Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (480)Книжкові видання та компакт-диски (706)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю947$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Журов М.С. 
Афіліація та влада як соціально-психологічний феномен в організації спільних відносин: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / М.С. Журов ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання організації спільних відносин, до основи яких покладено дві визначальні форми поведінки: афіліацію та владу. Грунтуючись на принципах самосполучення умов існування й індивіда, який знаходиться в них, процес побудови взаємообумовлених відносин розглянуто з урахуванням соціально-середовищного оточення й індивідуальної схильності до конкретних форм поведінки. Для систематизації та впорядкування всієї багатогранності спонукань до афіліації та влади вперше обгрунтовано та широко використано метод "суб'єктивного" шкалювання. Використання даного методу дозволило встановити розподіл найчастіше зафіксованих форм поведінки і визначити характеристику індивідуальної схильності до конкретних соціально-середовищних умов, які вважають оптимальними для його життєдіяльності. На основі паспортизації індивідуальних можливостей за їх схильністю до перебування за конкретних соціально визначених умов середовища відкрито можливість до здійснення об'єктивно обгрунтованого професійного психологічного відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.0 + Ю954 + Ю947.2
Шифр НБУВ: РА312793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Царькова О.В. 
Батьківська поведінка як психологічний чинник ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Царькова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні проблеми та визначено особливості формування сімейних стосунків засуджених, з урахуванням яких розроблено способи психологічної корекції їх батьківської поведінки. Розкрито сутність адекватної батьківської поведінки як важливого чинника успішності ресоціалізації засуджених. Визначено структуру якостей особистості засудженого, які детермінують когнітивний та емоційний компоненти батьківства. Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено методику психологічної корекції батьківської поведінки в осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, що складається з орієнтаційного, реконструктивно-формуючого та рефлексивно-узагальнюючого блоків. Розкрито специфіку організації та проведення групової виховної роботи з засудженими за умов позбавлення волі, виявлено основні ресурси та фактори підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА358668

Рубрики:

      
3.

Петечел О.Ю. 
Використання спеціальних психологічних знань щодо неповнолітніх учасників досудового розслідування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / О.Ю. Петечел ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено теоретичні та практичні проблеми використання спеціальних психологічних знань під час розслідування злочинів щодо неповнолітніх учасників. Розглянуто питання щодо психологічних особливостей неповнолітніх, причини їх девіантної поведінки. Досліджено питання психологічної характеристики особи неповнолітнього, встановлення психологічного контакту з такими учасниками досудового слідства, види психологічного впливу й обмеження використання методів цього впливу на неповнолітніх, використання психологічних знань під час проведення слідчих дій за їх участі. Наведено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-72 + Ю947.212.2-734 + Х893.9(4УКР)413.2 +
Шифр НБУВ: РА362067

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Паронянц Т.П. 
Виникнення і прояв післятравматичних стресових розладів у працівників органів внутрішніх справ в умовах виконання миротворчої місії ООН (на прикладі колишньої Югославії): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Т.П. Паронянц ; Нац. ун-т внутр. справ України. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив правоохоронної діяльності та її правової регламентації на психіку працівників спецпідрозділів органів внутрішніх справ (ОВС), які брали участь у військових конфліктах на території колишньої Югославії. Розглянуто особливості прояву післятравматичних стресових розладів у працівників ОВС, виявлено зниження їх адаптації до соціально-правових норм та службових обов'язків, порушення в психоемоційній сфері та в показниках соматичного здоров'я. Поглиблено вчення про реадаптацію у зв'язку з виявленими новими даними про особливості трансформації негативних психічних змін, які виникають в результаті участі у військових подіях після травматичного стресового синдрому, специфічні симптоми якого знайдено у реадаптантів. Удосконалено діагностику проявів післятравматичних стресових розладів у працівників правоохоронних органів, внесено доповнення в принципи здійснення реабілітації осіб, що мають зміни психіки, які виникли внаслідок їх участі у бойових діях. Досліджено проблеми вияву психологічних критеріїв підвищення ефективності правоохоронної діяльності та обгрунтування психологічних закономірностей впливу правових настанов на особистість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947-69 +
Шифр НБУВ: РА328845

Рубрики:

      
5.

Бадира В.А. 
Виправлення жінок, засуджених до позбавлення волі, як мета покарання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бадира ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Наведено результати системного дослідження виправлення жінок, засуджених до позбавлення волі, як однієї із цілей покарання, що грунтується на аксіологічному та гендерному підходах. З використанням різних методик дослідження сформульовано розуміння виправлення засуджених, яке не грунтується виключно на opinio moralis, оскільки це б суперечило аксіологічним закономірностям, що склалися в суспільстві. Нова концепція розуміння виправлення засуджених жінок дозволяє критично переосмислити минулу та нинішню кримінально-виконавчу систему та її компоненти. Аргументовано необхідність деетатизації кримінально-виконавчої системи та наведено обов'язкові умови для трансформації кримінально-виконавчої системи у пенітенціарну щодо українських реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)021 + Х884.9(4УКР)02 + Ю947.31 +
Шифр НБУВ: РА342739

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Ємець Ю. І. 
Вчинення злочину неповнолітніми як обставина, що пом'якшує покарання: психолого-юридична сутність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / Ю. І. Ємець ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що уявлення неповнолітніх про право через вікові особливості знаходяться лише на декларативному рівні та не виступають дієвими регуляторами соціальної поведінки. Розкрито зміст профілактики злочинності неповнолітніх і, зокрема, застосування судами пом'якшення покарання як заходу впливу на делінквентність, що є нагальним у контексті вдосконалення судової практики. Узагальнено наукові підходи щодо проблеми пом'якшення покарання неповнолітнім злочинцям. Сформульовано теоретико-методологічні засади застосування пом'якшення покарання як комплексу юридично-психологічних заходів. Визначено об'єктивні та суб'єктивні труднощі, які заважають науково-обгрунтованому застосуванню пом'якшення покарання неповнолітнім. Запропоновано варіант визначення індексу "жорсткості покарання" з урахуванням неповноліття, його тлумачення та процедуру підрахування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1 + Х881.9(4УКР)011.2 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА371319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Назаров О.А. 
Гендерні особливості смислової сфери осіб, що вчинили насильницький злочин: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.А. Назаров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено гендерні особливості ціннісно-смислової сфери осіб, засуджених за вбивство, що пов'язані з процесом сприйняття обставин власного злочину. Досліджено гендерні особливості змісту свідомого та неусвідомленого емоційного сприйняття важливих соціальних понять особами, що вчинили насильницькі злочини. Виявлено специфічні переживання, характерні для жінок та чоловіків, що вчинили вбивство, в момент, одразу після та набагато пізніше скоєного злочину. Вивчено гендерні особливості суб'єктивної картини насильницького злочину у порівнянні з об'єктивними даними за матеріалами кримінальних справ. Доведено необхідність психокорекційної роботи, спрямованої на розвиток самосвідомості, пробудження каяття, боротьбу з негативними почуттями та реконструювання ціннісної сфери у напрямку соціальної адаптації з урахуванням гендерних смислових схем. Розроблено психокорекційну програму "Вибір", здійснено її апробацію та показано ефективність застосування у виховній роботі з засудженими особами, що визнали свою вину. Наведено психолого-педагогічні рекомендації щодо проведення психокорекційної роботи пенітенціарним психологом з вбивцями з урахуванням їх гендерних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА353868

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Мушинська О.В. 
Гендерні особливості смислової сфери особистості неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Мушинська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості смислової сфери особистості неповнолітніх правопорушників, у юнаків і дівчат, що скоїли різноманітні злочини та знаходяться у місцях позбавлення волі. На підставі результатів дослідження показано необхідність цілеспрямованого формування смисложиттєвих орієнтацій у структурі та суб'єктивному змісті смислової сфери особистості неповнолітніх правопорушників, що обумовлюють різницю у способах їх подальшої ресоціалізації. Наведено рекомендації щодо психологічного супроводження процесу реконструювання дослідженої сфери з урахуванням виявлених гендерних особливостей неповнолітніх правопорушників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-72-734 +
Шифр НБУВ: РА337997

Рубрики:

      
9.

Ступакова О. В. 
Гендерні особливості ставлення працівників слідчих підрозділів органів внутрішніх справ до соціально-професійного оточення: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / О. В. Ступакова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше охарактеризовано гендерні особливості ставлень до соціально-професійного оточення на усвідомленому та неусвідомленому рівнях та їх зміни у працівників слідчих підрозділів ОВС відповідно до професійного стажу. Виділено типи ставлень до соціально-професійного оточення в гендерному аспекті. Уточнено дані щодо розвитку професійних криз в гендерному аспекті. Дістали подальшого розвитку підходи до оптимізації професійного розвитку працівників слідчих підрозділів ОВС з урахуванням гендерних особливостей. Проведене емпіричне дослідження показало, що слідчі одночасно прагнуть того, щоб усі сфери життя були збалансовані, спрямовані на встановлення позитивних відносин у межах соціальної взаємодії та реалізації своєї соціальної ролі. Сімейні цінності в структурі системи ставлень як чоловіків, так і жінок займають більш значуще місце в порівнянні з цінностями, пов'язаними з виконанням професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.293-7 + Х819(4УКР)112.010.22
Шифр НБУВ: РА383068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Назаров О.О. 
Динаміка первинної психологічної адаптації до умов навчання та служби в навчальних закладах МВС України: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.О. Назаров ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

На основі вивчення структури, умов і динаміки первинної (термінової, але недосконалої) психологічної адаптації курсантів до умов життєдіяльності навчальних закладів МВС України виявлено механізми її здійснення, які обумовлені індивідуально-характерологічними особливостями курсантів. Запропоновано теоретико-методологічні і практичні рекомендації щодо організації психолого-педагогічного супроводу початкового етапу навчання і служби курсантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1 + Ю947.29
Шифр НБУВ: РА308775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ботнаренко О.М. 
Дискреція в слідчій діяльності: юридико-психологічні особливості: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / О.М. Ботнаренко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто юридико-психологічні особливості дискреції у слідчій діяльності. Встановлено зв'язок між правовими цінностями та дискрецією. Запропоновано визначення понять дискреції, дискреційної норми права та дискреційного рішення. Запропоновано класифікацію дискреції залежно від меж нормативного регулювання. Розроблено методику дослідження особливостей застосування дискреційних повноважень у слідчій діяльності. Для ефективного провадження кримінального судочинства визначено способи закріплення дискреційних повноважень у нормативно-правових актах. Розкрито психологічні особливості обрання слідчими певного варіанту дій у випадках, що передбачають застосування дискреційних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.293 + Х891.9(4УКР)7-9
Шифр НБУВ: РА370577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Шеховцова Л.І. 
Емоційний стан особи, яка вчинила злочин, за кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.І. Шеховцова ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження емоційного стану особи, яка вчинила злочин, за кримінальним законодавством України. Обгрунтовано актуальність і важливість для кримінально-правової науки розгляду питань емоційного стану особи та його значення для правозастосовчої діяльності. Охарактеризовано стан наукової розробки проблеми емоційного стану особи, яка вчинила злочин, у кримінально-правовій доктрині. Визначено місце емоційного стану особи у системі ознак суб'єктивної сторони складу злочину, обгрунтовано необхідність урахування особливостей емоційного стану особи у процесі кваліфікації злочинів. Розкрито сутність кожного виду емоційного стану особи. Досліджено вплив емоційного стану особи на норми та інститути Загальної частини кримінального права України. Проаналізовано вплив емоційного стану особи на кримінальну відповідальність за окремі види злочинів, що передбачені в Особливій частині Кримінального кодексу України. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства України щодо врахування емоційного стану особи, яка вчинила злочин у процесі встановлення кримінальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.0 + Ю947.1-78 +
Шифр НБУВ: РА350216

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Меркулова В.О. 
Жінка як суб'єкт кримінальної відповідальності: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Меркулова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 33 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження кримінологічних, кримінально-правових, кримінально-виконавчих проблем визначення оптимального обсягу кримінальної відповідальності, виду та розміру покарання стосовно жінки як суб'єкта даної відповідальності. На підставі аналізу корелятивних статевих відмінностей, особливостей вчинення ними злочинів корисливого, насильницького спрямування досліджено вплив психофізичних особливостей жінки на її суспільно-правову поведінку. Охарактеризовано історичні витоки особливостей кримінальної відповідальності жінок з часів Давньоруської держави до початку ХХ ст. Здійснено аналіз чинного кримінального законодавства з огляду відтворення природних статевих відмінностей під час вибору об'єкта кримінально-правової охорони, визначення форм кримінальної відповідальності, системи та видів покарання, призначення покарання за злочини ненасильницького спрямування, вбивство на сімейно-побутовому грунті. Визначено головні пріоритетні напрями реформування кримінального законодавства, підвищення ефективності окремих форм кримінальної відповідальності. Сформульовано конкретні пропозиції стосовно змісту та сутності окремих кримінально-правових норм. Розглянуто психологічні передумови, наслідки відбування жінками позбавлення волі, правові підстави їх диференціації під час відбування цього покарання, особливості умовно-дострокового та звільнення від відбування позбавлення волі вагітних і жінок, які маєть малолітніх дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х883.9(4УКР)51 + Ю947.1-73 +
Шифр НБУВ: РА325710

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Ковальчишина Н.І. 
Зміни у мотиваційній сфері особистості слідчих на ранніх стадіях професіоналізації: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Н.І. Ковальчишина ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено мотиваційний комплекс слідчих на ранніх етапах професіоналізації. Виявлено взаємозв'зок мотиваційних комплексів з професійною ідентифікацією, кар'єрними орієнтаціями слідчих у період професійного становлення. Розроблено мотиваційну тренінгову програму "Мотор" для формування адекватної мотивації до професійної діяльності у слідчих на зазначених етапах професіоналізації. Розвинуто підходи до вивчення мотиваційно-ціннісної структури особистості слідчих, а також засоби та методи формування адекватної мотивації професійної діяльності слідчих у період їх професійного становлення. Удосконалено психологічний інструментарій для вивчення мотиваційної сфери особистості слідчих на ранніх стадіях професіоналізації. Запропоновано порядок та процедуру проведення тренінгів для підготовки та перепідготовки персоналу в системі органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.293 + Х893.9(4УКР)722.013-9 +
Шифр НБУВ: РА356356

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Воробйова І.В. 
Імідж працівника міліції як чинник розвитку правосвідомості громадян: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / І.В. Воробйова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено юридико-психологічний аналіз іміджу міліції у контексті проблеми правової свідомості. Висвітлено сучасні зарубіжні та вітчизняні дослідження іміджу поліції та міліції. Розглянуто соціально-психологічні чинники, що впливають на даний імідж. Доведено, що імідж працівника міліції є одним з чинників розвитку правосвідомості громадян. Визначено психологічні особливості іміджу працівника міліції взагалі і окремих підрозділів зокрема. Показано, що на відміну від іміджів представників професій у системі "людина - людина", імідж працівника міліції є поліфункціональним. Вивчено специфіку очікувань громадян щодо даного працівника у системі уявлень про бажане право і правопорядок. На підставі одержаних даних запропоновано комплекс рекомендацій про шляхи поліпшення дослідженого іміджу, які зумовлені суб'єктивними уявленнями цивільного населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953 + Ю947.29 + Х819(4УКР)112.011 +
Шифр НБУВ: РА351649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Прокопович 
Клініко- психопатологічні та соціально- психологічні кореляти агресивності неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Євгеній Михайлович Прокопович ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА313960

Рубрики:

      
17.

Несен О.О. 
Межові психічні розлади у молодих осіб, що знаходяться в місцях позбавлення волі (діагностика, корекція, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Несен ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено специфіку чинників та умов формування особистості засуджених, хворих на психічні розлади, в осіб молодого віку, які знаходяться в закладах пенітенціарної системи. Встановлено специфіку чинників та умов формування особистості хворих засуджених, досліджено патопсихологічні особливості особистісно-мотиваційної сфери, рівня та спрямованості конфліктності. За результатами одержаних даних розроблено методи діагностики, корекції та профілактики межових психічних розладів у правопорушників молодого віку, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Уточнено напрямок та зміст психокорекційної, психогігієнічної та психопрофілактичної роботи серед засуджених молодого віку, які перебувають покарання в закладах пенітенціарної системи з урахуванням ступеня дезадаптації, характеру психічних порушень, особливостей та рівня конфліктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Х884.9(4Укр)03 + Ю947.3
Шифр НБУВ: РА319170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Джежик О. В. 
Напрями та засоби профілактики негативних наслідків психологічної напруженості у викладачів вищих навчальних закладів МВС України: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / О. В. Джежик ; Академія управління Міністерства внутрішніх справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.29 + Х819(4УКР)112.01 р3
Шифр НБУВ: РА369491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Єщенко В.І. 
Обгрунтування психофізіологічних критеріїв професійного відбору лікарів до служби в Збройних Силах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.І. Єщенко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано нові підходи до вирішення актуальної гігієнічної проблеми щодо професіонального психофізіологічного відбору та професійної орієнтації військових лікарів за умов реформування Збройних Сил (ЗС) України. Розроблено психограму та з'ясовано інтегральні фактори, що характеризують професійно важливі якості військових лікарів різного профілю. Виявлено особливості структури взаємозв'язків психофізіологічних і психологічних функцій для забезпечення успішної діяльності військового лікаря. На підставі вивчення професійно важливих психофізіологічних і особистісних якостей розроблено спеціальні шкали, розв'язувальні правила й алгоритм їх застосування для здіснення професійного відбору та професійної орієнтації майбутніх військових лікарів до хірургічної або терапевтичної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п1 + Р733.64-3 + Ю947.1-734 + С5*652.4*423.121 +
Шифр НБУВ: РА348415

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
20.

Цепінь М.Й. 
Обмежена осудність осіб із психопатичними розладами: юридико-психологічна характеристика: автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / М.Й. Цепінь ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми застосування ст. 20 Кримінального кодексу (КК) України стосовно психопатичних злочинців. Висвітлено основні аспекти комплексного підходу до вивчення правозастосовчої практики визначення обмеженої осудності стосовно злочинців з психічними аномаліями. Проведено порівняльний аналіз історичного досвіду застосування у зарубіжних кримінальних законодавствах та в Україні категорії обмеженої (зменшеної) осудності. Охарактеризовано ступінь розробленості категорії такої осудності у сучасному кримінальному праві. Визначено стан реалізації зазначеної категорії у вітчизняній практиці. Надано кримінально-психологічну характеристику соціально небезпечних форм поведінки, зумовлених психопатичними аномаліями, як підстави для визнання обмеженої осудності. Розглянуто особливості проведення комплексних судових психолого-психіатричних експертиз психопатизованих злочинців у разі визначення підстав визнання обмеженої осудності. Запропоновано організаційні підходи до профілактики та ресоціалізації обмежено осудних засуджених з психічними аномаліями у пенітенціарній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-938 + Х881.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА354742

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського