Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Бабак В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Щепетов В. В. 
Зносостійкі захисні покриття : [монографія] / В. В. Щепетов, О. В. Харченко, С. Д. Харченко; ред.: В. П. Бабак, В. В. Вероцька; Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики. - Київ : Наукова думка, 2023. - 110, [1] c. - (Проєкт "Наукова книга"). - Бібліогр.: с. 101-107 - укp.

Розглянуто сучасні технології формування композиційних детонаційних кристалічних та аморфно-кристалічних покриттів, їх тертя і зношування за наявності та відсутності мастильного матеріалу. Наведено принципи формування аморфних та аморфно-кристалічних покриттів. Розглянуто особливості формування напруженого стану аморфно-кристалічних детонаційних покриттів. Виявлено сумісність даних покриттів з конструкційними та антифрикційними матеріалами, а також вплив напруженого стану на їх формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.68-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Крамарьов С. О. 
Проблема дегідратації в педіатрії / С. О. Крамарьов, В. В. Євтушенко, О. М. Євтушенко, Є. А. Маєвська, В. В. Бабак // Здоров'я дитини. - 2021. - 16, № 4. - С. 296-303. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Синдром дегідратації часто ускладнює перебіг захворювань різної природи в дітей. Стаття висвітлює основні патологічні стани, що супроводжуються втратами рідини, такі як інфекційні діареї, синдром циклічного блювання, недіабетичний кетоз і кетоацидоз. Описуються патофізіологічні механізми, що спричиняють втрати води й електролітів, а також розглядаються методи корекції дегідратації в педіатрії. Надано результати клінічного спостереження щодо препарату Реогель, який застосовувався для пероральної регідратації дітей з гострими інфекційними діареями, які отримували стаціонарне лікування. За результатами даного спостереження ми не виявили суттєвої різниці за тривалістю основних клінічних симптомів захворювання, таких як діарея, блювання й симптоми дегідратації, а також за частотою і тривалістю застосування парентеральної регідратації між групами дітей, які отримували Реогель і стандартні засоби для пероральної регідратації. Результати цього спостереження дають підставу розглядати Реогель як альтернативу традиційній оральній регідратаційній солі в дітей з інфекційними діареями, що супроводжуються легким і помірним ступенем дегідратації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.656 + Р733.514.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бабак В. П. 
Розроблення методу, методики та засобів контролю елементів будівельних машин та металевих конструкцій з використанням магнітострикційного ефекту / В. П. Бабак, Ю. В. Куц, І. В. Богачев, В. В. Хайдуров, В. М. Зварич, М. В. Мислович, Л. М. Щербак, Ю. І. Гижко, М. С. Гуторова, Л. Б. Остапчук // Техн. діагностика та неруйнів. контроль. - 2020. - № 4. - С. 32-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблено та апробовано метод і математичні моделі прямих та обернених задач ультразвукового контролю (УЗК) і діагностики складних металевих конструкцій на наявність дефектів. Виготовлено та експериментально перевірено дослідний зразок системи магнітострикційного контролю елементів досліджуваних об'єктів. Проведено математичне моделювання процесів УЗК із використанням програмного середовища MATLAB і COMSOL Multiphysics. Адекватність математичних моделей підтверджено результатами їх порівняння з реальними фізичними експериментами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5с322

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бабак В. П. 
Визначення розмірів дефектів та їх положення при ультразвуковому контролі методами математичного та комп'ютерного моделювання / В. П. Бабак, І. В. Богачев, В. В. Хайдуров // Теплофізика та теплоенергетика. - 2020. - № 3. - С. 93-98. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Побудовано й реалізовано математичні моделі процесів, за допомогою яких визначено вплив розмірів дефектів в однорідних твердих поверхнях тіл на проходження сигналу через них за критерієм зміни амплітуди одержаного сигналу та його частоти. Проведено порівняння із результатами для об'єктів без дефектів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с322 + Ж820.5 с322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бабак В. П. 
Моделі і міри в теорії та практиці вимірювань / В. П. Бабак, А. О. Запорожець, Ю. В. Куц, Л. М. Щербак // Теплофізика та теплоенергетика. - 2020. - № 4. - С. 5-18. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто особливості сучасної методології використання моделей сигналів і полів та мір для оцінювання результатів вимірювання фізичних величин, в тому числі теплофізичних, які представляються випадковими величинами і кутами. Наведено приклали ймовірнісних мір на прямій, на колі і заряду, а також фізичних мір. Обгрунтовано концепцію узгодження фізичних та ймовірнісних мір з метою єдиного підходу для оцінювання результату вимірювань. Наведено приклад використання сукупності фізичних та ймовірнісних мір у апаратно-програмних модулях інформаційно-вимірювальних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 с25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вялов П. И. 
Папа Римский Франциск поздравил Б. Е. Патона со 100-летним юбилеем / П. И. Вялов, В. И. Старостенко, В. П. Бабак // Геофиз. журн.. - 2019. - 41, № 2. - С. 194-198. - Библиогр.: 198 назв. - рус.

Два 100-летних юбилея: 100-летний юбилей Национальной академии наук Украины и, особенно, одновременный 100-летний юбилей действующего Президента академии Бориса Евгеньевича Патона - выдающиеся события в истории не только Украины. 7 декабря 2018 г. эти две юбилейные даты были отмечены на государственном уровне в Национальном академическом театре оперы и балета Украины им. Т. Г. Шевченко [Національній..., 2018]. Было много публикаций на тему юбилеев в академических журналах [Ясь, 2018; Пирожков, Дубровіна, 2018; Онищенко, Дубровіна, 2018; Томазов, 2018], включая "Геофизический журнал" [Старостенко и др., 2018, Старостенко, 2018], а также в средствах массовой информации [Таран, 2018]. В Киев приехали и поздравляли академию и Б. Е. Патона представители многих стран [Національній..., 2018; іноземні..., 2018]. 11 января 2019 г. в здании Презиидума НАН УКраины в кабинете Президента академии Кавалеры Мехждународного Ордена Святого Станислава П. И. Вялов, В. И. Старостенко и В. П. Бабак вручили Шевалье Борису Патону грамоту с Благословением его Святости Святейшего Франциска, Епископа Рима, Викария Иисуса Христа, Приемника Князя Апостолов, Верховного Первосвященника Вселенской Церкви, Примаса Италии, Архиепископа и Митрополита Римской провинции, Главы государства Града Ватикан, Раба рабов Божьих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6-8 Патон Б.Є.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бабак В. П. 
Калібрування термоелектричних сенсорів теплового потоку в системах діагностування теплового стану електричних машин / В. П. Бабак, С. І. Ковтун // Техн. електродинаміка. - 2019. - № 1. - С. 89-95. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто перспективи та наведено особливості застосування термоелектричних сенсорів теплового потоку в системах діагностування теплового стану електричних машин. Вдосконалено спосіб калібрування сенсорів шляхом реалізації поетапної процедури, в результаті чого проведення повірки не потребує демонтажу сенсора та може здійснюватися за місцем експлуатації. Визначено поправку для корекції коефіцієнта перетворення за умов експлуатації, яка по суті є характеристикою сенсора теплового потоку і залежить від конструктивних, технологічних та теплофізичних параметрів конкретного екземпляра сенсора, поставленого у характерні для об'єкта дослідження умови теплообміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: З32-503

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Моделі та міри у вимірюваннях : [монографія] / В. П. Бабак, В. С. Єременко, Ю. В. Куц, М. В. Мислович, Л. М. Щербак; ред.: В. П. Бабак; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. - Київ : Наук. думка, 2019. - 205, [2] c. - (Проект "Наук. кн."). - Бібліогр.: с. 200-[206] - укp.

Увагу приділено сучасним методам створення моделей і мір у вимірюваннях, фізичним і ймовірнісним мірам, моделям, просторам і базисам сигналів і полів, детермінованим і ймовірнісним моделям і мірам кутових величин і прикладам їх використання на колі та у фазових вимірюваннях, моделям і мірам для діагностування в електроенергетиці, у безеталонних вимірюваннях характеристик композитних матеріалів. Розглянуто загальні питання проблематики вимірювань, у тому числі основні положення та значення вимірювань. Стисло охарактеризовано вимірювання як обернену задачу теорії сигналів і систем. Детально досліджено поняття "міра" та його розвиток від філософської категорії до об'єктів вивчення та використання в математиці та метрології. Запропоновано та розглянуто концепцію узгодження фізичних і ймовірнісних мір у вимірюваннях, наведено класифікацію фізичних і ймовірнісних мір для вимірювань. Систематизовано математичні моделі вимірювальних сигналів і полів, розглянуто основні просторово-часові моделі квазідетермінованих сигналів. Наведено приклади застосування ортогональних базисів у дослідженні детермінованих сигналів. Розглянуто моделі та міри для вимірювань випадкових кутових величин, наведено основні поняття, терміни, визначення та характеристики, які використовуються в статистичному аналізі кутових даних. Виконано порівняльний аналіз числових характеристик випадкових величин і випадкових кутів. Запропоновано варіант побудови діагностичних просторів за результатами вимірювання інформаційних сигналів, а також побудови розв'язувальних правил із діагностування та класифікації певних видів дефектів у вузлах електроенергетичних об'єктів. Наведено приклади використання моделей і мір на колі для вирішення завдань прецизійної ультразвукової товщинометрії виробів із матеріалів зі значним загасанням, проаналізовано результати багатошкальних фазових вимірювань на основі числових систем залишкових класів у фазових далекомірах і пеленгаторах, розглянуто особливості статистичного опрацювання даних в системах моніторингу параметрів довкілля на базі безпілотних авіаційних комплексів. Висвітлено особливості використання моделей і мір для безеталонних вимірювань характеристик композиційних матеріалів, обгрунтовано можливість використання нейронних мереж у комп'ютеризованих системах діагностики для класифікації дефектів і побудови відповідних шкал найменувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бабак В. П. 
Структурная регенерация покрытий при трении / В. П. Бабак, В. В. Щепетов, Я. Н. Гладкий, Т. Т. Супрун, С. С. Бысь // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2019. - 55, № 1. - С. 35-40. - Библиогр.: 9 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.07 + К413.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Бабак В. И. 
Годовые, 11-летние и апериодические вариации вектора индукции на 8 обсерваториях сети Intermagnet / В. И. Бабак, И. И. Рокитянский, Е. Ю. Соколова, А. В. Терешин // Геофиз. журн.. - 2017. - 39, № 1. - С. 97-110. - Библиогр.: 108 назв. - рус.

Виконано великий обсяг обробки геомагнітних даних за 1991 - 2014 рр. обсерваторій мережі Intermagne, одержано часові ряди компонент вектора індукції з дискретністю один місяць. Наведено результати обробки даних 8 обсерваторій, розташованих у різних частинах земної кулі. Для них показано графіки варіацій щомісячних значень компонент вектора індукції для 4 інтервалів періодів з діапазону 5 - 60 хв. Виявлено періодичні зміни оцінок компонент вектора (від піврічних до 11-річних), а також тренди. Після 2007 р. помітною є тенденція збільшення річних варіацій. Найінтенсивніші варіації зафіксовано на високих геомагнітних широтах і в приекваторіальній зоні, у середніх широтах вони мінімальні. На характер варіацій впливають як глобальні, так і регіональні/локальні чинники. Вивчення цих періодичних змін може надати унікальні відомості про речовину і структурні особливості земних надр. За даними польських обсерваторій з 2008 р. виділено тривалу аперіодичну варіацію, виявлення природи якої потребує подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.37 + В652.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабак В. П. 
Моніторинг об'єктів теплоенергетики з використанням безпілотних літальних апаратів / В. П. Бабак // Пром. теплотехника. - 2017. - 39, № 2. - С. 25-30. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто засади створення і практичного використання мобільних інформаційно-вимірювальних систем моніторингу характеристик довкілля об'єктів теплоенергетики та можливості використання з цією метою безпілотних літальних апаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Рокитянский И. И. 
Опыт сопоставления вариаций вектора индукции в магнитно-сопряженных точках / И. И. Рокитянский, В. И. Бабак, А. В. Терешин // Геофиз. журн.. - 2017. - 39, № 5. - С. 83-91. - Библиогр.: 91 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Апаратно-програмне забезпечення моніторингу об'єктів генерування, транспортування та споживання теплової енергії : [монографія] / В. П. Бабак, В. С. Берегун, З. А. Бурова, Л. П. Воробйов, Л. В. Декуша; ред.: В. П. Бабак; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. - Київ : Ін-т техн. теплофізики НАН України, 2016. - 298 c. - Бібліогр.: с. 296-297 - укp.

Розглянуто сучасні методи та засоби моніторингу теплоенергетичного обладнання на етапах генерування, транспортування та споживання теплової енергії. Описано методи та засоби контролю якості палива, нові перетворювачі теплового потоку для систем моніторингу та діагностики енергетичного обладнання. Наведено моделі акустичних діагностичних сигналів і методи їх статистичного опрацювання. Розкрито можливості створення систем шумової діагностики на прикладі пошуку витоку рідини в трубопроводах, викладено основні результати дослідження їх характеристик. Розглянуто особливості програмного забезпечення розроблених систем і приклади їх апаратурної реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З16-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бабак В. П. 
Повышение эффективности сжигания топлива с учетом неопределенности измерения концентрации кислорода / В. П. Бабак, В. М. Мокийчук, А. А. Запорожец, А. А. Редько // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 6/8. - С. 54-59. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Исследовано влияние метеорологических параметров окружающей среды на процесс сжигания топлива в котлоагрегатах. Установлена функциональная взаимосвязь между температурой, абсолютным давлением, относительной влажностью и объемной концентрацией кислорода в воздухе. Предложен способ повышения точности измерения коэффициента избытка воздуха для уменьшения потерь тепловой энергии в котлоагрегатах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З350.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бабак В. П. 
Технологія Smart Grid в системах моніторингу об'єктів теплоенергетики / В. П. Бабак, А. О. Запорожець, А. Д. Свердлова // Пром. теплотехника. - 2016. - 38, № 6. - С. 71-81. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні джерела та види сигналів, що виникають під час експлуатації теплотехнічного обладнання. Розроблено узагальнену структуру інтелектуальної розподіленої багаторівневої системи моніторингу та діагностики теплотехнічого обладнання, яка узгоджується з принципами концепції "розумних мереж" Smart Grid.


Індекс рубрикатора НБУВ: З16-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Рокитянский И. И. 
Влияние геомагнитной активности на результаты вычисления вектора индукции / И. И. Рокитянский, В. И. Бабак, А. В. Терешин // Геофиз. журн.. - 2015. - 37, № 6. - С. 86-98. - Библиогр.: 97 назв. - рус.

У результаті обробки даних японських геомагнітних обсерваторій з інтенсивними завадами встановлено, що вектор індукції виявляє часові варіації, викликані змінами геомагнітної активності тоді, коли амплітуда середнього за інтервал обробки магнітотелуричного поля зіставна з амплітудою завад. Вивчено частотні характеристики цих часових варіацій для різних обсерваторій. Для обсерваторій, близьких до залізниць, що живляться постійним струмом, часові варіації охоплюють діапазон від одиниць до 1000 і більше секунд. В інших випадках ці варіації з'являються на більш коротких періодах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.375

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бабак В. П. 
Інформаційне забезпечення моніторингу об'єктів теплоенергетики : [монографія] / В. П. Бабак, С. В. Бабак, В. С. Берегун, І. В. Богачев, О. В. Гармаш; ред.: В. П. Бабак; НАН України, Ін-т техн. теплофізики. - Київ, 2015. - 511 c. - укp.

Охарактеризовано об'єкти теплоенергетики, розглянуто питання експлуатаційної надійності і моніторингу теплоенергетичного обладнання. Наведено необхідні терміни і визначення теорії випадкових величин, які використовуються для імовірнісного опису інформаційних сигналів. Систематизовано основні конструктивні моделі ритмічних та шумових сигналів, розглянуто їх основні імовірністі характеристики. Розглянуто основні методи статистичного оброблення інформаційних сигналів та викладено особливості їх комп'ютерного моделювання. Викладено методи статистичного оброблення фазових характеристик ритмічних сигналів. Наведено приклади використання вибіркових кругових статистик в аналізі ритмічних сигналів. Розглянуто основні питання та принципи побудови комп'ютерних та нейромережевих технологій в системах моніторингу. Наведено фізичні основи магнітострикційного ефекту та питання побудови сенсорів на його основі для діагностики теплоенергетичного обладнання. Висвітлено питання розрахунку надійності апаратно-програмних засобів систем моніторингу та прогнозування надійності систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС58824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бабак В. П. 
Підвищення точності вимірювання коефіцієнта надлишку повітря в котлоагрегатах із застосуванням газоаналізаторів електрохімічного типу / В. П. Бабак, А. О. Запорожець, О. О. Редько // Пром. теплотехника. - 2015. - 37, № 1. - С. 82-96. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто вплив метеорологічних параметрів на формування кількісного складу повітряного середовища та запропоновано спосіб підвищення точності вимірювання коефіцієнта надлишку повітря з урахуванням поточного значення концентрації кисню у повітрі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Рокитянский И. И. 
Вариации геомагнитных функций отклика в Японии / И. И. Рокитянский, В. И. Бабак, А. В. Терешин // Геофиз. журн.. - 2015. - 37, № 4. - С. 126-138. - Библиогр.: 137 назв. - рус.

Описано особливості вимірювання функцій відгуку (RF), надано стислий історичний огляд використання RF в Японії і загальний стан проблеми прогнозу землетрусів. Виконано аналіз великого обсягу матеріалів обробки, одержаних за умов сильних перешкод. Виділено аномалії функцій відгуку, що з'являлися протягом декількох років до катастрофічного землетрусу Тохоку, які можна віднести до його середньострокових провісників. Виявлено аномалію електропровідності під центральною частиною півострова Босо (передмістя Токіо) в районі складного зчленування трьох літосферних плит.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Крамарьов С. О. 
Ефективність препарату Новірин у дітей із вірусними діареями / С. О. Крамарьов, В. В. Євтушенко, О. М. Євтушенко, Є. А. Маєвська, В. В. Бабак // Здоровье ребенка. - 2015. - № 1. - С. 9-13. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Висвітлено питання лікування вірусних діарей. Основним напрямком лікування гострих кишкових інфекцій вірусної етіології є застосування регідратації та засобів симптоматичної терапії. Також за даними досліджень неодноразово підтверджено ефективність противірусних засобів. Останніми роками під час лікування захворювань вірусної етіології у дітей успішно використовується інозин пранобекс, противірусний засіб з імуномодулюючими властивостями. У наведеному дослідженні продемонстровано ефективність препарату новірин (інозин пранобекс) у разі лікування вірусних діарей у дітей: призначення новірину надало змогу припинити діарею в перші 5 днів від початку лікування у вірогідно більшого числа дітей (80 %) у порівнянні з контрольною групою (43 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського