Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (72)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=БОНЯК$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Саблук П. Т. 
Формування міжгалузевих відносин: проблеми теорії та методології / П. Т. Саблук, М. Й. Малік, В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки. - К., 2002. - 294 c. - Бібліогр.: с. 280-292. - укp.

Розкрито суть еквівалентності обміну, запропоновано теоретичну інтерпретацію генезису нееквівалентності міжгалузевих відносин, виявлено методологічні особливості регулювання міжгалузевого обміну. З використанням системного підходу обгрунтовано принципи формування міжгалузевих зв'язків, проаналізовано їх поточний стан в АПК. Визначено методологічні передумови формування економічного механізму в агропромисловому виробництві та напрями його вдосконалення в сфері ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Висвітлено методологічні аспекти дослідження щодо Марксового механізму функціонування економіки. Обговорено особливості формування ціни виробництва як регулятора міжгалузевого обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА618387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Валентинов В. Л. 
Регулювання міжгалузевих відносин в системі аграрної політики / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2003. - 330 c. - Бібліогр.: с. 321-330. - укp.

У контексті теорії економічної організації розкрито методологічні засади поглиблення міжгалузевих відносин. Запропоновано систему важелів їх державного регулювання. Розкрито суть та цільове призначення аграрної політики, висвітлено її досвід у розвинутих країнах, наведено основні результати аграрної реформи в Україні. Обгрунтовано концепцію ініціативного вдосконалення інституційної структури АПК через поглиблення вертикальної координації та розвиток саморегулювальної діяльності товаровиробників.

В контексте теории экономической организации раскрыты методологические основы углубления межотраслевых отношений. Предложена система рычагов их государственного регулирования, проанализированы его особенности. Раскрыты содержание и целевое назначение аграрной политики, освещен ее опыт в развитых странах, приведены основные результаты аграрной реформы на Украине. Обоснована концепция инициативного усовершенствования институциональной структуры АПК на основе углубления вертикальной координации и развития саморегулирующей деятельности товаропроизводителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У532.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Боняк В. О. 
Конституційне право людини і громадянина на освіту в Україні : монографія / В. О. Боняк; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Д. : Ліра ЛТД, 2008. - 180 c. - Бібліогр.: с. 163-179. - укp.

Розглянуто зміст конституційного права людини та громадянина на освіту, проаналізовано теоретико-правові проблеми його дослідження та правового регулювання. Описано механізм забезпечення конституційного права людини та громадянина на освіту в Україні, розкрито роль правоохоронних органів у даному процесі. Вперше досліджено етапи розвитку конституційного права людини і громадянина на освіту, проаналізовано національний і міжнародний досвід його регулювання, наведено рекомендації щодо удосконалення освітянського законодавства.

Рассмотрено содержание конституционного права человека и гражданина на образование, проанализированы теоретико-правовые проблемы его исследования и правового регулирования. Описан механизм обеспечения конституционного права человека и гражданина на образование в Украине, раскрыта роль правоохранительных органов в данном процессе. Впервые исследованы этапы развития конституционного права человека и гражданина на образование, проанализирован национальный и международный опыт его регулирования, даны рекомендации по усовершенствованию образовательного законодательства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Ч34(4УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА704779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Боняк В. О. 
Конституційне право людини і громадянина на освіту та його забезпечення в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В. О. Боняк; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на освіту, а також механізм його забезпечення в Україні. Проаналізовано стан наукових розробок різних аспектів цього права, а також джерела міжнародного та національного права. Запропоновано періодизацію етапів розвитку наукової думки та процесу нормативно-правової регламентації права на освіту в Україні. Сформульовано дефініцію "конституційне право людини та громадянина на освіту", розкрито його суть і зміст, з'ясовано основні ознаки. Досліджено механізм його забезпечення, який складається з механізмів реалізації, охорони та захисту даного конституційного права. Визначено роль органів державної влади у функціонуванні цього механізму. Обгрунтовано необхідність удосконалення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових і посадових осіб щодо забезпечення конституційного права людини та громадянина на освіту в Україні. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано узагальнення, пропозиції та рекомендації з метою вдосконалення механізму забезпечення аналізованого суб'єктивного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Ч311.432

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Валентинов В. Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гагалюк Т. В. 
Роль вертикальної координації у збалансуванні міжгалузевих відносин в АПК / Т. В. Гагалюк, В. Л. Валентинов // Актуал. проблеми економіки. - 2009. - № 9. - С. 250-259. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено еволюцію контрактних відносин в агропромисловому комплексі (АПК) у напрямку поглиблення вертикальної координації. Запропоновано теоретико-методологічне обгрунтування вертикальної координації як чинника збалансування міжгалузевих відносин в АПК. На підставі емпіричного аналізу встановлено, що головними проблемами розвитку вертикальної координації є недосконалість інфраструктури, високі трансакційні витрати, невисока якість продукції і процесів, недовіра в партнерських стосунках, а також фінансові аспекти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Боняк В. О. 
Імплементація міжнародних норм щодо права людини на освіту в національне законодавство / В. О. Боняк // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 39-43. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31:Ч30 + Х809(4УКР)33 + Ч34(4УКР)К

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Валентинов В. Л. 
Можливі шляхи цінового регулювання в АПК / В. Л. Валентинов // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 4. - С. 73-74. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано досвід розвинутих країн світу щодо співвідношення можливих негативних і позитивних факторів ефективності регулювання цін на продукцію сільського господарства. Обгрунтовано напрями формування системи регулювання цін в АПК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.0-861-21 + У9(4УКР)320-861-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Валентинов В. Л. 
Методологічні аспекти моделювання цінової політики в АПК / В. Л. Валентинов // Вісн. аграр. науки. - 2004. - № 6. - С. 57-59. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розроблено методологічні підходи щодо математичного програмування параметрів цінової підтримки сільськогосподарського виробництва. Запропоновано формулювання прямої задачі як максимізації добробуту товаровиробників, і зворотної - як мінімізації витрат розробки та реалізації аграрної політики.

Разработаны методологические подходы к математическому программированию параметров ценовой поддержки сельскохозяйственного производства. Предложено формулирование прямой задачи как максимизации благосостояния товаропроизводителей, и обратной - как минимизации издержек разработки и реализации аграрной политики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-861-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Несен А. О. 
Коморбідність при хронічних неінфекційних захворюваннях у пацієнтів стаціонару з високим кардіоваскулярним ризиком / А. О. Несен, В. А. Чернишов, М. М. Грунченко, В. Л. Шкапо, О. В. Чирва, І. А. Валентинова // Укр. терапевт. журн.. - 2015. - № 4. - С. 47-55. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Чернишов В. А. 
Деякі особливості вторинної дисліпідемії у пацієнтів з високим кардіометаболічним ризиком / В. А. Чернишов, О. В. Чирва, І. А. Валентинова // Укр. терапевт. журн.. - 2016. - № 1. - С. 50-60. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - уточнення варіантів фенотипів дисліпідемії (ДЛП), стану ліпідного обміну та внеску окремих факторів ризику (ФР) в атерогенність ліпідного спектра крові у пацієнтів з високим кардіометаболічним ризиком (КМР). До ретроспективного дослідження за даними історій хвороб увійшли результати обстеження 1029-ти пацієнтів (410 (39,8 %) жінок і 619 (60,2 %) чоловіків віком від 30 до 69-ти років (середній вік (57,3 +- 0,24) року) з гіпертонічною хворобою II - III стадій, яка поєднувалася з метаболічними ФР (надмірною масою тіла (НМТ), абдомінальним ожирінням (АО), цукровим діабетом (ЦД) 2 типу, неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) і вторинною ДЛП, яку виявлено у 937 (91,1 %) пацієнтів). Серед складових КМР додатково аналізувалося куріння, яке було присутнім серед 192 (18,6 %) осіб. У 693-х (67,3 %) пацієнтів без серцево-судинних подій в анамнезі обчислювали кардіоваскулярний ризик (КВР) за шкалами PROCAM, Framingham і SCORE. Ризик виникнення ЦД 2 типу розраховували за шкалою DRS, а ризик розвитку його судинних ускладнень - за шкалою IRIS II. З історій хвороб обиралися дані обстеження пацієнтів до призначення їм лікування. Аналіз ліпідного спектра крові здійснювався за наступними показниками: загальний холестерин (ХС), тригліцериди (ТГ), холестерин ліпопротеїдів високої щільності (ХС ЛПВЩ), ХС не-ЛПВЩ, холестерин ліпопротеїдів низької щільності (ХС ЛПНЩ), коефіцієнт атерогенності, та ліпідними співвідношеннями ТГ/ХС ЛПВЩ і ХС ЛПНЩ/ХС ЛПВЩ. Додатково враховувалися антропометричні дані (обвід талії та індекс маси тіла) і результати визначення глікозильованого гемоглобіну. У структурі вторинної ДЛП переважає ізольована гіперхолестеринемія (ГХС) (49,4 % осіб) у порівнянні з ізольованою гіпертригліцеридемією (ГТГ) (15,3 % обстежених) та гіпоальфахолестеринемією (6,8 % пацієнтів). Комбінована ДЛП, що налічує поєднання зазначених ізольованих варіантів, спостерігається серед 17,7 % хворих, тоді як поєднання тільки ГХС з ГТГ реєструється частіше (19,3 % обстежених). За даними кореляційного аналізу, рівень ХС не-ЛПВЩ та величину співвідношення ХС ЛПНЩ/ХС ЛПВЩ можна додатково враховувати під час обчислення КВР за шкалами PROCAM і Framingham. Зроблено припущення про асоціацію ліпідного співвідношення ТГ/ХС ЛПВЩ з інсулінорезистентністю через гіперглікемію. Висновки: у пацієнтів з метаболічними ФР (НМТ, АО, НАЖХП) вторинна ДЛП підвищує ризик виникнення ЦД 2 типу за шкалою DRS через порушення метаболізму ТГ і ЛПВЩ. Ризик судинних ускладнень ЦД 2 типу за шкалою IRIS II підвищується у разі зниження вмісту в сироватці крові ХС ЛПВЩ та зростання величини співвідношення ТГ/ХС ЛПВЩ. У осіб з НМТ підвищення рівня ТГ і зниження концентрації ХС ЛПВЩ у сироватці крові додатково асоціюється з курінням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р415.160.23-3 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чернишов В. А. 
Вплив дисліпідемії на ефективність гіпотензивної терапії у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу і гіпертонічною хворобою / В. А. Чернишов, О. В. Бабенко, І. А. Валентинова // Укр. терапевт. журн.. - 2016. - № 4. - С. 7-16. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.160.23 + Р252.654

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Несен А. О. 
Хронічні неінфекційні захворювання: акцент на мультиморбідні патологічні стани та кардіоваскулярний ризик / А. О. Несен, В. А. Чернишов, В. Л. Шкапо, І. А. Валентинова // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 1. - С. 25-32. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Забезпечення прав людини у правоохоронній діяльності : навч. посіб. / В. О. Боняк, В. А. Завгородній, О. О. Орлова, Л. М. Сердюк, М. А. Самбор, Ю. Г. Мороз; ред.: В. О. Боняк; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Вид. 2-е, перероб. і допов. - Дніпро : Ліра, 2018. - 259 c. - Бібліогр.: с. 234-255 - укp.

Розглянуто теоретико-правові й організаційні основи діяльності правоохоронних органів України щодо забезпечення прав і свобод людини, розкрито ключові питання кожної з тем. Акцентовано увагу на основоположних правах і свободах людини. Проаналізовано рішення Європейського Суду з прав людини, що сприятиме модернізації освітньої діяльності у контексті європейських вимог.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 я73 + Х819(4УКР)112.011 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА832872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Міжнародна та національна безпека: теоретичні і прикладні аспекти = International and national security: theoretical and applied aspects : матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., 15 берез. 2019 р., Дніпро / ред.: А. Є. Фоменко, Л. Р. Наливайко, О. В. Марченко, К. О. Чаплинський, В. Б. Вишня, О. В. Кириченко, В. В. Кузьменко, О. А. Агарков, В. О. Боняк, О. С. Юнін, В. М. Савіщенко; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Дніпро : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2019. - 359 c. - укp. - рус. - англ.

Увагу приділено актуальним проблемам міжнародної та національної безпеки, зокрема питанням розвитку колективної системи безпеки в контексті загострення міжнародних конфліктів, адміністративно-правового забезпечення громадського порядку та безпеки, превентивної діяльності поліції, а також розвитку приватно-правових відносин у контексті захисту прав людини. Подано інформацію щодо права дитини на захист від насильства в системі забезпечення національної безпеки України. Розглянуто нові підходи до кримінально-правового забезпечення людини від насильства за ознакою статі. Висвітлено особливості розслідування воєнних злочинів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Проаналізовано міжнародний досвід забезпечення особистої безпеки поліцейських. Наведено порівняльну характеристику випадків застосування зброї поліцейськими під час охорони публічного порядку в різних країнах. Проведено аналіз існуючої практики підготовки та ведення інформаційного протиборства у сфері військово-технічного співробітництва України. Розкрито особливості правового регулювання захисту прав дитини на належне утримання в контексті обов'язку по сплаті аліментів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112(4/8)1 я431 + Х819(4УКР)112 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бізнес-моделі розвитку транспортних, агропромислових і інших підприємницьких структур: сучасні реалії та перспективи : [колект.] монографія з міжнар. участю / Г. С. Прокудін, Ю. В. Пилипенко, К. О. Майданик, Н. Т. Кунда, А. В. Петрик, Л. Г. Добруха, В. В. Лебідь, Т. Г. Хоботня, О. А. Чупайленко, І. І. Прокудіна, О. С. Дудник, О. Г. Прокудін, Л. А. Гужевська, І. В. Даниленко, А. В. Валентинова, Н. О. Лужанська, І. Г. Лебідь, С. П. Ткаченко, С. М. Шарай, В. М. Ященко, М. П. Рой, В. Є. Силенко, О. Г. Третиниченко, Т. Г. Ануфрієва, О. П. Карасьов, Р. М. Миронова, Є. Г. Логачов, Н. М. Васільцова, К. Ю. Гілевська, О. Є. Сокульський, Н. В. Коп'як, М. С. Оліскевич, А. Г. Череп, У. К. Джакишева, Л. С. Крючко, О. Шнаров, І. Г. Кадирус, М. О. Багорка, В. В. Писаренко, Л. Г. Олейникова, С. А. Файзуллина, Ю. В. Масюк, О. П. Павленко, В. П. Сергієнко, О. В. Зубко, Л. М. Савчук, К. М. Бушуєв, О. О. Алсуф'єва, Н. Д. Маслій, М. А. Дем'янчук, Б. Б. Стелюк, Д. І. Прокопович-Ткаченко, Я. В. Колеснік, В. В. Коляда, Н. М. Мезенцева, Д. С. Сергієнко, В. В. Шевцова, Т. О. Вовк, Ю. Є. Матвієнко, О. Р. Сергєєва, В. М. Орлова, С. А. Жмачинський, Г. А. Рижкова; ред.: Л. М. Савчук, Л. М. Бандоріна; Нац. металург. акад. України. - Дніпро : Журфонд, 2018. - 415 c. - укp. - рус.

Представлено результати досліджень із теорії, методики та практики формування, а також перспектив розвитку бізнес-моделей (БМ) транспортної, аграрної та інших сфер господарської діяльності. Охарактеризовано інтегровані транспортні системи як складову БМ науково-технічного розвитку регіонів України. Висвітлено особливості створення транспортно-логістичних прикордонних кластерів. Увагу приділено вдосконаленню транзитних вантажних перевезень, їх оптимізації, логістики експрес-перевезень. Окреслено тенденції розвитку БМ транспортних систем України, зокрема досліджено питання взаємодії корпоративних інформаційних систем, напрями вдосконалення роботи терміналів на митниці, проблеми підвищення ефективності експлуатації рухомого складу. Розкрито принципи побудови БМ пасажирських перевезень. Запропоновано модель бізнес-процесів автотранспортного підприємства, методи та моделі визначення показників організації маршруту міського пасажирського транспорту. Увагу приділено вдосконаленню організації перевезень пасажирів, передумовам створення інтелектуальних систем оперативного керування автотранспортом. Досліджено тенденції розвитку БМ агропромислової сфери, зокрема розглянуто моделі управління підприємствами агропромислового комплексу України та Казахстану, моделі кооперування фермерських та особистих селянських господарств, моделі раціонального поєднання галузей і маркетингової стратегії екологічно орієнтованого господарювання аграрних підприємств, формування конкурентних стратегій сільськогосподарських підприємств. Досліджено нейронні мережі, потенціал Triple Helix Model для розвитку підприємницьких структур в Україні, організаційні зміни розвитку підприємства, управління процесами організаційних змін на основі явища "розриву". Запропоновано моделі управління ліквідністю банку, розглянуто моделі обліку та контролю витрат та основних засобів підприємства, висвітлено проблеми конкурентоспроможності товарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чернишов В. А. 
Асоціація індексів інсулінорезистентності з метаболічними чинниками серцево-судинного ризику у пацієнтів із гіпертонічною хворобою / В. А. Чернишов, І. А. Валентинова, В. Л. Шкапо // Укр. терапевт. журн.. - 2020. - № 2. - С. 20-29. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Збірник наукових праць викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів фізико-математичного факультету / А. А. Абасов, Д. О. Антоненко, А. О. Бабич, К. О. Бабіч, Т. М. Барболіна, О. О. Бариш, Ю. В. Біда, В. П. Бондаренко, Т. С. Бондаренко, А. В. Боняк, Є. С. Варшавська, О. О. Вінніченко, О. А. Волошин, А. М. Гетало, В. А. Гусак, О. А. Давиденко, О. О. Дмитрієнко, В. А. Долгов, А. В. Дудко, А. О. Журенко, С. І. Загнійко, С. О. Замко, Є. К. Захарченко, А. В. Золотарьов, В. В. Іванко, О. Ю. Ільченко, С. М. Кікто, А. Є. Кобобел, О. В. Коваленко, А. В. Ковбаса, В. Ю. Козуб, А. В. Кокарєва, Т. О. Кононович, О. П. Кошова, М. П. Красницький, А. М. Краснощік, О. П. Кривцова, Г. М. Кузьменко, О. К. Кузьменко, В. О. Кутас, І. О. Кушко, М. І. Ларіонова, Ю. В. Левченко, О. В. Лисак, І. В. Литвин, М. С. Литвин, С. Ю. Лозицька, М. В. Лутфуллін, К. М. Лутфулліна, К. С. Макаренко, М. В. Малюк, О. В. Мамон, В. О. Марченко, М. М. Марюхніч, Л. О. Матяш, В. В. Микитенко, Ю. Є. Мирошніченко, В. М. Мокляк, І. О. Москаленко, О. А. Москаленко, О. Ю. Москаленко, Ю. Д. Москаленко, В. В. Мостовик, А. І. Неділько, Т. А. Непокупна, С. М. Овчаров, В. С. Одокієнко, О. І. Павленко, А. В. Парада, О. О. Пархоменко, Л. М. Петренко, В. В. Петров, Б. Л. Піц, В. В. Плоскунов, Д. М. Погорілко, Ю. Г. Подошвелев, Ю. В. Полішко, А. В. Попов, Н. М. Пусепліна, Ю. О. Равлюк, М. М. Ракитянська, Н. І. Ракитянський, Т. Ю. Рижкова, Л. В. Різніченко, С. П. Савченко, О. В. Саєнко, Р. О. Саєнко, С. І. Сак, О. Є. Сакало, Л. А. Семеновська, М. І. Сєров, Р. С. Сіренко, В. С. Солодовник, Я. М. Сопільняк, Д. О. Сорока, Т. А. Сорока, Н. О. Сохатюк, Н. М. Степаненко, С. В. Степаненко, В. В. Сухорада, О. О. Таран, С. В. Тилик, Ю. М. Толоконцева, О. Г. Фомкіна, А. М. Хлопов, К. С. Холод, А. В. Хоменко, О. В. Хорольський, Н. С. Циб, Л. П. Черкаська, Н. А. Черниш, О. В. Шапран, Я. А. Шаравара, В. Ю. Шафрановський, Б. О. Шевченко, А. Е. Шендрик, І. М. Шило, А. І. Шурдук, М. М. Щербань, А. В. Щербина, Є. С. Щербина, Л. І. Яковенко, І. В. Яровий; ред.: Т. М. Барболіна, В. М. Мокляк, О. В. Саєнко, М. І. Сєров, С. В. Степаненко, Т. О. Кононович, О. П. Кривцова, О. А. Москаленко, Ю. Д. Москаленко; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. - Полтава : Астрая, 2021. - 265 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено основні результати наукових досліджень викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів фізико-математичного факультету за 2020 рік. Розглянуто питання математики. Визначено методику навчання математики. Розглянуто проблеми фізичних наук. Зазначено питання інформатики. Увагу приділено соціально-економічним наукам.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР-4ПОЛ-2П) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Теорія та практика конституціоналізму: вітчизняний і зарубіжний досвід : матеріали Регіон. наук.-практ. семінару, присвяч. 25-ій річниці прийняття Конституції України (Дніпро, 17 черв. 2021 р.) / ред.: К. В. Бахчев, В. О. Боняк, А. В. Самотуга, І. А. Сердюк, І. О. Смірнова; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпро : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2021. - 114 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми сучасного конституціоналізму, зокрема: Конституції України в історичному та сучасному вимірі; Основного закону держави як об'єкта порівняльно-правових досліджень; Конституції України як суспільного договору й основи національного законодавства; законодавчого конституційного процесу в Україні як правовового підґрунтя для проведення необхідних реформ. Розглянуто конституційну модель форми державного правління Української держави (1990 - 2021 рр.). Досліджено юридичну форму конституції як суспільного довогору з погляду теорії джерел права. Розкрито проблеми законодавчої ініціативи народу. Розглянуто питання відображення міжнародно-правових стандартів захисту прав людини в Конституції України. Подано інформацію про джерела мусульманського права. Увагу приділено проблемам захисту прав дитини в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)1 я43 + Х809(4/8)1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні: сучасні досягнення та перспективи : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 25-й річниці з дня прийняття Конституції України та 30-й річниці проголошення незалежності України (м. Дніпро, 10-11 черв. 2021 р.) / ред.: А. Фоменко, К. Левченко, Л. Наливайко, В. Боняк, І. Грицай, В. Шаблистий, О. Юнін; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики, "Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні: сучасні досягнення та перспективи", міжнародна науково-практична конференція, присвячена 25-й річниці з дня прийняття Конституції України та 30-й річниці проголошення незалежності України. - Дніпро : ДДУВС, 2021. - 320 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Розглянуто матеріали однойменної міжнародної науково-практичної конференції, участь у якій взяли участь представники міжнародних організацій, вчені, працівники органів публічної влади, громадських організацій, а також докторанти, аспіранти та здобувачі вищої освіти. Визначено положення щодо з'ясування стану та визначення стратегічних напрямів державної політики забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сучасних умовах, удосконалення законодавства та правозастосовної практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68641 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського