Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (831)Книжкові видання та компакт-диски (617)Журнали та продовжувані видання (96)
Пошуковий запит: (<.>U=Н331$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Матковський В.Д. 
Активовані цементошлакові суспензії і бетони на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.Д. Матковський ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень стосовно проблеми підвищення ефективності використання цементного клінкеру й економії енергоресурсів за рахунок реалізації механохімічної активації та введення в технологічну суміш меленого доменного шлаку оптимальної дисперсності та кількості. Визначено оптимальні режими швидкісного змішування цементних суспензій, наповнених шлаком, які забезпечують межово можливе руйнування початкової структури системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.5 +
Шифр НБУВ: РА352138

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Христич О.В. 
Бетон електротехнічний металонасичений для захисту від іонізуючих випромінювань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Христич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено наукову гіпотезу набування електротехнічним металонасиченим бетоном підвищених радіаційно-захисних властивостей, які не забезпечують традиційні матеріали біологічного захисту за умов спільномірної густини. Розроблено технологічні основи створення спеціального бетону з оптимальною щільністю мікроструктури та необхідними фізико-механічними властивостями. Встановлено оптимальні рецептурно-технологічні параметри для виготовлення монолітного та збірного радіаційно-захисного покриття огороджувальних конструкцій з бетелу-м. Досліджено кількісні характеристики процесів послаблення іонізуючих випромінювань бетелом-м для енергій гамма-квантів 60 - 170 кеВ і рентгенівських випромінювань у режимі 76 кВ - 250 мА - 2 c. Товщина радіаційно-захисного покриття з металонасиченого композиту - 0,03 - 0,045 м.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н626.102.19
Шифр НБУВ: РА314570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Онищенко 
Бетон з високими експлуатаційними властивостями на алюмоферітній зв'язці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Вікторія Євгенівна Онищенко ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.653
Шифр НБУВ: РА320539

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Аларджан Р.А.Ф. 
Бетон на основі модифікованих композиційних цементів для умов сухого жаркого клімату: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Р.А.Ф. Аларджан ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень з метою розробки бетону для монолітного будівництва за умов сухого жаркого клімату, ефективність якого зумовлена використанням композиційних цементів V типу зі зниженими тепловиділенням і деформаціями усадки, підвищеними рухливістю, корозійною стійкістю та довговічністю. З метою прискорення формування міцності у ранній період тверднення здійснено модифікацію цементів комплексним хімічним додатком, що містить активізатор тверднення та пластифікатор-сповільнювач тужавіння. Вивчено реологічні та фізико-механічні властивості модифікованих цементів і бетонів на їх основі, що тверднули за різних температурних умов. На базі методів механіки руйнування досліджено тріщиностійкість бетонів дорожнього призначення. За промислових умов виготовлено дослідно-промислову партію композиційного цементу та на його основі одержано бетон, використаного під час влаштування монолітного шару доріг за умов дії високих літніх температур. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект впровадження розробленого бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.91 +
Шифр НБУВ: РА354993

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Майстренко О.Ф. 
Бетони з використанням заповнювачів на основі продуктів спалювання твердих побутових відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Ф. Майстренко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання отримання бетонів із використанням заповнювачів на базі продуктів спалювання твердих побутових відходів (ТПВ). Досліджено продукти спалювання ТПВ заводів Дніпропетровська, Києва, Севастополя, Харкова з метою з'ясування можливості їх використання в промисловості будівельних матеріалів. Встановлено, що одним з методів стабілізації складу продуктів спалювання ТПВ може бути їх поділ на фракції, що дозволяє одержати заповнювачі з більш стабільними показниками хімічних і фізико-технічних властивостей. Досліджено хімічні властивості та гідравлічну активність продуктів спалювання ТПВ, вивчено їх взаємодію з продуктами гідратації цементу. Отримано різні склади бетонів із використанням заповнювачів з продуктів спалювання ТПВ; вивчено вплив складів продуктів спалювання ТПВ на міцність і морозостійкість бетонів. Проведено санітарно-гігієнічну оцінку продуктів спалювання ТПВ і бетонів на їх основі, визначено їх раціональну область використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.601.33 + Н626.102.16
Шифр НБУВ: РА313655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Чемерис М.М. 
Бетони з комплексними модифікаторами пластифікуюче-прискорюючої дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.М. Чемерис ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання розробки теоретичних засад одержання пластифікованих бетонів з комплексними модифікаторами пластифікувально-прискорювальної дії на основі сульфованих нафталінформальдегідних поліконденсатів, полікарбоксилатів і високорозчинних електролітів - натрію тіосульфату та роданіту, установлено закономірності їх структуроутворення та твердіння. Досліджено фізико-хімічні особливості гідратації та твердіння портландцементних систем за присутності комплексних хімічних домішок поліфункціональної дії, що завдяки направленому структуроутворенню цементних систем вирішує проблему одержання високорухомих бетонних сумішей, які забезпечують у процесі твердіння задані значення ранньої та марочної міцностей бетонів. З'ясовано оптимальні склади модифікованих портландцементних композицій для бетонів з покращеними експлуатаційними властивостями. Доведено ефективність їх використання за зимового монолітного бетонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.4 +
Шифр НБУВ: РА346312

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Громова О.В. 
Бетони з підвищеними адгезійними властивостями для ремонту штучних транспортних споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Громова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 25 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено бетони на активованій в'яжучій речовині з підвищеними адгезійними властивостями для ремонту та захисту бетонів транспортних споруд у підводній зоні. Проаналізовано процеси та причини порушення цілісності бетону масиву та відновлених елементів, зроблено вибір матеріалів і можливих способів ремонту споруд у підводній зоні. Встановлено, що основним критерієм довговічності відновлених елементів є якість зчеплення нового бетону зі старою бетонною кладкою та сумісність ремонтного бетону з бетоном старої кладки. Проаналізовано фізико-хімічну природу формування контактної зони, чинників, які впливають на величину зчеплення. Встановлено вплив параметрів високоінтенсивної гідравлічної активації цементної системи на технічні показники бетонної суміші, фізичні та механічні властивості бетону та контактної зони. Досліджено фізико-механічні, деформативні та експлуатаційні властивості бетону старої кладки, бетону на активованій в'яжучій речовині та контактної зони. Розроблено засади технології підводних бетонів для ремонту транспортних споруд. Економічно обгрунтовано застосування розроблених бетонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112-083-3 + Н331.006 +
Шифр НБУВ: РА323576

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Барабаш І.В. 
Бетони на механоактивних мінеральних в'яжучих: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / І.В. Барабаш ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення бетонних виробів на механоактивованих мінеральних в'яжучих. Обгрунтовано механізм активації мінеральних в'яжучих як грубодисперсних систем, який враховує часте зіткнення без руйнування часток дисперсної фази у турбулентних потоках дисперсійного середовища. Визначено умови та режими роботи трибоактиватора для максимальної активації поверхневого шару часток мінерального в'яжучого та наповнювача. Досліджено процес організації "миттєвих структур" за механоактивації грубодисперсних висококонцентрованих систем, в яких враховано ліофілізацію поверхні часток та їх взаємодію під час зіткнення. Вивчено вплив швидкості обертання ротора, часу змішування, виду ПАР, дисперсності та кількості молотого кварцового піску на зміну ефективності в'язкості суспензії на основі вапна та портландцементу. Рекомендовано оптимальні режими механоактивації суспензій. Експериментально підтверджено підвищення степені гідратації механоактивованих цементних композицій. Вивчено вплив режимів обробки на зміну степені гідратації, міцнісних характеристик цементного каменю, розчинів і бетонів. Рекомендовано оптимальні склади бетонів, що дозволяють підвищити ефективність використання в'яжучих у 1,5 - 2 рази. Створено промисловий трибоактиватор для механоактивації композицій на основі мінеральних в'яжучих. Розроблено технологічні схеми виготовлення виробів з використанням даних матеріалів, проведено їх промислове впровадження та підтверджено техніко-економічну доцільність використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.006.7 + Н626.102.01 +
Шифр НБУВ: РА335219

Рубрики:

      
9.

Халюшев О. К. 
Бетони на основі композиційних цементів, активованих у високовольтному електричному полі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. К. Халюшев ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2010. — 22 с. — укp.

Визначено оптимальні співвідношення між мінеральними домішками з відходів промисловості Донбасу, на основі яких розроблено склади багатокомпонентних композиційних цементів типу КЦ У/Б-400, які містять замість частини доменного граншлаку та золи-винесення мелений шлак ТЕС, мелений вапняк або пил шамотно-каоліновий, та склади композиційних портландцементів типу ПІД П/Б-К-500, які містять замість частини доменного граншлаку мелений вапняк, пил шамотно-каоліновий або мікрокремнезем, які за показниками якості відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-46-96.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456 + Н331.35 + Н626.102.35
Шифр НБУВ: РА375546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Бабаєвська Т.В. 
Бетони на цементах, модифікованих комплексною добавкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Бабаєвська ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Виявлено доцільність уведення домішки на основі ПАР і відходів коксохімічної промисловості (суміші солей тіосульфату та радиніду натрію) на заключному етапі одержання цементу для прискорення твердіння бетону. Доліджено вплив комплексної домішки, введеної під час помелу цементу, на комплекс властивостей бетону, що твердіє, і параметри інтенсивності його гідратації та структуроутворення. Для оцінки ефективності домішки були використані експериментально-статистичні моделі виміряних і відносних показників властивостей цементних паст, розчинів і бетонів. Оптимальні співвідношення компонентів забезпечують у ранній термін твердіння, а також приріст міцності розчинів і бетонів у разі забезпечення заданої міцності на 28-у добу. Ефект, що досягається, дозволяє скоротити терміни розпалубки конструкцій монолітного бетонування, підвищити зручноукладність суміші та зменшити витрати цементу без утрати міцності бетону. За рахунок зниження температури ізотермічної витримки у разі використання модифікованого цементу зменшуються енерговитрати у заводській технології. Дослідження морозо- та корозійної стійкості бетону показали позитивний вплив домішки на збереження його властивостей під впливом агресивного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.4 +
Шифр НБУВ: РА324092

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Хаддад Оссама 
Бетони прискореного твердіння для влаштування трубчастих паль методом осьового пошарового пресування безпосередньо в грунтах регіону Сірії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Хаддад Оссама ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено підбору складів дрібнозернистих бетонів прискореного твердіння та удосконаленню технології влаштування трубчастих бетонних паль безпосередньо в незв'язних грунтах, що забезпечує зменшення термінів зведення фундаментів і гарантує ущільнення бетонної суміші в стінках палі. Теоретично обгрунтовано прискорення процесу твердіння шляхом введення до складу бетонної суміші комплексного додатка, що містить кальцій. Методами математичного моделювання розраховано склади бетонів прискореного твердіння. Експериментально досліджено кінетику твердіння та доведено ефективність запропонованих рішень, що забезпечують набір відпускної тривкості протягом 2 - 5 діб без тепловологістої обробки. Удосконалено та експериментально випробувано технологію пресування трубчастих бетонних паль у свердловинах, які зроблено в грунті, шляхом використання обсадної труби, що виймається. Натурні випробування підтвердили ефективність застосування комплексного додатка та розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.34 + Н654.16
Шифр НБУВ: РА308445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Зеленський Д.Ю. 
Бетони, стійкі в умовах систем каналізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Д.Ю. Зеленський ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі захисту систем каналізації від біогенної сірчанокислотної корозії. Обгрунтовано створення кислотостійких в'яжучих композицій з підвищеною водостійкістю за рахунок застосування кислототривкого наповнювача, що складається з висококремнеземистого порошку та тонкомеленого гранульованого металургійного шлаку. Зроблено термодинамічні розрахунки реакцій взаємодії рідкого скла з шлаковими мінералами у присутності кремнійфториду натрію, що показали найбільшу імовірність утворення лужних гідроалюмосилікатів та малорозчинного фториду кальцію. Розроблено склади кислототривких розчинів бетонів та замазок підвищеної водостійкості, що можуть бути використані як при зведенні нових, так і при ремонті діючих систем каналізації. Фізико-хімічні дослідження показали, що у традиційному кислототривкому в'яжучому розчині значним є вміст фториду натрію та присутні залишки кремнійфториду натрію, у модифікованому шлаком кислототривкому в'яжучому - фторид натрію повністю зв'язаний шлаком, залишків кремнійфториду натрію немає, присутніми є гідроалюмосилікати кальцію та натрію, а також гідросилікати кальцію. Натурні випробування в умовах підсклепінного простору міського колектора показали, що зразки модифікованого шлаком кислототривкого бетону за 4 роки експозиції не зазнали корозійних пошкоджень і мають найбільш високу корозійну стійкість. Розроблено технологічний регламент на виробництво труб з модифікованого кислототривкого бетону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Руденко Д.В. 
Важкі бетони для відновлення несучої здатності транспортних споруд: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Д.В. Руденко ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2007. — 22 с. — укp.

За умов фізико-хімічної активації цементної системи спрямованим розвитком процесу створюються необхідні умови для утворення матриці - носія майбутніх властивостей необоротної кристалізаційної структури матеріалу. В особливо ранній період гідратації передається енергія для подолання енергетичного бар'єра з утворенням більшої кількості коагуляційних контактів. Стабілізація міцності бетону на активованій в'яжучій речовині у часі доводить перевагу конструктивних процесів у порівнянні з деструктивними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.506 + О112.2-083-3 +
Шифр НБУВ: РА353402

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Рапіна Т.В. 
Висококонцентровані кварцові суспензії, отримані на основі нанотехнологічного підходу і колоїдно-хімічних закономірностей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.В. Рапіна ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні основи створення ВКС оптимального складу. Встановлено механізм твердіння висококонцентрованих кварцових суспензій, який полягає у виникненні міцних електрогетерогенних контактів між позитивно зарядженими кристалогідратними частинками кальцію та негативно зарядженими колоїдними частинками заліза та гелевими частинками рідкого скла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001.2 + Н331.001.4 +
Шифр НБУВ: РА367448

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Зайченко М.М. 
Високоміцні тонкозернисті бетони з комплексно модифікованою мікроструктурою: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / М.М. Зайченко ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архітект. — Макіївка, 2009. — 37 с. — укp.

Встановлено заномірності зміни електроповерхневих властивостей (спектру та концентрації активних центрів, електрокінетичного потенціалу) найбільш поширених мінеральних домішок бетону та портландцементу в результаті обробки в полі коронного розряду. Проаналізовано вплив параметрів електрообробки на пуцоланову активність мінеральних домішок і показники адсорбції аніонних суперпластифікаторів, зокрема з бінарних розчинів на поверхні твердих речовин, що мають електричний заряд. Розвинуто наукові основи одержання високоміцних тонкозернистих бетонів з комплексно модифікованою мікроструктурою. На підставі результатів промислового впровадження показано доцільність використання розроблених складів бетону та органо-мінеральних модифікаторів у будівництві з метою зменшення матеріало- й енергоємності, підвищення довговічності та надійності будівель і споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331 +
Шифр НБУВ: РА364772

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Прянішніков О.В. 
Високофункціональні бетони для зведення масивних конструкцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О.В. Прянішніков ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано участь карбонату кальцію в створенні додаткових сприятливих умов для уповільнення тепловиділення цементу за рахунок формування гідрокарбоалюмінатів кальцію за механізмом утворення етрінгіту, забезпечення хімічно спорідненої підкладки для формування гідросилікатів кальцію, а також зменшення усадочних явищ за рахунок ущільнення твердіючої системи. Запропоновано новий критерій оцінювання ефективності високофункціонального бетону, призначеного для зведення масивних споруд, як співвідношення між показниками його міцності й екзотерії - коефіціент конструктивного тепловиділення (ККТ). Розкрито закономірності зміни ККТ залежно від природи та концентрації мінеральної домішки в цементі, типу та структурних особливостей суперпластифікатора та доведено ефективність використання за таким показником цементів, що вміщують вапняк, в бетоні для масивних споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001
Шифр НБУВ: РА375380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Павленко Т.М. 
Вібровакуумовані дрібнозернисті золошлакові бетони: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.М. Павленко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено науково-технічні засади технології вібровакуумованих дрібнозернистих золошлакових бетонів. Відзначено, що наукові дані, одержані в результаті теоретичних і експериментальних досліджень, дозволяють запровадити зіни у виробництво, що суттєво підвищує фізико-механічні властивості бетонів та їх довговічність, зменшує металоємність (матеріалоємність) і енергоємність технології, підвищує продуктивність праці. За результатами досліджень основних властивостей вібровакуумованих золошлакових бетонів підтверджено дані щодо високої ефективності таких вакуумбетонів. Вібровакуумування за умови раціонального режиму забезпечує більший ступінь ущільнення рухомих золошлакових бетонних сумішей у порівнянні з віброущільненням жорстких сумішей. За результатами впровадження результатів дослідження на підприємствах будіндустрії доведено, що внаслідок застосування вібровакуумної обробки золошлакових бетонних сумішей за умов формування виробів міцність бетону підвищується удвічі. За цього наявна можливість використовувати існуюче технологічне обладнання без принципових конструктивних змін, здійснювати негайну розпалубку відформованих виробів, що суттєво зменшує металоємність технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.653 + Н626.102.165.3 +
Шифр НБУВ: РА356089

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Житковський В.В. 
Вібропресований дрібнозернистий бетон з використанням відсівів подрібнення граніту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Житковський ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано закономірності розподілу води у бетонних сумішах для вібропресування, отримано та експериментально підтверджено розрахункову залежність з метою визначення їх оптимального водовмісту. Встановлено кореляційний зв'язок між оптимальним водовмістом, міцністю вібропресованого дрібнозернистого бетону (ВДБ) та електричним опором ущільненої бетонної суміші. Доведено позитивний вплив пилуватої фракції гранітного відсіву на кінетику структуроутворення вібропресованого бетону та ступінь гідратації портландцементу за умов недостатньої кількості води. Визначено оптимальну кількість, гранулометричний склад гранітного пилу, а також параметри вібропресування, що забезпечують максимальне підвищення міцності та покращання інших будівельно-технічних властивостей. Встановлено ефективність пластифікуючих і повітровтягувальних домішок у дискретному середовищі наджорстких бетонних сумішей з метою підвищення їх ущільнюваності. Отримано комплекс рівнянь регресії, що виражають зв'язок властивостей бетонних сумішей і ВДБ зі складом бетону та технологічними факторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.5 + Н626.102.15 +
Шифр НБУВ: РА324091

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Мельниченко Н.П. 
Властивості і технологія бетону на модифікованому залізом цементі в умовах зимового бетонування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.П. Мельниченко ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2005. — 18 с. — укp.

Встановлено доцільність модифікації портландцементу комплексною добавкою, яка являє собою систему залізовмісна мінеральна речовина - олеат натрію - силікат натрію для одержання бетонів, які мають високу міцність під час стискування, зчеплення з бетоном будівельних конструкцій та спроможність тужавіти й набирати міцність за умов дії низьких позитивних та знакозмінних температур. Наведено результати досліджень впливу комплексної добавки на властивості бетонів, що твердіють, і параметри інтенсивності його твердіння. Введення до складу портландцементу комплексної добавки призводить до підвищення пластичної міцності цементного тіста і каменю, а також до зниження їх деформативності за умов дії знакозмінних температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.92 +
Шифр НБУВ: РА339173

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Астахова Н.В. 
Властивості і технологія бетону, модифікованого залізистими цеолітами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Н.В. Астахова ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність модифікації портландцементу активованими залізовмісними наповнювачами і залізосилікатним лужним колоїдним розчином (продуктом їх взаємодії з силікатами натрію) для одержання бетонів з високою швидкістю формування фізико-механічних властивостей за умови зменшення витрат цементу. Досліджено вплив активованих залізовмісних наповнювачів і залізосилікатного лужного колоїдного розчину на властивості бетонів, що твердіють, і параметри інтенсивності даного процесу. Для оцінки ефективності активованих залізовмісних наповнювачів і залізосилікатного лужного колоїдного розчину використано експериментально-статистичні моделі експериментальних і відносних показників властивостей цементного тіста, розчинів і бетонів. З'ясовано, що введення до складу портландцементу активованих залозистими цеолітами залізовмісних наповнювачів і залізосилікатного лужного колоїдного розчину сприяє підвищенню пластичної міцності цементного тіста та одержаного цементного каменю, позитивно впливає на зменшення їх деформативності та бетону. За даних умов встановлено підвищення швидкості формування міцності та початкового модуля пружності бетону, а також зменшення витрат портландцементу в бетоні за високих показників морозостійкості та водонепроникності одержаного продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001 + Н331.006.2 +
Шифр НБУВ: РА332256

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського