Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (243)Реферативна база даних (5966)Книжкові видання та компакт-диски (9249)Журнали та продовжувані видання (12719)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 649
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Козак М.І. 
Автоматизація господарського обліку з використанням баз даних: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.І. Козак ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію існуючих форм і технологій ведення обліку. Удосконалено теоретико-методологічні засади автоматизації даного процесу за умов застосування комп'ютерної техніки. Визначено провідні тенденції в розвитку комп'ютерних технологій ведення обліку й обгрунтовано підходи щодо їх побудови з використанням баз даних. Запропоновано архівно-комп'ютерну форму обліку на основі автоматизації банком поточного архіву електронних документів планового, облікового та нормативно-договірного характеру. Розроблено й апробовано модульну структуру інтегрованої системи автоматизації господарського обліку для підприємств сільського господарства та наведено рекомендації щодо її впровадження з використанням науково обгрунтованої технології консультаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-211.853 +
Шифр НБУВ: РА336138

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євтушенко С.М. 
Амортизація основних засобів у системі бухгалтерського обліку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Євтушенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено порядок нарахування й обліку амортизації основних засобів у сільськогосподарських підприємствах. Обгрунтовано методику вибору методів амортизації залежно від виду об'єктів основних засобів і стратегії розвитку підприємства. Запропоновано використання методу заміни для тварин основного стада. Обгрунтовано нові способи визначення ліквідаційної вартості основних засобів на базі застосування усередненого відсотка за їх групами, що суттєво поліпшує якість облікової інформації та спрощує процес визначення ліквідаційної вартості в сільськогосподарських підприємствах. Розроблено нову форму реєстру з обліку нарахування амортизації за виробничим методом. Удосконалено первинні документи з обліку основних засобів та їх амортизації. Обгрунтовано порядок викладу в фінансовій звітності інформації про відтворення основних засобів, обгрунтовано необхідність складання відповідного звіту у Примітках до фінансової звітності підприємства. Запропоновано методику узагальнення й трансформації даних бухгалтерського обліку про нараховану амортизацію у показники податкової звітності з застосуванням коефіцієнтів коригування, що дозволить уникнути подвійного розрахунку амортизації для даних видів обліку та забезпечить її об'єктивне відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.6 +
Шифр НБУВ: РА334194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бондар В.П. 
Аналіз бухгалтерського балансу та прогнозування діяльності підприємства (на матеріалах хлібокомбінатів м.Києва): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.П. Бондар ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено потенційні можливості інформації бухгалтерського балансу на основі проміжної звітності як економічної моделі підприємства. Встановлено факт недостатнього її використання для потреб внутрішньогосподарського управління результативністю діяльності, внесено пропозиції щодо удосконалення балансу. На підставі нового підходу в аналізі бухгалтерського балансу на основі проміжної звітності розроблено методи короткострокового пасивного прогнозування, які спираються на універсальні прийоми згладжування вихідних даних балансів за певний проміжок часу (горизонтальний аналіз) та виявлено в процесі дослідження тенденції поведінки показників діяльності (статей балансу та ін. показників). Методи короткострокового пасивного прогнозування поєднані з методами активного прогнозування. Розроблено спеціальні методи щодо вибору еталона для досягнення кращих економічних показників у майбутньому. Досліджено алгоритм дії системи комплексного аналізу та короткострокового прогнозування діяльності підприємства, який може бути віднесено до алгоритмів прогнозування методом зворотного зв'язку. На базі створеного алгоритму дисертантом розроблено програмне забезпечення з впровадженням на підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-10 + У9(4УКР)290-230.38 + У052.9(4УКР)230.675.16-10 + У9(4УКР)306.751.6-230.38
Шифр НБУВ: РА313915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Никонович Г.І. 
Аналіз і контроль оборотних активів торговельних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Г.І. Никонович ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні аспекти аналізу та контролю оборотних активів за умов ринкової економіки. Систематизовано концептуальні положення організації та методики обліку, аналізу та контролю фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємництва. Визначено критерії та напрямки моделювання обліку, аналізу та контролю оборотних активів за умов застосування комп'ютерних інформаційних систем. Запропоновано комплексний підхід щодо аналізу та контролю оборотних активів торговельних підприємств, розроблено алгоритм оптимізації їх обсягу та структури, визначено напрями його інтеграції у загальну інформаційно-аналітичну модель системи управління оборотними активами. Показано, що впровадження запропонованого алгоритму сприяє підвищенню ефективності аналітико-контрольних процедур та органічному поєднанню методичних прийомів оперативного, ретроспективного і перспективного (прогнозного) аналізу та контролю. Обгрунтовано оптимальні рішення щодо підвищення рівня контрольованості на підприємствах торгівлі й ефективності управління оборотними активами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1-145.72 + У053.9(4УКР)421.0-572 +
Шифр НБУВ: РА352689

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шевчук Л.П. 
Аналіз і контроль формування та використання коштів на оплату праці на підприємствах роздрібної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.П. Шевчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та організаційні засади та практичні аспекти формування та використання коштів на оплату праці (ОП) на підприємствах роздрібної торгівлі (ПРТ). Запропоновані рекомендації спрямовано на підвищення легальної заробітної плати, зменшення податкового навантаження (ПН) на підприємства та наповненість соціальних фондів, які сприяють ефективному формуванню та раціональному використанню коштів на ОП. Описано методику аналізу і контролю коштів на ОП, що передбачає оптимізацію інформаційних потоків відповідно до потреб управління, використання сучасних методів аналізу розробки систем ефективного контролю, облікового моделювання та практичного впровадження розрахунків податкових платежів. Запропоновано впровадження регресивної ставки єдиного соціального податку, що зменшить ПН на ПРТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.12-146.45 + У053.9(4УКР)421.21-645
Шифр НБУВ: РА371276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Романенко О.А. 
Аналіз і контроль формування та використання фінансових ресурсів холдингових компаній (на прикладі торговельних холдингових компаній України): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.А. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено суть фінансових ресурів холдингової компанії та розроблено їх класифікацію з метою спрямування аналізу та контролю на оперативне управління процесами формування та використання даних ресурсів. Визначено проблеми та тенденції розвитку торговельних холдингових компаній. Запропоновано організаційні моделі аналізу та контролю у системі управління фінансовими ресурсами у холдинговій компанії. Удосконалено форми агрегованої фінансової звітності щодо відповідності її вимогам ефективного управління даними ресурсами з використанням комп'ютерної інформаційної мережі холдингу. Удосконалено методику аналізу формування та використання фінансових ресурсів у холдингових компаніях. Розроблено пропозиції щодо поліпшення аналізу на рівні холдингового об'єднання та дочірніх підприємств для забезпечення ефективного управління та досягнення оптимального фінансового стану компанії. Розроблено методику рейтингового оцінювання фінансового стану дочірнього підприємства як елемента інтегральної оцінки формування та використання фінансових ресурсів холдингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.23-149.3-218 + У053.9(4УКР)292.31-93 + У9(4УКР)292.31-93-218 +
Шифр НБУВ: РА355860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Швабій К.І. 
Аналіз мультивалютного портфеля цінних паперів комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.І. Швабій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що за умов поширення глобалізаційних процесів банки можуть підвищувати рентабельність інвестицій за рахунок розміщення коштів під забезпечення різних фінансових інструментів і гарантій, рівнів прибутковості та інвестиційного ризику. Доведено, що одиниця прибутковості мультивалютного портфеля цінних паперів менше обтяжена ризиком на відміну від звичайного портфеля фондових активів, а сукупний ризик мультивалютного портфеля краще піддається диверсифікації. Запропоновано метод визначення припустимих меж сукупного ризику портфеля цінних паперів, встановлено критерії ефективності мультивалютного портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.210 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА316026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Підлипна Р.П. 
Аналіз стратегій діяльності торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.09 / Р.П. Підлипна ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Визначено зміст стратегічного аналізу та напрями його застосування у торговельних підприємствах, запропоновано впровадження у торговельні підприємства багаторівневої системи стратегічного управлінського обліку на підставі збалансованої системи показників. Висвітлено використання методики розрахунку комплексного показника фінансового стану торговельних підприємств для вибору стратегій їх розвитку, удосконалено модель аналізу компетенцій підприємств за допомогою матриці аутсорсингу, розроблено пропозиції щодо визначення вартості інтелектуального капіталу торговельних підприємств. Запропоновано підходи до організації стратегічного аналізу в торговельних підприємствах і впровадження інтегрованої системи стратегічного аналізу, для забезпечення функціонування якої розроблено типовий регламент з організації та проведення стратегічного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1-21 + У053.9(4УКР)421.0-21 +
Шифр НБУВ: РА370361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чумакова І.Ю. 
Аналіз та аудит реальних інвестицій (на прикладі підприємств малого і середнього бізнесу Херсонської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.Ю. Чумакова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-методичні аспекти аналізу й аудиту реальних інвестицій та їх інформаційне забезпечення на виробничих підприємствах малого і середнього бізнесу. Визначено потребу принципово нових підходів стосовно дослідження реальних інвестиційних процесів для питань аналізу й аудиту. Запропоновано основні напрями удосконалення інформаційного забезпечення аналізу й аудиту реальних інвестицій. Розроблено методику аналізу інвестиційної привабливості проектованих і діючих підприємств - об'єктів інвестування. Обгрунтовано методи перспективного й оперативного аналізу реальних інвестиційних проектів та інвестиційного портфеля. Надано рекомендації щодо розвитку методики зовнішнього (незалежного) аудиту й організації внутрішнього аудиту в напрямі включення до складу об'єктів аудиторського контролю інвестиційних проектів і систем управління їх реалізацією на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР-4ХЕС)20-149.3
Шифр НБУВ: РА312026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шевчук В. Р. 
Аналітичне забезпечення раціоналізації грошових потоків підприємств (на прикладі меблевого виробництва України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В. Р. Шевчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення методики й організації економічного аналізу грошових потоків підприємств, що охоплює побудову моделі аналітичних досліджень і з'ясування особливостей їх проведення з метою раціоналізації грошових потоків меблевиробничих підприємств України. Значну увагу приділено дослідженням закономірностей та особливостей формування грошових потоків у меблевиробництві, з'ясуванню передумов раціоналізації грошових потоків підприємств в Україні, розробці пропозицій щодо вдосконалення методики ретроспективного аналізу й обгрунтуванню методик стратегічного й оперативного аналізу грошових потоків зі з'ясуванням організаційного механізму реалізації аналітичних досліджень. Результати досліджень використано в практичній діяльності аналітичної роботи меблевиробничих підприємств, що сприяло підвищенню їх платоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)320.616.515.5-149.3
Шифр НБУВ: РА312730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Петровська Т.М. 
Аналітичний моніторинг ринку продукції вівчарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т.М. Петровська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність ринку вівчарської продукції та систему його показників, досліджено методологічні особливості аналізу та прогнозування ринку продукції вівчарства. Визначено стан інформаційно-аналітичного забезпечення ринку продукції вівчарства, розглянуто показники, що характеризують попит і пропозицію на ринку, сформовано новий підхід до інформаційного забезпечення системи моніторингу, аналізу та прогнозування розвитку ринку продукції вівчарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.525.2-148.6 + У9(4УКР)325.252.10 + У9(4УКР)421.5
Шифр НБУВ: РА371160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бунда О.М. 
Аналітичні процедури, моделювання та прийняття рішень в аудиті (на прикладі підприємств пивоварної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Бунда ; Укоопспілка; Львів. комерц. акад. — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено аналітичні процедури, моделювання та прийняття рішень в аудиті та їх взаємозв'язок і використання на підприємствах пивоваріння України. Розкрито сутність аудиторських процедур, розроблено їх класифікацію. Обгрунтовано зміст аналітичних процедур, визначено їх місце в системі аудиторських процедур. Встановлено характерні риси функціонування підприємств пивоварної промисловості та їх вплив на аудиторські процедури. Показано особливості використання аудиторами аналітичних процедур у процесі аудиторської перевірки. Охарактеризовано чотири основні рішення аудитора під час застосування аналітичних процедур в аудиті. Розкрито сутність моделювання в аудиті. Досліджено моделювання аудиторського процесу та аналітичних процедур. Показано особливості імітаційного моделювання в процесі аудиту. Наведено класифікацію рішень в аудиті. Розглянуто процес прийняття рішень за умов застосування аналітичних процедур в аудиті. Охарактеризовано систему підтримки прийняття рішень в аудиторському процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.26-218 в611 +
Шифр НБУВ: РА348132

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Єременко Д.В. 
Аудит агропромислових підприємств: методологія та організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Д.В. Єременко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, організаційні та практичні проблеми аудиту агропромислових підприємств. Узагальнено та розвинуто його теоретичні положення. Запропоновано шляхи вдосконалення методики аудиторського обслуговування агропромислових підприємств з використанням сучасних інформаційних технологій, організаційні підходи до реалізації галузевого напряму в регулюванні аудиторської діяльності, комплекс заходів і пропозицій для вдосконалення системи контролю якості аудиторських послуг. Розроблено організаційні підходи до сприяння розвитку аудиторського обслуговування агропромислових підприємств засобами кредитування аудиторських перевірок за пільгових умов. Запропоновані основні положення дозволяють удосконалити нормативну базу щодо регулювання аудиторської діяльності, зробити аудиторські послуги доступними для підприємств аграрного сектора економіки, підвищити якість аудиторського обслуговування, здійснювати системне планування та документування аудиторських перевірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-218 в +
Шифр НБУВ: РА355508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сушко Д.С. 
Аудит бухгалтерського балансу: теорія і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Д.С. Сушко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення організації та методики аудиту показників балансу підприємств України. З метою вдосконалення організації процесу аудиту балансу доведено необхідність застосування інвентаризації як методу господарського контролю. Визначено способи забезпечення суб'єкта проведення аудиту матеріалами інвентаризації. З метою оптимізації документального забезпечення роботи аудитора розроблено робочі документи, виділено контрольні показники діяльності підприємств. Узагальнено та систематизовано основні облікові процедури, які враховують специфіку діяльності галузі. Розроблено Класифікатор типових помилок у бухгалтерському обліку підприємств, яке є базою для контролю за дотриманням підприємствами норм чинного законодавства. Структуровано процес аудиту балансу у аспекті стадії його проведення та показано можливість його реалізації з використанням різних типів програмного забезпечення. Запропоновано алгоритмічні моделі аудиту балансу, які враховують взаємозв'язок і взаємозумовленість контрольних процедур потребами користувачів фінансової звітності в об'єктивній інформації. З метою підтвердження показників балансу аудитором з мінімальним впливом аудиторського ризику запропоновано та впроваджено у діяльність аудиторських фірм методику аудиту балансу. Визначено джерела інформації, методичні прийоми узагальнення та реалізації результатів аудиту балансу, що систематизовано у розробленій Програмі аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-10-218 + У052.9(4УКР)229.0-10-218 +
Шифр НБУВ: РА358123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ковбич Т.М. 
Аудит звітності про фінансові результати: організація та методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.М. Ковбич ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації з удосконалення методики аудиту звітності про фінансові результати, операцій з їх формування та розподілу. Запропоновано методику процесу аудиту в середовищі комп'ютерних інформаційних систем, що забезпечує використання системи методичних прийомів дослідження стану організації та ведення бухгалтерського обліку за умов автоматичної обробки даних та грунтується на тестуванні аудитором програмних продуктів, застосовуваних суб'єктами господарювання. Удосконалено теоретичні засади та підходи до організації аудиту звітності про фінансові результати, що забезпечують упорядкування: планування аудиту, розробки методики перевірок, узагальнення результатів і системи контролю якості та сприяють проведенню аудиту з викоким рівнем професійної впевненості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)80-149.3-15 + У052.9(4УКР)829.0-149.3-15 +
Шифр НБУВ: РА367374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Переймивовк Т. А. 
Аудит звіту підприємства про рух грошових коштів: теорія, методика, організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. А. Переймивовк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано виділення рівнів об'єктів аудиту звіту про рух грошових коштів і вироблення переліку його завдань за обов'язкового й ініціативного аудиту на базі уточнення понять "грошові кошти", "грошовий обіг", "грошовий оборот" з урахуванням вимог щодо їх облікового відображення. Вдосконалено організаційне забезпечення технології здійснення аудиту звіту про рух грошових коштів шляхом уточнення послідовності дій аудитора з урахуванням положень МСА та вітчизняної практики здійснення аудиту. Розроблено модель методики обов'язкового аудиту звіту про рух гірошових коштів. Запропоновано програму ініціативного аудиту операцій з грошовими коштами й їх облікового, звітного відображення із розробленим пакетом робочих документів аудитора. Систематизовано показники економічного аналізу стану й ефективності використання грошових коштів підприємства. Розкрито перелік вимог щодо комп'ютерної програми для оптимізації аудиторської перевірки правильності здійснення та звітного відображення операцій з руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0-149.3-15
Шифр НБУВ: РА372878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бойко Н. М. 
Аудит реальних інвестицій торговельних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н. М. Бойко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні прийоми вдосконалення організації та методології аудиту реальних інвестицій торговельних підприємств із застосуванням законів синергетики щодо аудиту реальних інвестицій, спрямованих на задоволення потреб управління торговельного підприємства. Роглянуто доцільність і можливість застосування законів синергетики в аудиті реальних інвестицій торговельних підприємств з метою розширення спектру завдань аудиту, розвитку аудиту як галузі знань. Запропоновано методичні рекомендації щодо оптимізації процесу організації внутрішнього та зовнішнього аудиту реальних інвестицій торговельних підприємств відносно формування документації, визначення місця внутрішнього аудиту реальних інвестицій в організаційно-функціональній системі торговельного підприємства. Розроблено й апробовано методику доцільності реальних інвестицій торговельних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1-145.711
Шифр НБУВ: РА371326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гордієнко М.І. 
Аудит фінансових результатів сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.І. Гордієнко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце, роль і значення аудиту як форми контролю на макро- і мікрорівні, а також його економічну сутність, простежено історію розвитку. Досліджено правові засади організації та функціонування аудиту, як форми підприємницької діяльності в Україні. Проаналізовано сучасний стан документального оформлення аудиту та конкретизовано проблематику відповідальності аудиторів за якість виконаних робіт та конфіденційність інформації, розкрито поняття аудиторського ризику щодо аграрної сфери та сформульовано методологічні основи його оцінки у здійсненні аудиту фінансових результатів. Запропоновано детерміновану модель аудиторського ризику. Практичне її використання дасть змогу зробити попередню оцінку господарського суб'єкта, діяльність якого підлягає перевірці. Розроблено основні методичні підходи та розглянуто шляхи вдосконалення документального оформлення аудиту, виявлено особливості, узагальнено досвід, розроблено методику проведення внутрішнього аудиту сільськогосподарського підприємства. Подано і обгрунтовано концептуальну модель функціонування організаційних структур аудиторської служби, яка спеціалізується на обслуговуванні сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-218
Шифр НБУВ: РА307892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бєлоусова І.М. 
Аудиторська діагностика безперервності діяльності підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.М. Бєлоусова ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти аудиторського діагностування безперервності діяльності підприємств та розроблено рекомендації щодо вдосконалення цього процесу. Розвинуто економічний зміст терміна "припущення безперервності діяльності підприємства" з метою уточнення його синтаксичного, семантичного та прагматичного трактування. Сформульовано концептуальні засади аудиторського діагностування на підставі системного підходу. Вдоконалено алгоритм визначення впливу результатів діагностування безперервної діяльності підприємства на думку аудитора щодо концептуальної основи фінансової звітності. Розроблено внутріньофірмовий стандарт "Діагностика припущення безперевності" та комплект робочих документів до нього. Запропоновано методичні положення аудиторського діагностування безперерності діяльності відкритих акціонерних товариств харчової промисловості й оцінювання якості її результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-218 +
Шифр НБУВ: РА363019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Пономаренко О.Г. 
Аудиторська діяльність в аграрному секторі АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.Г. Пономаренко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості організації та методики здійснення аудиторської діяльності в аграрному секторі економіки. Наведено пропозиції щодо побудови ефективної системи аудиторського обслуговування агроформувань. Визначено класифікаційні ознаки супутніх робіт та послуг в аудиті, що є пріоритетним сегментом сучасного ринку аудиторських послуг. Розкрито сутність понять "аудит", "аудиторська діяльність", "якість аудиту". Визначено оптимальні організаційні форми суб'єктів аудиторської діяльності в аграрному секторі економіки для ефективної реалізації їх ринкової стратегії. Удосконалено механізм адаптації методики аудиту до використання замовниками інформаційних облікових систем. Розроблено алгоритм проведення аудиту в середовищі електронної обробки даних відповідно до класифікації його методичних прийомів. Запропоновано методику проведення аудиту специфічних об'єктів галузі (земельних відносин), визначено порядок оформлення робочих документів аудитора. Розроблено нові підходи щодо класифікації ризиків аудиторської діяльності. Розроблено концептуальні засади функціонування та розвитку аудиторської діяльності в аграрному секторі національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-218 +
Шифр НБУВ: РА353704

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського