Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (145)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕСВІТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Несвітайлов Г. О. 
Структура наукової еліти Білорусі: статистичний аналіз (1928-1996 рр.) / Г. О. Несвітайлов, Н. О. Львович // Наука та наукознавство. - 1999. - № 2. - С. 83-87. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено дані про розподіл кількісного складу академіків та членів-кореспондентів НАН Білорусі у залежності від наукової спеціальності, про їх соціальне походження, місце народження, місце одержання вищої освіти тощо за період 1928 - 1996 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч216(4Бел)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Огурцов А. П. 
Економія енергоресурсів в промисловому секторі демонстраційної зони енергозбереження / А. П. Огурцов, Л. Г. Каїра, В. В. Несвіт // Металлург. и горноруд. пром-сть. - 2002. - № 1. - С. 97-99. - укp.

Проанализированы конкретные энергосберегающие работы и мероприятия, проведенные в промышленном секторе демонстрационной зоны Днепродзержинска (на примере ОАО "Днепровский металлургический комбинат"). Определена эффективность их внедрения и сделаны выводы.


Ключ. слова: демонстрационная зона энергосбережения, топливноэнергетические ресурсы, энергосберегающие мероприятия
Індекс рубрикатора НБУВ: К3-420.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Арабська Л. П. 
Бурштинова кислота та можливості її застосування у педіатрії / Л. П. Арабська, О. А. Смірнова, С. І. Толкач, К. В. Несвітайлова // Перинатология и педиатрия. - 2006. - № 1. - С. 72-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведені дослідження у 3-х групах дітей 6 - 7-ми річного віку - учнів 1-го класу початкової школи для визначення клінічної ефективності біологічно активної домішки "Янтарин-Детокс дитячий" показали, що даний препарат переноситься дітьми добре, не викликаючи ускладнень. Препарат покращує загальний стан дитини та нервової системи, нормалізує сон, апетит, усуває головний біль, слабкість, покращує функціонування психічних процесів, розумову працездатність, має антиоксидантну та детоксикаційну дію. У педіатрії препарат можна рекомендувати як профілактичний засіб респіраторних захворювань, під час лікування неврозоподібних, астено-вегетативних станів, вегето-судинних дистоній з церебральними ангіоспазмами, у разі патології печінки та жовчовивідних шляхів, як антиоксидантний та антигіпоксичний засіб, а також його можна рекомендувати мешканцям районів екологічного неблагополуччя. Біодомішка активізує функціональні процеси та розумову працездатність, рекомендована для призначення школярам курсами по 2 місяці 2 - 3 рази на рік для покращання успішності в школі та профілактики ОРВІ.


Ключ. слова: діти, бурштинова кислота, розумова працездатність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лапшин В. Ф. 
Імунореабілітація дітей з рецидивним бронхітом / В. Ф. Лапшин, Т. Р. Уманець, К. В. Несвітайлова // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 1. - С. 48-52. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати використання фітопрепаратів "Бронхипрет" та "Тонзилгон Н" ("Біонорика АГ", Німеччина) у дітей з рецидивним бронхітом на різних етапах реабілітації. Встановлено, що поєднане застосування цих фітопрепаратів в комплексі відновного лікування позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання, знижує частоту випадків гострої респіраторної інфекції та підвищує ефективність реабілітації у 1,3 раза у порівнянні з традиційним лікуванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Несвітайлова К. В. 
Механізми формування індивідуальних типів імунорезистентності у здорових дітей / К. В. Несвітайлова, Л. В. Квашніна, І. М. Маньковська // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено комплексное обследование особенностей иммунной системы, перекисного окисления липидов, системы антиоксидантной защиты и клеточного метаболизма у 160-ти здоровых детей г. Киева в возрасте 7-ми - 9-ти лет. Выявлена гетерогенность показателей иммунного статуса и метаболизма, которые в определенной степени обуславливали адаптационные возможности организма в зависимости от уровня физического развития и особенностей конституции у детей. Выделены 3 типа иммунорезистентности - стабильный, компенсированный, субкомпенсированный и рассмотрены механизмы их формирования.


Ключ. слова: иммунорезистентность, дети
Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р731.154

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Квашніна Л. В. 
Особливості метаболічної адаптації здорових дітей молодшого шкільного віку у процесі систематичного навчання та шляхи корекції її порушень / Л. В. Квашніна, В. П. Родіонов, А. В. Костенко, К. В. Несвітайлова, В. В. Матвійчук // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 10. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Костенко А. В. 
Особливості оксидантно-прооксидантного балансу та енергетичного метаболізму у здорових дітей молодшого шкільного віку / А. В. Костенко, К. В. Несвітайлова, Л. В. Квашніна, В. В. Матвійчук // Соврем. педиатрия. - 2007. - № 4. - С. 148-152. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час дослідження прооксидантно-антиоксидантного стану у здорових дітей молодшого шкільного віку, показників мітохондріального окиснення виявлено неоднозначні зміни, які характеризують формування певних метаболічних типів, що віддзеркалюють рівень неспецифічної резистентності. Визначено найбільш інформативні показники, на підставі яких можна встановити особливості перебігу адаптаційних процесів та ефективність метаболічної корекції, спрямованої на нормалізацію рівня вільнорадикального окиснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Несвітайлова К. В. 
Патофізіологічні механізми рецидивування та хронізації бронхіту у дітей молодшого шкільного віку : Автореф. дис... канд. мед. наук / К. В. Несвітайлова; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. - К., 2007. - 23 c. - укp.

Визначено патофізіологічні механізми виникнення рецидивів бронхіту та його переходу в хронічний стан у дітей віком від 7-ми до 10-ти років. Досліджено патогенетичні закономірності формування різних типів імунологічної та неспецифічної резистентності у здорових дітей та у дітей з рецидивним і хронічним бронхітом. Проаналізовано фактори ризику та міру їх вираженості у дітей, хворих на хронічний бронхіт, який виник на фоні рецидивного бронхіту. Доведено, що хронічний бронхіт у дітей молодшого шкільного віку виникає за поєднання і значної вираженості вторинного (набутого) імунодефіцитного стану, значної активації процесів перекисного окиснення ліпідів з порушенням компенсаторних реакцій в системі антиоксидантного захисту, порушень енергетичного метаболізму та лізосомального апарату імунокомпетентних клітин. Наведено відомості про адаптаційні особливості здорових і хворих дітей молодшого шкільного віку за показниками клітинного та гуморального імунітету, прооксидантно-антиоксидантного балансу, енергетичного стану імунокомпетентних клітин, що допомагає прогнозувати перебіг бронхітів у дітей, профілактичні та лікувальні заходи проти рецидиву та переходу бронхіту у хронічну форму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Несвіт Г. П. 
Інформаційна політика держави як фактор реформування суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г. П. Несвіт; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2001. - 16 c. - укp.

Комплексно досліджено інформаційну політику держави як фактор реформування суспільства. Акцентовано увагу на понятті "інформація", її ролі як трансформаційного ресурсу. Визначено напрямки інформаційної політики держави щодо впливу на реформування сфери управління суспільством, інформації, інформаційних технологій і їх ролі в політичному процесі; вплив засобів масової інформації на процес реформування. Висвітлено значення інформаційної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Несвіт В. І. 
Управління рентабельністю промислового підприємства : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. І. Несвіт; Приазов. держ. техн. ун-т. - Маріуполь, 2010. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано наукову концепцію оптимізації собівартості продукції та концепцію стратегічного управління витратами підприємства, які стали засадою формування системи управління рентабельністю господарюючого суб'єкта. Визначено поняття "рентабельність виробництва" й удосконалено науково-методичний підхід до використання чинників, які впливають на величину рентабельності та безпосередньо на господарську діяльність. Розроблено методичний підхід до формування структури економічного оцінювання ефективності діяльності підприємств машинобудівнеого комплексу. Реалізовано ідею врахування впливу витратотвірних чинників у статегічній системі управління витратами. Створено гнучку систему врахування показників ресурсозберігальної діяльності на підприємстві. Розроблено економіко-математичну модель формування оптимальної структури собівартості продукції підприємтва та моделі системи управління витратами промислового господарчого суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-864-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Несвітайлова К. В. 
Зміни експресії мРНК і білків антиоксидантних ферментів у лейкоцитах крові дітей, хворих на бронхіальну астму, при інтервальному гіпоксичному тренуванні / К. В. Несвітайлова, О. О. Гончар, Т. І. Древицька, Л. П. Арабська, М. М. Стешенко, О. М. Бакуновський, Т. В. Серебровська, І. М. Маньковська // Фізіол. журн. - 2011. - 57, № 6. - С. 23-30. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Несвіт К. В. 
Математичні моделі дифракції електромагнітних хвиль на плоскопаралельних структурах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / К. В. Несвіт; НАН України, Ін-т проблем машинобуд. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше побудовано математичні моделі (MM) задачі дифракції на періодичній передканторовій імпедансній решітці, що розташована над відбивачем, у випадку Н-поляризації, яка зведена до системи гіперсингулярних інтегральних рівнянь (ГСІР) 1-го роду та інтегральних рівнянь (IP) Фредгольма 2-го роду. Уперше побудовано MM на базі ГСІР 1-го та 2-го роду задач розсіяння на ІП та імпедансних передканторових обмежених решітках і решітках з відбивачем (решітки мають різний порядок фрактальності), які еквівалентні відповідній крайовій задачі для рівняння Гельмгольця у випадках E- та Н-поляризацій, з використанням методу параметричних представлень відповідних ІО. Уперше створено KM у випадках E- та Н-поляризації на базі побудованих дискретних MM за допомогою методу дискретних особливостей (МДО) із використанням квадратурних формул інтерполяційного типу для задач розсіяння плоскої хвилі на періодичних та обмежених передканторових ІП та імпедансних решітках і решітках, що розташовані над відбивачем. Розроблено алгоритми та створено програмне забезпечення з використанням МДО для передканторових плоскопаралельних структур щодо проведення програмної реалізації побудованих MM на базі ГСІР, а також з урахуванням специфіки передканторових решіток та гребінок на базі граничних IP з логарифмічною особливістю, СІР, IP Фредгольма. Побудовано комп'ютерні моделі для передканторових гребінчастих структур із різними діелектричними вставками за допомогою чисельного МДО. Проведено комп'ютерні експерименти та аналіз розглянутих задач дифракції на передканторових ПП структурах на базі МДО. Знайдено наближені значення шуканих коефіцієнтів та функцій, що описують повне, розсіяне та дифраговане поля, наведено їх графіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.223 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Несвіт К. В. 
Дискретна математична модель задачі дифракції E-поляризованої хвилі на щілинах в імпедансній площині / К. В. Несвіт // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2014. - 57, № 1. - С. 115-124. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено задачу дифракції плоскої монохроматичної E-поляризованої хвилі на щілинах в імпедансній площині. Побудовано дискретну математичну модель граничних інтегральних рівнянь задачі. Проведено числовий експеримент з використанням ефективного числового методу дискретних особливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.604-01

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Попсуйшапка О. К. 
Механічні та структурні особливості незрощення відламків великогомілкової кістки та їхнє значення для лікування / О. К. Попсуйшапка, В. О. Литвишко, О. О. Підгайська, Н. О. Ашукіна, К. В. Несвіт, В. Є. Мальцева // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2020. - № 4. - С. 33-42. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити внутрішні напруження кісток і м'яких тканин гомілки в нормі та за умов ізольованого незрощення великогомілкової кістки (ВГК), характер переміщення відламків, структуру регенерату й обгрунтувати концепцію лікування. На скінченно-елементній моделі відтворено 3 ситуації: I - анатомічна норма; II - поперечний дефект висотою 5 мм на межі середньої та нижньої третин ВГК заповнений колагеном; III - II ситуація доповнена порожнім дефектом малогомілкової кістки (МГК) висотою 10 мм на тому самому рівні. У 45 пацієнтів із незрощенням ВГК (термін після перелому 4 - 18 міс.) проведено резекцію ділянки МГК довжиною 10 - 15 мм на рівні незрощення ВГК, встановлено стрижневий апарат зовнішньої фіксації. Вивчено лінійні переміщення кінців відламків і структуру регенерату. За умов осьового навантаження в нормі (ситуація I) у нижній половині кісток гомілки на внутрішній і зовнішній поверхнях виявлено асиметрію напружень. У ситуації II вертикальне напруження в нижній половині ВГК зменшилося на внутрішній поверхні на 69 %, на зовнішній - на 44 %, а на зовнішній стороні МГК підвищилося в 5 разів. Дотичні напруження виросли в 3 рази, їхній результуючий вектор сили змінив напрямок назовні та зріс у 7 разів. У ситуації III картина розподілу напружень на поверхні відламків ВГК стала порівнянною з нормальною. У разі незрощення фрагментів ВГК між ними виявлено фіброзно-хрящовий шар, організований під дією поперечних сил. Пацієнти навантажували ушкоджену кінцівку з перших днів після операції, у 95,6 % із них відбулося зрощення відламків ВГК через 3,5 - 4 міс. Встановлено, що виключення МГК з опорної функції шляхом резекції її ділянки 10 - 15 мм на рівні незрощення ВГК нормалізує вектор навантаження на відламках ВГК і фіброзно-хрящовому регенераті, приводячи до його осифікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського