Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (129)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.712.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Косолапова Н.В. 
Нові підходи до лікування патології пубертатного періоду у дівчат з дифузною еутиреоїдною гіперплазією щитоподібної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Косолапова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше у порівняльному аспекті охарактеризовано гормональний гомеостаз у дівчаток з затримкою статевого розвитку та різними формами порушення менструального циклу у разі дифузної еутиреоїдної гіперплазії щитовидної залози (ЩЗ) за умов патології пубертатного періоду залежно від рівня пептидних і стероїдних гормонів крові. Проведено комплексне оцінювання динаміки фолікулостимулювального та лютеінизувального гормонів, пролактину, естрадіолу, прогестерону, кортизолу, тиреотропного гормону, трийодтироніну та тироксину в сироватці крові під впливом санаторно-курортного лікування у дівчаток з затримкою статевого розвитку, первинною та вторинною аменореєю, гіпоменструальним синдромом, поліменореєю. Розроблено диференційований комплекс лікування патології пубертатного віку залежно від нозології, вихідного стану гонадотропної функції гіпофізу, яєчників та ЩЗ за умов курорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.5-5 + Р733.415.12-5 +
Шифр НБУВ: РА354767

Рубрики:

      
2.

Мальцева О.І. 
Особливості становлення функції статевої системи у дівчат, які мешкають біля великих промислових підприємств металургійного профілю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Мальцева ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження особливостей функціонування гіпофізарно-яєчникової та симпато-адреналової систем у дівчат, які проживають за умов техногенного забруднення та у відносно чистому районі міста. Вперше встановлено, що особливості функціонування гіпофізарно-яєчникового комплексу у дівчат, які проживають за екологічно несприятливих умов, зумовлені гіперактивацією симпато-адреналової системи з переважанням активності медіаторної ланки на початковому етапі статевого розвитку та гормональної - у період становлення менструальної функції. Виявлено, що у дівчат із зони екологічного неблагополуччя як з регулярним менструальним циклом, так і в разі його порушення провідну роль у формуванні взаємодії між гіпофізарно-яєчниковою та симпато-адреналовою системами, на відміну від дівчат з екологічно чистого району, відіграє не норадреналін, а дофамін. Показано, що застосування комплексу профілактичних заходів та засобів фармакотерапевтичної корекції, які забезпечують адаптогенний, антиандрогенний та вегетотропний ефекти, для лікування дівчат з порушеннями менструального циклу сприяє регуляції функції статевої та симпато-адреналової систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА344262

Рубрики:

      
3.

Абабкова Г.М. 
Особливості статевого розвитку та структурно-функціонального стану кісткової тканини у дівчат-підлітків при аменореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.М. Абабкова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексну порівняльну оцінку особливостей гормонального гомеостазу, стану внутрішніх статевих органів і структурно-функціональних особливостей кісткової тканини у дівчат-підлітків з аменореями центрального генезу. Висвітлено нові аспекти патогенетичних механізмів розвитку первинної аменореї, зумовлених зниженою секрецією гонадотропних і статевих гормонів на тлі підвищеного рівня соматотропного гормону гіпофізу, що є одним з головних чинників виникнення порушень статевого та фізичного розвитку у дівчат у період становлення репродуктивної функції. На підставі результатів комплексного обстеження з використанням ультрасонографічного моніторингу розвитку внутрішніх геніталій та функціонального стану системи гіпофіз - яєчники - матка - піхва встановлено нормативні показники статевого розвитку здорових дівчат за сучасних умов. Уперше описано структурно-функціональні зміни кісткової тканини у дівчат з аменореєю. Визначено певні механізми втрати та формування кісткової тканини, її структурно-функціональні порушення та розвиток остеопенічного синдрому у дівчат з первинною аменореєю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56-37 + Р731.98 +
Шифр НБУВ: РА341400

Рубрики:

      
4.

Ніколаєва Г.В. 
Профілактика карієсу зубів у дівчат із порушенням статевого розвитку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.В. Ніколаєва ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Показано, що комплексна терапія, що передбачає застосування фітоестрогенного препарату "ЕКСО", з метою профілактики карієсу зубів у дівчат з затримкою статевого розвитку дозволила через 2 роки спостережень зменшити кількість випадків карієсу за індексом КПУз у 4,4 раза, за індексом КПУп - у 4,2 раза, знизити інтенсивність запалення тканин пародонта за індексом кровоточивості у 3 раза. За цього показники рівня гігієни - індекси Грін - Вермільона та Турескі зменшилися у 1,86 і 2,68 раза відповідно. За результатами епідеміологічних спостережень показано, що поширеність та інтенсивність карієсу зубів у дітей вірогідно корелювала з рівнем пестицидного навантаження в районі мешкання. За експериментальної гіпоестрогенії у щурів у разі використання ЕКСЩ за доз 150 мг/кг і 300 мг/кг мала місце компенсація дефіциту ендогенних естрогенів, запобігались порушення мінерального обміну та гальмувався розвиток карієсу зубів. На підставі результатів біохімічних, біофізичних і спектроколориметричних досліджень ротової рідини, твердих зубів, слизової оболонки ясен і клітин букального епітелію (КБЕ) у дівчат з затримкою статевого розвитку показано, що за використання фітоестрогенів нормалізуються порушені у вихідному стані показники мінерального обміну, коливання величини pH, ступінь мінералізації зубів, функціональні реакції мікросудин на жувальне навантаження, зарядовий стан КБЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р733.712.5 +
Шифр НБУВ: РА355377

Рубрики:

      
5.

Бабенко-Сорокопуд І. В. 
Профілактика, діагностика і лікування порушень менструального циклу у дівчат-підлітків з нервовою анорексією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. В. Бабенко-Сорокопуд ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено частоту реєстрації порушення менструальної функції (ПМФ) у дівчат 13 - 18-ти років з ознаками розладу харчової поведінки, такою як нервова анорексія (НА) (2,2 %) на основі матеріалів проведеного анонімного анкетування. Визначено частоту реєстрації спадкової обтяженості психічними захворюваннями (11,6 %) й ускладненого перебігу перинатального періоду (51,7 %), соматоневрологічної (15,9 %) та соматичної захворюваності (хвороби органів травлення - 79,9 %, ЛОР-органів з 37,1 %), внутрішньосімейних проблем (67,4 %), наявності характерологічних особливостей дівчат у виді акцентуацій характеру (95,5 %) та дисгармонійного виховання в сім'ї (85,04 %). Визначено, що гормональні зміни, які відображають регресію нейроендокринних механізмів регуляції репродуктивної функції до препубертатного рівня знаходять відображення в картині ЕЕГ і в ехографії внутрішніх геніталій пацієнток вже на ініціальному етапі нервової анорексії, а за поновлення менструальної функції нейроендокринні порушення регуляції менструальної функції зберігаються, тому пацієнтки, які перенесли НА, є групою ризику щодо поновлення розладів менструального циклу та потебують спостереження. Проведено проспективне комплексне дослідження гормонального фону й ехографічного статусу жіночої статевої системи, функціонального стану головного мозку та сімейного мікроклімату, характерологічних особливостей дівчат з даною патологією. Доведено, що з метою профілактики рецидивів ПМФ дівчата, які перенесли НА повинні знаходитися на диспансерному обліку у гінеколога й у психотерапевта до кінця періоду статевого дозрівання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.712.56 + Р64.329
Шифр НБУВ: РА379491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського