Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (36)
Пошуковий запит: (<.>A=РУСЯЄВА$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бессонова С. С. 
Давня історія України : В 3-х т. Т. 2. Скіфо-антична доба / С. С. Бессонова, Н. О. Гаврилюк, В. М. Зубар, В. В. Крапивіна, С. Д. Крижицький, Н. О. Лейпунська, В. Ю. Мурзін, О. Є. Пуздровський, А. С. Русяєва, О. В. Симоненко; ред.: П. П. Толочко; НАН України. Ін-т археол. - К., 1998. - 494 c. - укp.

На підставі великого кола археологічних, історичних, етнографічних та антропологічних джерел викладено історію населення України протягом I тис. до н.е. - першої половини I тис. н.е. в усіх її аспектах: політичному, соціально-економічному та культурному. Доведено, що економічний розвиток, зміна більш досконалішими формами господарювання, налагодження міжетнічних контактів, у свою чергу, зумовили поступовий розклад первісних відносин та формування перших ранньодержавних утворень на теренах українського Лісостепу та Степу. Відзначено, що важливим чинником, який сприяв розвитку цього процесу, стало існування на північному узбережжі Чорного моря упродовж тисячоліття античних держав - Боспору, Херсонесу Таврійського, Ольвії та Тіри. Увагу акцентовано на динаміці торговельних зв'язків місцевого населення з Елладою, елліністичними державами і Римом, численними народностями від Дунаю та Карпат до Кавказу й Уралу. Викладено найголовніші з існуючих в історіографії кіммеро-, скіфо- та сарматознавстві гіпотези, концепції та погляди, матеріали останніх наукових досліджень з історії та культури античних держав Північного Причорномор'я, їх взаємовідносин з оточуючим негрецьким населенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.1 + Т4(2)33

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Аннамухаммедова О. О. 
Попередня обробка зерна у складі комбікормів-стартерів та її вплив на обмінні процеси у телят / О. О. Аннамухаммедова, А. О. Аннамухаммедов // Вісн. Держ. агроекол. акад. України. - 1999. - № 1-2. - С. 82-87. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обробка зернового компонента у складі комбікормів-стартерів способом екструзії та мікронізації позитивно впливає на біохімічні процеси у телят, що відбилося на середньодобових приростах. Спостережено певні особливості перебігу обмінних процесів у тварин, які одержували комбікорми з ячменем, обробленим різними способами. Зокрема, у телят, яким згодовували комбікорми-стартери з мікронізованим ячменем спостережено зміщення в бік анаболізму азотистих сполук. Встановлено доцільність заміни СЗМ та цукру на соєву макуху в складі комбікорму з мікронізованим ячменем. У телят цієї групи було зміщення обмінних реакцій у бік синтезу ліпідних сполук.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824-5 + П60-451.831,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Аннакулиева Г. А. 
Развитие науки Казахстана: состояние и перспективы / Г. А. Аннакулиева // Наука та наукознавство. - 2000. - № 3. - С. 61-65. - рус.

Охарактеризовано зміни наукового потенціалу Казахстану за роки незалежності. Розглянуто соціально-економічне становище республіки та перспективи її поступу, накреслені у посланні президента країни до народу "Казахстан - 2030". Зроблено висновок, що стратегічним шляхом розвитку країни є створення у Казахстані наукоємних технологій, здійснення на цій основі прогресивних структурних зрушень у економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(5Каз)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Крижицький С. Д. 
Україна крізь віки : В 15 т. Т. 2. Античні держави Північного Причорномор'я / С. Д. Крижицький, В. М. Зубар, А. С. Русяєва; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т археол. - К. : Альтернатива, 1998. - 351 c. - укp.

Висвітлюється одна з найцікавіших сторінок в історії України - грецька колонізація, розглядаються основні періоди та етапи загального історичного розвитку еллінської спільноти в Північному Причорномор'ї і тисячолітнє існування тут низки античних держав. Досліджується історія, археологія, культурне, економічне та політичне життя Ольвії Понтійської, Херсонесу Таврійського, Боспору Кіммерійського та таких менш значних центрів, як Тіра і Ніконій у Подністров'ї, Калос-Лімен та Керкінітіда в Західному Криму, Німфей, Тіратака, Мірмекій, Фанагорія і Гермонасса на Боспорі та ще багато інших сільських поселень, що оточували ці міста і входили до сільських округів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)3,02 + Т3(4УКР)24,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Русяєва Т. Г. 
Еволюціонізм як методологічний принцип розвитку науки / Т. Г. Русяєва // Наука та наукознавство. - 2007. - № 2. - С. 52-60. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обгрунтовано застосування еволюціонізму як методологічного принципу розвитку науки. Оскільки наука має неймовірну здатність встановлювати тісний зв'язок між причиною та наслідком, еволюціонізм, застосований як методологічний принцип, не тільки впорядковує понятійний апарат кожної з наукових галузей, але й відіграє важливу роль в подальшій розбудові науки загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Русяєва Т. Г. 
До питання еволюціонізму в науці / Т. Г. Русяєва // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2008. - № 2. - С. 95-99. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено питання, пов'язані з концепціями еволюційного розвитку наукового пізнання різних галузей науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.2 + Ч210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Русяєва Т. Г. 
Когнітивні можливості вчених / Т. Г. Русяєва // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2009. - № 1. - С. 123-127. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з визначенням умов розгортання когнітивних можливостей учених у науковій діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.20 + Ю227 + Ю935.10-724

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Русяєва А. С. 
Про храм Партенос - верховної богині Херсонеса Таврійського / А. С. Русяєва // Укр. іст. журн. - 2009. - № 2. - С. 4-16. - укp.

Наведено основні концепції походження культу Партенос та їі храму у Херсонесі Таврійському. На підставі стислого розгляду нових досліджень піддано сумніву твердження, що головний полісний храм Партенос з кінця V - IV ст. до н.е. по 325 р. н.е. мав назву Парфенон (Партенон).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)332 Хс

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Русяєва М. В. 
Поетика трагічного в музиці : Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / М. В. Русяєва; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 1999. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено новим поглядам на трагічне як наскрізну тему культури, що стосується усіх галузей людського буття, усіх сфер діяльності особистості, але набуває етичної та естетичної самоцінності в релігійній ("літургічній") та художній сферах, які є історично близькими та постійно взаємозумовленими. Подана тема звернена до діалогу особистісного та історичного в культурі - як протилежних, але однаково необхідних, антиномічних сторін людського досвіду. Досліджено різні типи авторських поетик в музиці як різних способів діалогу "свого - чужого": прийняття - ототожнення, з одного боку, уникання - очуднення (відсторонення), з іншого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.15 + Ю811.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Русяєва Т. Г. 
Діалогова епістемологія в умовах сучасного розвитку науки / Т. Г. Русяєва // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2010. - № 1. - С. 95-98. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з визначенням умов формування епістемології на сучасному етапі розвитку науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю22 г(0)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шатохина Н. В. 
Использование аппарата нечетких множеств как альтернативный подход к формализации задачи разработки маркетинговой стратегии / Н. В. Шатохина, А. А. Аннамурадов, Д. А. Палант // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2010. - № 1/3. - С. 45-48. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Дана общая постановка бикритериальной динамической булевой задачи формирования маркетинговой стратегии фирмы с неопределённостью в исходных данных. Предложен метод решения сформулированной задачи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Русяєва А. С. 
Життя, віддане науці / А. С. Русяєва, В. М. Зубар, М. І. Золотарьов // Археологія. - 2000. - № 3. - С. 137-139. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)63-8 Виноградов Ю.Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Русяєва А. С. 
Домашні святилища і культи в античних містах Північного Причорномор'я VI - II ст. до н. е. / А. С. Русяєва // Археологія. - 2001. - № 2. - С. 41-51. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Статтю присвячено розгляду домашніх святилищ і культів доримського часу на засадах археологічних матеріалів у зіставленні з писемними та епіграфічними джерелами, які загалом до цього часу ще спеціально не досліджувалися.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)33-431.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Русяєва М. В. 
Найдавніша скульптура Гермеса Пропілея з Херсонеса Таврійського / М. В. Русяєва // Археологія. - 2003. - № 1. - С. 36-43. - укp.

Подано детальний художній аналіз фрагменту найдавнішої мармурової скульптурної герми архаїстичного типу з Херсонеса Таврійського та визначено образ божества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)332Хс

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Русяєва А. С. 
Ольвійський декрет на честь калхедонця і деякі питання ольвійсько-калхедонських взаємовідносин / А. С. Русяєва, О. В. Одрін // Археологія. - 2003. - № 3. - С. 41-49. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Розглянуто новий проксенічний декрет з Ольвії на честь невідомого жителя Калхедона. Роль цього міста у торговельних відносинах Ольвії з містами Середземномор'я визначено його стратегічно важливим географічним розташуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр)332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Русяєва А. С. 
Ольвія - найвизначніша пам'ятка класичної демократії і культури на теренах України / А. С. Русяєва // Археологія. - 2001. - № 4. - С. 68-83. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Розглянуто загальні риси державного демократичного ладу Ольвійського поліса та основні досягнення його культурного розвитку, визначено їх своєрідність і унікальність, а також внесок ольвіополітів у скарбницю загальноеллінської культури. Термін "класичний" (classicus) тут ужито у прямому ("взірцевий") і переносному ("греко-римський період") взаємодоповнювальних значеннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.345.1 + Т4(23Укр7)332Ол

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Русяєва А. С. 
Академік В. В. Латишев - основоположник античної історії та епіграфіки Північного Причорномор'я / А. С. Русяєва // Археологія. - 2005. - № 3. - С. 98-100. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Русяєва А. С. 
Давньогрецькі примітивні зольні вівтарі Північного Причорномор'я / А. С. Русяєва // Археологія. - 2005. - № 4. - С. 53-63. - Бібліогр.: С. 62-63 - укp.

Рассмотрены известные данные о наиболее крупных культовых зольниках, частично исследованных в некоторых античных центрах Боспора Киммерийского (Мирмекий, Китей, Зенонов Херсонес), Нижнего Побужья (Борисфен, Ахиллодром, поселения сельской округи Ольвийского полиса, Западный городской теменос), а также в Каллатисе. Они относятся к первой группе сакральных комплексов. На основании собственных наблюдений в процессе раскопок Западного теменоса и привлечения различных сведений о наличии аналогичных памятников во многих святилищах Греции автором внесены конкретные предложения и дополнения: структура рассмотренных культовых зольников представляет собой такого же типа примитивные алтари, как и культовые ботросы; они также являются составной частью общественных святилищ, но не самостоятельными святилищами; при их определении не стоит применять термин "эсхара"; устройство примитивных зольных алтарей в античных городах и на поселениях относится к эллинской традиции почитания божеств и обожествленных героев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(0)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Русяєва А. С. 
Основні аспекти історії Ольвії у працях Л. М. Славіна / А. С. Русяєва // Археологія. - 2007. - № 1. - С. 11-21. - Бібліогр.: с. 19-20 - укp.

Зроблено загальний огляд головних питань із історії Ольвії, які вивчав Л. М. Славін, у контексті минулих і сучасних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)332 Ол

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Русяєва А. С. 
Полісні монети Ольвії з написом EMINAKO: основні аспекти інтерпретації / А. С. Русяєва // Археологія. - 2007. - № 2. - С. 16-25. - Бібліогр.: с. 24-25 - укp.

Отмечено, что первые чеканные монеты Ольвии с легендой EMINAKO, изображением Геракла на аверсе и символикой Аполлона на реверсе на протяжении длительного времени привлекают к себе внимание не только нумизматов, но также историков и археологов. Рассмотрены значительные расхождения в вопросах хронологии монет Эминака, этнического выяснения этого имени и изменения взглядов относительно его статуса и трактовки изображения Геракла в сопоставлении его с главным персонажем понтийско-эллинской легенды о происхождении скифов. Сделан вывод, что исследование личности Эминака в ипостаси владыки Скифии и протектора Ольвии не соответствует ее историческому развитию, а мнение некоторых ученых о том, что этот вопрос полностью решен, нельзя считать правомерным.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)332 Ол + Т221(0)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського