Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Андрейчин М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 79
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Алексенко Л. І. 
Медицина дитинства : У 4 т.: Навч. посіб. для інтернів мед. вузів, курсантів ін-тів і ф-тів удоскон. лікарів. Т. 3 / Л. І. Алексенко, М. А. Андрейчин, А. А. Андрущук, Г. Б. Афоніна, В. Г. Бебешко; ред.: П. С. Мощич. - К. : Здоров'я, 1998. - 767 c. - укp.

У третьому томі навчального посібника найбільше місце відведено інфекційним захворюванням. Викладені відомості про особливості мікробної флори у дітей, епідемічну роль гризунів та членистоногих у передачі захворювань. Описані перинатальні інфекції та особливості їх перебігу. Багато уваги приділено вірусним, бактеріальним, протозойним і кишковим інфекціям, а також завізним інфекційним захворюванням. Даються відомості про діареї у дітей грудного віку. Спеціальні розділи присвячені захворюванням нервової та ендокринної систем, гематології, ортопедії та травматології, а також вегетативним дисфункціям у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р73 я73 + Р128.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В339908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Андрейчин М. А. 
Бактериальные диареи / М. А. Андрейчин, О. Л. Ивахив. - К. : Здоров'я, 1998. - 412 c. - Библиогр.: с. 402-412 - рус.

Викладено сучасні дані про етіологію, поширеність, патогенез, клініку, ускладнення, діагностику і терапевтичне лікування найбільш розповсюджених кишкових бактеріальних інфекцій (холера, сальмонельоз, шигельоз, ешерихіоз, стафілококові токсикоз та ентероколіт, кампілобактеріоз, кишковий ієрсиніоз, кишковий клостридіоз тощо). Значну увагу приділено їх диференціальній діагностиці з хірургічною та терапевтичною патологією, лікувальним заходам із використанням антибактеріальних, дезінтоксикаційних, дегідратаційних, імунокоригувальних засобів, а також інтенсивній терапії невідкладних станів (гіповолемічний та інфекційно-токсичний шок). Ця книга є першою клінічною монографією, в якій узагальнено багаточисленні відомості, що були опубліковані в періодичних виданнях, матеріалах наукових конференцій та інших, часто недоступних загальному колу фахівців, документах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.19 + Р194.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Актуальні питання клінічної інфектології : Матеріали V з'їзду інфекціоністів України, 7-9 жовт. 1998 р., м.Тернопіль / ред.: М. А. Андрейчин; Терноп. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Тернопіль : Укрмедкнига, 1998. - 455 c. - укp.

Відображено результати пошуків провідних наукових колективів і лікарів з актуальних питань інфекційної патології. Особливу увагу приділено дослідженням вірусних гепатитів, сальмонельозу, дизентерії, лептоспірозу, дифтерії, гострих респіраторних і герпетичних хвороб, кору, епідемічного паротиту, менінгітів, а також кліщових енцефалітів, ВІЛ-інфекції, бореліозу, сибірки, токсоплазмозу, деяких гельмінтозів. Упровадження розробок авторів у практичну охорону здоров'я сприятиме підвищенню якості профілактики, діагностики і лікування розповсюджених інфекційних хвороб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514 я431(4УКР) + Р194 я431(4УКР) + Р11(4УКР)285.1 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вірусні гепатити, СНІД : Матеріали наук.-практ. конф. і пленуму Асоц. інфекціоністів України (10 - 11 листоп. 1999 р., м.Запоріжжя) / ред.: М. А. Андрейчин; Асоц. інфекціоністів України. - Т. : Укрмедкнига, 1999. - 120 c. - укp.

Розглянуто проблеми удосконалення противірусної та імуномодулюючої терапії гепатиту В, використання харчової домішки трисан у терапії гострих вірусних гепатитів, клініко-епідеміологічні особливості вірусних гепатитів у молодих людей, а також стан гуморального і клітинного імунітету за різних варіантів перебігу хронічного гепатиту в дітей. Проаналізовано зміни інтегральних імунологічних коефіцієнтів у хворих на гепатити А і, під впливом комплексного лікування із включенням літію карбонату, тактику лікування хворих на хронічний гепатит С з мінімальною або слабко вираженою гістологічною активністю. Визначено вплив хронічної інтоксикації наркотиками на перебіг фульмінантної печінкової недостатності у хворих на вірусні гепатити тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нове в діагностиці і терапії інфекційних хвороб : Матеріали наук.-практ. конф. і пленуму Асоц. інфекціоністів України, (18 - 19 трав. 2000 р., м. Львів) / ред.: М. А. Андрейчин; Асоц. інфекціоністів України. - Т. : Укрмедкнига, 2000. - 328 c. - укp.

Наведено результати застосування новітніх методів у терапії та діагностиці вірусних гепатитів, кишкових інфекційних хвороб, герпесів вірусних і бактерійних менінгоенцефалітів та інших інфекційних хвороб (хламідійно-герпетичних, висипнотифозних, туберкульозних тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Нейроінфекції. Інші інфекційні хвороби : Матеріали наук.-практ. конф. і пленуму Асоц. інфекціоністів України, 26 - 27 квіт. 2001 р., м. Харків / ред.: М. А. Андрейчин; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т. : Укрмедкн., 2001. - 294 c. - укp.

Проаналізовано помилки у діагностиці менінгітів на догоспітальному етапі. Визначено ступінь вираження компонентів запалення в головному та спинному мозку, його оболонках, викликаних герпетичним менінгоенцефалітом і мієлітом. Висвітлено роль ентеробіозу в розвитку неврологічних порушень і зниженні компенсаторно-пристосувальних реакцій. Досліджено проблему кліщового енцефаліту в Україні. Наведено екологічну та клініко-епідеміологічну характеристики випадків гарячки Західного Нілу в Україні. Викладено сучасні методи діагностики та лікування серозних менінгітів. Розглянуто питання вакциноасоційованого поліомієліту та поствакцинальних реакцій. Установлено диференціальний діагноз серозного та гнійного менінгіту в новонароджених. Зроблено оцінку емпіричної антибіотикотерапії гнійних менінгітів у дітей. Використано хлорофіліпт для лікування лістеріозного менінгіту та менінгоенцефаліту. Відображено сучасні аспекти лікування гнійних менінгітів у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514 я431(4УКР) + Р620.16 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Андрейчин М. А. 
Вірусні гепатити : Лекція / М. А. Андрейчин; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т. : Укрмедкнига, 2001. - 52 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено клінічну класифікацію вірусних гепатитів. Висвітлено зв'язок HCV-інфекції та позапечінкових уражень. Визначено обтяжливі чинники перебігу гепатиту B. Проведено класифікацію хронічних вірусних гепатитів. Виявлено маркери HAV, HBV та HCV у сироватці крові. Запропоновано схеми лаферонотерапії вірусних гепатитів. Відображено фактори, що сприяють успішній інтерферонотерапії хронічного вірусного гепатиту. Розроблено високоефективні вакцини проти гепатиту А "Хаврикс-А" фірми "Сміт Кляйн Бічем" та "Аваксим" фірми "Пастер Мер'є Кеннот", а також рекомбінантну вакцину проти гепатиту Е.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605896 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нариси з історії клінічної інфектології в Україні / ред.: М. А. Андрейчин. - Т. : Укрмедкнига, 2002. - 307 c. - укp.

Проаналізовано розвиток клінічної інфектології в Україні. Висвітлено історію становлення та розвитку кафедр інфекційних хвороб дорослих і дітей медичних університетів та академій, а також клінічних відділів та лабораторій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Академії медичних наук України.

Проанализировано развитие клинической инфектологии в Украине. Освещена история становления и развития кафедр инфекционных болезней взрослых и детей медицинских университетов и академий, а также клинических отделов и лабораторий Института эпидемиологии и инфекционных болезней Академии медицинских наук Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514г(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА631085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Клінічні проблеми боротьби з інфекційними хворобами : Матеріали VI з'їзду інфекціоністів України, 25 - 27 верес. 2002 р., м.Одеса / ред.: М. А. Андрейчин; Асоц. інфекціоністів України, Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України, Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т. : Укрмедкнига, 2002. - 474 c. - укp.

Висвітлено питання інфекційних хвороб, зокрема, їх морфологію, імунологію та клінічну біохімію. Проаналізовано особливості клінічних прояв ураження центральної нервової системи у дітей на тлі сальмонелозу, а також перебігу герпетичної інфекції у вагітних. Розглянуто клініко-діагностичні особливості енцефалітів, спричинених вірусом звичайного герпесу та цитомегаловірусом у дітей старшого віку. Наведено порівняльну характеристику інтерферонового статусу у дітей з гострими кишковими інфекціями різної етіології. Висвітлено проблему клінічного та лабораторного контролю за токсоплазмозом.

Освещены вопросы инфекционных заболеваний, в частности, их морфология, иммунология и клиническая биохимия. Проанализированы особенности клинических проявлений поражения центральной нервной системы у детей на фоне сальмонелоза, а также течения герпетической инфекции у беременных. Рассмотрены клинико-диагностические особенности энцефалитов, обусловленных вирусом обычного герпеса и цитомегаловирусом у детей старшего возраста. Приведена сравнительная характеристика интерферонового статуса у детей с острыми кишечными инфекциями различной этиологии. Освещена проблема клинического и лабораторного контроля за токсоплазмозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-3я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Андрейчин М. А. 
Індуктори синтезу інтерферону в лікуванні хворих на гострі гепатити IBD і ICD / М. А. Андрейчин, І. Я. Господарський // Журн. Акад. мед. наук України. - 2002. - 8, № 1. - С. 191-196. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Ключ. слова: вірусні гепатити, індуктори синтезу інтерферону, аміксин, ізопринозин, циклоферон
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Андрейчин М. А. 
Шигельоз / М. А. Андрейчин, В. М. Козько, В. С. Копча. - Т. : Укрмедкнига, 2002. - 364 c. - Библиогр.: 652 назв. - укp.

Наведено загальні відомості про шигельоз і його етіологію, епідеміологію та профілактику, патогенез і патоморфологію, описано клінічну картину, діагностику, зокрема, диференціальну. Значну увагу приділено лікуванню шигельозу. Висвітлено клінічні характеристики окремих форм та варіантів, а також особливості перебігу хвороби у дітей та людей похилого віку. Запропоновано диференціально-діагностичні таблиці.

Приведены общие сведения о шигелезе и его этиологии, эпидемиологии и профилактике, патогенезе и патоморфологии, описаны клиническая картина, диагностика, в частности, дифференциальная. Значительное внимание уделено лечению шигелеза. Освещены клинические характеристики отдельных форм и вариантов болезни, особенности ее протекания у детей и людей пожилого возраста. Предложены дифференциально-диагностические таблицы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Андрейчин М. А. 
Епідеміологія екстремальних умов з курсом військової епідеміології : Підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. / М. А. Андрейчин, В. С. Копча, О. Д. Крушельницький, В. В. Нарожнов. - Т. : Укрмедкн., 2002. - 284 c. - укp.

Викладено основні положення епідеміології під час стихійних і соціальних лих. Розглянуто взаємозв'язок соціальних і природних чинників, їх вплив на епідемічний процес серед цивільного населення та особового складу військ. Проаналізовано особливості планування протиепідемічних заходів за екстремальних умов, перебігу штучно викликаного епідемічного процесу. Описано сучасні методи профілактики уражень у разі застосування зброї масового ураження.

Изложены основные положения эпидемиологии во время стихийных и социальных бедствий. Рассмотрены взаимосвязь социальных и природных факторов, их влияние на эпидемический процесс среди гражданского населения и особого состава войск. Проанализированы особенности планирования противоэпидемических мероприятий в экстремальных условиях, течения искусственно вызванного эпидемического процесса. Описаны современные методы профилактики поражений в случае использования данного вида оружия массового поражения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р199 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Андрейчин М. А. 
Класифікація інфекційних і паразитарних хвороб / М. А. Андрейчин, А. О. Руденко, О. Л. Івахів, М. Д. Чемич. - Т. : Укрмедкнига, 2002. - 144 c. - Бібліогр.: с. 141-143. - укp.

Висвітлено методологічні засади класифікації інфекційних і паразитарних хвороб, запропоновано універсальну схему діагнозу з урахуванням клінічних потреб і необхідності статистичного обліку захворювань. На підставі досягнень і пропозицій різних клінічних шкіл запропоновано уніфіковану клінічну класифікацію найбільш поширених хвороб, а також альтернативні класифікації, що дають уявлення про різні підходи до клінічної систематизації варіантів і особливостей перебігу будь-якої хвороби. Наведено витяг з Міжнародної статистичної класифікації хвороб (10-го перегляду), зокрема, класи, рубрики та підрубрики інфекційних і паразитарних хвороб, що підлягають кодуванню та реєстрації.

Освещены методологические основы классификации инфекционных и паразитарных заболеваний, предложена универсальная схема диагноза с учетом клинических потребностей и необходимости статистического учета заболеваний. На основании достижений и пропозиций различных клинических школ предложена унифицированная клиническая классификация наиболее распространенных болезней, а также альтернативные классификации, дающих представления о различных подходах к клинической систематизации вариантов и особенностях течения того или иного заболевания. Приведены выдержки из Международной статистической классификации заболеваний (10-го пересмотра), в частности, классы, рубрики и подрубрики инфекционных и паразитарных заболеваний, подлежащих кодированию и регистрации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р51в4

Шифр НБУВ: ВА631102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Копча В. С. 
Корекція мікрофлори кишечнику хворих на шигельоз / В. С. Копча, М. А. Андрейчин, С. А. Деркач // Журн. Акад. мед. наук України. - 2003. - 9, № 3. - С. 595-602. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Показано ефективність обпилення слизової оболонки товстої кишки кисневим аерозолем із шишечок вільхи сірої окремо та в комбінації з пробіотиком ентеролом у комплексному лікуванні 84-х хворих на шигельоз. Комбіноване застосування препарату сприяло санації кишечнику від збудника, прискорювало нормалізацію мікробіоценозу товстої кишки у 94,0 % хворих.


Ключ. слова: мікрофлора, кишечник, шигельоз, пробіотики, фітотерапія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Чуйко А. А. 
Медицинская химия и клиническое применение диоксида кремния : Моногр. / А. А. Чуйко, В. К. Погорелый, А. А. Пентюк, М. А. Андрейчин, Л. А. Белякова; НАН Украины. Ин-т химии поверхности. - К. : Наук. думка, 2003. - 415 c. - (Проект "Наук. кн."). - Библиогр.: с. 374-407 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС37792 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Андрейчин М. А. 
Лікувальна ефективність циклоферону при вірусних інфекціях / М. А. Андрейчин, Н. Г. Завіднюк, Ю. М. Андрейчин // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 3. - С. 24-27. - укp.

Спостерігали хворих на вітряну віспу, оперізувальний герпес і гнійний верхньощелепний синуїт, якими ускладнились гострі респіраторні вірусні інфекції. Досліджено ефективність комплексної терапії за даних захворювань за допомогою низькомолекулярного синтетичного індуктора ендогенного інтерфероноутворення - циклоферону (наведено просторову будову та хімічну формулу циклоферону). Застосування таблетованої та ін'єкційної форм циклоферону сприяло клінічному одужанню та поліпшенню імунологічних показників організму.

Под наблюдением находились больные ветряной оспой, опоясывающим герпесом и гнойным верхнечелюстным синуитом, которыми осложнились острые респираторные вирусные инфекции. Исследована эффективность комплексной терапии при данных заболеваниях с помощью низкомолекулярного синтетического индуктора эндогенного интерферонообразования - циклоферона (представлено пространственное строение и химическая формула циклоферона). Использование таблетированной и инъекционной форм циклоферона способствовало клиническому выздоровлению и улучшению иммунологических показателей организма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.21-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Андрейчин М. А. 
Вплив шкідливих факторів виробничого і невиробничого характеру на субпопуляційний склад лімфоцитів крові та вміст цитокінів у хворих на хронічний гепатит С / М. А. Андрейчин, О. В. Рябоконь // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 3. - С. 19-24. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

У результаті проведених досліджень виявлено, що у хворих на хронічний гепатит С додаткові шкідливі фактори негативно впливають на субпопуляційний склад лімфоцитів і вміст цитокінів. У хворих на хронічний гепатит С, що працюють на підприємствах зі шкідливими умовами праці або часто вживають алкоголь, встановлена значніша імунодепресія Т-клітинної ланки імунітету за активації гуморальної у порівнянні з хворими на хронічний гепатит С без впливу цих факторів.

В результате проведенных исследований выявлено, что у больных хроническим гепатитом С дополнительные вредные факторы негативно влияют на субпопуляционный состав лимфоцитов и содержание цитокинов. У больных хроническим гепатитом С, которые работают на предприятиях с вредными условиями работы или часто употребляют алкоголь, установлена более значительная иммунодепрессия Т-клеточного звена иммунитета при активации гуморального по сравнению с больными хроническим гепатитом С без влияния этих факторов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Андрейчин М. А. 
Вміст позитивних білків гострої фази у крові хворих на гострі вірусні гепатити і загострення хронічного холецистопанкреатиту / М. А. Андрейчин, І. З. Карімов // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 2. - С. 12-16. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

В динаміці захворювання досліджено вміст деяких позитивних білків гострої фази - С-реактивного білка, церулоплазміну, альфа1-антитрипсину та альфа1-кислого глікопротеїну у сироватці крові 55-ти хворих на гострий гепатит А, В (ГГА - 26, ГГВ - 18) і з загостренням хронічного холецистопанкреатиту (ЗХП - 11). Показано, що у хворих на гострі вірусні гепатити вміст С-реактивного білка у крові збільшується в 10-15 разів, причому меншою мірою, ніж за ЗХП ; вміст С-реактивного білка, церулоплазміну, альфа1-антитрипсину у хворих на ГГВ вище, ніж у хворих на ГГА. Моніторинг змін концентрації церулоплазміну і альфа1-антитрипсину може бути корисний для оцінки перебігу і прогнозу хвороби; у хворих на гострий вірусний гепатит і ЗХП розбіжності у величині співвідношень білків гострої фази свідчать про дисбаланс останніх й дозволяють у 75 % випадків припустити етіологію жовтяниці.

В динамике заболевания исследовано содержание некоторых позитивных белков острой фазы - С-реактивного белка, церулоплазмина, альфа1-антитрипсина и альфа1-кислого гликопротеина в сыворотке крови 55-ти больных острым гепатитом А, В и с обострением хронического холецистопанкреатита. Показано, что у больных острыми вирусными гепатитами содержание С-реактивного белка в крови увеличивается в 10-15 раз, причем в меньшей степени, чем при обострении хронического холецистопанкреатита; содержание С-реактивного белка, церулоплазмина, альфа1-антитрипсина у больных острым гепатитом В више, чем у больных острым гепатитом А. Мониторинг изменений концентрации церулоплазмина и альфа1-антитрипсина может быть полезным для оценки течения и прогноза болезни; у больных острым вирусным гепатитом и с обострением хронического холецистопанкреатита расхождения в величине соотношений белков острой фазы свидетельствуют о дисбалансе последних и позволяют в 75 % случаев допустить этиологию желтухи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 + Р413.520.116-3 + Р413.601.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дрижак В. І. 
Роль вірусів гепатитів В і С та алкоголізму в розвитку та клінічному перебігу первинного раку печінки / В. І. Дрижак, М. А. Андрейчин, Ю. В. Угляр // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 4. - С. 10-14. - укp.

Обстежено 35 хворих на первинний рак печінки (ПРП) і 8 - з метастатичним ураженням печінки з метою дослідження частоти вірогідних етіологічних чинників за ПРП та поліпшення ефективності лікування за допомогою противірусного засобу "Лаферон". Підтверджено важливу роль вірусів гепатитів В і С та алкоголізму в розвитку ПРП: у 2/3 хворих на ПРП виявлено інфікування вірусами гепатитів В і/або С, кожний третій страждав алкоголізмом. Призначення лаферону разом з поліхіміотерапією і/або променевою терапією сприяло продовженню життя пацієнтів.

Обследованы 35 больных первичным раком печени (ПРП) и 8 - с метастатическим поражением печени с целью исследования частоты достоверных этиологических факторов при ПРП и возможности улучшить эффективность лечения с помощью противовирусного средства "Лаферон". Подтверждена значительная роль вирусов гепатитов В и С и алкоголизма в развитии ПРП: у 2/3 больных на ПРП выявлено инфицирование вирусами гепатитов В и/или С, каждый третий страдал алкоголизмом. Назначение лаферона вместе с полихимиотерапией и/или лучевой терапией способствовало продлению жизни пациентов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-52 + Р645.021.11-52 + Р569.435.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Андрейчин М. А. 
Вплив урсофальку в комбінації з лафероном на субпопуляційний склад лімфоцитів крові та вміст цитокинів у хворих на хронічний гепатит С / М. А. Андрейчин, О. В. Рябоконь // Інфекц. хвороби. - 2004. - № 4. - С. 26-31. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Виявлено, що комбінована терапія лафероном і урсофальком, у порівнянні з монотерапією лафероном у хворих на хронічний гепатит С є більш ефективною: частіше реєструється вірусологічна й повна ремісія, зменшується частота виникнення побічних ефектів і поліпшується переносимість терапії. Порівняльний аналіз ефективності лікування хворих лафероном і комбінації його з урсофальком показали більшу активацію клітинної ланки імунітету у хворих на хронічний гепатит С, які одержали курс комбінованої терапії, що доводить імуномодулювальну властивість урсофальку, яка позитивно впливає на противірусну активність інтерферону. Динаміка субпопуляційного складу лімфоцитів і цитокінів на тлі противірусної терапії свідчить про важливу роль Т-клітинної ланки імунітету в механізмах противірусного захисту у хворих на хронічний гепатит С.

Выявлено, что комбинированная терапия лафероном и урсофальком по сравнению с монотерапией лафероном у больных хроническим гепатитом С является более эффективной: чаще регистрируется вирусологическая и полная ремиссия, уменьшается частота возникновения побочных эффектов и улучшается переносимость терапии. Сравнительный анализ эффективности лечения больных лафероном и комбинации его с урсофальком показали большую активацию клеточного звена иммунитета у больных хроническим гепатитом С, получивших курс комбинированной терапии, что подтверждает иммуномодулирующие свойства урсофалька, позитивно влияющие на противовирусную активность интерферона. Динамика субпопуляционного состава лимфоцитов и цитокинов на фоне противовирусной терапии свидетельствует о важной роли Т-клеточного звена иммунитета в механизмах противовирусной защиты у больных хроническим гепатитом С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського