Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (39)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф062$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Мельник В. І. 
Безпека особи в транзитних суспільствах: політико-інституційний вимір: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. І. Мельник ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено поняття "безпеки особи" у транзитних суспільствах, розкрито його особливості, чинники функціонування й основні форми. Показано особливості політико-інституційного механізму реалізації безпеки особи в транзитних суспільствах в контексті глобальних трансформацій. Уточнено суть поняття "безпека особи". Розкрито основні загрози, небезпеки та ризики у сфері безпеки особи, основні чинники впливу на безпеку особи. Уточнено внутрішню структуру безпеки особи та розкрито зовнішню структуру, в яку вбудована безпека особи. Вдосконалено положення, що основними механізмами реалізації безпеки особи в транзитних суспільствах є громадянське суспільство та мережеві громадські організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062
Шифр НБУВ: РА379381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Абдульдін Бассам Саїд 
Глобалізація і проблема відсталості у постбіполярному світі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Абдульдін Бассам Саїд ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання наукової та практичної проблеми взаємозв'язку та взаємовпливів політичної глобалізації та соціально-економічної відсталості національних держав і суспільств. Вперше в українській політичній науці здійснено цілісну наукову спробу переосмислення витоків, причин і суті новітніх конфліктних ситуацій на глобальному, регіональному та національному рівнях. Доведено, що колишнє системне протистояння соціалізму і капіталізму, Сходу і Заходу замінюється на конфлікт між бідною та багатою частинами національних та інтегрованих учасників міжнародних відносин, умовно названими Півднем і Північчю. Проведено систематизацію існуючих концепцій та дефініцій глобалізації та бідності, на підставі чого розроблено концепцію та дефініції. Охарактеризовано концепцію відносності політичної глобалізації на її сучасному етапі з акцентом на висновку про те, що штучна де-факто відторгненість багатьох держав від розробки і прийняття фундаментальних політичних рішень міжнародних, зокрема, економічних організацій створює нові джерела конфліктності. Зроблено прогноз основних форм глобальної конфліктності у ХХІ ст.та подано пропозиції щодо їх запобігання та усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф062 + С5 в663.1
Шифр НБУВ: РА313675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Андрос О. Є. 
Екологістські рухи в сучасному політичному процесі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Є. Андрос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З'ясовано причини виникнення та досліджено особливості процесу інституціоналізації екологістських рухів (ПІЕР) у США та західноєвропейських країнах. Доведено, що в ПІЕР виникають суперечності між необхідністю утворення політичних партій парламенського типу на основі екологізму та його налаштованістю на "низові" громадські рухи. Зазначено, що існує тяжіння екологістських партій до лівої ідеології, яка більш органічно сприймає ідею об'єднання на основі надсоцієтальних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф062 + Ф79(0)
Шифр НБУВ: РА377743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі 
Екологічна безпека як предмет політики міжнародного співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Махмуд Ахмед Алі Аль-Намрі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено екологічну безпеку як предмет політики міжнародного співробітництва та найважливіший засіб оптимізації природоперетворювальної діяльності людини та гармонізації її відносин з природою. З'ясовано сутність екологічної безпеки, визначено її авторське бачення. Проаналізовано концепції обмеженої та високої відповідальності людини за стан планетарних екосистем. Проілюстровано екологічні загрози міжнародній та національній безпеці, їх сутність, рівні, умови та шляхи запобігання. Доведено, що забезпечення екологічної безпеки людства є важливою складовою діяльності політичних інститутів, яка безпосередньо залежить від політики взаємодії національних і міжнародних природоохоронних стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.33 + Ф062
Шифр НБУВ: РА311636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Карнаухова А.М. 
Європейське співробітництво у сфері захисту навколишнього природного середовища: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.М. Карнаухова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політології комплексно досліджено процес формування системи європейського співробітництва у сфері захисту навколишнього природного середовища, запропоновано періодизацію його розвитку. Виявлено спільні тенденції й специфічні особливості європейського співробітництва у сфері захисту навколишнього природного середовища. Вперше у вітчизняній політології вивчено формування, становлення та розвиток загальноєвропейського процесу "Довкілля для Європи", розкрито його роль у запровадженні екологічної політики у державах з перехідною економікою. Створено класифікацію національних пріоритетів України у галузі міжнародного природоохоронного співробітництва в Європі. Узагальнено позитивний і негативний досвід України у формуванні багато- та двостороннього співробітництва у сфері захисту навколишнього природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062 +
Шифр НБУВ: РА359905

Рубрики:

      
6.

Сенюшкін Є.О. 
Мережеві взаємодії як чинник формування і реалізації публічної екологічної політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.О. Сенюшкін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мережеві взаємодії та їх вплив на формування та реалізацію публічної екологічної політики. Проаналізовано стан дослідженості проблеми у вітчизняній і зарубіжній політології та суміжних науках. Розкрито структурні взаємозв'язки екологічних досліджень у різних галузях гуманітарного та природничого знання. Розглянуто екологічну політику як феномен мережевого суспільства. Виявлено вплив мережевих взаємодій на вирішення екологічних проблем на політичному рівні. Розглянуто головні чинники забезпечення публічності екологічної політики, а саме: громадську ініціативу у формуванні природоохоронного законодавства, вдосконалення політичних і економіко-правових механізмів публічної екологічної політики, впровадження екомережевого підходу до забезпечення сталого розвитку регіонів. Виявлено мережевий характер взаємодій основних акторів публічної екологічної політики. Досліджено механізми суспільного консультування й узгодження інтересів різних соціальних груп і верств населення з метою залучення їх до вирішення екологічних проблем на політичному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062 +
Шифр НБУВ: РА364852

Рубрики:

      
7.

Прутько С.Г. 
Політико-правові засади екологічно безпечного розвитку України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.Г. Прутько ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено історичні, філософські, політичні, правові та прикладні виміри феномену екологічної безпеки. Обгрунтовано існування тенденції посилення уваги міжнародних спільнот і окремих держав до забезпечення права людини на безпечне для життя, здоров'я та достатку навколишнє середовище. Виокремлено принципи та категорії екологічно безпечного розвитку. Виявлено концептуальні підвалини та здобутки, на засадах яких Україна розпочала трансформацію політики та права у сфері забезпечення громадян на адекватне для життя людини середовище. Акцентовано увагу на механізмах реалізації безпечного розвитку України, зокрема, взаємодії між собою гілок влади та врахування думки громадянського суспільства. Досліджено основні шляхи дії та взаємодії основних структур і органів влади держави. Показано, що на рівні законодавства та позиції Президента України створено всі необхідні умови для вирішення проблем екобезпечного розвитку. Основні питання виникають на рівні реалізації суттєвих норм і вимог. У цьому контексті запропоновано механізми взаємодії всіх рівнів влади між собою, а також влади та суспільства, зокрема, у вигляді партій, об'єднань, товариств громадян України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062 + Х859(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА349654

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Стасюк Л.Л. 
Політичне забезпечення збалансованого екологічного розвитку сучасного суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.Л. Стасюк ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблеми, пов'язані з політичним забезпеченням збалансованого екологічного розвитку сучасного суспільства. Класифіковано пріоритети політики збалансованого екорозвитку, а саме: за метою (пріоритет суспільства, держави, особи), за рівнями (глобальні, регіональні, національно-державні), за просторово-часовими критеріями (довготривалі і ситуаційні). Викладено засоби створення суспільства збалансованого екорозвитку, зокрема: стабілізація світової демографічної ситуації, узгодження економічної й екологічної парадигм розвитку, екологія науки, техніки і виробництва, створення та розповсюдження екологічно сприятливих технологій, прийняття нового пакету міжнародних договорів і угод, створення ефективної системи екологічної освіти і виховання. Проаналізовано проблеми і можливості збалансованого екорозвитку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062 +
Шифр НБУВ: РА365715

Рубрики:

      
9.

Васюта О.А. 
Проблеми екологічної політики України в контексті глобального розвитку: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.А. Васюта ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2002. — 38 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні принципи політологічного аналізу екологічних проблем, процесуальність екологічної політики як критерій її формування та здійснення, політико-економічне реформування та екологічну стратегію безпеки, екологічну політику як складову економічної політики та її місце в структурі розвитку світової цивілізації, а також проблеми реалізації екологічної політики в період державної розбудови, екологічну політику. Відзначено, що підтримання екологічного стану на безпечному для життєдіяльності суспільства рівні може бути досягнуте цілеспрямованою діяльністю держави, в першу чергу через її екологічну політику з урахуванням інших чинників. Екологічну діяльність держави розглянуто не тільки як найважливішу умову підтримання необхідної якості оточуючого людину середовища життя, екологічної рівноваги у природі та раціонального використання її ресурсів, але як самостійну сферу суспільних відносин, пов'язаних з реалізацією національних і глобальних цілей, соціально-економічного розвитку сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062
Шифр НБУВ: РА321015

Рубрики:

      
10.

Деркач О. К. 
Структура та напрями реалізації екологічної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. К. Деркач ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний політологічний аналіз структури й основних напрямів реалізації екологічної політики в Україні. Проаналізовано основні теоретико-методологічні засади дослідження екологічної політики, роль та місце екологічної політики в забезпеченні сталого розвитку України, особливості інституційного забезпечення процесу формування екологічної політики, напрями еволюції предметного поля екологічної політики в контексті євроінтеграційних процесів, процес реалізації екологічної політики регіональними органами виконавчої влади, роль громадських організацій у процесі реалізації екологічної політики в Україні. Встановлено, що співробітництво України з Європейським Союзом у сфері екологічної політики надає її змісту нової якості та концептуального виміру. Доведено, що однією з найбільш ефективних моделей реалізації екологічної політики на регіональному рівні є модель партнерства, яка вимагає формування зацікавленості органів виконавчої влади до залучення організацій громадянського суспільства щодо розв'язання екологічних проблем розвитку територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062 + Ф3(4УКР) в2:Б
Шифр НБУВ: РА375884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського