Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАБАЛУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Забалуев В. Е. 
Оптимальный фильтр для обнаружения объекта методом нелинейного радиолокационного зондирования / В. Е. Забалуев, С. Н. Панычев, Н. Т. Хакимов // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2002. - 45, № 3-4, [ч. 1]. - С. 12-17. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

На основе анализа особенностей зондирования объектов с помощью нелинейного радиолокатора предложен оптимальный по критерию Неймана - Пирсона алгоритм обнаружения цели с нелинейными электрическими свойствами. Показано преимущество предложенной структуры оптимального фильтра по сравнению с известными по показателю качества приема (уровню вероятности ложных тревог при заданном пороге обнаружения).


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-046.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад. эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Забалуєв В. О. 
Енергетичні субсидії як фактор підвищення родючості гірських порід / В. О. Забалуєв, П. В. Галай, М. О. Кравець // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 2. - С. 37-39. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Доведено ефективність впливу додаткових енергетичних субсидій у вигляді мінеральних, органічних і бактеріальних добрив на рівень родючості гірських порід. У середньому внесення органічних добрив підвищило продуктивність дослідних культур на 202 %, фосфорно-калійних добрив - на 164 %, ризоторфіну - на 17,5 %. Такі дані свідчать про високу ефективність мінеральних, органічних і бактеріальних добрив на початкових етапах біологічного освоєння гірських порід.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6 + П034.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Забалуєв В. О. 
Едафо-фітоценотичне обгрунтування формування та функціонування стійких агроекосистем на рекультивованих землях Степу України : Автореф. дис... д-ра с.- г. наук : 03.00.16 / В. О. Забалуєв; Нац. аграр. ун-т. - К., 2005. - 40 c. - укp.

Вперше встановлено едафічні та фітоценотичні чинники, що обумовлюють стійкість та високу продуктивність агроекосистем на рекультивованих землях. Удосконалено вчення про біоекологічну роль та спрямованість гео-, агрохімічних та агрофізичних процесів, які відбуваються у трансформованих едафотопах степової зони України у разі довготривалого сільськогосподарського використання. Вперше розроблено принципи керування зміною домінантів складного багаторічного агрофітоценозу залежно від динаміки властивостей штучних едафотопів під час їх біологічного освоєння. Обгрунтовано необхідність удосконалення технології рекультивації земель сільськогосподарського призначення шляхом збільшення тривалості стабілізації спланованих відвалів і введення в технологію рекультивації земель стабілізаційно-фітомеліоративного періоду. Вперше запропоновано структурно-функціональні параметри раціональних моделей техноземів для сільськогосподарської рекультивації залізорудних шламосховищ. Визначено найбільш пристосовані до умов літоземів види багаторічних сільськогосподарських культур, які у складі бобово-злакових агрофітоценозів забезпечать високу довготривалу продуктивність та фітомеліоративний вплив на едафотоп. Розроблено основні елементи технології утворення та вирощування багаторічних бобово-злакових агрофітоценозів з високою довготривалою продуктивністю на рекультивованих землях без покриття родючим шаром грунту. Встановлено залежність рівня урожайності сільськогосподарських культур від параметрів штучних едафотопів на рекультивованих залізорудних шламосховищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П128(4УКР) + П065.8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Трофименко П. І. 
Дистанційне визначення величини фотосинтетичного стоку органічного вуглецю (Ph) в агроценозі пшениці озимої залежно від строкатості грунтового покриву / П. І. Трофименко, В. І. Зацерковний, І. С. Зобнів, Н. В. Трофименко, О. П. Сябрук, В. О. Забалуєв // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2022. - Вип. 93. - С. 43-53. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Представлено результати досліджень зв'язку диференціації грунтового покриву та даних дистанційної ідентифікації величини фотосинтетичного стоку органічного вуглецю (Ph) на посівах пшениці озимої, та розробку нових і вдосконалення існуючих моделей накопичення біомаси сільськогосподарських культур, з метою формування структури цих моделей за різних кліматичних умов та на різних типах грунтів. У ході дослідження розроблено моделі величин стоку вуглецю в агроценозі пшениці озимої на супіщаних та легкосуглинкових грунтах (PhСО2LIG та PhСLIG), середньо- та важкосуглинкових грунтах (PhСО2 HEAV та PhС HEAV), а також проведено оцінку точності моделей. Експериментальними дослідженнями виявлено та підтверджено територіальну узгодженість значень величин стоку органічного вуглецю PhСО2LIG на посівах пшениці з геоморфологічними ознаками якості супіщаних та легкосуглинкових грунтів, зокрема гранулометричним складом, глейовістю та глеюватістю. Встановлено, що на 95,2 % значення похибки дистанційної ідентифікації Ph біомаси пшениці озимої на різних грунтах зумовлені врожайністю зерна, соломи та кореневої маси. із урахуванням особливостей настання діагностичних, для дистанційної ідентифікації, значень фотосинтетичного стоку органічного вуглецю і фаз органогенезу пшениці озимої розроблено рекомендовані середньорічні часові вікна замови знімку Sentinel 2А у розрізі природно-кліматичних зон України. Таким чином, пропонується розробити подібні моделі для інших супутників, які здійснюють створення зображення в діапазонах SWIR3 та SWIR2, близьких до 2080 - 2350 нм та 1550 - 1750 нм відповідно. Це дозволить отримувати більше зображень, необхідних для діагностики стоку вуглецю на посівах пшениці озимої.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського