Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (64)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Цибенко В.Г. 
Вивчення продуктивності свиней миргородської породи в залежності від генетичної подібності батьківських пар: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Г. Цибенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність поєднання свиней миргородської породи за спорідненого та неспорідненого методів розведення. Одержано дані щодо продуктивних якостей свиноматок за використання інбридингу й аутбридингу. Визначено показники росту та розвитку тварин, відгодівельних і м'ясних якостей. Надано оцінку якісних показників м'язової та жирової тканин. Вивчено біохімічні особливості крові інбредного й аутбредного молодняку свиней. Визначено економічну ефективність відгодівлі свиней, одержаних від спорідненого та неспорідненого підбору батьківських пар. Установлено, що використання генетично подібних кнурів і свиноматок різного ступеня спорідненості (50; 12,5 і 3,12 %) призводить до зниження багатоплідності, збережності та маси гнізда поросят за умов відлучення. Виявлено значний вплив батьківської основи та покращення відгодівельних якостей в аутбредних тварин у порівнянні з інбредними за незначної мінливості забійних і м'ясних якостей. Установлено, що кровозмішування знижує вологоутримувальну здатність м'яса на 3,89 %. Відгодівля аутбредних свиней сприяє одержанню додаткової продукції на суму 283 грн від однієї тварини та рентабельності виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 миргородська + П65-62 +
Шифр НБУВ: РА345936

Рубрики:

      
2.

Косенко І.М. 
Вплив кормових добавок на продуктивність та якість жиру молодняка свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.М. Косенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено продуктивність молодняка свиней, який вирощується на м'ясо, якість жирових відкладень і склад ліпідів органів і тканин у разі збагачення раціонів кормовими домішками - мацеробациліном та бовілактом. Досліджено фізико-хімічні властивості шпику та сальника, жирнокислотний, ліпідний та фосфоліпідний склад м'язів і печінки у піддослідних свиней. Проведено розрахунок економічної ефективності збагачення раціонів молодняка свиней кормовими домішками, визначено оптимальну дозу для їх використання. Встановлено, що у практиці ведення свинарства можна рекомендувати, як збагачувачі раціонів свиней, мацеробацилін в кількості 0,4 г на 100 кг живої маси та бовілакт (10 г на одиницю поголів'я за добу), що сприяло підвищенню середньобових приростів на 41 - 57 г відповідно і отриманню прибутку 29,8 - 34,2 грн на одиницю поголів'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.472 + П65-612.9
Шифр НБУВ: РА315019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кос'янчук Н.І. 
Вплив лізин-протеїнових добавок на резистентність, продуктивність і якість м'яса свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Н.І. Кос'янчук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив лізин-протеїнових домішок на організм свиней та якість отриманої продукції. Проведено комплексну ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою свиней, яким згодовували білково-мінеральну домішку, Ліпрот-РАД і Ліпрот-АДШВ. Результати досліджень поглиблюють сучасні уявлення про вплив лізин-протеїнових домішок на резистентність і продуктивність тварин, санітарну та харчову якість одержаної продукції. Показники гематологічних і гуморальних факторів неспецифічної резистентності тварин значно розширюють підхід до комплексної ветеринарно-санітарної оцінки та біологічної цінності отриманої продукції. Встановлено, що кормові домішки активують фактори неспецифічної резистентності тварин, в результаті чого покращується біологічна цінність отриманої продукції. Вивчено вплив лізин-протеїнових домішок на харчову цінність м'яса свиней і органолептичні властивості, вміст основних нутрієнтів: білків, жирів, зольних елементів, амінокислот і мінеральних речовин. Доведено, що кормові домішки Ліпрот-РАД і Ліпрот-АДШВ, введені до раціону свиней, не мають негативного впливу на фізіологічний стан тварин і біологічну цінність білків. Лізин-протеїнові домішки не тільки підвищують продуктивність і резистентність, але й впливають на хімічний і амінокислотний склад м'язової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60
Шифр НБУВ: РА315716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чернишов І.В. 
Підвищення відтворювальних і відгодівельних якостей свиней різного напрямку продуктивності шляхом оцінки і відбору за вирівняністю гнізд: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Чернишов ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 16 с. — укp.

Вивчено особливості формування та реалізації продуктивного потенціалу свиней різного генотипу, статі та напряму продуктивності залежно від показника вирівняності гнізда. Виявлено генотипові відмінності у прояві компенсаторного росту поросят різної статі з невирівняних гнізд. Більш високу спроможність до компенсаторного росту встановлено у кнурів спеціалізованої м'ясної породи дюрок і свинок універсального напряму (великої білої). Зазначено, що підбір тварин з проявом компенсаторного росту з урахуванням генотипу та статі може бути використаний для підвищення енергії росту поросят з невирівняних гнізд. Одержано нові дані щодо інтер'єрних особливостей, якості м'ясо-сальної продукції свиней з гнізд різної вирівняності залежно від напрямку продуктивності та статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3 + П65-60 +
Шифр НБУВ: РА365173

Рубрики:

      
5.

Коваль О.А. 
Продуктивні та м'ясні якості свиней червоно-поясної спеціалізованої лінії при відгодівлі до різних вагових кондицій: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.А. Коваль ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне порівняльне вивчення продуктивних якостей м'ясних порід свиней червоно-поясної спеціалізованої лінії (ЧПСЛ), великої білої породи та їх породно-лінійних гібридів, одержаних за схемою реципрокного схрещування у разі відгодівлі до живої маси 100 і 120 кг за аналогічних умов утримання та годівлі. Виявлено особливості росту, розвитку, співвідношення окремих частин тіла та основних тканин свиней залежно від віку та порідності. Встановлено, що більша тривалість періоду формування м'язової тканини у тварин ЧПСЛ та їх порідно-лінійних гібридів зумовлює вірогідність різниці за показниками м'ясних якостей у порівнянні з великою білою породою, починаючи з живої маси 60 кг. Одержано нові дані щодо фізико-хімічних показників якості м'ясо-сальної продукції та вмісту важких металів. Визначено доцільність відгодівлі свиней до вищих вагових кондицій залежно від варіанта поєднання генотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60 + П65-455.473 +
Шифр НБУВ: РА336880

Рубрики:

      
6.

Акнєвський Ю.П. 
Продуктивність свиней в залежності від інтенсивності росту ремонтного молодняку та поєднання вихідних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.П. Акнєвський ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив інтенсивності росту на продуктивні якості свиней різних генотипів за умов промислової технології їх вирощування. Встановлено позитивну обумовленість продуктивних якостей свиней залежно від інтенсивності росту. Наведено оцінку якісних показників м'язової тканини тварин. Досліджено конституціональні, остеологічні та інтер'єрні особливості тварин різних генотипів та інтенсивності росту. Показано доцільність використання індексів росту та параметрів моделі Т.Бріджеса як критерію оцінки закономірностей росту свиней. Встановлено, що чистопородні свині великої білої породи поєднання української великої білої (УВБ) та датської великої білої (ДВБ) переважають за основними показниками продуктивності аналогів вітчизняної селекції та помісних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60 + П65-334 +
Шифр НБУВ: РА353281

Рубрики:

      
7.

Попов В.М. 
Продуктивність свиней української степової білої породи при чистопородному розведенні та схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.М. Попов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2003. — 18 с. — укp.

Проведено комплексну оцінку репродуктивних, відгодівельних якостей сучасних генотипів свиней української степової білої породи у чистопородному розведенні та під час використання їх у дво- і трипородному схрещуванні з кнурами скоростиглих і спеціалізованих м'ясних порід. Одержано нові дані щодо інтенсивності росту, відгодівельних та забійних якостей тварин, деяких біохімічних показників крові, морфологічних та фізико-хімічних показників м'язової та жирової тканин. Вперше визначено показники комбінаційної здатності ліній і родин за репродуктивними ознаками. Досліджено стресостійкість та резистентність дослідного молодняка. Обгрунтовано економічну ефективність використання даних генотипів свиней у системі схрещування півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 українська степова біла + П65-6 +
Шифр НБУВ: РА327097

Рубрики:

      
8.

Філонов Р.О. 
Продуктивність та деякі біологічні особливості свиней великої білої породи Автономної Республіки Крим: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Р.О. Філонов ; УААН, Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Мета дослідження - вивчення маси великих білих свиней, яких розводять у провідних племінних господарствах АР Крим, а також впливу на якість потомства кнурів-плідників іноземної селекції. Особливу увагу приділено відтворним якостям свиноматок і кнурів, відгодівельним і м'ясним якостям нащадків, морфологічному та біохімічному складу крові й сироватки крові піддослідних тварин (включаючи сегменти АсАТ та АлАТ), а також питанням перетравності поживних і мінеральних речовин, рівню відкладання корму в тілі тварин. Підж час проведення фізіологічних дослідів були вивчені типи вищої нервової діяльності підсвинків. Встановлено перевагу кнурів-плідників англійської селекції у разі парування зі свиноматками місцевої селекції у порівнянні з контрольною групою місцевої селекції на відгодівельні та м'ясні якості. Свиноматки місцевої селекції мають консолідований генотип, тому для покращання м'ясних якостей потрібно не лише "приливати кров" іноземних генотипів, які мають кращі м'ясні якості, але і проводити внутрішньопородну селекцію на цей показник.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65-60 + П653.9 Велика біла +
Шифр НБУВ: РА368096

Рубрики:

      
9.

Коваленко Т. С. 
Удосконалення оцінки продуктивних і племінних якостей свиней за селекційними індексами: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. С. Коваленко ; НААН України ; Ін-т свинарства ім. О.В. Квасницького. — Полтава, 2011. — 17 с. — укp.

Уперше розроблено та застосовано селекційні індекси для оцінки відтворювальних якостей свиноматок, що враховують їх диференційну плодючість і збереженість поросят до відлучення, індекси визначення однорідності гнізд свиноматок. Встановлено генетичну дискретність порід різного напряму продуктивності за показниками трансгресії селекційних ознак. Розроблено індекси для оцінки ліній і потомства плідників одночасно за відтворювальними та відгодівельними ознаками. Доведено теоретичне положення про нерівномірність росту в онтогенезі органів і тканин тіла тварин. Уперше, поряд з оцінкою кількісних показників (хронологічний зріст), вивчено показники якісного росту (алометричні залежності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П65-6
Шифр НБУВ: РА382802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського