Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Р64-321$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кошелєв О.С. 
Експериментальне обгрунтування використання похідних вазопресину для регуляції просторової пам'яті і функціонального стану гіпокампа: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.С. Кошелєв ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Експериментально визначено вплив аргініну-вазопресину (АВП), його аналогів та кінцевих фрагментів гормону в дозах, що поліпшують відтворення пам'ятного сліду, на просторову пам'ять і функціональний стан гіпокампа. Досліджено зміни концентрації продуктів біологічного окиснення - ТБК активного продукту, молочної та 2,3-діфосфогліцерінової кислот, визначено зміни концентрації вільних жирних кислот. На підставі результатів дослідження нейрофізіологічних механізмів функціонального стану гіпокампа співставленням зі фронтальною зоною неокортексу, а також вивчення показників стану розлогової пам'яті, шляхів біологічного окиснення та вмісту насичених і ненасичених вільних жирних кислот на фоні дії аналогів АВП показано необхідність вивчення механізмів розладів мнестичних процесів. Установлено, що пірацетам, АВП та його аналоги з переважним нейротропним ефектом у дозах, що стимулюють відтворення умовних захисних навичок, по-іншому впливають на просторову пам'ять у щурів. Виявлено, що вивчаємі сполуки неоднаково впливають на нейрофізіологічні показники функціонування гіпокампа. За результатами дослідження виявлено, що дані речовини істотно змінювали співвідношення між шляхами біологічного окиснення в гіпокампі щурів. На фоні дії пірацетаму відзначено зростання концентрації вільних жирних кислот (ВЖК). Установлено, що АВП та його аналоги приводили до підвищення вмісту в досліджуємому утворенні мозку насичених, порівняно низькомолекулярних, зменшенню рівня ненасичених ВЖК та до істотного зменшення концентрації в гіпокампі такого вторинного месседжера, як арахідонова кислота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-321 +
Шифр НБУВ: РА328435

Рубрики:

      
2.

Данилова М.В. 
Психопатологічні особливості агорафобій різного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.В. Данилова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного клініко-психопатологічного і психологічного обстеження 182-х хворих на психічну патологію різних форм (F 40.00, F 40.01, F 34.1, F 06.4, F 20.00) у яких було виявлено агорафобію, визначено етіологічні фактори її розвитку, особливості клінічної симптоматики та перебігу агорафобій, а також деякі психологічні механізми формування цієї патології. Установлено, що аграфобії є поліморфною групою, різні варіанти якої суттєво відрізняються за механізмами формування, клініко-психопатологічними та психологічними характеристиками. Серед різноманітних проявів агорафобій умовно виділено первинні, вторинні та "псевдоагорафобії". З використанням комплексного підходу розроблено критерії діагностики та диференційної діагностики цієї хвороби, а також науково обгрунтовано принципи її терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-321 +
Шифр НБУВ: РА335711

Рубрики:

      
3.

Первий В.С. 
Фобічний синдром при невротичних і соматоформних розладах (діагностика, клініка, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / В.С. Первий ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 32 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості виникнення та проявів фобічного синдрому у структурі невротичних і соматографічних розладів з використанням критеріїв МХК-10, методу напівструктурованого інтерв'ю, опитника виразності психопатологічної симптоматики (SCL-90-R), шкали особистісних проявів тривоги Тейлор, шкали самооцінки Спілбергера - Ханіна. Уперше наведено дані щодо особливостей перебігу біохімічних процесів, властивих хворим з фобічним синдромом у структурі невротичних і соматоформних розладів. Висвітлено різні методологічні та концептуальні підходи до пояснення фобій. Розглянуто психологічні, соціальні та біохімічні фактори, які впливають на виникнення та клінічне оформлення фобічного синдрому невротичного реєстру. Описано клінічні прояви, особливості сексуального функціонування осіб з фобічними станами, методи первинної та диференціальної діагностики. Запропоновано загальні методи лікування та профілактики з урахуванням клініко-психопатологічних, психологічних і лабораторних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-321 +
Шифр НБУВ: РА344122

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського