150-річчю з дня народж. Заслуж. проф. М. С. Бокаріуса, 18-19 квіт. 2019 р., Харків / ред.: О. М. Клюєв, О. П. Угровецький, Е. Б. Сімакова-Єфремян, В. О. Ольховський, О. О. Свідерський, Г. О. Спіцина, Л. М. Дереча, В. В. Хоша; Харків. НДІ суд. експертиз ім. Заслуж. проф. М. С. Бокаріуса. - Харків : ХНДІСЕ, 2019. - 507 c. - укp. - рус.

Висвітлено сучасні проблеми судової експертології та криміналістики. Особливу увагу приділено науковій спадщині Заслуженого професора М. С. Бокаріуса та її значенню для розвитку сучасної теорії та практики судової експертизи, а також історії та методології судової експертизи. Розглянуто деякі аспекти законодавчого забезпечення судово-експертної діяльності в Україні та експертної практики. Охарактеризовано сучасні методи та технології експертної дидактики в контексті міжнародного досвіду. Окреслено перспективи розвитку судово-експертної діяльності в Україні й за кордоном, обговорено проблеми реформування судово-експертної діяльності в Україні, шляхи розвитку та вдосконалення науки у сфері судово-експертної діяльності тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Спіцина Н. В. 
Зобов'язання: сутність, класифікація, облік / Н. В. Спіцина, С. В. Кравцова // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - № 2. - С. 228-233. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено суть поняття "зобов'язань", їх юридичний та обліковий аспект та принципи класифікації та оцінки, що використовуються в національних і міжнародних стандартах бухгалтерського обліку. Розглянуто наявність теоретичних проблем, які зумовлені розбіжностями у підходах до обліку в Україні та західних країнах; суперечливими положеннями міжнародних стандартів фінансової звітності та відмінностями у трактуванні управлінського обліку. Поняття "зобов'язання" можливо розглядати у трьох аспектах: юридичному, економічному та з боку бухгалтерського обліку. Визнання зобов'язань, їх класифікація та оцінка за Міжнародними стандартами фінансової звітності потребує особливої уваги. Виявлено відмінності в класифікації та оцінці зобов'язань призводять до неадекватного тлумачення фінансової звітності підприємств, складених відповідно до національних і міжнародних стандартів обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Спіцина Н. В. 
Внутрішній аудит: підходи до визначення, відмінності від зовнішнього аудиту / Н. В. Спіцина, С. В. Кравцова // Бізнес Інформ. - 2020. - № 5. - С. 342-348. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено природу внутрішнього аудиту, проаналізовано запропоновані вченими визначення терміна "внутрішній аудит" і порівняно внутрішній та зовнішній аудит за основними ознаками. Після вивчення різних підходів до визначення поняття "внутрішній аудит" стає можливим дати авторське трактування: внутрішній аудит являє собою сучасну форму незалежного фінансово-господарського контролю, що забезпечує комплексну оцінку ефективності системи управління, результатів діяльності економічного суб'єкта і припускає формування думки щодо результатів його діяльності як у цілому, так по структурних підрозділах, а також забезпечує необхідною інформацією всі управлінські служби підприємства. Порівнявши характеристики внутрішнього та зовнішнього аудиту, було зроблено висновок, що внутрішній аудит призначений для рішення функціональних завдань керівництва організації та прийняття управлінських рішень для ефективної роботи підприємства. Зовнішній аудит проводиться відповідно до діючого законодавства та покликаний забезпечити достовірною інформацією зовнішніх користувачів. Визначальним аспектом є не завжди чітке розуміння ролі внутрішнього аудиту в процесі управління, що, своєю чергою, призводить до того, що внутрішній аудит реалізується тільки для того, щоб виявити ті чи інші недоліки, випадки фальсифікації тощо. Саме тому внутрішній аудит має стати джерелом інформації, що допомагатиме менеджерам і власникам об'єктивно оцінювати реальне становище організації та приймати вірні управлінські рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Спіцина В. Є. 
Лінгвокультурні та лінгвокогнітивні особливості відтворення концептосфери "ВЛАДА" у перекладах філософських творів Х. Арендт : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / В. Є. Спіцина; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Розглянуто філософський текст як засіб ідентифікації концептосфери «ВЛАДА» в текстах оригіналу та перекладу. На матеріалі філософських текстів визначено ключові соціо- та лінгвокультурні складники концепту ВЛАДА та виявлено мовні засоби їх відтворення мовою перекладу. Окреслено труднощі, що стоять на заваді адекватному відтворенню концепту ВЛАДА у перекладі та визначено й описано оптимальні прийоми, засоби та контекстуальні можливості їх подолання. Проаналізовано перекладацькі стратегії, які домінують у перекладах зазначеної концептосфери. З’ясовано мовні та позамовні фактори, що впливають на вибір тих чи інших стратегій та зазначених тактик перекладу текстів-ідентифікаторів філософського дискурсу. Використано різні підходи до вивчення концепту ВЛАДА в англійській, українській, російській та німецькій лінгвокультурах, що дозволило виявити структурно-змістовну специфіку досліджуваного концепту як одиниці мовної свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.775.2:Ю0 + Ш143.21-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433409 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського