Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛИПИНСЬК$<.>+<.>A=ЯЧЕСЛАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Липинський В. В. 
Концепція та модель освіти в УСРР у 20-ті рр. / В. В. Липинський // Укр. іст. журн. - 1999. - № 5. - С. 3-14. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)61 + Т3(4Укр)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Липинський В. В. 
Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-і роки / В. В. Липинський; Донец. держ. техн. ун-т. - Донецк, 2000. - 248 c. - Бібліогр.: 161 назв. - укp.

Розглянуто процес становлення та розвитку єдиного освітнього комплексу в Україні у 20-ті рр. Показано аспекти розробки і сутність української концепції та моделі освіти, розвиток мережі та структури, систему фінансування і стан матеріально-технічної бази навчальних закладів. Проаналізовано кадровий склад установ освіти, матеріальне забезпечення і соціальний статус педагогів, питання удосконалення навчальної, методичної та наукової роботи. Вивчено принципи і критерії комплектування учнівських та студентських колективів, їх склад, участь організацій учнів і студентів у реформуванні системи освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Липинський В.  
Листи Вячеслава Липинського до Осипа Назарука (1921 - 1930) / В. Липинський; Львів. наук. б-ка ім. В.Стефаника. - Л., 2004. - 156 c. - (Эпістолярій). - укp.

На підставі узагальнення матеріалів з фондів відділу рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В.Стефаника НАН України та Центрального державного історичного архіву України у Львові наведено листи В.Липинського до О.Назарука (1921 - 1930 гг.), у яких висвітлено історію роду Липинських, роки навчання Липинського у київській гімназії, описано його приватне життя в еміграції. Проаналізовано причини конфлікту між двома вченими, який згодом завершився остаточним розривом.

На основе обобщения материалов из фондов отдела рукописей Львовской научной библиотеки им. В.Стефаника НАН Украины и Центрального государственного архива Украины во Львове приведены письма В.Липинского к О.Назаруку (1921 - 1930 гг.), в которых освещены история рода Липинских, годы обучения Липинского в киевской гимназии, описана его частная жизнь в эмиграции. Проанализированы причины конфликта между двумя учеными, который впоследствии закончился окончательным разрывом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)503 + Т3(4УКР)5-8,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Липинський В. В. 
Православна духовна освіта в Україні (1991 - 2001 рр.) / В. В. Липинський, Л. О. Рощина // Укр. іст. журн. - 2006. - № 6. - С. 145-166. - укp.

Розглянуто процес розбудови православної духовної освіти, вплив на нього розколу в українському православ'ї, вивчено мережу, модель і структуру відповідних навчальних закладів, системи управління та фінансування останніх, матеріальну базу та соціальний статус їх викладачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Липинський В. В. 
Становлення і розвиток нової системи освіти в УСРР у 20-ті роки : Автореф. дис... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. В. Липинський; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 39 c. - укp.

Висвітлено процес становлення та розвитку єдиного освітнього комплексу в Україні у 1920-ті рр. Досліджено процес розробки, сутність концепції та моделі освіти в УСРР, розвиток мережі та структури, систему фінансування та стан матеріально-технічної бази навчальних закладів. Проаналізовано кадровий склад установ освіти, матеріальне забезпечення та соціальний статус педагогів, шляхи удосконалення навчальної, методичної та наукової роботи. Вивчено принципи та критерії комплектування учнівських і студентських колективів, їх склад, діяльність організацій учнів і студентів з реформування системи освіти. Особливу увагу приділено встановленню особливостей національної системи освіти, позитивних тенденцій, звільненню нашої уяви від старих і новітніх ідеологічних нашарувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Липинська О. А. 
Удосконалення форм та методів державної підтримки національного морського судноплавства в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.04 / О. А. Липинська; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О., 2002. - 19 c. - укp.

Досліджено існуючі тенденції функціонування та розвитку торгового мореплавання, форми та способи модернізації та відновлення морського транспортного флоту України. Узагальнено досвід фінансової та адміністративної правової підтримки, наявний у світовій практиці. Розроблено науковий апарат економічного обгрунтування вибору та застосування форм і методів державної підтримки національного судноплавства в Україні. Висвітлено теоретичні та методичні положення у галузі обгрунтування та вибору методів державної підтримки національних судновласників з метою стабілізації та зміцнення їх фінансового стану та створення умов для відродження національного флоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)374.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Липинська О. А. 
Становлення та розвиток транзитного потенціалу України : монографія / О. А. Липинська; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О. : ІПРЕЕД НАН України, 2012. - 395 c. - Бібліогр.: с. 385-395 - укp.

Розглянуто наукове бачення транзитного потенціалу як елементу системи міжнародного розподілу праці, що створює передумови формування конкурентоспроможності певної території, регіону, країни. Наведено методи оцінки транзитного потенціалу, фактори, що впливають на його формування та реалізацію. Розкрито методологічні підходи до формування зовнішнього попиту на використання транзитного потенціалу територій і країн, їх подальшу трансформацію. Висвітлено теоретичні основи та проблеми формування національної політики розвитку та реалізації транзитного потенціалу країни, шляхи та перспективи їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.30-813.2 + О184,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дзюбенко О. А. 
Синтез системи керування розподіленою подачею газу для двигуна 6ГЧН 13/14 / О. А. Дзюбенко, В. М. Манойло, М. С. Липинський // Автомоб. трансп.. - 2012. - Вып. 30. - С. 103-107. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено етапи синтезу системи розподіленої подачі газу, визначено загальну структуру системи, розв'язано задачі прив'язки до об'єкта керування і узгодження динамічних параметрів виконавчих пристроїв із динамікою роботи ДВЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-044.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Липинський В. В. 
Новий погляд на діяльність партійних осередків КП(б)У у вузах (1920-і рр.) / В. В. Липинський // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2001. - Вип. 19. - С. 194-201. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф61(4Укр)271

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 19 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Липинська Я. В. 
Особливості перебігу вегетативної дисфункції при міофасціальних больових синдромах шийно-грудної локалізації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Я. В. Липинська; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології НАМН України". - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості перебігу вегетативної дисфункції під час міофасціальних больових синдромів шийно-грудної локалізації на підставі аналізу їх взаємозв'язку з біомеханічними, м'язово-тонічними, психоемоційними та гемодинамічними порушеннями. Здійснено порівняльний аналіз пароксизмального та перманентного типів перебігу синдрому вегетативної дисфункції. Установлено взаємозв’язок між виразністю больового та м’язово-тонічного синдромів, локалізацією та ступенем активності тригерних точок із вегетативною дисфункцією, церебральною дисгемією й емоційними порушеннями. Виокремлено м'язові групи шийно-грудної локалізації, міофасціальної дисфункції яких асоційована з розвитком вегетативних пароксизмів, висвітлено механізми розвитку та варіанти перебігу останніх. На підставі виявлених закономірностей досліджено та доведено клінічну ефективність терапевтичних схем лікування вегетативної дисфункції під час міофасціальних больових синдромів шийно-грудної локалізації з упровадженням системи відновлювального лікування рефлекторних м’язово-тонічних синдромів, що полягає в поєднанні чотирьох блоків лікувального процесу: біомеханічної корекції, рефлексотерапії, лікувальної фізкультури та медикаментозної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3 + Р458.22 + Р458.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Липинський М. С. 
Вибір та обгрунтування параметрів газового двигуна середньої потужності з наддуванням і розподіленою подачею газу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / М. С. Липинський; Нац. трансп. ун-т. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення техніко-економічних та екологічних показників газового двигуна середньої потужності, оснащеного системою газотурбінного наддування та системою розподіленої подачі газу, шляхом вибору та оптимізації регулювальних параметрів, які впливають на робочий процес двигуна. Запропоновано конструктивну схему електромагнітних дозаторів газу, обгрунтовано регулювальні та конструктивні параметри системи розподіленої подачі газу. Запропоновано структурну схему системи керування паливоподачею з електронним керуванням та алгоритмом форсування струму сигналу керування "Peak & Hold". Вдосконалено двозонну модель розрахунку процесу згоряння газового двигуна з використанням залежностей для змінного показника характеру та тривалості згоряння, що дозволяє підвищити точність розрахунку. Проведено експериментальне дослідження робочого процесу газового двигуна 6ГЧН 13/14. Методом багатокритеріальної оптимізації параметрів розроблено та побудовано характеристичні карти для електронної системи керування. Виконано порівняння ефективних, екологічних та економічних показників двигуна 6ГЧН 13/14 з двигуном 6ГЧ 13/14 без наддування.


Індекс рубрикатора НБУВ: О155.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407476 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Липинська О. А. 
Наукові засади державного регулювання розвитку транзитного потенціалу країни : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. А. Липинська; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О., 2012. - 36 c. - укp.

Вирішено теоретико-методологічні та практичні проблеми відтворення державного регулювання розвитку транзитного потенціалу України. Сформульовано наукове уявлення про сутність категорії транзитний потенціал країни. Доведено, що головною проблемою ефективного використання транзитного потенціалу України є наявність митних перешкод на шляху вільного просування товарів та невідповідність системи державного управління і регулювання національним транспортним комплексом. Розроблено теоретичні і методологічні принципи конкурентного функціонування елементів транспортного комплексу України в системі міжнародних транспортних зв'язків. Розроблено організаційно-економічний механізм реалізації електронної торгівлі транспортними послугами. Доведено, що попит на морські перевезення у Азово-Чорноморському басейні сьогодні вже досяг близького до максимального значення і у подальшій перспективі може збільшуватись в основному тільки за рахунок структурних зрушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-813.2 + У9(4УКР)374.60-813.2 + О188.4(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Котлубай О. 
Формування нової морської транспортної політики України / О. Котлубай, О. Липинська // Вісн. НАН України. - 2010. - № 3. - С. 27-32. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено значення досліджень учених відділу ринку транспортних послуг Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України для наукового забезпечення розвитку морського господарського комплексу та їх внесок у розв'язання актуальних проблем вітчизняної економіки. Наголошено на необхідності радикальної перебудови чинного зовнішньополітичного, адміністративно-управлінського, економічного й техніко-технологічного базису національного судноплавства. Визначено систему принципів і пріоритетів торговельного мореплавання. Доведено необхідність формування сучасної національної морської транспортної політики з метою стійкого економічного зростання України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)374.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Котлубай О. М. 
Розвиток економічних взаємовідносин в світовому транспортному комплексі : монографія / О. М. Котлубай, О. А. Липинська, С. В. Ільченко, І. В. Познанська, С. І. Дебель, Д. Ю. Ярмолович; ред.: О. М. Котлубай; НАН України, Ін-т проблем ринку та екон.-екол. дослідж. - Одеса : ІПРЕЕД НАН України, 2013. - 285 c. - Бібліогр.: с. 279-285 - укp.

Розглянуто економічні відносини як основний важіль у міжнародному розподілі праці в світовому транспортному комплексі. Висвітлено основні проблеми створення інституційних основ функціонування світового транспортного комплексу. Оцінено перспективи участі України у світовій транспортній системі та можливості залучення її транзитного потенціалу. Розкрито методологічні підходи до формування та розвитку транспортно-технологічних систем перевезення вантажів і формування нових економічних відносин у портовій системі. Обгрунтовано методологічні основи лібералізації ціноутворення у транспортному комплексі країни, перспективи та шляхи вирішення цих питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: У537.46 + У9(4УКР)374.60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Хоруженко Х. 
Комітети покращання побуту учнів і студентів у вищих навчальних закладах УСРР у 1920-ті роки / Х. Хоруженко, В. Липинський // Краєзнавство. - 2015. - № 3/4. - С. 174-179. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Досліджено проблему соціального захисту студентства ВНЗ УСРР у 1920-ті роки, встановлено напрямки, форми і засоби діяльності економічних студентських організацій, зроблено аналіз причин їх появи і ліквідації. Доведено, що зусилля держави щодо соціального забезпечення студентства у цей час були недостатні і молодь, в умовах загрози своєму фізичному існуванню, вдалась до заходів самозахисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Липинський В. 
Передумови та історія створення Красноармійського (Покровського) індустріального інституту / В. Липинський, М. Яцюк // Краєзнавство. - 2018. - № 2. - С. 53-58. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

Розглянуто питання стосовно соціально-економічних та суспільно-політичних передумов, які викликали до життя процеси появи у невеликому шахтарському місті вищого індустріального навчального закладу. Вивчено процеси розбудови Красноармійського (Покровського) індустріального інституту від навчально-консультаційного пункту Дніпропетровського (Дніпровського) гірничого інституту, до філії Донецького політехнічного інституту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)32 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського