Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (995)Книжкові видання та компакт-диски (415)Журнали та продовжувані видання (137)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.104$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Мітченко А.О. 
Вдосконалення сорбційних технологій видалення гумінових речовин із води для раціонального використання водних ресурсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.О. Мітченко ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено зміну молекулярно-масового розподілу гумінових речовин (ГР) у воді Дніпровського водозабору під час використання різних методів її очищення. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено можливість удосконалення технологій видалення ГР з води за рахунок використання комбінацій сорбційних матеріалів різних типів. Запропоновано методи глибокого видалення ГР з води із застосуванням комбінацій сорбційних матеріалів. Досліджено та розроблено процес комплексного очищення питної води за допомогою потрійної комбінації сорбентів: слабкокислотного катіоніту - низькоосновного аніоніту - активованого вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.2 +
Шифр НБУВ: РА330484

Рубрики:

      
2.

Донцова Т.А. 
Виділення тонкодисперсних сорбентів з водних розчинів ультра-флокуляцією та турбулентною мікрофлотацією: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Т.А. Донцова ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено колоїдно-гідродинамічні закономірності процесів ультра-флокуляції та турбулентної мікрофлотації суспензій тонкодисперсних сорбентів на основі глинистих мінералів, гідроксиду алюмінію та фероціанідів міді та нікелю з метою виділення цих сорбентів з очищуваних водних розчинів. Установлено, що зменшення розмірів часток сорбенту з 1 мм до 1 мкм зменшує необхідний час сорбційної обробки (з 1 - 2 год до 30 с) та його витрату і, відповідно, кількість відходів (у 8 - 10 разів). Запропоновано експериментальну методику визначення парної енергії зв'язку часток, що базується на вимірі залежності максимального розміру флокул від величини дисипації механічної енергії. Показано, що максимум ефективності флокулярного процесу відповідає максимуму парної енергії зв'язку часток, що залежить від їх природи, а також від типу та дози флокулянта. Показано, що у результаті такої обробки швидкість відділення сфлокульованих тонкодисперсних сорбентів від води седиментацією збільшується на 25 - 50 %, а питомий об'єм осаду зменшується як мінімум у 2 рази. Запропоновано ефективний спосіб вилучення тонкодисперсних сорбентів з водних розчинів, що базується на методах ультра-флокуляції та турбулентної мікрофлотації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г614,0 + Н761.104.2 +
Шифр НБУВ: РА346486

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Сланік А. В. 
Використання механізмів дискретно-імпульсного введення енергії для обробки води: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / А. В. Сланік ; Ін-т техн. теплофізики НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз існуючих методів обробки та детально описано механізми, реалізовані за термовакуумної обробки в апараті адіабатного закипання та за накладення високочастотних гідродинамічних коливань в роторно-пульсаційних апаратах. Встановлено, що використання механізмів дискретно-імпульсного введення енергії дозволяє направлено регулювати властивості води. Визначено залежність pH від впливу температури за термовакуумної обробки, також досліджено вплив на pH води високочастотних гідродинамічних коливань, що генерують роторно-пульсаційні апарати з міжциліндровими зазорами 500 і 100 мкм. Досліджено вплив термовакуумної обробки та високочастотних гідродинамічних коливань на фізико-хімічні параметри води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104
Шифр НБУВ: РА374562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Нижник Т.Ю. 
Вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням азотвмісного полімерного реагенту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / Т.Ю. Нижник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 23 с. — укp.

Розроблено наукові засади технології вилучення іонів важких металів із водних розчинів з використанням полігексаметиленгуанідину (ПГМГ). Встановлено наявність асоціації іонів важких металів з макромолекулами ПГМГ у водних розчинах з утворенням метало-полімерних комплексів за механізмом депротонування полімерного ліганду. Розраховано ступінчасті та повні константи стійкості комплексів, та побудовано графіки розподілу форм сполук іонів металів залежно від pH-середовища. Відзначено, що зв'язування іонів металів макромолекулами ПГМГ відбувається всередині статистичних макроклубків, а здатність макромолекул зв'язувати іони важких металів збільшується в концентраційному інтервалі, де проявляється поліелектролітний ефект. Досліджено поверхневу активність ПГМГ і його здатність переводити іони металів у виді метало-полімерних комплексів в поверхневий шар розчину. Обгрунтовано застосування ПГМГ для вилучення іонів важких металів із водних розчинів на основі методу флотації. Проаналізовано технологічні умови синтезу ПГМГ, розроблено метод аналітичного визначення концентрації ПГМГ в присутності іонів важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.35 + Н761.204.3 +
Шифр НБУВ: РА350756

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Тельпіс В.С. 
Відведення промивної води із швидких фільтрів пористими трубами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.С. Тельпіс ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2008. — 19 с. — укp.

З метою вирішення актуальної проблеми підвищення ефективності функціонування швидких фільтрів розроблено нові конструкції їх відвідних систем. Обгрунтовано доцільність використання пористих трубчастих труб для відведення промивної води із швидких фільтрів. Одержано наближені математичні моделі функціонування пористої збірної труби для безнапірного та напірного режимів, що працюють зі змінним притоком по довжині, створено інженерні методики їх гідравлічного розрахунку. На підставі результатів лабораторних досліджень пористих труб за умов напірного та безнапірного режимів підтверджено достовірність розроблених наближених математичних моделей їх роботи та методик розрахунку. Зроблено промислову апробацію пористих труб на 15-ти діючих швидких фільтрах Інгулецьких водопровідних очисних споруд Миколаєва, виявлено високу ефективність їх роботи протягом тривалого часу. Здійснено апробацію пористих відвідних конструкцій у напірних фільтрах водопідготовки (Одеса), результатом впровадження яких є підвищення надійності їх роботи, зокрема, виявлено значне зменшення виносу фільтрувального матеріалу під час промивання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.231 +
Шифр НБУВ: РА358405

      
6.

Кліментьєв І.М. 
Гігієнічне обгрунтування впровадження локальних водоочисних пристроїв колективного використання для оптимізації забезпечення населення питною водою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / І.М. Кліментьєв ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 26 с. — укp.

Встановлено критичні показники якості води, що потребують першочергової оптимізації. Визначено критичні точки контролю під час виробництва питної води, що включені до проектів нормативно-методичних документів. Проаналізовано, що одержані результати розширюють можливість випереджувальної розробки гігієнічної регламентації технологій, що пропонуються для оптимізації забезпечення населення питною водою, що може бути основою підвищення ефективності виконання закладами санітарно-епідеміологічної служби актуальних задач санітарно-епідеміологічного нагляду за постачанням населенню якісної питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.104
Шифр НБУВ: РА371518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Зоріна О.В. 
Гігієнічне обгрунтування шляхів мінімізації утворення хлорорганічних сполук при застосуванні хлору у водопідготовці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.В. Зоріна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості та закономірності утворення та видалення хлорорганічних сполук (ХОС) на водопровідних станціях та їх поведінку у водопровідних мережах. Проведено порівняльну гігієнічну оцінку різних хлорвмісних агентів щодо спроможності до утворення ХОС. Визначено умови та фактори, що вливають на цей процес. Обгрунтовано можливість використання для доочищення питної води від ХОС нових сорбентів. Проведено моніторинг хлорованої питної води в Україні щодо вмісту ХОС. Розроблено шкали визначення канцерогенного ризику для здоров'я людей від споживання хлорованої питної води з різним умістом хлороформу, трихлоретилену, чотирьоххлористого вуглецю та дибромхлорметану. Запропоновано заходи щодо запобігання або мінімізації забруднення питної води ХОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА346748

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Письменний Б.В. 
Дослідження та апаратурне оформлення процесів співосадження мікродомішок елементів з метою екологізації уранового виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Б.В. Письменний ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 21 с. — укp.

Робота присвячена питанням теоретичних та експериментальних досліджень процесів співосадження мікродомішок радіоактивних елементів і важких металів, розробці способів очищення стічних шахтних вод, технологічних розчинів та отриманню питної води. Виділення колекторів проводилося реагентним способом та при дії постійного та змінного струмів. Отримані результати покладені в основу даних для розробки принципового апаратурного оформлення вказаних вище технологічних процесів. Запропоновано методики для експресного контролю розроблених способів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Єрмакова О.П. 
Ежекційно-циклонний флотаційний пристрій для очищення води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.П. Єрмакова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено дисипативно-сорбційну модель масопереносу розчинних забруднень з об'єму рідини до поверхні бульбашок у прямоточному змішувачі та гідродинамічну модель циклонного флотатора. Виконано теоретичні розрахунки, які дозволяють встановити основні закономірності проведення процесів масопереносу та гідродинаміки у флотаторі. Теоретичні розрахунки підтверджено експериментальними дослідженнями. Час перебування води в запропонованому флотаторі на 1 - 2 порядки менше, ніж у відомих барботажних флотаторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + Н761.204.3
Шифр НБУВ: РА313302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мокієнко А.В. 
Еколого-гігієнічні основи безпечності води, що знезаражена діоксидом хлору: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / А.В. Мокієнко ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проведено інтегральні еколого-гігієнічні дослідження з метою обгрунтування епідемічної безпечності та хімічної нешкідливості питної води, знезараженої діоксидом хлору (ДОХ). Установлено недостатню ефективність водопідготовки стосовно вірусів і високий ризик вторинної контамінації води вірусами у водорозподільних мережах. Обгрунтовано значущість ДОХ як засобу знезаражування питної води, що забезпечує її епідемічну безпечність і не впливає на неінфекційну захворюваність. Обгрунтовано необхідність застосування ДОХ як засобу, що мінімізує персистувально-мультиваріантний ризик водних патогенів для людини за умов знезаражування питних і стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Р121.674 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА365231

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Баштан С.Ю. 
Електрохімічна очистка води в апаратах з розділювальною керамічною мембраною: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / С.Ю. Баштан ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси електрохімічної очистки, знезараження та пом'якшення води в апаратах з розділювальною керамічною мембраною. Визначено технологічні параметри цих процесів і енерговитрати на їх проведення. Вивчено корозійну стійкість, електропровідність і траспортні характеристики (дифузійну, осмотичну й електроосмотичну проникність) керамічних мембран вітчизняного виробництва на основі оксидів алюмінію та цирконію. Розроблено оригінальні конструкції паралельно-проточних апаратів з мембрано-електродними блоками на основі керамічних мембран і малозношувальних металооксидних анодів. Вивчено процеси електрохімічного знезараження морської води плавального басейну й одержання чистого гіпохлориту натрію, без домішок хлорату. Установку одержання гіпохлориту натрію апробовано на НВФ "Ековод". Вивчено процес електрокаталітичної очистки води від фенолу та гумінових кислот на оксидно-кобальтовому титановому аноді та титан-діоксидномарганцевому аноді. Установлено, що в електрооброблених розчинах шкідливі для здоров'я людини речовини відсутні. Кількісно вивчено процес електрохімічного пом'якшення імітатів мінералізованих вод півдня України, шахтної та морської вод. Розроблено технологічні схеми електрохімічної очистки, знезараження та пом'якшення води з використанням запропонованих конструкцій апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 + Н761.104.4 +
Шифр НБУВ: РА362779

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Зубко О.Л. 
Ефективні дренажні системи фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.Л. Зубко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено рішенню актуальної задачі - підвищенню ефективності очистки природних і стічних вод та забезпеченню надійності роботи фільтрів за рахунок вдосконалення конструкцій та інтенсифікації роботи дренажно-розподільчих систем. Визначено величини коефіцієнтів витрати для різних модифікацій трубофільтрів, а також для ковпачкового дренажу. Досліджено роботу трубофільтрів різних конструкцій. Доведено, що найбільш ефективним є трубофільтр, який складається з перфорованої поліетиленової труби (каркаса), повітряного прошарка та диспергуючого поліетиленового шару. Визначено напірно-витрачальні характеристики вказаних дренажів. Отримані нові математичні залежності, які враховують вплив забруднення фільтруючого матеріалу на інтенсивність промивки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23-51

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Мешенгіссер Ю.М. 
Ефективні системи аерації природних та стічних вод: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / Ю.М. Мешенгіссер ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Вирішено актуальне завдання інтенсифікації процесу біохімічного окиснення природних і стічних вод за допомогою ефективних і надійних в експлуатації систем аерації. На підставі теоретичного узагальнення закономірностей масопередачі кисню з повітря у воду створено нові конструкції аераторів і аераційних систем, які забезпечили ефективну очистку стічних вод міст і промислових підприємств, аерацію води в природних водних об'єктах. Висвітлено концепцію створення аераторів нового покоління. Апробовано технологію промислового виробництва аераційних пристроїв нових конструкцій. Розроблені системи втілено на об'єктах водного господарства міст і промислових підприємств України, Росії, інших країн СНД і країн далекого зарубіжжя. Сертифіковано розроблену аераційну продукцію та випущено Державний Стандарт України на системи аерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.204.4
Шифр НБУВ: РА312160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Мартинов С.Ю. 
Знезалізнення води на пінополістирольних фільтрах із зростаючим шаром завислого осаду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.Ю. Мартинов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано технологічну схему знезалізнення води з великою концентрацією заліза на пінополістирольному фільтрі з зростаючим шаром завислого осаду. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установах. Визначено умови формування зростаючого шару завислого осаду, його основні характеристики. Встановлено закономірності зростання завислого шару осаду, ефект знезалізнення води та втрати напору в зростаючому шарі осаду та установці. Отримано математичну модель зростання шару завислого осаду залежно від якості вихідної води, швидкості фільтрування та тривалості роботи установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА315489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Мінаєва Н.Л. 
Знезалізнення підземних вод в баштах-колонах з пінополістирольним фільтром: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / Н.Л. Мінаєва ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.106.1
Шифр НБУВ: РА371764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Величко С.В. 
Знезалізнення підземних вод на фільтрах з стільниковим кордієритовим завантаженням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.В. Величко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено та досліджено установки знезалізнення підземних вод з стільниковим кордієритовим завантаженням. Встановлено, що найпоширенішим методом знезалізнення підземних вод є фільтрування крізь насипне завантаження з швидкістю до 10 м/год. Показано, що запропонований метод стільникового кордієритового завантаження дозволяє збільшити швидкість фільтрування води в установці та зменшити втрати напору. Досліджено фізико-хімічні властивості кордієритового завантаження, модифікованого 5 % розчином гідроксиду калію. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність знезалізнення води на фільтрах з стільниковим кордієритовим завантаженням. Виявлено, що ефективність очищення води від іонів заліза на кордієритових фільтрах залежить від довжини завантаження, вхідної концентрації заліза, швидкості фільтрування та розміру комірок завантаження. Запропоновано математичну модель знезалізнення підземних вод на фільтрах з стільниковим кордієритовим завантаженням. Одержано залежності для визначення концентрації іонів заліза та осаду по довжині завантаження. Визначено емпіричні коефіцієнти та константи, які використано в рівнянні математичної моделі та в розрахункових залежностях. Досліджено регенерацію кордієритового завантаження 5,8 % розчином хлориду натрію. Розроблено методику інженерного розрахунку технологічних параметрів виробничої установки. Виконано техніко-економічні розрахунки фільтру з стільниковим кордієритовим завантаженням. Результати наукового дослідження використано у ВАТ "Чернігівводбуд" в житловому будинку та ВАТ "Укрводпроект" в проекті дитячого садка в смт Кожанка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 +
Шифр НБУВ: РА350915

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Матвієнко О.М. 
Знефторювання підземних вод на фільтрах з модифікованим завантаженням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2006. — 18 с. — укp.

З'ясовано доцільність використання заходів, що підвищують ефективність знефторювання підземних вод. Встановлено, що існуючі методи очищення вимагають великих затрат на реагенти та енергопостачання. Здійснено модифікацію завантаження для видалення фторидів з підземних вод, в якому відбуваються процеси іонообмінної сорбції та комплексоутворення. Даний метод засновано на здатності природного цеоліту (клиноптилоліту) до катіонного обміну, в результаті якого відбувається міцне закріплення модифікаційного алюмінійвмісного реагенту на поверхні зерен завантаження, що забезпечує очистку води від фтору. Досліджено механізм катіонного обміну. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність застосування методу знефторювання фільтруванням крізь модифіковане завантаження. Одержано кінетичний коефіцієнт та коефіцієнт Генрі, розроблено методику розрахунку основних технологічних параметрів та характеристик процесу знефторювання на модифікованих завантаженнях, запропоновано схему видалення фторидів, здійснено її техніко-економічні розрахунки. Результати наукового дослідження використано у Миргородському виробничому управлінні водопровідно-каналізаційного господарства "Полтававодоканал".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА342373

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Гащин О.Р. 
Інтенсифікація процесів знезараження води з використанням гідродинамічних кавітаційних пристроїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / О.Р. Гащин ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові основи технології знезараження води різного призначення з використанням гідродинамічних кавітаційних пристроїв. На основі проведених досліджень зміни морфології бактерій E. coli запропоновано та обгрунтовано механізм знезаражувальної дії кавітації - знезараження відбувається за рахунок фізичних ефектів кавітаційного поля (механічне руйнування клітин) і хімічної деградації під впливом хімічно активних сполук. Вперше встановлено ступінь впливу хімічних і фізичних факторів кавітації на клітини E. coli. Одержали подальший розвиток дослідження хімічних процесів у воді, що відбуваються під дією ефектів гідродинамічної кавітації. Розроблено математичну модель процесу знезараження за умов гідродинамічної кавітації. Встановлено кінетичні закономірності та обгрунтовано інтенсифікацію знезараження за комплексного методу з використанням хімічних окисників. Розроблено удосконалені технологічні схеми знезараження питної води, технічної води для басейнів і локальні очисні споруди для очистки стічних вод з використанням кавітаційних пристроїв статичного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА366981

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Благодарна Г.І. 
Інтенсифікація процесу фільтрування води на швидких фільтрах із застосуванням активованих розчинів флокулянтів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Г.І. Благодарна ; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено основні фактори, що сприяють покращанню роботи швидких фільтрів за допомогою активованих розчинів флокулянтів. На основі методу математичного планування експерименту визначено функціональну залежність для прогнозування ефективності освітлення води за різної кольоровості, температур освітлюваної води та параметрів активації розчинів флокулянтів. Розроблено технічні рішення щодо інтенсифікації процесу фільтрування води на швидких фільтрах очисних споруд міського водопроводу та впровадження результатів досліджень у практику проектування очисних споруд питного водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.231 +
Шифр НБУВ: РА324814

      
Категорія: Будівництво   
20.

Шевчук О.О. 
Інтенсифікація роботи багатоступеневих фільтрів з зернистим завантаженням : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / О.О. Шевчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено явище динамічної модифікації завантаження за уведення коагулянту перед другим ступенем очищення під час експлуатації двоступеневих фільтрів у проточно-циклічному режимі. Досліджено фізико-хімічні, структурні, гідравлічні, технологічні властивості базальтового піску та вугільно-мінерального сорбенту. Розроблено технологію безреагентної сепарації дощових стічних вод на основі комбінації даних фільтрувальних матеріалів на ступенях. Запропоновано удосконалену математичну модель багатоступеневого фільтрування для розрахунків основних технологічних параметрів роботи фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23
Шифр НБУВ: РА372097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського