Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=РАЦЬК$<.>+<.>A=МАРКІЯН$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Широков В. В. 
Вплив домішок титану на структуру і фізико-механічні властивості ніобію / В. В. Широков, Н. Б. Рацька // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2007. - 43, № 2. - С. 65-70. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.140.8

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Широков В. В. 
Закономірності оксидування ніобію з підвищеним вмістом титану / В. В. Широков, Н. Б. Рацька // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2008. - 44, № 4. - С. 102-108. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.140.8

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Широков В. В. 
Підвищення зносостійкості сплаву ВН-10 оксидуванням на повітрі / В. В. Широков, Н. Б. Рацька // Вестн. двигателестроения. - 2006. - № 4. - С. 136-138. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.28 + К413.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24432 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Широков В. В. 
Вплив лазерного мікролегування ніобієм на зносотривкість нержавних сталей / В. В. Широков, Х. Б. Василів, З. А. Дурягіна, Г. В. Лазько, Н. Б. Рацька // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2009. - 45, № 4. - С. 12-18. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено вплив лазерного легування сталей 20Х13 і 12Х18Н10Т ніобієм на їх фізико-хімічні властивості. Лазерною обробкою створено мікролеговані поверхневі шари товщиною понад 350 мкм, які збагачені ніобієм, вуглецем, киснем у твердому розчині і в окремих оксикарбідних включеннях. Мікротвердість зовнішніх шарів сталей підвищується в 2 - 3 рази (до 7,1 - 7,7 ГПа). Лазерне легування сприяє зниженню зносу сталі 20Х13 в 5 - 6 разів за контактного тиску 0,29 МПа і вдвічі - за 0,42 МПа, знос сталі 12Х18Н10Т знижується в 2 - 3 рази. Запропоновано схему зношування сталей, згідно з якою зносотривкість підвищується внаслідок утворення зміцнених поверхневих шарів, в яких проявляється армувальна дія оксикарбідних включень на пластичніший твердий розчин ніобію, вуглецю і кисню в залізі.


Індекс рубрикатора НБУВ: К272.091

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рацька Н. Б. 
Перспективи зміцнення та підвищення зносотривкості ніобій-титанових сплавів шляхом хіміко-термічної обробки / Н. Б. Рацька // Металлофизика и новейшие технологии. - 2008. - 30, спец. вып. - С. 607-614. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На підставі експериментальних досліджень проаналізовано вплив температури на фізико-механічні та трібологічні властивості ніобій-титанового сплаву ВН-10. Показано, що легуванням ніобій-титанового сплаву елементами Al, V, Zr, Mo можна суттєво підвищити жаротривкість. Одержано дані про структуру, склад газонасичених шарів та особливості складових їх оксидів. Установлено, що окисненням сплаву на повітрі із подальшим відпалом у вакуумі, в матриці можна створити складні за структурою та складом оксиди, які підвищують зносотривкість сплаву.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кичун І. В. 
Стан Т- і В-клітинного імунітету окремих видів риб / І. В. Кичун, О. І. Віщур, Н. М. Лешовська, М. І. Рацький, В. Й. Божик // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 218-221. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено видові особливості складу Т- і В-лімфоцитів коропа, форелі, африканського сома. Встановлено, що загальна кількість Т-лімфоцитів є вірогідно вищою у сома і форелі, ніж у коропа. Кількість Т-"активних" розеткоутворювальних лімфоцитів у крові коропа є вірогідно більшою, ніж у сома і форелі. Водночас у крові африканського сома виявлено вірогідно більшу кількість загальних і високоавідних В-лімфоцитів, ніж у коропа і форелі, що свідчить про їх високу функціональну активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729-273.922

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Рацький М. І. 
Імунобіологічна реактивність і біохімічний профіль крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та застосування $Ebold gamma-глобулінів : автореф. дис... канд. вет. наук : 03.00.04 / М. І. Рацький; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2009. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.221 + П873.325.92-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рацький М. І. 
Гематологічний профіль крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та за дії специфічних гамма-глобулінів / М. І. Рацький, О. І. Віщур, І. В. Кичун, Н. А. Брода, Д. І. Мудрак // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 1/2. - С. 439-443. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.92

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Віщур О. І. 
Сучасні концепції патогенезу коліентеротоксемії поросят / О. І. Віщур, М. І. Рацький, І. Є. Сологодзінська // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні концепції патогенезу набрякової хвороби поросят. Згідно них етіопатогенез коліентеротоксемії поросят зумовлений стресом, наявністю резерваційних патогенних бета-гемолітичних штамів кишкової палички, зниженням резистентності, порушенням роботи клапанних механізмів шлунково-кишкового тракту, нестачею мінеральних речовин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.92-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рацький М. І. 
Вплив гамма-глобулінів на фагоцитарну та лізоцимну активність і вміст циркулюючих імунних комплексів сироватки крові поросят після відлучення від свиноматки / М. І. Рацький, О. І. Віщур // Біологія тварин. - 2008. - 10, № 1/2. - С. 317-320. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-446

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Рацький М. І. 
Вміст окремих класів імуноглобулінів у крові поросят, хворих на коліентеротоксемію, та при застосуванні gamma-глобулінів / М. І. Рацький, О. І. Віщур, І. В. Кичун, Н. А. Брода, Н. М. Лешовська, Д. І. Мудрак // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 312-317. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92 + П873.325.92-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Лешовська Н. М. 
Вплив вітамінів А, DVB3D, Е, селеніту натрію та інтерферону на вміст вітамінів А та Е у плазмі крові корів і телят / Н. М. Лешовська, Н. А. Брода, М. І. Рацький, Д. І. Мудрак // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 2. - С. 156-159. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.2 + Р60-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кичун І. В. 
Вплив препарату "Ліпофлок" на імунний статус та продуктивність поросят після відлучення від свиноматки / І. В. Кичун, Н. М. Лешовська, М. І. Рацький // Біологія тварин. - 2010. - 12, № 1. - С. 299-303. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-446

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського