Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (141)Реферативна база даних (289)Книжкові видання та компакт-диски (704)Журнали та продовжувані видання (1173)
Пошуковий запит: (<.>U=У50-13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Чижиков 
Бізнес-асоціації в умовах інтеграції України в світове господарство: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Геннадій Дмитрович Чижиков ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131 + У9(4УКР)0-131 + У9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА348751

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Швиданенко О.А. 
Глобальна парадигма конкурентоспроможності: імперативи становлення та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / О.А. Швиданенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади, що притаманні сучасному етапу становлення глобальної економіки та моделі розвитку світового господарства. Проаналізовано особливості сучасних трансформаційних процесів. Обгрунтовано методологію формування універсальної моделі конкурентоспроможності. Сформульовано методику оцінювання потенціалу глобальної конкурентоспроможності до виробничої та споживчої. Описано внутрішню природу та сучасну конфігурацію глобального ринку, висвітлено глобальні стратегії ТНК і основні аспекти міжкраїнного аналізу конкурентоспроможного розвитку. Викладено концептуальні орієнтири розвитку конкуренції в глобально інтегрованому просторі та обгрунтовано імперативи конкурентоспроможності. Визначено напрями вдосконалення сучасної парадигмальної конструкції глобальної конкурентоспроможності, процеси системної взаємодії національних господарств за умов глобальної конкуренції. Проведено факторний аналіз конкурентного статусу України у глобальній економічній системі. Розкрито регіональні та загальнонаціональні аспекти факторного моделювання конкурентоспроможності. Обгрунтовано об'єктивну доцільність мобілізації ресурсних та інноваційних факторів висококонкурентного розвитку національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 +
Шифр НБУВ: РА352774

Рубрики:

      
3.

Тарасенко Т.В. 
Державне стимулювання інноваційного підприємництва в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Тарасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено механізм державного стимулювання інноваційного підприємництва з урахуванням національних особливостей економічної системи та розроблено рекомендації щодо його удосконалення. Розкрито сутність категорії "інноваційне підприємництво", систематизовано існуючі класифікації інновацій. Встановлено провідну роль інноваційного підприємництва у забезпеченні "стійкого розвитку" економічної системи за умов енергетичної та економічної кризи глобального масштабу. Модифіковано модель інноваційного процесу шляхом врахування фактора впливу держави на інвестиційні ресурси інноваційного підприємства. Доведено необхідність створення центрів технологічного трансферу як необхідної ланки між науково-дослідної та виробничою сферою, визначено їх роль в інноваційному розвитку держави. Обгрунтовано можливі шляхи державного впливу на інноваційне підприємництво. Розроблено економетричну модель, що відображає залежність ефективності національного виробництва від інтенсивності здійснення витрат на НДДКР держави та бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1-55 + У9(4УКР)0-131.1-55 +
Шифр НБУВ: РА353262

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Павловська О.Д. 
Конкурентоспроможність національних економік в умовах інвестиційної глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Д. Павловська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні і практичні питання формування умов усталеної конкурентоспроможності національних економік за умов інвестиційної глобалізації. Досліджено системну сутність, компоненти, фактори і пріоритети національної конкурентоспроможності. Визначено характер інвестиційного глобалізму, проаналізовано його тенденції, протиріччя та впливи на конкурентоспроможність країн з різним рівнем економічного розвитку, міжнародною мікро- та макроінтегрованістю. Виявлено проблеми та визначено перспективи гармонізації глобального інвестування. Запропоновано заходи щодо мобілізації внутрішніх і зовнішніх інвестиційних ресурсів розвитку конкурентоспроможності економіки України на сучасній інноваційно-технологічній основі, в тому числі за рахунок розширення та інтенсифікації інвестиційного співробітництва з Євросоюзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У50-56 + У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА330081

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Антонюк Л.Л. 
Конкурентоспроможність національної економіки в умовах глобалізації: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Л.Л. Антонюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади феномену міжнародної конкурентоспроможності за умов глобалізації, досліджено механізм його формування у високорозвинених країнах світу. Виявлено генезис, характер і масштаби конкуренції національних держав у глобальному середовищі. Висвітлено методологічні засади оцінки динамічних моделей їх міжнародної конкурентоспроможності, на базі яких проведено основні економетричні дослідження. Проаналізовано вплив інноваційних процесів на підвищення державної конкурентоспроможності. Встановлено рівень вітчизняної конкурентоспроможності на світовому ринку, здійснено її порівняльний аналіз з національним економічним потенціалом. Наведено рекомендації щодо розвитку інноваційних процесів у регіонах. Визначено засоби державного впливу на зростання конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА332030

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Литвиненко В.М. 
Малий бізнес у розвитку зовнішньоекономічної діяльності країн перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.М. Литвиненко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено головні передумови, критерії та специфічні особливості міжнародного функціонування дрібних фірм. Розглянуто новітні тенденції та регіональні відмінності розвитку сучасного малого бізнесу. Встановлено, що державна підтримка малих і середніх підприємств-суб'єктів (МСП) зовнішньоекономічної діяльності є важливим чинником їх міжнародної конкурентоспроможності. Розкрито базові інстументи регулювання зовнішньоекономічної діяльності МСП на внутрішньому та зовнішньому рівнях, визначено роль та місце міжнародних організацій у багатосторонньому регулюванні. Розглянуто можливі умови міжнародного співробітництва малих фірм за умов глобалізації, проаналізовано проблему вибору їх зовнішньоекономічної стратегії у процесі трансформації економіки. Наведено рекомендації та нові підходи щодо стимулювання розвитку міжнародної діяльності дрібного бізнесу за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У580 +
Шифр НБУВ: РА323185

Рубрики:

      
7.

Дайновський Ю.А. 
Методологічні основи формування управлінських рішень у підприємництві: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Дайновський ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 31 с. — укp.

Сформульовано принципи стандартизації управлінських рішень. Здійснено класифікацію дій, що є основою рішень, надано оцінку інтенсивності застосування даних дій. Запропоновано методи генерації і модифікації стандартизованих рішень, які сприяють цілеспрямованому пошуку розв'язань у конкретних проблемних ситуаціях. Розроблено концепцію формування банків рішень, реалізація якої стане гарантом підвищення ефективності й оперативності підприємницької діяльності. Обгрунтовано зміст та структуру фактично створеного банку рішень. Запропоновано методичні підходи до оцінки ефективності застосування різних груп рішень у підприємництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131-21
Шифр НБУВ: РА308519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кредісов В.А. 
Розвиток підприємництва у сучасних транзитивних економічних системах: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.А. Кредісов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні засади та підходи щодо пошуку шляхів розв'язання проблем розвитку підприємницької діяльності у країнах з транзитивною економічною системою. Визначено специфіку етапів та внутрішню логіку становлення підприємництва за умов конкретно-історичного ринкового середовища у країнах з перехідною економікою. Показано роль правильно спланованих і проведених заходів щодо підтримки підприємництва як дієвих засобів зменшення економічних ризиків у діяльності підприємств та державних органів влади за умов конкурентного механізму господарювання. Проаналізовано суперечності між економічними інтересами підприємця та державними структурами, які виникають під час пошуку ефективних шляхів реалізації загальнонаціональних і регіональних проблем. На підставі аналізу ринкового інституційного середовища у країнах з транзитивною економічною системою виявлено його специфіку, суперечності та вплив на механізм функціонування та відтворення підприємництва. Апробовано методику проведення комплексного дослідження підприємницької діяльності на макро- та мікрорівні та визначено конкретні проблеми повноцінного використання підприємництва як додаткової суспільної продуктивної сили за умов ринкового середовища у країнах з транзитивною економічною системою. Обгрунтовано алгоритм проведення інституційних заходів в Україні, спрямовані на підвищення ефективності підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У50-131.1 +
Шифр НБУВ: РА335411

Рубрики:

      
9.

Юріна Н.О. 
Система підприємництва в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.О. Юріна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність стимулювання підприємницької діяльності (СПД) за умов реформування економіки, що дозволяє підвищити ефективність мобілізації та використання різних ресурсів, упровадити нові форми та методи організації виробництва, вирішувати проблеми зайнятості та безробіття, забезпечити соціальну стабільність суспільства, стійкі позиції на внутрішніх і зовнішніх ринках, сформувати нові засоби захисту щодо ринкової нестабільності. З метою досягнення мети з використанням методу формальної та діалектичної логіки, історичного та порівняльного аналізу уточнено поняття "підприємництво". Досліджено особливості становлення й основні тенденції розвитку підприємницьких структур за умов трансформації економіки Польщі, Угорщини, Російської Федерації, України. Проаналізовано особливості розвитку СПД, з'ясовано основні причини уповільнення процесів формування підприємницького сектору в економіці Росії й України у порівнянні з країнами Східної Європи. Наголошено на необхідності синтезу методів та інструментів стимулювання його діяльності, що передбачає розробку концепції стимулювання діяльності підприємницьких структур. Реалізація концепції грунтується на комплексі адаптованих до умов трансформації механізмів стимулювання розвитку даних структур, зокрема, правового, організаційного, фінансового, кредитного, а також напрямках інтеграційної політики. Для кожного механізму запропоновано комплекс заходів, орієнтованих на підвищення ефективності стимулювання підприємницької активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343188

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського