Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (70)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П342.53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Шевчук І.В. 
Агроекологічна оцінка стану темно-сірих лісових грунтів Західного Лісостепу України та обгрунтування заходів їх покращення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Шевчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів, які відзначаються суперечливою трансформацією показників їх родючості, спрямованість яких до покращання обумовлюється нормами внесення органічних і мінеральних добрив та вапна. Одержано математичні моделі для опису зміни показників родючості в часі на варіантах без добрив. З'ясовано, що у разі тривалого використання грунту без застосування добрив відбувається зменшення запасів гумусу гумусового горизонту. Доведено, що органічна й органо-мінеральна система застосування добрив збільшують ступінь гуміфікації органічної речовини. На підставі розробленої математичної моделі динаміки запасів вуглецю гумусу в темно-сірих лісових грунтах одержано залежність для розрахунку норм добрив, які забезпечують стабільність бездефіцитного балансу гумусу. Доведено, що внесення в ці грунти мінеральних та органічних добрив та приорювання сидератів не супроводжується збільшенням кількості важких металів, сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур і забезпечують їх високу енергетичну ефективність і додатну рентабельність.Здійснено апробацію методики оцінки інтегрального показника агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 + П034.14 +
Шифр НБУВ: РА355280

Рубрики:

      
2.

Переходько 
Біоекологічні особливості конвалії звичайної (Convallaria majalis L.) в умовах заходу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Олена Миколаївна Переходько ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.535(4УКР) + Е522.912.12 Asp*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357761

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Горбенко Н.Є. 
Біоекологічні особливості плюща звичайного (Hedera helix L.) та його форм в умовах Заходу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.Є. Горбенко ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Львів, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено плющ звичайний та його декоративні форми у лісових фітоценозах Заходу України із різним ступенем антропогенного впливу за умов м. Львова та на закритому грунті. Розглянуто біоекологічні особливості виду та форм, виділено нову форму плюща. Досліджено листкову пластинку виду та форм, ступінь впливу на неї умов середовища. Розроблено підходи до визначення режиму заготівлі сировини виду, досліджено вплив фітомаси на природне поновлення. Визначено місця виростання квітучих плющів, особливості приуроченості пагонів до експозиції стовбура. Вивчено насіннєве та вегетативне розмноження виду, його використання в озелененні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Ara*60*80(4УКР) + П342.535-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Віннікова 
Грунтові мікроміцети і водорості лісових насаджень у південної частині Східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ольга Іванівна Віннікова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: іл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505(4УКР) + П342.53(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сендзюк Р. В. 
Динаміка фітомаси та депонованого вуглецю в насадженнях Лівобережного Придніпровського лісостепу (на прикладі державних підприємств Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства): автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / Р. В. Сендзюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано динаміку лісівничо-таксаційних показників насаджень головних лісотвірних порід регіону досліджень в межах державних лісогосподарських підприємств. Досліджено комплекс математичних моделей оцінки конверсійних коефіцієнтів динаміки фітомаси насаджень за її окремими компонентами. Встановлено, що на динаміку конверсійних коефіцієнтів найістотніше поряд з іншими таксаційними показниками впливають клас бонітету насаджень та їх середній вік. Визначено частку поглинання викидів антропогенного вуглецю лісовими насадженнями регіону. Запропоновано математичні моделі динаміки та довідкові таблиці обсягів компонентів фітомаси насаджень головних лісотвірних порід Лівобережного Придніпровського лісостепу та відношення надземної фітомаси насаджень щодо їх запасу у корі. Надано таблиці вмісту вуглецю в надземній фітомасі деревостанів головних лісотвірних порід Полтавщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53
Шифр НБУВ: РА371382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Комаров 
Екологічні особливості формування підстилкової мезофауни у природних лісах південного Лісостепу Полтавської області: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Олександр Сергійович Комаров ; Дніпропетровський національний ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.535(4УКР-4ПОЛ) + Е0*805.9-05(4УКР-4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА365999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Білоус М.М. 
Еколого-лісівничі особливості відтворення лісових насаджень на староорних землях Чернігівського Полісся: автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / М.М. Білоус ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано стан грунтів староорних земель Чернігівського Полісся та визначено їх вплив на ріст лісових насаджень. Виявлено вплив різних способів обробітку грунту на ріст і розвиток лісових культур на староорних землях. Визначено початкову густоту та схеми змішування таких культур, які дозволяють створити високопродуктивні лісові насадження на землях, виведених з сільськогосподарського використання. Описано особливості процесу природного поновлення лісових насаджень на староорних землях і запропоновано заходи підвищення їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 + П346.4 +
Шифр НБУВ: РА366888

Рубрики:

      
8.

Балалаєв О.К. 
Еколого-мікроморфологічна оцінка едафотопів лісових екосистем Степового Придніпров'я (стан, охорона, прогноз): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.К. Балалаєв ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексну екологічну оцінку мікроморфологічної будови порового простору та струтуроутворення у лісових едафотопах за степових умов. Знайдено статистично достовірну відмінність мікроморфометричних ознак видимих субмакро-, макро- і мезоопор. Оцінено екологічні масштаби та спрямованість трансформації грунтової мікроструктури та перебудови порового простору під впливом лісових екосистем за умов степу. Виявлено тенденцію достовірного зниження фрактальної розмірності грунтових зображень гумусових горизонтів. Розроблено візуалізовану комп'ютерну модель, що імітує варіанти процесів синтезу грунтового скелета з часток різного розміру, форми й орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 + Е50*801.652 +
Шифр НБУВ: РА336643

Рубрики:

      
9.

Ковалевський С.Б. 
Лісівничо-екологічна роль трав'яного покриву в культурах сосни звичайної Східного Полісся: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / С.Б. Ковалевський ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Виявлено інтенсивність поселення та розвитку трав'яних рослин у культурах сосни різного віку та складу за умов свіжих борів і суборів. Визначено вплив трав'яного покриву на ріст штучних насаджень сосни, вологість і фізико-хімічні властивості підстилки та грунту, мікроклімат, а також розповсюдження в них безхребетних. Вивчено транспіраційні витрати вологи різними видами трав і деревами сосни, вплив зімкнутості крон насаджень і розвитку трав'яного покриву на інтенсивність транспірації, фотосинтезу, дихання сосни, вміст пігментів у хвої. Вивчено особливості біохімічного взаємовпливу між деревними і трав'яними видами в штучних насадженнях. Досліджено розповсюдження коренів сосни та трав у культурах різного віку та різній зімкнутості крон, виявлено вплив трав'яного покриву на природне поновлення сосни за умов свіжого субору. Уперше встановлено сукцесійний розвиток трав'яних рослин за весь період вирощування насаджень - від їх створення до рубань головного користування та зрубах. Показано, що зростання трав'яних рослин у культурах впливає на продуктивність соснових насаджень і вихід ділових сортиментів, особливо за умов інтенсивного зрідження деревостанів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-4 + П342.535 +
Шифр НБУВ: РА325530

Рубрики:

      
10.

Волощук Н.М. 
Мікроміцети подрібненої деревини гілок листяних порід та їх еколого-біологічні властивості в умовах дерново-слабопідзолистого грунту Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Н.М. Волощук ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження видового складу та біологічних властивостей мікроміцетів, ізольованих з подрібненої деревини гілок (ПДГ) листяних порід Acer platanoides, A. tataricum та Quercus robur. Визначено біологічну та екологічну роль у грунтовому мікробіоценозі мікроскопічних грибків, які приймають учать у розкладанні ПДГ Acer platanoides, A. tataricum та Quercus robur. Встановлено динаміку їх зміни у процесі розкладання ПДГ у дерново-слабопідзолистому грунті. Одержано нові дані про роль мікроміцетів в окисно-відновних процесах та синтезуванні лігін-целюлозних екзоензимів і проаналізовано особливості трансформації органічних сполук, використаних як джерело живлення. Досліджено біосинтез антибіотичних речовин і спектр їх антимікробної дії в деяких видів грибків. Встановлено роль ферментів та антибіотиків в екологічних змінах міркоміцетів ПДГ та грунту. Створено колекцію живих культур мікроміцетів, вилучених з ПДГ і дерново-слабопідзолистого грунту й одержано штами продуценти антибіотиків і мікотоксинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53(4УКР) + П032.505.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335779

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лук'янчук Н.Г. 
Піднаметове трав'яне вкриття культурфітоценозів Заходу України та підвищення його декоративності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.Г. Лук'янчук ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено стан піднаметового трав'яного покриву паркових, лісопаркових і лісових насаджень. Розглянуто особливості структури трав'яного покриву залежно від характеру деревостану та умов забезпечення світловими ресурсами під його наметом. Досліджено вплив освітлення на декоративні характеристики піднаметового трав'яного покриву. Запропоновано способи формування оптимальної структури деревних насаджень для забезпечення високого видового різноманіття та естетичних якостей піднаметового покриву. Розроблено та науково обгрунтовано заходи щодо створення високодекоративних піднаметових рослинних угруповань у паркових і лісопаркових фітоценозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.535 + П3 е(4УКР) л64
Шифр НБУВ: РА326828

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського