Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=БАРАБАДЗ$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ВІССАРІОНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Синяченко О. В. 
Половые и гонадотропные гормоны при патологии мочеполовых органов у больных системной красной волчанкой / О. В. Синяченко, И. В. Барабадзе, А. В. Чурилов // Укр. терапевт. журн. - 2005. - № 4. - С. 62-65. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Зазначено, що у хворих на системний червоний вовчак баланс статевих і гонадотропних гормонів, пов'язаний з імунними порушеннями та прозапальними цитокінами, залежить від ураження суглобів, м'язів, перикарда, селезінки, антифосфоліпідного синдрому, попереднього використання глюкокортикоїдних гормонів й цитостатиків. Гіперестрогенація організму впливає на розвиток фіброміом матки, підвищення прогестеронемії та зниження тестостеронемії, сприяє виникненню вагініту. З низьким рівнем тестостерону в крові пов'язаний розвиток периметриту, а зростання синтезу лютропіну бере участь у формуванні фіброміом матки та кіст яєчників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-3 + Р569.69-3 + Р569.71-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Барабадзе І. В. 
Тактика ведення хворих з хронічним сальпінгоофоритом при системному червоному вовчаку : Автореф. дис... канд. мед. наук / І. В. Барабадзе; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Оптимізовано методи лікування хронічного сальпінгоофориту (ХСО) у разі системного червоного вовчака (СЧВ) на підставі визначення характеру перебігу, морфологічних змін і патогенезу захворювання. Встановлено особливості досліджуваної патології та проаналізовано їх зв'язок з екстрагенітальними ознаками захворювання. Розглянуто структурні зміни придатків матки за даними морфологічного дослідження, встановлено характер взаємозв'язку запальних уражень придатків матки з клініко-морфологічними проявами інших вісцеритів. Показано роль імунних порушень і прозапальних цитокінів у розвитку хронічного сальпінгоофориту у хворих на СЧВ. Вивчено функціональний стан гонадотропно-гіпофізарної системи у хворих з СЧВ у разі ХСО. Визначено характер змін метаболізму ліпідів, їх перекисного окиснення й антирадикального захисту у хворих з хронічним сальпінгоофоритом у разі СЧВ. Проведено бактеріологічне дослідження й оцінено ефективність патогенетичної терапії хронічного сальпінгоофориту у разі СЧВ, показано зв'язок її з загальними результатами лікування захворювання. Встановлено роль імунних порушень, прозапальних цитокінів, дисбалансу статевих і гонадотропних гормонів, метаболізму ліпідів і процесів їх перекисного окиснювання у розвитку хронічного сальпінгоофориту у хворих на СЧВ. Розроблено найбільш оптимальні підходи щодо проведення терапевтичних заходів ХСО у разі СЧВ і проведено їх клінічну апробацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-5 + Р603.51-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350272 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського