Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дідик Н. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Дідик Н. В. 
Вплив бісопрололу та соталолу на структурно-функціональний стан серцево-судинної системи в хворих із гіпертонічною хворобою і екстрасистолією : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Н. В. Дідик; ДВНЗ "Івано-Франків. нац. мед. ун-т". - Івано-Франківськ, 2011. - 21 c. - укp.

Обстежено 120 осіб із гіпертонічною хворобою (ГХ) II стадії й екстрасистолією та 30 осіб із ГХ II стадії без ознак екстрасистолії. Виявлено, що незалежними клініко-інструментальними предикторами розвитку суправентрикулярної екстрасистолії (СЕ) у хворих із ГХ II ст. є гіпертригліцеридемія, збільшення індексу атерогенності, збільшення лівого передсердя та наявність діастолічної дисфункції міокарда; шлуночкової екстрасистолії (ШЕ) - збільшення індексу міокарда лівого шлуночка (ІММЛШ), відносної товщини плечової артерії (ВТПА), наявність епізодів ішемії міокарда (ІМ) чи/або верифікованої ішемічної хвороби серця (ІХС), зниження рівня холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ХЛ ЛПВЩ), збільшення рівня систолічного артеріального тиску добового (САТдоб) і пульсового артеріального тиску добового (ПАТдоб); комбінованої екстрасистолії (КЕ) - гіпертригліцеридемія, збільшення індексу атерогенності, збільшення ІММЛШ чи/або індексу Соколова-Лайона, наявність епізодів ІМ, похилий чи старечий вік. Позитивний антиаритмічний ефект бісопрололу проявлявся в пацієнтів із ГХ II стадії, у більшій мірі, за ШЕ, а соталолу - за СЕ і КЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.109-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лисунець О. В. 
Діагностика вродженої патології у практиці сімейного лікаря / О. В. Лисунець, Н. В. Дідик // Лікар. справа. - 2018. - № 3/4. - С. 115-119. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено принципи класифікації вроджених вад розвитку. Описано клінічний випадок синдрому Прадера - Віллі у ранньому дитячому віці. Запропоновано алгоритм діагностичного пошуку, що сприяє верифікації діагнозу сімейним лікарем. Виділено найважливіші клінічні детермінанти вродженої патології - стигми дизембріогенезу, порушення фізичного та психомоторного розвитку, гіпогонадизм, затяжна жовтяниця в період новонародженості, специфічні патерни за інструментальних тестів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41,32-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лисунець О. В. 
Діагностика пневмонії у недоношених дітей грудного та раннього віку в практиці сімейного лікаря / О. В. Лисунець, Н. В. Дідик // Лікар. справа. - 2019. - № 1/2. - С. 110-116. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Оскільки патологія дихальної системи посідає провідне місце у структурі захворюваності дитячого віку, пошук нових теоретичних даних та поширення клінічного досвіду сприяє фаховому зростанню лікарів-педіатрів та лікарів загальної практики сімейної медицини. Дуже важливим є налагодження лікарського супроводу та збереження професійної пильності щодо спостереження за дітьми грудного і раннього віку. Уваги потребують передчасно народжені діти, оскільки часто симптоми морфофункціональної незрілості і неврологічних порушень не дозволяють вчасно визначитися із соматичною патологією, що призводить до втрати часу і зволікання з встановленням клінічного діагнозу. Разом з тим частка дітей, народжених передчасно, залишається у межах 5 %, що вимагає адекватної та коректної тактики втручання лікарів первинного контакту. Поширюючи досвід спостереження та лікування немовлят і дітей раннього віку, автори прагнули визначити характерні ознаки перебігу цих періодів у передчасно народжених дітей, з'ясувати найбільш вагомі симптоми та анамнестичні дані, асоційовані маніфестацією інфекційно-запального ураження легень та визначити їхні діагностичні коефіцієнти (ДК) і загальну інформативність вищевказаних клінічних детермінант (j). Проаналізовано дані спостереження за недоношеними дітьми основної групи з верифікованим, відповідно до вітчизняних стандартів діагностики і лікування, паренхіматозним ураженням легень та контрольної групи. Описано клініко-анамнестичні особливості перебігу пневмонії у недоношених грудного і раннього віку з терміном гестації >> 32 тиж. Визначено важливі клінічні детермінанти, що сприяють верифікації діагнозу сімейним лікарем. Вказано на зміни в органах і системах, які асоціюються з розвитком пневмонії у недоношених. Найважливіші клінічні детермінанти розвитку пневмонії у грудному та ранньому періодах життя дітей, народжених недоношеними, є: штучне вигодовування, порушення харчової поведінки, дихальні розлади, пасивне тютюнокуріння матерів, гіперплазія вилочкової залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3 + Р733.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Булат Л. М. 
Клінічний випадок ниркового ускладнення інфекції верхніх дихальних шляхів у передчасно народженої дитини грудного віку / Л. М. Булат, О. В. Лисунець, Н. В. Дідик // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 8. - С. 89-93. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Причини дитячої захворюваності та віддалені наслідки є важливим питанням сучасної педіатричної науки. Зважаючи на анатомічні та функціональні особливості недоношених немовлят, вони потребують мультидисциплінарного підходу щодо догляду та лікування. Діти, народжені передчасно або маловагові щодо терміну гестації, мають зростаючий ризик ураження нирок у наступні періоди життя, оскільки отримують лікарські засоби, що здатні потенціювати пошкодження ниркових тканин. Описано клінічний випадок хвороби сечовидільної системи у 8-місячної дитини, народженої в терміні гестації 32 - 33 тиж з малою масою тіла. Період новонародженості у неї асоціювався з розвитком характерних ниркових транзиторних станів, короткостроковим природним вигодовуванням, також вона потребувала респіраторної підтримки та теплового захисту на етапі постнатальної реанімаційної допомоги. Фізичний розвиток за кривими зростання Фентона до 50 тиж скорегованого віку коливався в межах 10-го та 90-го перцентиля. У віці 8-ми місяців, після перенесеної інфекції верхніх дихальних шляхів, у дитини з'явилися блювання, лихоманка, порушення харчування, олігоурія. У ході об'єктивного обстеження було виявлено стигми дизембріогенезу, затримку психомоторного та порушення фізичного розвитку. Дані лабораторно-інструментальних досліджень засвідчили наявність анемії першого ступеня, лейкоцитоз із зсувом лейкоцитарної формули вліво, дизелектролітні зміни у крові; порушень первинного та вторинного гемостазу не виявлено. У загальному аналізі сечі були зміни мікроскопії осаду та фізико-хімічних властивостей. За даними ультразвукового дослідження нирок у дитини діагностовано збільшення розмірів лівої нирки та підвищення ехогенності ниркової тканини, також у дитини виявлено гіперплазію тимусу. Сукупність клінічних і додаткових досліджень надала можливість діагностувати інфекцію сечовивідних шляхів - гострий пієлонефрит, з приводу чого дитина отримувала лікування. З метою скорочення термінів верифікації клінічного діагнозу сімейними лікарями у недоношених дітей слід акцентувати увагу на наявність стигм дизембріогенезу, порушень фізичного та психомоторного розвитку, особливості перебігу неонатального та грудного періодів життя, клінічні симптоми та дані додаткових методів досліджень. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682 + Р716.219 + Р733.696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дідик Н. В. 
Обгрунтування гігієнічного нормативу магнітного поля (50 Гц), що створюється кабельними лініями електропередачі в населених місцях (експериментальні дослідження) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Н. В. Дідик; ДУ "Ін-т громад. здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМН України". - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Установлено особливості розподілу рівнів магнітного поля (МП) 50 Гц, що створюється кабельними лініями електропередачі на територіях різного функціонального призначення. Обгрунтовано гігієнічний норматив для населення магнітного поля 50 Гц , що створюється кабельними лініями електропередачі в населених пуктах. Охарактеризовано особливості та ступінь вираженості функціональних порушень метаболічних систем як реакцію впливу МП на організм залежно від рівня та часу дії фактора. Зазначено, що під дією МП відбуваються порушення прооксидантних та антиоксидантних процесів в організмі, що може призводити до напруження механізмів адаптації під впливом магнітного поля. Доведено, що магнітне поле промислової частоти 50 Гц викликає зміни у поведінкових реакціях тварин. Зафіксовано зміни у поведінкових параметрах, які характеризують реакції центральної нервової системи на вплив магнітного фактора. Класифіковано відповідні реакції як загальні неспецифічні адаптаційні реакції організму. Встановлено закономірності впливу на функціональний стан організму магнітного поля 50 Гц. На основі визначення біологічних ефектів дії МП 50 Гц на організм піддослідних тварин обгрунтовано гігієнічні нормативи магнітного поля 50 Гц для населення на територіях різного функціонального призначення. Зроблено просторово-територіальний розподіл МП в населених пунктах і поза ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 + З279

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Булат Л. М. 
Клінічний випадок ниркового ускладнення інфекції верхніх дихальних шляхів у передчасно народженої дитини грудного віку / Л. М. Булат, О. В. Лисунець, Н. В. Дідик // Сучас. педіатрія. Україна. - 2019. - № 8. - С. 89-93. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Причини дитячої захворюваності та віддалені наслідки є важливим питанням сучасної педіатричної науки. Зважаючи на анатомічні та функціональні особливості недоношених немовлят, вони потребують мультидисциплінарного підходу щодо догляду та лікування. Діти, народжені передчасно або маловагові щодо терміну гестації, мають зростаючий ризик ураження нирок у наступні періоди життя, оскільки отримують лікарські засоби, що здатні потенціювати пошкодження ниркових тканин. Описано клінічний випадок хвороби сечовидільної системи у 8-місячної дитини, народженої в терміні гестації 32 - 33 тиж з малою масою тіла. Період новонародженості у неї асоціювався з розвитком характерних ниркових транзиторних станів, короткостроковим природним вигодовуванням, також вона потребувала респіраторної підтримки та теплового захисту на етапі постнатальної реанімаційної допомоги. Фізичний розвиток за кривими зростання Фентона до 50 тиж скорегованого віку коливався в межах 10-го та 90-го перцентиля. У віці 8-ми місяців, після перенесеної інфекції верхніх дихальних шляхів, у дитини з'явилися блювання, лихоманка, порушення харчування, олігоурія. У ході об'єктивного обстеження було виявлено стигми дизембріогенезу, затримку психомоторного та порушення фізичного розвитку. Дані лабораторно-інструментальних досліджень засвідчили наявність анемії першого ступеня, лейкоцитоз із зсувом лейкоцитарної формули вліво, дизелектролітні зміни у крові; порушень первинного та вторинного гемостазу не виявлено. У загальному аналізі сечі були зміни мікроскопії осаду та фізико-хімічних властивостей. За даними ультразвукового дослідження нирок у дитини діагностовано збільшення розмірів лівої нирки та підвищення ехогенності ниркової тканини, також у дитини виявлено гіперплазію тимусу. Сукупність клінічних і додаткових досліджень надала можливість діагностувати інфекцію сечовивідних шляхів - гострий пієлонефрит, з приводу чого дитина отримувала лікування. З метою скорочення термінів верифікації клінічного діагнозу сімейними лікарями у недоношених дітей слід акцентувати увагу на наявність стигм дизембріогенезу, порушень фізичного та психомоторного розвитку, особливості перебігу неонатального та грудного періодів життя, клінічні симптоми та дані додаткових методів досліджень. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дитини. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682 + Р716.219 + Р733.696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Булат Л. М. 
Огляд іноземних джерел літератури щодо проблеми дитячого та підліткового ожиріння й віддалених наслідків / Л. М. Булат, О. В. Лисунець, Н. В. Дідик // Здоров'я дитини. - 2022. - 17, № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити сучасний стан проблеми поширення надмірної ваги у дитячій популяції та наслідків такого порушення фізичного розвитку, проаналізувати нові діагностичні біомаркери реалізації коморбідності при ожирінні. Опрацьовано й узагальнено вітчизняні та зарубіжні дані фахової літератури. Діагностичні критерії надмірної ваги у дитячому віці, запропоновані європейськими й американськими фаховими товариствами та рекомендовані ВООЗ, мають певні особливості і не є тотожними й уніфікованими. Спільними значущими клінічними критеріями є індекс маси тіла, масова частка власне жирової тканини. Основними патогенетичними ланками, що активуються в дітей з надмірною вагою та сприяють реалізації віддалених наслідків, є запальна реакція, мітохондріальна й ендотеліальна дисфункція, що асоціюється з маніфестацією легеневої коморбідності та порушенням серцево-судинного благополуччя. Рівень смертності, пов'язаний з гострим коронарним синдромом, у пацієнтів з дуже високим індексом маси тіла вірогідно вищий, ніж у пацієнтів з більш низькими показниками (7,1 проти 4,8). Ендотеліальна дисфункція на доклінічному рівні ураження органів і систем визначає ступінь тяжкості захворювання у майбутньому, будучи причиною коморбідності. Внутрішньоклітинна молекула адгезії 1 (ICAM 1) та судинно-клітинна молекула адгезії 1 (VCAM 1) визначають ступінь активності циркулюючих ендотеліальних клітин (ЦЕК). Існує позитивний зв'язок між активністю ЦЕК, збільшенням вісцеральної жирової тканини та холестерином ліпопротеїдів низької щільності, водночас кількість ЦЕК асоціюється з об'ємом жирової тканини та рівнем систолічного артеріального тиску. Якісні та кількісні зміни ЦЕК можуть бути використані як діагностичні маркери для формування груп ризику для подальшого моніторингу та контролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського