Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (30)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАПІШ$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Папіш В. А. 
Семантико-функціональна природа фразеологізмів у художній прозі закарпатоукраїнських письменників (40 - 90 рр. ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / В. А. Папіш; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2004. - 21 c. - укp.

Досліджено фразеологічний матеріал художніх текстів закарпатоукраїнських митців у семантичному та функціональному аспектах, встановлено співвідношення узуального та оказіонального у практиці авторського мовлення письменників. Встановлено природу фразеологічних одиниць, динаміку їх змін у взаємодії з контекстом. Виявлено шляхи пристосування узуальних фразеологізмів до умов контексту та способи творення оказіональних фразем. На підставі контекстуального аналізу визначено їх функції, а також реальні та потенційні стилістичні властивості. Досліджено регіональні особливості у межах окремих фразем. Введено у науковий обіг оригінальний некодифікований фразеологічний матеріал та потенційні фразеосполуки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33

Шифр НБУВ: РА330835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Папіш І. Я. 
Грунтово-географічне районування: становлення, нові підходи / І. Я. Папіш, С. П. Позняк // Укр. геогр. журн. - 2012. - № 2. - С. 18-22. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Сделан обзор становления и развития районирования почвенного покрова Украины. Рассмотрены принципы, критерии и структура почвенно-географического районирования. Для характеристики выделенных территориальных единиц использованы как качественно-генетические, так и количественно-геометрические показатели структуры почвенного покрова с анализом пространственного размещения почвенных комбинаций и образованных ими почвенных структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Журавльова С. С. 
"Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича як явище агіографічної культури українського бароко : монографія / С. С. Журавльова; ред.: Ю. А. Ігор (Ісіченко); Бердян. держ. пед. ун-т. - Бердянськ : БДПУ, 2012. - 237 c. - Бібліогр.: с. 145-164 - укp.

Досліджено джерела та жанрово-тематичну специфіку книги "Алфавит собранный, ри[ф]мами сложенный..." свт. Іоана Максимовича. Простежено індивідуальні особливості функціонування феноменів мучеництва та чуда в агіографічній поезії доби бароко. Зазначено, що своєрідність опрацювання аскетичної теми в агіографічних віршах книги свт. Іоана Максимовича полягає в поєднанні аскетичних програм східних Отців, ісихастського вчення про молитву розуму з ігнатіянськими концепціями духовного вдосконалення. Проаналізовано образ святого, представлений у поетичній книзі свт. Іоана Максимовича як відображення барокової антропології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Максимович І. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Папіш Н. І. 
Міжнародно-політичні основи функціонування українсько-польського державного кордону : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Н. І. Папіш; Чернів. нац ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2014. - 22 c. - укp.

Комплексно досліджено міжнародно-політичні аспекти функціонування українсько-польського державного кордону. Вивчення історичної генези становлення українсько-польського державного кордону з урахуванням функціональної динаміки дозволило обгрунтувати чотири послідовні етапи в її розвитку. Виокремлено та проаналізовано природні, технічні, суспільні, економічні, політичні та інші перешкоди на шляху функціонального розвитку українсько-польського кордону. З'ясовано значення транскордонного співробітництва для посилення контактної функції кордону. Розроблено та обгрунтовано жорстку політичну, жорстку економічну, симетричну, асиметричну, вибірково спрощену та відкриту моделі функціонування державних кордонів, причому доведено, що окремі з них реалізовані на українсько-польському кордоні (асиметрична, вибірково спрощена), інші не мають перспектив для втілення (жорстка політична та економічна). Серед них найефективніша за функціональністю вважається відкрита модель, пов'язана зі значним прогресом України на шляху до європейської інтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Негрич Т. І. 
Евтаназія та самогубство за допомогою лікаря у хворих на бічний аміотрофічний склероз (огляд літератури та опис клінічного випадку) / Т. І. Негрич, М. Я. Папіш, М. С. Шоробура // Львів. клініч. вісн . - 2015. - № 2/3. - С. 61-64. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Бічний аміотрофічний склероз (БАС) - повільне за перебігом поліетіологічне дегенеративне із ураженням верхніх (моторна кора головного мозку) та нижніх (передні роги спинного мозку і ядра черепно-мозкових нервів) рухових нейронів, невиліковне захворювання центральної нервової системи, що призводить до паралічу й атрофії м'язів, у зв'язку з чим часто спричиняє виникнення у пацієнтів депресивних розладів. Мета роботи - проаналізувати праці, присвячені проблемі евтаназії та самогубства за допомогою лікаря у хворих на БАС та описати клінічний випадок з альтернативною тактикою курації таких хворих. Опрацювання результатів клінічних досліджень попередніх років, аналіз захворювання конкретного пацієнта, який перебував під нашим спостереженням. Частка пацієнтів із БАС, що обирають евтаназію (EAS) та самогубство за допомогою лікаря (PAS), становить 20,0 %. із них 17,0 % обирають EAS та 3,0 % - PAS. На час прохання про евтаназію у пацієнтів досліджуваних груп найчастіше наявні такі симптоми: неактивність, слабкість, утома, зниження апетиту, задишка. Якщо бажання померти спричинене відчаєм, можна послабити його за допомогою релігії, що може допомогти зберегти задовільну якість життя за умов наростання важкості захворювання. Окрім того, у лікуванні БАС важливими є психологічна підтримка та медикаментозне лікування (застосування рилузолу). Висновки: завдяки застосуванню рилузолу, зменшенню відчаю та поверненню надії до життя за допомогою релігії і психологічної підтримки рідних, лікарів, вдається уникнути вибору пацієнтами евтаназії та самогубства за допомогою лікаря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.041

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Папіш М. Я. 
Міастенія гравіс і вагітність / М. Я. Папіш, Т. І. Негрич // Львів. клініч. вісн. - 2014. - № 1/2. - С. 42-45. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Поєднання міастенії і вагітності має два важливих аспекти: відображення впливу вагітності на перебіг неврологічного захворювання та міастенії на вагітність і пологи. Мета роботи - визначити оптимальну тактику ведення пацієнток з міастенією гравіс під час вагітності. Опрацювання результатів клінічних досліджень попередніх років, а також представлення на прикладі конкретної пацієнтки, яка хворіє на міастенію впродовж трьох років, зараз перебуває на 4-му тижні вагітності, приймає цитостатичне лікування, що перебувала під нашим спостереженням у неврологічному відділенні Львівської обласної клінічної лікарні. Продемонстровано основні принципи ведення вагітності у жінок, хворих на міастенію, визначено перспективні напрями лікування, які на практиці мають позитивний вплив на перебіг основного захворювання, не викликаючи критичного погіршення стану, та не чинять шкідливого впливу на повноцінний розвиток плода. Висновки: міастенія у жінок може бути добре керованою за допомогою відносно безпечних і ефективних методів лікування без заподіяння шкоди плоду за умови своєчасного їх впровадження задовго до планування вагітності під час стабілізації міастенічного статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.620.424.9

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Папіш І. Я. 
Чорноземи опідзолені (faeozems) Львівської області в системі грунтово-географічного районування: географія і регіональні особливості / І. Я. Папіш // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2016. - № 1. - С. 59-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Охарактеризовано закономірності географії чорноземів опідзолених (Faeozems) та їх місце у структурі ірунтового покриву Львівської області; виявлено загальні риси морфологічної будови різних генетичних родів чорноземів опідзолених, причини виникнення регіональних відмінностей будови профілю, морфології та властивостей грунтів; визначено роль літолого-гідрологічних характеристик грунтів і грунтотворних порід у географічному позиціонуванні ареалів опідзолених чорноземів, а також їх значення для вдосконалення схеми грунтово-географічного районування Західного регіону України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03.17(4Укр) + Д491(45Укр-4Льв)

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Папіш І. Я. 
Грунтово-географічне районування Українського Полісся / І. Я. Папіш, С. П. Позняк, Г. С. Іванюк, Т. С. Ямелинець // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2016. - № 2. - С. 31-42. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано схему грунтово-географічного районування Українського Полісся грунтується на принципах структурного підходу до просторової організації грунтового покриву. Критерієм виокремлення районізованих одиниць різного рангу, їх просторово-генетичної характеристики, є якісно-генетичні показники грунтового покриву з аналізом просторового розміщення грунтових комбінацій і грунтових структур. У межах Полісся виділено 5 грунтових країв і 13 округів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491(45Укр1)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Папіш І. Я. 
Біохімія підзолистого процесу в буроземах (cambisols) на елюво-делювії Карпатського флішу / І. Я. Папіш, А. В. Баранник, О. С. Бонішко // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2016. - № 2. - С. 50-56. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491(45Укр)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Папіш І. 
Ґрунтотворні процеси : навч. посіб. / І. Папіш, Г. Іванюк; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2023. - 350 c. - Бібліогр.: с. 337-338 - укp.

Розглянуто складний комплекс явищ різнорівневої взаємодії між процесами малого біологічного і великого геологічного кругообігів речовини та енергії в біосфері, що є рушійною силою грунтоутворення. Розкрито сутність явища грунтоутворення шляхом пізнання мікропроцесів функціонування грунтової екосистеми й елементарних грунтотворних макропроцесів. Охарактеризовано умови формування і механізми розвитку основних грунтотворних процесів. Висвітлено генетичну природу твердофазних продуктів грунтоутворення в умовах природно-антропогенних і постагрогенних ландшафтів, особливості грунтоутворення в умовах агропедогенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П031

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Папіш В. А. 
Лінгвопсихоакцентуація елітарної мовної особистості: теорія, історія, дискурсивна практика : монографія / В. А. Папіш; ред.: Т. А. Космеда. - Вінниця : Ліра, 2022. - 455 c. - Бібліогр.: с. 377-431 - укp.

Присвячено теорії лінгвопсихоакцентуації, що розробляється в межах психолінгвістики. Уперше в українському мовознавстві описано історію становлення та методологічні засади цього вчення. Репрезентовано новітні прийоми текстового (дискурсивного) аналізу у фокусі лінгвопсихоакцентуації на матеріалі текстів українських вишуканих мовних особистостей ХІХ - ХХІ ст. - Т. Шевченка, Лесі Українки, П. Куліша, О. Кобилянської, М. Коцюбинського, В. Винниченка, І. Огієнка, Ф. Потушняка, І. Чендея, П. Скунця. Простежено вплив лінгвальних та екстралінвальних чинників на посилення акцентуйованості, що доповнює структуру мовної особистості психологічним рівнем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.42 + Ш5(4УКР)-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Граматичні читання - XII : матеріали Міжнар. наук.-теорет. конф., 11-12 трав. 2023 р., м. Вінниця / В. Андрущенко, О. Антонюк, Л. Барановська, Л. Білоконенко, Т. Бойко, О. Важеніна, І. Гарбера, О. Джеріх, І. Домрачева, О. Дорошенко, А. Загнітко, В. Калініченко, Л. Коваль, О. Ковтун, С. Колонюк, Н. Кондратенко, О. Костриба, К. Кучмак, Н. Митько, В. Папіш, A. Pavlova, О. Половинко, T. Reuther, А. Романченко, Б. Сокіл, Ч. Менвей; ред.: А. Загнітко, А. Архангельська, О. Важеніна, І. Гарбера, АВ. Калініченко, Л. Коваль, Е. Кравченко, Т. Космеда, Л. Попович, Г. Ситар, В. Широков, Ю. Бевз; Донецький національний університет імені Василя Стуса, "Граматичні читання - XII", міжнародна науково-теоретична конференція. - Вінниця : Твори, 2023. - 127 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - нім.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868043 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Теорія і практика генетичного ґрунтознавства : колект. монографія / С. П. Позняк, З. П. Паньків, О. С. Бонішко, Н. М. Єфімчук, Т. С. Ямелинець, Г. С. Іванюк, А. А. Кирильчук, Р. Б. Семащук, А. М. Яворська, Ю. І. Наконечний, І. Я. Папіш, О. Г. Телегуз, Я. Я. Борис, В. Г. Гаськевич, Н. М. Лемега, Я. Й. Вітвіцький; ред.: З. П. Паньків; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка, 2023. - 240 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868986 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського