Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (232)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРГІЙЧУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сергійчук З. О. 
Зміст і форми організації народознавчої роботи в основній школі : Дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / З. О. Сергійчук; Академія педагогічних наук України, Інститут педагогіки і психології професійної освіти. - К., 1996. - 196 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50273 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Сергійчук В. І. 
Десять буремних літ: Західноукраїнські землі у 1944-1953 рр. : Нові док. і матеріали / В. І. Сергійчук. - К. : Дніпро, 1998. - 944 c. - укp.

Зроблена спроба відновити історичну правду про події, що відбувалися на західноукраїнських землях у повоєнний час після приходу Червоної Армії в 1944 році, про діяльність українських націоналістів, особливо про національно-визвольний рух. Розкривається правда про діяльність ОУН-УПА в роки війни. Представлено нині розсекречені радянські, німецькі та оунівські документи та матеріали з 1944 по 1953 роки, які протягом десятиліть були заховані в спецфондах під грифом "Цілком таємно".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)624,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сергійчук В. І. 
Українська соборність: Відродження українства в 1917-1920 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 1999. - 412 c. - укp.

На великому архівному матеріалі автор робить спробу показати передумови та шляхи відродження національної державності українського народу. Розкриваються перипетії боротьби та визвольного руху в 1917-1920 рр. українців, які мешкали на Московщині, Холмщині, Гомельщині, у Санкт-Петербурзі, Фінляндії, на Стародубщині, у Причорномор'ї та Бесарабії, у Криму, Закавказзі, на Поволжі, у Туркестані, Сибіру та в інших містах, за українську соборність, створення власного самоврядування на українській етнічній території, за духовну єдність українства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611 + Т3(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Смірнов В. В. 
Розробка та застосування комбінованого методу прямої імунофлуоресценції та флуорохромії для виявлення контамінації посівного матеріалу та ферментацій при виробництві лізину / В. В. Смірнов, І. М. Фуртат, Л. О. Михальський, М. Г. Сергійчук, В. В. Згонник, І. О. Василевська // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 1. - С. 84-94. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Ключ. слова: процес виробництва лізину, методи виявлення контамінації, пряма імунофлуоресценція, флуорохромія
Індекс рубрикатора НБУВ: Л89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

На пошану 80-річчя професора Теодора Мацьківа : Наук. зб. / ред.: Л. Винар; упоряд.: В. Сергійчук. - К. : Твім інтер, 1999. - 236 c. - укp.

Розглянуто різні аспекти подій в Україні XVI-XVIII ст., їх відображення в документах, історіографічних вітчизняних та зарубіжних джерелах, художній літературі, а також у науковому доробку видатного українського історика, публіциста, професора Теодора Мацьківа. Його дослідження козацько-гетьманської доби - визначний вклад в українську й світову історіографію. Висвітлено проблему соборності українських земель в історико-літературних творах XVIII ст., особливості формування незалежного судочинства України в період гетьманства Богдана Хмельницького, історію участі українського козацтва у військових діях у Прибалтиці в роки Північної війни (1700-1702 рр.) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8 я43 Мацьків, Теодор

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сергійчук В.  
Депортація поляків з України. Невідомі документи про насильницьке переселення більшовицькою владою польського населення з УРСР в Польщу в 1944-1946 роках / В. Сергійчук. - К., 1999. - 191 c. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Дослідження українського історика присвячене трагічній сторінці в історії польського етносу в Україні. Повідомляється, що представників цього народу, котрі вже багато століть проживали в середовищі автохтонних українців, комуністичні режими СРСР та повоєнної Польщі примусово виселили із західноукраїнських земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)63-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сергійчук В. І. 
"Українізація Росії". Політичне ошуканство українців російською більшовицькою владою в 1923 - 1932 роках / В. І. Сергійчук. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 336 c. - укp.

На підставі використання великої кількості невідомих архівних документів, різних ухвал органів більшовицької влади РСФРР і УСРР у 20 - 30-х рр. простежено процес дозволеного комуністичною партією на певний період відродження української духовності на етнічних землях українського народу, а також на освоєних ним просторах незайманих територій, зокрема, у Кримській АСРР, Центрально-Чорноземній, Уральській областях, Казахській АСРР, Далекосхідному краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т3(2РОС=9УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ва598987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сергійчук О.  
Юрій Липа. Шляхи творчості. (До 100-річчя з дня народження) / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 73-74. - укp.

Вміщено стислий нарис про життя та творчість письменника та суспільного діяча Юрія Липи.


Ключ. слова: Ю. Липа
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фурзікова Т. М. 
Вплив антибіотичних препаратів та їх комбінацій з пробіотиками на мікрофлору кишечнику мишей / Т. М. Фурзікова, І. Б. Сорокулова, М. Г. Сергійчук, С. В. Січкар, В. В. Смірнов // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 3. - С. 26-35. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив антибіотичних препаратів - бісептолу, поліміксину та канаміцину, а також їх комбінацій з пробіотиками біоспорином і субаліном на мікрофлору кишок мишей. Встановлено, що за перорального введення зазначених препаратів у тварин виникає дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня; за комбінованого використання їх з пробіотиками вдається значною мірою запобігти розвитку дисбактеріозів. Показано, що дисбактеріоз 2 - 3-го ступеня за допомогою біоспорину та субаліну можна ліквідувати протягом 5 - 7 днів. Самостійне відновлення нормального мікробіоценозу кишок за цей період не відбувається. Склад нормофлори, який зазнавав незначних змін за комбінованого використання антибіотичних препаратів з пробіотиками, самостійно відновлювався на 3 - 5-у добу після відміни цих препаратів.


Ключ. слова: пробіотики, антибіотикотерапія, дисбактеріоз
Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сергійчук О.  
Російська зброя - "perpetuum mobile" кавказької війни / О. Сергійчук // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 83-85. - укp.

Висвітлено питання фінансування озброєних загонів чеченських бойовиків, проблем використання зброї як основного засобу розрахунків. Розглянуто можливість використання таких джерел фінансування як продаж наркотиків, палива, рекет, використання для цього родових і релігійних міжнародних зв'язків. Проаналізовано обставини, що сприяли провалу російської політики на Кавказі.


Ключ. слова: Чечня, Кавказ, бойовики, збройні формування, зброя
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сергійчук В.  
Етнічні межі і державний кордон України / В. Сергійчук. - 2-ге вид., доп. - К. : Укр. вид. спілка, 2000. - 432 c. - укp.

На підставі великого архівного матеріалу досліджено, як століттями царська, а потім більшовицька Росія, панська Польща, Австро-Угорська монархія, боярська Румунія здійснювали експансію щодо України, загарбували її історичні землі, нищили культуру, мову.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5 в92 + С5*425 + Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сергійчук В.  
У боротьбі за рідну віру римо-католики України завжди були несхитні / В. Сергійчук. - К. : Дніпро, 2001. - 228 c. - укp.

Розглянуто історію переслідування комуністичною партією віруючих римо-католицької церкви, що проживали в УРСР, зокрема в 20-х - 80-х рр. ХХ ст. Вміщено перелік постанов і законодавчих актів комуністичної партії щодо даного питання. Акцентовано увагу на відданості батьківській вірі римо-католицької церкви в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР)-36 + Т3(4УКР)6-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА612653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сергійчук М. Г. 
Будова бактеріальної клітини та методи її дослідження : Навч. посіб. для студ. біол. ф-тів вищ. навч. закл. освіти / М. Г. Сергійчук. - К. : Фітосоціоцентр, 2001. - 232 c. - Бібліогр.: с. 220. - укp.

З урахуванням сучасних досягнень цитології бактерій розглянуто будову клітинної стінки бактеріальної клітини, її хімічний склад і функції. Визначено суть понять хемотипів пептидогліканів та його синтез. Обговорено особливості організації цитоплазматичної мембрани внутрішньоплазматичних структур і органел, висвітлено їх функції. Охарактеризовано плавальний і ковзний типи руху, показано їх біологічне значення. Проаналізовано морфологічно-диференційовані структури еубактерій і актиноміцетів, показано особливості їх організації та процесу формування, значення. Наведено методи виявлення джгутиків і ендоспор у бактерій. Розглянуто особливості росту та ділення бактеріальної клітини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*60в7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Українознавство / ред.: В. І. Сергійчук. - К., 2001. - 80 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 5). - укp.

Розглянуто питання сучасного стану українознавства як інтегративної науки. Проведено філософсько-світоглядний аналіз ментальних структур українського етносу. Висвітлено особливості природної детермінованості цінностей українського етносу. Акцентовано увагу на проблемах української історіографії, джерелознавства та публіцистики, різноманітних аспектах українських народних традицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)я5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/Укр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Наливайко С.  
Україна і Схід: панорама культурно-спільнотних взаємин. Вип. 1 / С. Наливайко, В. Резаненко, Б. Сергійчук, А. Ціпко, І. Чирко; ред.: В. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 184 c. - укp.

Проаналізовано культурні взаємини між Україною та сходом. Охарактеризовано історико-культурні особливості кожної зі східних культурних зон. Висвітлено проблеми розвитку співпраці між Україною та Індією, Близьким Сходом, Китаєм, Японією. Розглянуто Схід як осередок культури, обговорено генетично-культурні взаємозумовлювані та взаємоперехідні процеси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 + Т3(4УКР)0-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мітюк І. І. 
Застосування інтраопераційної трансілюмінації в хірургії жовчних шляхів / І. І. Мітюк, О. Л. Сергійчук, М. І. Покидько, В. П. Сливка // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 3. - С. 50-52. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено проблему інтраопераційної діагностики в хірургії жовчних шляхів, а саме трансілюмінації. В клініці застосовано портативний лазерний апарат, що використовується на етапах хірургічного втручання під час проведення 21-ї операції на жовчних шляхах, як джерело світла, а також дає змогу візуалізації просвічуваних тканин анатомічних структур і новоутворень в операційному світлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сергійчук В.  
Український Крим / В. Сергійчук. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2001. - 304 c. - укp.

На основі великого документального матеріалу висвітлено спільну історичну долю Криму й України. Особливу увагу приділено українській більшості півострова в період Кримського ханства, включенню Криму до українського народногосподарського комплексу з кінця XVIII ст. Проаналізовано перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною у 1918 р. та передання півострова УРСР у 1954 р. Наведено конкретні аргументи про те, що населення півострова завжди пов'язувало зростання свого добробуту в єднанні з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сергійчук В. І. 
Нескорена церква : Подвижництво греко-католиків України в боротьбі за віру і державу / В. І. Сергійчук; ред.: В. Барташ. - К. : Дніпро, 2001. - 494 c. - укp.

На підставі архівних документів періоду більшовицької влади висвітлено трагічні сторінки історії Української греко-католицької церкви в Україні 1940 - 1980-ті рр. Наведено перелік документів. Запропоновано іменний покажчик та біографію Володимира Сергійчука - автора публікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Сергійчук В.  
Неусвідомлення України : Ставлення світу до Укр. державності: погляд у 1917 - 1921 рр. з аналізом сьогодення / В. Сергійчук. - Л. : Свічадо, 2002. - 704 c. - укp.

На підставі узагальнення невідомих для широкого загалу документів розглянуто ставлення країн світу до відродженої Української держави в 1917 - 1921 рр. Визначено причини байдужого ставлення демократичного Заходу до підтримки її національно-визвольного руху, зокрема, неусвідомлення необхідності боротьби за волю України певною частиною самих українців. Наведено листи Міністерства фінансів Німеччини статському раднику фон Бронському з відмовою виплачувати борг УНР (1919 р.), а також посла Української Держави в Німеччині барона О.Штейнгеля до міністра закордонних справ Д. Дорошенка стосовно подальшого розвитку українсько-німецьких відносин (1918 р.).

На основании обобщения неизвестных для широкой общественности документов рассмотрено отношение стран мира к возрожденному Украинскому государству в 1917 - 1921 гг. Определены причины равнодушного отношения демократического Запада к поддержке украинского национально-освободительного движения, в частности, неосознание необходимости борьбы за волю Украины большей частью самих украинцев. Предложены письма Министерства финансов Германии статскому советнику фон Бронскому с отказом выплачивать долг УНР (1919 г.), а также посла Украинского государства в Германии барона О.Штейнгеля к министру иностранных дел Дмитрию Дорошенко о дальнейшем развитии украинско-немецких отношений (1918 г.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА628468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Михайло Грушевський - науковець і політик у контексті сучасності : Зб. наук. пр. / ред.: В. І. Сергійчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Центр українознав. - К. : Укр. Вид. Спілка, 2002. - 400 c. - укp.

Проаналізовано творчу спадщину М.Грушевського як основу для розвитку сучасного українознавства. У контексті литовсько-українських науково-культурних взаємин першої половини ХХ ст. розглянуто листування М.Грушевського та Ігнаса Йонінаса. Висвітлено проблеми становлення української історіографії у працях ученого, а також його роль у створенні Українського наукового товариства. У контексті індоєвропеїстичної проблематики наведено методи етногенетичних реконструкцій. Проаналізовано погляди вченого щодо державного та політичного устрою України. Розглянуто його політичну діяльність як модель українсько-російських і російсько-українських відносин.

Проанализировано творческое наследие М.Грушевского как основу для развития современного украиноведения. В контексте литовско-украинских научно-культурных взаимоотношений первой половины ХХ ст. рассмотрена переписка Грушевскогописателя и Игнаса Йонинаса. Освещены проблемы становления украинской историографии в трудах ученого, а также его роль в создании Украинского Научного Общества. В контексте индоевропеистической проблематики приведены методы этногенетических реконструкций. Проанализированы взгляды ученого о государственном и политическом устройстве Украины. Рассмотрена его политическая деятельность как модель украинско-российских и российско-украинских отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)6-8Грушевский + Т3(4УКР)61-8Грушевский

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА628853 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського