Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (19)Книжкові видання та компакт-диски (224)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=РЯБЧЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ДМИТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 289
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Рябченко О. Д. 
Акціонування підприємств харчової промисловості в Україні / О. Д. Рябченко, О. П. Макаренко, О. П. Михайленко, В. Г. Кухта, Г. С. Хотіна. - Х. : Основа, 1997. - 32 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp. - рус.

Проаналізовано діяльність усього комплексу галузей харчової промисловості та висунуто шляхи їх удосконалення, а також подолання проблем, які виникають на етапі становлення ринкових відносин в Україні. Обгрунтована необхідність акціонування харчової промисловості України, висвітлено форми і методи, а також основні пріоритети та тенденції становлення цього процесу. Підкреслено, що темпи акціонування на сьогодні в Україні значною мірою залежать від стану економіки, що характеризується: розривом економічних зв'язків, диспропорцією між грошовими доходами та товарною масою тощо. За цих умов акціонування дає змогу шляхом розміщення акцій серед постачальників і споживачів налагодити втрачені зв'язки, через купівлю акцій компаній, що випускають дефіцитну продукцію, отримати доступ до неї і, таким чином, залучити кошти у виробництво. Висвітлена необхідність незалежно від держави налагодити ринкове кредитування народного господарства, в результаті чого зміни фінансових стимулів, введення бюджетних обмежень, отримання прибутків від ринку, а не від держави, будуть сприяти усуненню затратного механізму. Зроблено висновок про значимість акціонування як способу мобілізації фінансових ресурсів для реалізації програми виходу з економічної кризи в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.70-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рябченко О. Д. 
Акціонування промислових підприємств в умовах перехідної економіки / О. Д. Рябченко. - Х. : Основа, 1997. - 63 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто досвід здійснення процесів акціонування в різних галузях народного господарства України (харчовій і переробній промисловості, легкій промисловості, будівництві, на залізницях України). Висвітлено економічно-організаційні основи створення та діяльності акціонерних товариств (на прикладі ВАТ "УкрНАФТА").


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301.0-4 + У010.295.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рябченко О. Д. 
Приватизація і грошова реформа: погляд на перспективу / О. Д. Рябченко, О. П. Макаренко, О. П. Михайленко, Г. С. Хотіна, В. Г. Кухта. - Х. : Основа, 1997. - 60 c. - Бібліогр.: 179 назв. - укp.

Розглянуто досвід здійснення грошової реформи і приватизації, висвітлено форми, методи, взаємозв'язки та взаємозалежності названих процесів.Особлива увага надається досвіду проведення приватизації в деяких постсоціалістичних країнах (Росії, Німеччині, Словаччині, Польщі).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4 + У010.295.211 + У9(4УКР)262.6-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рябченко О. Д. 
Управління, акціонування і суспільство / О. Д. Рябченко. - Х. : Основа, 1997. - 201 c. - Бібліогр.: 232 назв. - укp.

Розглядається структура, закономірності розвитку, організаційно-економічні засади формування, досвід здійснення процесів роздержавлення і приватизації в постсоціалістичних країнах, форми та методи акціонування, як у державах з розвинутим ринковим господарством, так і в країнах з перехідною економікою. Аналізується роль приватизації у системі ринкових відносин, взаємозв'язок макроекономічних показників при інфляційних процесах та падінні виробництва, а також механізм функціонування ринку в умовах розвитку інфляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.335 + У50-4 + У010.253.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рябченко О. Д. 
Економічні і фінансові основи акціонування / О. Д. Рябченко, О. П. Макаренко, О. П. Михайленко, В. Г. Кухта, Г. С. Хотіна. - Х. : Основа, 1997. - 33 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp. - рус.

В запропонованій праці автори прагнуть змоделювати умови функціонування підприємств з різними формами господарювання, встановлених законами України "Про банкрутство", "Про інвестиційну діяльність", "Про приватизацію майна державних підприємств", "Про порядок підготовки до продажу акцій відкритих акціонерних товариств, створених шляхом корпоратизації" та іншими нормативними документами. Були використані загальні ринкові закономірності, що примушують бізнесменів приймати конкретні економічні рішення. При цьому умови кон'юнктури - оподаткування, кредитування, договірні ціни, правила обігу акцій - встановлюються у повній відповідності з реально діючими в Україні нормативними актами. Проведено вивчення особливостей акціонування підприємств і підприємницької діяльності, розглянуто економічні і фінансові засади акціонування в харчовій промисловості. Зроблено висновок, що умовою ефективного функціонування акціонерних товариств повинно стати широке застосування пільг по сплаті податків з прибутку, який направляється на нагромадження (на зростання статутного фонду). Передбачена можливість зміни умов моделювання, якщо в реальному житті законодавчо будуть визначені інші правила господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.70-93 + У9(4Укр)306.70-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гомеостаз и адаптивный потенциал агроценоза : Сб. науч. тр. по агроэкологии / сост.: Н. А. Рябченко; Днепропетр. гос. аграр. ун-т. - Д. : Пороги, 1998. - 121 c. - рус.

Отражены результаты исследований по основным направлениям современной агроэкологии. Особое внимание уделено адаптивному потенциалу агроценоза зерновых культур, а также различным его стратегиям управления (вредители, болезни и сорная растительность). Рассматриваются приемы повышения экологической надежности орошаемого земледелия, специфические законы ландшафтного растениеводства, экологические особенности рекультивированных земель Степной зоны Украины и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: П128 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Калита В. М. 
Магнітопружність і доменна структура в антиферомагнітних кристалах дигалідів групи заліза / В. М. Калита, А. Ф. Лозенко, С. М. Рябченко, П. О. Троценко // Укр. фіз. журн. - 1998. - 43, № 11. - С. 1469-1486. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Проведено огляд та аналіз магнітопружних (МП) властивостей шаруватих дигалідів групи заліза - легкоплощинних антиферомагнетиків. Головну увагу приділено сполукам NiCl_2, CoCl_2 і CoBr2. Наведено експериментальні результати, зв'язані з магнітострикцією (МС) розглядуваних сполук, що включають вимушену МС квазірівноважного багатодоменного стану системи магнітопружних антиферомагнітних (АФМ) доменів і вимушену МС однодоменного стану, що виникає у магнітному полі. Останню проаналізовано з точки зору наявності різних внесків внутрішньо- і міжпідграткового походження. Наведено необхідні співвідношення для такого аналізу. Показано, що в NiCl2 переважний внесок у МС походить від залежності параметрів міжшарової взаємодії від міжатомних відстаней у шарі-сандвічі кристала. В CoCl2 і CoBr2 переважний внесок пов'язаний із внутрішньошаровою взаємодією. Щодо МП АФМ-доменів, то показано, що їхня сукупна макроскопічна МС-деформація у відсутності поля усереднюється у площині практично до нуля. В той самий час з досліджень АФМ-резонансу, випливає, що мікроскопічна (на рівні розмірів домену) деформація залишається не нульовою, а домени практично не напруженими. Трансформація доменної структури у магнітному полі переважно відбувається за рахунок безпорогового переміщення доменних стінок і переважно є оборотною. На основі цих фактів обгрунтовано, що МП-домени, в основному, структуруються так, що розподіляють площину. Їх розміри в площині набагато менші за розмір кристала.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рябченко Н. А. 
Индуцированный иммунитет / Н. А. Рябченко, Е. В. Домашнева, В. Ф. Самерсов, А. И. Лошак. - Д. : Пороги, 1998. - 211 c. - Библиогр.: 56 назв. - рус.

Викладено біологічні аспекти індукованого імунітету польових культур до шкідників. Висвітлено морфогенетичні та біохімічні закономірності впливу агротехнічних прийомів і різних пестицидів на ступінь вираження індукованого імунітету, як ерготропний імунітет та імунодефіцит. Досліджено генетичну природу індукованого імунітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: П46-3,021 + П491.120.6,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рябченко С. М. 
К вопросу о "коммерциализации науки" / С. М. Рябченко // Наука та наукознавство. - 1998. - № 4. - С. 52-53. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.5 + У010.271.194

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Рябченко О. Д. 
Акціонування в економіці / О. Д. Рябченко. - Х. : Основа, 1998. - 175 c. - Бібліогр.: 190 назв. - укp.

Розглянуто досвід здійснення процесів акціонування в економіці України, форми і методи проведення приватизації. Обгрунтовується необхідність для здійснення великих проектів реконструкції та модернізації виробництва, а також стабілізації внутрішнього ринку. Велике значення приділяється процесам акціонування в деяких галузях народного господарства України: реформуванню відносин власності у нафтогазовидобувному комплексі, харчовій промисловості; приватизації об'єктів незавершеного будівництва, а також підприємств електроенергетичного та хлібозаготівельного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 + У9(4УКР)0-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рябченко О. Д. 
Акціонування в контексті поглядів і зв'язків / О. Д. Рябченко, В. М. Орлова, Ю. В. Єлагін, Водотика , О. П. Бахтир. - Х. : Основа, 1998. - 31 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp. - рус.

В роботі на засадах нетрадиційних поглядів розглянуто місце економічних та інших механізмів в процесі акціонування. Важливість різноманітних узагальнень стосовно акціонування, його форм та методів полягає, зокрема, в тому, що з позицій економічної теорії обгрунтовується широка гама спонукальних мотивів та рушійних сил, що "застигли" у національній економіці, а практичний запуск їх сприяв би виходу економіки та її базових галузей із затяжної кризи. Зроблено спробу дати цілісне уявлення названих процесів, а також деякі основні засади створення і функціонування акціонерних товариств в умовах перехідної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)291.6 + У9(4Укр)290-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рябченко О. Д. 
Акціонування і приватизація за кордоном / О. Д. Рябченко, А. С. Козинець, Ю. В. Єлагін, О. М. Водотика, О. П. Бахтир. - Х. : Основа, 1998. - 78 c. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

У монографії висвітлено досвід здійснення процесів акціонування і приватизації в індустріально розвинутих країнах, постсоціалістичних державах та колишніх республіках СРСР. Ведеться мова про необхідність участі держави при здійсненні приватизації. Зазначені принципові відмінності приватизації в Україні від аналогічного процесу за кордоном. Робляться висновки про необхідність зміцнення грошового обігу і оздоровлення фінансового стану, а також вишукування коштів для здійснення структурної перебудови економіки нашої країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-4 + У010.295.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рябченко О. Д. 
Акціонування і приватизація підприємств харчосмакової промисловості / О. Д. Рябченко, Ю. В. Єлагін, О. М. Водотика, О. П. Бахтир. - Х. : Основа, 1998. - 30 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp. - рус.

Робота присвячена теоретичному обгрунтуванню та розробці теоретичних підходів до формування механізму приватизації та державного регулювання підприємств харчосмакової промисловості України у їх взаємозв'язку та взаємозалежності. Цікавий підхід авторів до комплексної характеристики факторів і умов діяльності приватизованих підприємств дозволяє зробити вибір нових форм господарювання, методів державного регулювання на основі порівняльного аналізу економічних характеристик на базі установлених основних показників. Позитивною характеристикою такого підходу є розробка рекомендацій щодо рішень економічних, соціальних, науково-технічних проблем за допомогою приватизації підприємств олійножирової, кондитерської і пивоварної промисловості України на етапі трансформації економіки. Нетрадиційним і нестандартним є підхід до розробки основних положень по постприватизаційній підтримці приватизованих підприємств харчосмакового комплексу України. Цей механізм достатньо адаптований до різних конкретних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.7-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рябченко О. П. 
Проблеми тінізації економіки в період формування ринкових відносин : Курс лекцій / О. П. Рябченко; Ун-т внутр. справ. - Х., 1998. - 63 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено причини виникнення та існування тіньової економіки. Проаналізовано її наслідки (тіньова політика, корупція, організована злочинність, економічна злочинність). Систематизовано прояви тіньової економіки у соціальному житті суспільства. Охарактеризовано світовий досвід впровадження заходів щодо запобігання та протидії тіньовій економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123я73-2 + У9(4УКР)я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рябченко О. Д. 
Приватизація і інвестиційна привабливість в машинобудівному та гірничо-металургійному комплексах України / О. Д. Рябченко, О. В. Савченко, Г. Г. Тарасенко, Н. Г. Панченко, О. С. Вовк, О. П. Бахтир, Т. С. Рябчун. - Х. : Основа, 1999. - 77 c. - Бібліогр.: 174 назв. - укp.

Розглянуто особливості приватизації та інвестування в машинобудівному і гірничо-металургійному комплексах України. Показана інвестиційна привабливість галузей народного господарства держави. Підкреслюється, що акціонування в поєднанні з підприємництвом сприяють подоланню галузевого та регіонального монополізму, наповнюють ринок товарами і послугами, розширюють експортний потенціал України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.0-4 + У9(4УКР)305.451.0-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Рябченко О. Д. 
Приватизація підприємств кондитерської промисловості в Україні / О. Д. Рябченко, О. В. Савченко. - Х. : Основа, 1999. - 43 c. - Бібліогр.: 30 назв. - укp. - рус.

Зроблено спробу дати цілісне уявлення про правові, організаційні та економічні основи створення і функціонування акціонерних товариств в умовах трансформації економіки України. Розглядаються особливості приватизації основних гігантів кондитерської промисловості в Україні, зокрема, Тростянецької шоколадної фабрики (Сумська область).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.7-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Абрамішвілі В. Г. 
Додаткові оптичні переходи в квантових ямах, вирощених методом лазерної абляції / В. Г. Абрамішвілі, А. В. Комаров, С. М. Рябченко, Ю. Г. Семенов, Ф. В. Кириченко, Я. Дубовський // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 42-49. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Ляшко І. І. 
Задача Коші для рівняння Гельмгольца 4-го порядку / І. І. Ляшко, І. М. Олександрович // Доп. НАН України. - 1999. - № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Рябченко О. Д. 
Інвестування і приватизація підприємств харчосмакової промисловості в Україні / О. Д. Рябченко, О. В. Савченко, Г. Г. Тарасенко, Н. Г. Панченко, О. С. Вовк, О. П. Бахтир, Т. С. Рябчун. - Х. : Основа, 1999. - 76 c. - Бібліогр.: 189 назв. - укp.

Розглянуто методологію, основні форми і методи процесу інвестування та приватизації в харчосмаковій промисловості України. Пропонуються рекомендації щодо рішень економічних, соціальних, науково-технічних проблем за допомогою приватизації підприємств олійножирової, кондитерської і пивоварної промисловості України. Проведено теоретичне обгрунтування підходів до формування механізму приватизації та державного регулювання підприємств у їх взаємозв'язку та взаємозалежності. Авторами розроблено інструментарій, який забезпечує вирішення вказаної проблеми, яка має велике значення у сучасних умовах розвитку національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.70-56 + У9(4УКР)306.70-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рябченко С. В. 
Шліфування зубчастих коліс кругами із НТМ / С. В. Рябченко // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Техн. науки. - 1999. - № 10. - С. 72-73. - укp.

Досліджено процес шліфування зубчастих коліс інструментом з алмазів і кубічного нітриду бору. Особливе місце відведено дослідженню зносу кругів з надтвердих матеріалів у процесі обробки коліс із залізовуглецевих і титанових сплавів. Отримані результати можна використати у проектуванні технології виготовлення високоточних зубчастих коліс.


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.007

Шифр НБУВ: Ж69027 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського