Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (312)Книжкові видання та компакт-диски (234)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф018$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Данилішина К.О. 
Американський чинник в процесі інформаційної глобалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Данилішина ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 17 с. — укp.

Розкрито суть поняття інформаційного імперіалізму, який має свої витоки з класичного імперіалізму. Відзначено, що під час "холодної" війни є неможливим ведення воєн у класичному розумінні, тому імперіалізм трансформувався в "інформаційний", а за умов однополюсного світу набув суттєвого доповнення як "американський інформаційний імперіалізм". Базуючись на цивілізаційному системному методі досліджено політику США XX ст. і показано, що відмова від доктрини ізоляціонізму й активне входження в систему міжнародних відносин за умов економічного домінування у світі сприяло відкритості американського суспільства до нових цивілізаційних викликів, забезпечило США провідні позиції у процесах глобалізації, що надає переваги у використанні повною мірою позитивних рис цих процесів і займати передові рубежі у подальшому їх розвитку. Доведено залежність між одноосібним пануванням США у сучасній системі міжнародних відносин і контролем цієї країни над всіма складовими світових інформаційних потоків та досліджено новий ефект цього явища у світі, який полягає в інформаційному домінуванні США, що завершує та доповнює економічну і політичну зверхність, без яких в епоху глобалізації є неможливим закріпити та зберегти статус єдиного світового лідера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 +
Шифр НБУВ: РА331524

Рубрики:

      
2.

Целуйко М.Є. 
Антитерористична політика держави як фактор суспільної стабільності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Є. Целуйко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження методів функціонування антитерористичної політики та її ефективності щодо забезпечення суспільної стабільності держави. Розкрито сутність тероризму, виділено його ознаки та відокремлено від суміжних явищ. Доведено, що сучасний тероризм зберігає значну кількість напрямів розвитку та набуває ознак глобального явища. Сформульвано визначення тероризму як форми соціально-політичної боротьби, яка полягає в систематичній реалізації ідеологічно обгрунтованих, публічних, небезпечних для суспільства насильних дій або загрози з метою впливу на все населення або окремі соціальні групи для досягення цілей, що стосуються державної політики. Наведено характеристику силового напряму антитерористичної політики та її основних елементів. Виділено сучасні методи силової діяльності, які можна застосовувати у боротьбі проти тероризму. Встановлено, що ефективність антитерористичної політики держави ускладнена невідповідністю її методів особливостям міжнародної структури тероризму, сучасним засобам тиску терористів і специфіці суб'єкта. Досліджено проблеми якості інформаційного забезпечення антитерористичної політики щодо об'єкта терористичного нападу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА346630

Рубрики:

      
3.

Сащук Г.М. 
Безпекові імперативи телевізійного простору України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Г.М. Сащук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено системне, міждисциплінарне політологічне дослідження проблеми інформаційної безпеки українського телевізійного простору, актуалізованої теперішнім станом вітчизняного державотворення з застосуванням структурно-функціонального та компаративістського методів аналізу у взаємозв'язку з елементами інформаційного та політичного простору. Запропоновано парадигму дослідження процесу забезпечення інформаційної безпеки телевізійного простору України. Висвітлено питання формування та функціонування зазначених просторів. Визначено перспективи забезпечення належного рівня інформаційної безпеки. Показано, що умовою формування сучасної конкурентноздатної системи захисту телепростору України є запровадження комплексної програми піднесення загального професійного рівня тележурналістики, чіткого її орієнтування на виконання стратегічних завдань становлення української державності. Відзначено, що існуючі безпекові імперативи вітчизняного телепростору не відповідають вимогам реалій: неадекватності обраному стратегічному курсові державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф054 + Ф055.2 +
Шифр НБУВ: РА335607

Рубрики:

      
4.

Пронченко О.С. 
Взаємодія ЗМІ і влади в контексті реалізації права громадян на інформацію: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Пронченко ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження стану, тенденцій та імперативів взаємодії засобів масової інформації (ЗМІ) та держави у контексті забезпечення права громадян на інформацію як важливого чинника демократизації політичного процесу в Україні. Проаналізовано еволюцію взаємин ЗМІ з органами влади у період утвердження державного суверенітету України в аспектах, пов'язаних з законодавчим регулюванням функціонування українських мас-медіа, глобалізацією світового інформаційного простору, деклараціями та реаліями державної політики в інформаційній сфері, динамікою змісту, а також еволюцію способів і форм взаємодії ЗМІ з державними інституціями й іншими суб'єктами політичних відносин і бізнес-утвореннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 +
Шифр НБУВ: РА361797

Рубрики:

      
5.

Бабак М.П. 
Використання комунікативних методів побудови політичного іміджу в засобах масової інформації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.П. Бабак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Ш. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено та класифіковано комунікативні методи побудови політичного іміджу в ЗМІ, відокремлено новітні від вже відомих. Проаналізовано стан і перспективи розвитку комунікативних методів впливу в журналістиці, політичному консультуванні, паблік рілейшиз та іміджелогії. Розглянуто особливості використання вітчизняними засобами масової інформації комунікативних методів для привернення уваги читачів до діяльності політика або партії та формування громадської думки щодо окремих політичних сил. Досліджено деякі групи комунікативних методів побудови політичного іміджу в ЗМІ за типологічними ознаками. Особливу увагу приділено новітнім методам, показано перспективи їх сталого використання у ЗМІ як засобу створення іміджу. Розглянуто питання "первинності" іміджу та PR. Розроблено дворівневу класифікацію комунікативних методів, пристосовану для практичного використання в рекламних і PR-агенціях з метою формування у суспільній свідомості певних політичних настанов і фіксування іміджу політика або політичної партії. Простежено тенденції розвитку українського іміджевого та PR-консультування у контексті співпраці з засобами масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф018 + Ф055.1 +
Шифр НБУВ: РА349597

Рубрики:

      
6.

Калініченко Б.М. 
Влада засобів масової інформації: політологічний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Б.М. Калініченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи теоретичного дослідження феномену влади ЗМІ як фактора політичного управління розвитком держави, становлення громадянського суспільства та самореалізації особистості. Обгрунтовано генезис, природу, сутність влади ЗМІ як специфічну форму існування "владно-підвладних відносин", зміст як сукупність організаційних процесів, багатоманітність форм прояву даного явища у сфері політичного буття, специфіку впливу механізму влади ЗМІ на особистість завдяки психологічному навіюванню, на громадянське суспільство та державу - завдяки соціальному тискові заангажованих олігархами каналів. У ході праксеологічного аналізу висвітлено легітимізацію влади ЗМІ, проведено експертну оцінку якості функціонування її у політичному просторі України та запропоновано кроки оптимізації впливу на життєдіяльність соціального організму країни та особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА367978

Рубрики:

      
7.

Петров В. В. 
Воєнно-інформаційна безпека України за умов посилення загроз інформаційних війн: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / В. В. Петров ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми забезпечення воєнно-інформаційної безпеки держави як складової національної безпеки. Комплексно розглянуто сутнісні характеристики, функції та зміст понять "війна" та "воєнно-інформаційна безпека". Визначено співвідношення воєнної й інформаційної безпеки у процесі забезпечення національної безпеки держави за сучасних геополітичних умов з урахуванням актуалізації загроз інформаційних війн. Запропоновано відповідні підходи та пропозиції щодо забезпечення воєнно-інформаційної безпеки держави з урахуванням досвіду провідних держав світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф4(4УКР)64:Ц/Ч + Ц1,8(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА373138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Шеременко Н. М. 
Вплив засобів масової комунікації на політичну соціалізацію особистості в умовах становлення інформаційного суспільства в Україні: автореф. дис. ... канд. політ наук : 23.00.03 / Н. М. Шеременко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто політичну соціалізацію як чинник формування політичної культури. Висвітлено особливості політичної соціалізації за умов становлення інформаційного суспільства, до яких належать використання інформаційно-комунікативних технологій, які забезпечують доступ до великих масивів політичної інформації, можливість безпосередньої участі у державотворчих процесах. Розкрито специфіку формування політичної свідомості особистості засобами масової комунікації. Визначено, що вплив засобу масової комунікації на політичну соціалізацію особистості залежить від ряду факторів космічного, біологічного та соціально-психічного характеру. Проаналізовано місце та роль вітчизняних засобів масової комунікації у процесі політичної соціалізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф018
Шифр НБУВ: РА376024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Демченко О.А. 
Групи інтересів в засобах масової інформації: вплив на політичний процес в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.А. Демченко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано умови, принципи та форми діяльності основних груп інтересів, що існують у засобах масової інформації, встановлено їх ефективність і можливості впливу на політичний процес в Україні. Структуровано теорію груп інтересів, розглянуто особливості її становлення, засади сучасного формування та напрямки подальшого розвитку. Визначено можливі напрямки теоретичного осмисленння діяльності груп політичних інтересів. Проаналізовано основні методологічні підходи щодо діяльності груп інтересів. Виокремлено й охарактеризовано функції, типи та специфіку діяльності груп інтересів. Показано місце та роль груп інтересів у політичному процесі. Визначено основні групи інтересів, що діють у межах засобів масової інформації, розглянуто форми їх діяльності та встановлено ефективність. Охарактеризовано основні інтереси базових у межах ЗМІ груп. Досліджено стан, значення, тенденції розвитку журналістської спільноти України як групи інтересів. Досліджено можливості діяльності та перспективи груп політичних інтересів у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.1 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА350370

Рубрики:

      
10.

Соснін О.В. 
Державна політика в галузі управління інформаційним ресурсом України: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.В. Соснін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей державної політики в галузі формування, ефективного використання та правового регулювання інформаційного ресурсу України. З'ясовано роль держави в регулюванні інформаційної діяльності за умов становлення інформаційного суспільства та докорінних суспільних трансформацій. Розкрито суть поняття "інформаційний суверенітет держави", а також основні завдання щодо забезпечення інформаційного суверенітету Української держави. Здійснено класифікацію національних інтересів у інформаційній сфері за їх суб'єктами. Визначено суть, мету, об'єкти, завдання державної інформаційної політики за сучасних умов, а також принципи, напрями й особливості діяльності органів державної влади щодо ефективного управління інформаційним ресурсом України. Сформульовано основні напрями оптимізації організаційної структури органів влади, які здійснюють керування в інформаційній сфері, їх функції та повноваження. Створено концепцію правового регулювання використання інформаційного ресурсу з метою забезпечення ефективного функціонування інформаційної сфери держави, її інтеграції у світовий інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 + Ф018 + Ф3(4УКР) + Ч234(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337514

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Кулик В.М. 
Дискурс українських медій: ідентичності, ідеології, владні стосунки: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / В.М. Кулик ; Ін-т політич. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса . — К., 2010. — 28 с. — укp.

Проаналізовано український медійний дискурс 2000-х років з погляду творених і підтримуваних у ньому індентичностей, ідеологій і владних стосунків. Проведено оглад жанрово-тематичної структури й ідеологічних ефектів дискурсу популярних газет і телеканалів. Розглянуто окремі тематично окреслені дискурсивні практики. Проаналізовано дискурсивну нормалізацію різноманітних суспільних явищ, що є наслідком відсутності проблематизації даних подій. Акцентовано на медійному зображенні етнокультурних та етнополітичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(4УКР)711.7 + Ч632.4(4УКР)7 + Ф018
Шифр НБУВ: РА373905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Пантелеймонов О.Є. 
Діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.Є. Пантелеймонов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни у функціонуванні найбільших інформаційних агенств світу (ІАС) за останні 5 - 10 років. Доведено, що протягом кількох останніх років найбільші ІАС перейшли до нової моделі діяльності, яка, зокрема, передбачає меншу залежність від урядової фінансової підтримки; впровадження нових інформаційних послуг; збільшення використання можливостей мережі Інтернет для збирання та поширення міжнародних новин; здійснення змін у системі оплати послуг, що надаються; використання більшої кількості мов для надання власних інформаційних послуг; інтеграцію текстових, відео, голосових і довідкових послуг у комбіновані інформаційні пакети; відмову від жорсткого редагування та коригування інформаційних повідомлень, одержаних з власних інформаційних джерел; подальше удосконалення відносин з національними та регіональними інформаційними агенствами та ЗМІ. Розглянуто питання конкурентних відносин ІАС з іншими утвореннями, що вийшли на інформаційні ринки світу, яке дає підстави стверджувати, що протягом наступних років найбільшу конкуренцію інформаційним агенствам складатимуть медіа конгломерати та ті інформаційні ТНК, чия економічна стратегія передбачає зростання шляхом більш широкої диверсифікації власних інформаційних послуг. Доведено, що найбільш перспективними ринками для подальшого розвитку даних агенств є фінансові ринки світу, на яких інформаційні агенства надають дані про перебіг справ на фондових біржах, котирування різних фінансових інструментів тощо, а також світовий ринок телевізійних новин, на якому найбільші інформаційні агенства здійснюють майже монопольне збирання та поширення інформаційних повідомлень та подано такими утвореннями як Reuters Television (RTV) та Associated Press Television Network APTN). Спрогнозовано тенденції подальшої еволюції найбільших ІАС на інформаційних ринках світу, запропоновано рекомендації щодо можливих дій України, спрямованих на зміцнення співробітництва з інформаційними агенствами Reuters, AP та AFP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 +
Шифр НБУВ: РА322829

Рубрики:

      
13.

Шумка А.В. 
Досвід локальних війн і збройних конфліктів другої половини ХХ століття у формуванні концепцій інформаційної війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Шумка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичний розвиток загальних питань теорії інформаційної боротьби. Вивчено основні фактори, які впливали на вдосконалення інформаційного протиборства. Хронологічно висвітлено розвиток певних видів оперативного забезпечення бойових дій військ (розвідки, військової дезінформації, радіелектронної боротьби, психологічних операцій), їх перетворення до найбільш важливих складових інформаційної війни. Досліджено питання застосування інформаційної зброї у локальних війнах і збройних конфліктах для дезорганізації системи військового управління. На підставі вивчення офіційних документів армії Сполучних Штатів Америки розкрито зміст і особливості боротьби з бойовими системами управління. Охарактеризовано еволюцію поглядів на розвиток сил і засобів психологічної війни. Визначено характерні риси й особливості застосування інформаційної зброї на сучасному етапі й у можливих війнах майбутнього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4/8)14 + Ц35(0)63 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА343331

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Хлистун Г.Ю. 
Етика засобів масової інформації в сучасних політичних процесах: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Г.Ю. Хлистун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Доведено необхідність формування єдиної концепції етики засобів масової світової комунікації та використання досвіду розвинених країн за умов перехідної економіки України. Розглянуто етичні стандарти ЗМІ як чинник формування політичної культури та ідеології, обгрунтовано принципи їх використання. Проаналізовано ідеологічні концепції світової цивілізації та глобальної етики, обумовлені трансформаційними процесами у сфері політичного та суспільного розвитку. Досліджено діяльність Організації Об'єднаних Націй та її підрозділів, Ради Європи, Міжнародного центру боротьби з цензурою та Міжнародної Організації Журналістів у галузі глобальної етики та етики засобів масової інофрмації. Проведено порівняльний аналіз національних професійних кодексів засобів масової комунікації країн Західної Європи, визначено характерні особливості етичних принципів діяльності ЗМІ в Україні як чинника політичної культури. Розроблено рекомендації щодо поліпшення ефективності діяльності Міністерства інформації, комітету з питань свободи слова та Союзу журналістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф022 + Ф054.1 +
Шифр НБУВ: РА337705

Рубрики:

      
15.

Руіс Мендісабаль Л.М. 
Зв'язки з громадськістю як комунікативний аспект державного управління: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / Л.М. Руіс Мендісабаль ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз функціонального статусу, зв'язків з громадськістю як комунікативного аспекту державно-управлінської діяльності у контексті сучасних процесів системної трансформації українського суспільства. Запропоновано оригінальну концептуальну модель зв'язків з громадськістю, що дозволяє висвітлити специфіку соціальних комунікативних характеристик даного феномену в державно-управлінській діяльності у перехідному суспільстві. Узагальнено існуючі підходи та результати дослідження з даної проблематики. Виявлено низку малодосліджених теоретичних та практичних її аспектів. Розкрито певні протиріччя в дослідженні. Розроблено практичні рекомендації щодо оптимізації функціонування механізму державного управління суспільством у перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8 + Ф018 + А6 + С5*333.4 + Ч620.1
Шифр НБУВ: РА313981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Бойко О.В. 
Зовнішньополітичний образ України та чинники його формування в друкованих англомовних ЗМІ в умовах трансформації суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Бойко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. досліджень. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Здійснено контент-аналіз публікацій на українську тематику у зарубіжних англомовних мас-медіа, завдяки чому визначено консолідований політичний образ України, сформований у свідомості закордонних споживачів інформації. Досліджено теоретичний і практичний аспекти творення нових технологій формування об'єктивного зовнішньополітичного іміджу України. Наведено напрями цілеспрямованого ефективного використання інформації держави та про країну. Запропоновано шляхи використання іміджевого потенціалу щодо переорієнтації міжнародної громадської думки про Україну з метою її інтеграції у європейський і світовий політичний, економічний та культурно-інформаційний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 + Ч612.11
Шифр НБУВ: РА317054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Коляденко В.А. 
Інфокомунікаційні технології як чинник політичної модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Коляденко ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено, що сучасні інфокомунікаційні технології (ІТ) відкривають можливості в практиці організаційного, партійного будівництва, самоорганізації громадянського суспільства. Обгрунтовано розвиток Інтернету відповідно до демократичної спрямованості громадянського розвитку. Наголошено, що людину з пасивного об'єкта за допомогою мас-медіа перетворено в активного, самостійного суб'єкта добору плюралізованої маси інформації. Визначено, що за умов переходу до нових ІТ видозмінюються функції влади в суспільстві. Досліджено особливості інформаційного суспільства в контексті політичних процесів. Виявлено, що ІТ розширюють права громадян шляхом надання доступу до різноманітної інформації, збільшують ступінь їх політичної участі та контролю за діяльністю державної влади, дають можливість активно виробляти інформацію. Доведено, що метою включення в політичне життя технологій є створення відкритої для діалогу з громадянами прозорої вертикалі влади. Аргументовано, що за умов входження України в Глобальну інформаційну систему досягнуто підвищення правової грамотності населення, посилення процесів демократизації держави, розширення можливостей реалізації прав на свободу слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА321260

Рубрики:

      
18.

Козубський В.О. 
Інформаційна безпека держави: Кримський регіон: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Козубський ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему інформаційної уразливості держави на прикладі кримського регіону у контексті геополітичного положення півдня України з урахуванням його багатонаціонального та транзитного статусу у структурі держави. Виявлено та досліджено місце та роль кримського регіону у контексті внутрішньої та зовнішньої політики України. Проведено комплексний аналіз кримської інформаційної складової інформаційного простору держави. Розглянуто питання щодо єдиного інформаційного простору Причорноморського регіону у цілому. Уперше до наукового обігу введено раніше закриті матеріали радянського військово-промислового комплексу і, насамперед, матеріали, взаємопов'язані з дослідженням ближнього космосу у частині спостереження та контролю над інформаційними потоками засобів масових комунікацій. Проведено комплексний аналіз мас-медійного ринку у Криму, виявлено ключові аспекти інформаційного тиску та формування регіональної складової інформаційного простору, зокрема, внутрішні та зовнішні чинники. Розроблено науковий проект Причорноморського Регіонального інформаційного Центру країн-партнерів Організації Чорноморського Економічного співробітництва у контексті національної програми інформатизації та програми конверсії з використанням матеріально-технічної бази Національного центру управління та випробування космічних засобів Національного космічного агенства України, розташованого у Криму. Сформульовано рекомендації для державних установ, що мають розв'язувати проблеми інформаційної безпеки держави та зовнішньої політики України у Причорноморському регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Х849(4УКР-6КРМ)04 +
Шифр НБУВ: РА341161

Рубрики:

      
19.

Каращук М.Г. 
Інформаційна влада як чинник демократизації сучасного суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.Г. Каращук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто феномен інформаційної влади, визначено її поняття, структуру, особливості політичного впливу, роль у демократизації сучасного суспільства. Вивчено суспільно-правову організацію інформаційної влади, значну увагу приділено громадському телерадіомовленню. На підставі узагальнення досвіду демократичних країн світу розроблено рекомендації щодо сприяння становленню та розвитку цієї влади у сучасній Україні, посилення її впливу на демократизацію українського суспільства. Доведено, що інформаційна влада є чинником демократизації суспільства лише за умови, коли вона базується на демократичних принципах, інакше вона може бути джерелом виникнення та нарощування небезпечних для суспільства негативних тенденцій. Інформаційна влада може слугувати цілям демократизації суспільства, але може перетворитися у дуже небезпечну зброю, спрямовану проти демократичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА346386

Рубрики:

      
20.

Степко О.М. 
Інформаційна діяльність ООН: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Степко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження діяльності ООН в інформаційній сфері. Обгрунтовано провідну роль спрямованого інформаційного забезпечення в підвищенні ефективності діяльності ООН. Виявлено проблеми діючої інформаційної структури ООН та визначено основні шляхи поліпшення форм і методів інформаційної діяльності Організації. Проаналізовано напрями та визначено перспективи розвитку інформаційної галузі ООН. Встановлено основні фактори впливу інформаційної революції на структуру та діяльність ООН, а також на можливості досягнення цілей, передбачених Статутом Організації. Обгрунтовано провідну роль інформаційних центрів ООН в інформуванні світового співтовариства про мету та діяльність Організації. З'ясовано роль інформаційної діяльності ООН в урегулюванні міжнародних конфліктів. Встановлено пріоритетну роль інформаційних підрозділів у діяльності місій ООН у сфері забезпечення миру та безпеки. Наведено рекомендації щодо поліпшення дієвості та зміцнення потенціалу Організації в інформаційному забезпеченні миротворчої діяльності, використання інформаційних технологій в місіях ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-929 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА332074

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського