Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (115)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=М52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романюк О.О. 
Дослідження властивостей матеріалів із натуральної шкіри, пластифікованих різними способами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.О. Романюк ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Теоретично обгрунтувано пінний спосіб зволоження та проведено порівняльні дослідження комплексу вологообмінних, деформаційно-релаксаційних, фізико-механічних властивостей натуральної шкіри під час зволоження водою та піною. Відзначено зниження напружень в процесі вологовидалення, збільшення повної деформації та її складових (пружної й еластичної), у порівнянні зі зразками зволоженими водою, у яких спостерігається значна жорсткість, більша міцність та менше видовження у разі розривання. Визначено оптимальні режимні параметри формостворення заготовки взуття у разі її попереднього пінного зволоження. Розроблено пінний спосіб зволоження шляхом підігрівання пінного розчину за результатами проведених досліджень залежності початкового вологовмісту капілярно-пористих матеріалів від температури пінного розчину. Наведено технологічну схему й описано конструкцію зволожувальної установки для реалізації пінного способу зволоження заготовок верху взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М522.052 + М550.22 +
Шифр НБУВ: РА342509

Рубрики:

      
2.

Бунчак О. М. 
Еколого-агротехнічне обгрунтування утилізації відходів шкіряного виробництва та осаду очисних споруд: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. М. Бунчак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Експериментальними та виробничими дослідженнями вперше в Україні розроблено, запатентовано та впроваджено у виробництво технологію та систему переробки органічних відходів шкіряного виробництва й осаду очисних споруд методом прискореної аеробної біологічної ферментації в органічні добрива універсальної дії. Визначено вплив цих добрив нового покоління на агрохімічні, мікробіологічні та екологічні властивості грунтів, ріст і розвиток рослин картоплі, їх продуктивність та якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9
Шифр НБУВ: РА380377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сатіанарайан Паніграхі 
Застосування колагенвмісних продуктів, які модифіковані триетаноламіном, у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Сатіанарайан Паніграхі ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена одержанню, дослідженню та застосуванню у виробництві шкір модифікованих триетаноламіном колагенвмісних продуктів - гідролізатів колагену. Встановлена взаємодія вихідних колагенвмісних продуктів з триетаноламіном, модифікованих - з хромовим дубитилем та барвником. Доведена доцільність використання модифікованих колагенвмісних продуктів у шкіряному виробництві: у переддубильно-дубильних та фарбувально-жирувальних процесах, при оздоблюванні. При цьому підвищується активність ферментних препаратів, прискорюється процес хромового дублення, поліпшуються використання хімічних матеріалів, якість та вихід шкір по площі. Розроблену методику виробництва шкір хромового дублення для верху взуття із застосуванням модифікованого триетаноламіном продукту КФО (гідролізат після обробки ферментами та пероксидом водню) апробовано у виробничих умовах. Виконані дослідження поглиблюють теоретичні знання про властивості колагену, як високомолекулярної сполуки, розширюють його практичне використання, підвищують рентабельність як основної продукції, так і вторинної сировини в шкіряному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-3

Рубрики:

      
4.

Байдакова І. М. 
Комплексна оцінка якості натуральних шкір для верху взуття: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / І. М. Байдакова ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод визначення коефіцієнтів вагомості одиничних показників якості шкір для верху взуття на базі їх кореляційно-регресійного аналізу. Визначено та реалізовано основні етапи для побудови комплексного показника якості шкір для верху взуття. Вперше розроблено комп'ютерну пpoгрaмy для автоматизованого розрахунку комплексного показника даної якості. Запропоновано методику оцінки якості шкіряного взуття. Доведено, що потрібно переглянути систему класифікації показників. Зазначено, що необхідно ввести вимоги безпеки, обов'язкові для застосування та виконання відносно будь-яких видів продукції, що випускається шкіряно-взуттєвою промисловістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М522
Шифр НБУВ: РА374487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ліщук В. І. 
Наукові основи відмочувально-зольних процесів у виробництві шкіри: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / В. І. Ліщук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 39 с. — укp.

Розроблено ефективні технології одно- та двостадійного зоління. Вирішення цієї важливої науково-технічної проблеми забезпечило скороченням тривалості обробки у 1,8 - 2,1 раза, підвищення індексу якості продукції підприємства на 58 %, зниження витрати води у 2,3 раза й екологічно-шкідливих хімічних матеріалів чи їх повну заміну техногенно безпечними. Відповідно знижена концентрація у промислових стічних водах таких екологічно небезпечних матеріалів як сульфіди та гідроксид кальцію відповідно у 1,7 і 4,0 раза, а продуктів деструкції кератину - у 30 разів. Протягом 1995 - 2010-х рр. розроблені технології одно- та двостадійного зоління зі збереженням волосу впроваджені в промислове виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.2
Шифр НБУВ: РА381339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Данилкович А.Г. 
Наукові основи ресурсоенергозберігаючих технологій формування структури шкіри та хутра в дубильно-оздоблювальних процесах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / А.Г. Данилкович ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М57-1
Шифр НБУВ: РА312118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Андреєва О.А. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій дублення та оздоблювання шкір з використанням поліфункціональних сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / О.А. Андреєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 45 с. — укp.

Теоретично й експериментально підтверджено гіпотезу організації внутрішньої просторової структури колагену шляхом повнішого залучення його активних, насамперед пептидних, груп до взаємодії з хімічними матеріалами з утворенням зв'язків певного типу з метою надання необхідних властивостей шкірі. Розроблено теоретичні положення щодо впливу одержаних поліфункціональних сполук на формування структури та показники дерми на різних рівнях морфологічної будови колагену, а саме: на мікрорівні - шляхом утворення термостійких, рухомих зв'язків, зумовлених наявністю окиснених вуглеводнів; на макрорівні - завдяки наповнювальній дії модифікованих похідних колагену або пластифікації сірковмісними сполуками. Відзначено, що це дозволяє формувати структуру та властивості шкіри у сучасних технологіях дублення та оздоблювання, а також у технологіях створення продукції нового асортименту. З урахуванням виведених теоретичних положень розроблено п'ять ресурсоощадних технологій обробки шкір хромового та безхромового методу дублення для верху взуття, які, у порівнянні з діючими технологіями, забезпечують підвищення якості готової продукції за більш раціонального використання сировини та хімічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1 + М520.3 + М520.4/5 +
Шифр НБУВ: РА340856

Рубрики:

      
8.

Скиба М.Є. 
Наукові основи ресурсозберігаючих технологій переробки відходів натуральних шкір у матеріали та вироби взуттєвого виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.06 / М.Є. Скиба ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади проектування ресурсоощадних технологій для переробки відходів натуральних шкір. Розроблено модель волокнистої структури шкіри, на основі якої визначено теоретичні засади технологій переробки шкіряних відходів. Одержано аналітичні залежності між основними технологічними параметрами операції розволокнення структури та конструктивними параметрами технологічного обладнання. Запропоновано удосконалену модель гідродинамічного розволокнення, на базі якої розроблено метод інтенсифікації гідродинамічного розволокнення шкіряних відходів. Експериментально підтверджено правомірність основних положень теорії технологічних процесів розволокнення волокнистої структури шкір и. На підставі дослідження експлуатаційних властивостей підошов і взуттєвих картонів, виготовлених з домішками шкіряних волокон, підтверджено високі якісні показники одержаних виробів та ефективність запропонованих технологій розволокнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 +
Шифр НБУВ: РА331887

Рубрики:

      
9.

Плаван В. П. 
Наукові основи технологій органічно-мінерального дублення для виробництва шкіри та хутра з поліпшеними властивостями: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / В. П. Плаван ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Визначено квантово-хімічні особливості будови рослинних поліфенолів різних класів та їх вплив на взаємодію з мінеральними дубильними реагентами в ході органічно-мінерального дублення. Встановлено квантово-хімічний механізм процесу цього дублення з використанням рослинних поліфенолів різних класів і дубильних сполук алюмінію. Досліджено навність кооперативного ефекту між силами слабкої взаємодії, які виникають завдяки водневим зв'язкам різних типів, що утворюються під час танідного дублення в значній кількості, та синергетичного ефекту у разі комбінованого дублення від застосування конденсованих танідів та органічних дубильних сполук. Доведено, що значне підвищення температури зварювання шкіри фосфонієвого дублення відбувається в результаті реакції конденсації внаслідок утворення ковалентних зв'язків між атомами вуглецю сполук фосфонію й азотом аміногрупи колагену дерми, а не тільки за рахунок водневих зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.37-1 + М571.024-1
Шифр НБУВ: РА380286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Горбачов А.А. 
Наукові основи технологічних процесів виробництва шкіри та похідних колагену з позиції термодинаміки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / А.А. Горбачов ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 44 с. — укp.

Розроблено наукові основи технологічних процесів виробництва шкіри та похідних колагену з позиції термодинаміки. Винайдено нові технічні рішення перетворення дерми на шкіру. Теоретично виведено й експериментально доведено функціональні залежності виходу шкір за площею від їх фізико-механічних показників і дзета-потенціалу. Встановлено, що об'єм, який займає дубитель внаслідок вказаної взаємодії, за формою наближається до куба, грані якого співмірні з відстанню між триплетами колагену. Визначено, що в утвореному під час дублення термостійкому зв'язку кожен атом металу має здатність взаємодіяти з бічними аміно- та карбоксильними, а також з пептидними групами основного ланцюга. Розглянуто явище солюбілізації вуглеводнів у шкірі, як фактор, що визначає об'єм неупорядкованої зони структури колагену дерми та щільність упакування триспіральних спіралей в упорядкованій зоні. Уточнено уявлення та знайдено характеристики граничної поверхні між упорядкованою та неупрядкованою зонами структури колагену. На підставі термодинамічного опису виплавлення похідних колагену, як процесу перетворення вільноз'єднаного високомолекулярного ланцюга колагену на його низькомолекулярні похідні, знайдено залежності показників, що характеризують якість готового продукту. Розроблено методологію створення технологій шкір та похідних колагену. Зроблено висновок, що термодинамічні основи дозволяють створювати ресурсоощадні технології з запланованими властивостями готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-1
Шифр НБУВ: РА318997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дубровкіна М.В. 
Підвищення достовірності розпізнавання коду при ідентифікації шкіри в процесі її обробки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.В. Дубровкіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення достовірності розпізнавання коду в процесі ідентифікації шкіри під час її обробки. Проаналізовано результати дослідження впливу технологічного процесу обробки шкіри на достовірність коду. Встановлено, що під час обробки відбувається деформація коду внаслідок зміни геометрії його елементів та їх взаємного розташування, що призводить до помилкового визначення місцеположення елементів коду під час розпізнавання. Виявлено, що світлотехнічні характеристики шкіри у разі використання підсвічування суттєво залежать від її особливостей, що обумовлює непомітність на фоні шкіри і втрату частини коду та знижує достовірність його розпізнавання. Досліджено вплив взаємного розташування підсвічування та коду на контраст зображення для кожної з визначених груп шкір. З'ясовано, що у разі контрасту зображення не менше 20 % розпізнавання відбувається з ймовірністю не менше ніж 94 % (площа освітленої (затіненої) області елемента коду повинна перевищувати 68 % площі елемента коду з урахуванням його деформації). Запропоновано метод розпізнавання коду, який базується на визначенні радіус-векторів від центру ваги інформаційних елементів коду до центру кожного з цих елементів, що забезпечує ймовірність розпізнавання коду не менш ніж 98 %. Розроблено алгоритм і систему розпізнавання коду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52 +
Шифр НБУВ: РА363431

Рубрики:

      
12.

Крюкова О.А. 
Поліпшення якості рекуперованих хромових дубителів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / О.А. Крюкова ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено спосіб поліпшення якості рекуперованих дубителів із хромовмісних відходів шкіряного виробництва. Коливальною й електронною спектроскопією досліджено вплив хімічної природи маскувальних додатків на властивості дубильних композицій. Вивчено природу взаємодії з колагеном маскувальних додатків із поліфункціональними властивостями триетаноламіна та сечовини. Запропоновано технологію дублення з високим ступенем відпрацювання сполук хрому. Визначено вплив поліфункціональних додатків на хімічний склад і фізико-механічні властивості готових шкір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.322
Шифр НБУВ: РА311424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Касьян Е. Є. 
Розвиток наукових основ формування полімерних композиційних покриттів натуральних шкір: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.18 / Е. Є. Касьян ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с. — укp.

Обгрунтовано умови застосування полімерних матеріалів, спеціально призначених для забезпечення високої адгезійної міцності покриття на шкірі, та запропоновано структурно-хімічні моделі таких матеріалів. Одержано нові полімерні сполуки поліуретанбарвники та модифіковані акрилові й акрилоуретанові композиції, що забезпечують значне зростання адгезії покриття до шкіри. Встановлено характер адгезійної взаємодії одержаних полімерних матеріалів і композицій зі шкірою, що полягає в утворенні додаткових координаційних і водневих зв'язків між функціональними групами структурних елементів дерми та групами адгезійних полімерів за участю активних груп модифікаторів і азобарвників. Доведено, що ефективність адгезійної взаємодії полімерного покриття зі шкірою обумовлена насамперед її хімічною складовою, тобто здатністю поверхонь шкіри та покриття утворювати додаткові міцні гідротермостійкі зв'язки різного типу. Розроблено технології оздоблення шкір композиціями на основі полімерних матеріалів з підвищеними адгезійними властивостями, що забезпечують формування різних видів покриття високої якості на шкірах сучасного асортименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.4/5
Шифр НБУВ: РА380569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Сакалова Г.В. 
Розробка екологічно безпечної технології зоління шкіряної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Г.В. Сакалова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень, пов'язаних з впливом компонентів зольної рідини на структуру дерми у процесі її обробки. Встановлено залежність змін у структурі дерми від умов взаємодії колагену з лугом. Зазначено, що створена саморегульована зольна система, де застосовується гідроксид натрія, сприяє зменшенню надмірного розпушування структури дерми, деполімеризувальної дії лугу на колаген. Систему створено шляхом додавання до зольного розчину каоліну - речовини з високими іонообмінними властивостями - та устоюванням розчину. Вивчено вплив на процес зоління концентрацій гідроксиду натрію та каоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.21-1
Шифр НБУВ: РА3161313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Борисенко Ю.В. 
Розробка колагензберігаючої технології дехромування продуктів переробки шкіри і одержання білоквмісного клею: Автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.19.05 / Ю.В. Борисенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено одностадійні способи та технології дехромування продуктів переробки шкіри з максимальним збереженням структури колагену , а також технології одержання високоякісного клею з дехромованої сировини. Встановлено, що у процесі дехромування у присутності гідроксиду амонію солями ряду органічних і неорганічних кислот надмолекулярна сруктура колагену продуктів переробки шкіри збереглася, а амінокислотний вміст складає 97 - 98 % від пікельованого колагену, що дозволяє використовувати дехромовану сировину для виробництва клею, подібного міздровому, та іншої продукції. Запропоновано технологію одержання високоякісного клею з дехромованих продуктів переробки шкіри на технологічній лінії виробництва міздрового клею. Показано, що відпрацьовані дехромуючі розчини можна використовувати багатократно для проведення процесу дехромування, а також застосовувати їх для підвищення основності дубильних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.9 +
Шифр НБУВ: РА323984

Рубрики:

      
16.

Орлова О.Д. 
Розробка нового асортименту шкір з урахуванням аніонно-катіонного балансу в оздоблювальних композиціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / О.Д. Орлова ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено теорію про взаємодію заряджених частинок покривної композиції з функціональними групами на поверхні шкіри. Створено та впроваджено екологічно чисту технологію жиро-воскового оздоблювання нового асортименту шкір. Наведено оперативний індикаторний метод визначення заряду поверхні шкір. Установлено закономірності та механізм процесу формування жиро-воскового покриття з урахуванням колоїдно-фізичних властивостей та аніонно-катіонного балансу досліджуваних систем. Нова технологія дозволяє виключити використання шкідливих органічних розчинників, знизити витрати та застосовувати вітчизняні хімічні матеріали, підвищити сортність готової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.47
Шифр НБУВ: РА313326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Качан Р.В. 
Розробка препарату і технології антисептичної обробки шкіри та хутра: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / Р.В. Качан ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми захисту шкіряно-хутрових матеріалів від дії мікроорганізмів. Досліджено процес біоураження, розроблено й апробовано ефективний антисептичний препарат на основі похідних карбамінової кислоти. Розглянуто основні продукти життєдіяльності мікроорганізмів, що уражають шкіру та хутро, досліджено вплив біоураження на їх структуру та властивості. З урахуванням ефекта синергізму створено малотоксичний препарат КА-23 з широким спектром антимікробної дії для біозахисту шкіряних і хутрових матеріалів. Розроблено й апробовано технології антисептичної обробки шкіри та хутра за допомогою нового препарату, які на відміну від існуючих забезпечують збереження якості напівфабрикату та готової продукції за умови раціонального використання сировини та хімічних матеріалів, а також сприяють покращанню екології навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.4/5 + М520.4/5 + М520.4/5
Шифр НБУВ: РА356311

Рубрики:

      
18.

Охмат О.А. 
Розробка процесу фарбування напівфабрикату видубленого із застосуванням солей цирконію: Автореф. дис... канд. техн. наук, 05.19.05 / О.А. Охмат ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі встановленого механізму взаємодії аніонних барвників, сполук хрому та цирконію з функціональними групами колагену розроблено та випробувано ресурсоощадну технологію фарбування шкіри хромцирконієвого способу дублення. Встановлено характер зв'язування солей цирконію з колагеном дерми й аніонними барвниками, а також взаємозв'язок між зарядом фарбованого напівфабрикату та вмістом у ньому жирової речовини. Розроблена ресурсоощадна технологія дозволяє застосувати вітчизняні хімічні матеріали, отримати шкіру для верху взуття нового асортименту високої якості, покращити екологічний аспект виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.46-1
Шифр НБУВ: РА317574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тарасенко Г.В. 
Розробка способу одержання хромових дубителів з відходів шкіряного виробництва та їх використання у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Г.В. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб одержання хромових дубителів шляхом відновлення Cr (VI) до Cr (III) з застосуванням як відновників хром-білоквмісних відходів шкіряного виробництва та способу застосування цих дубителів у шкіряному виробництві, який забезпечує максимальну фіксацію сполук хрому (III) дермою та мінімальний вміст його у відпрацьованих дубильних розчинах. Зазначено, що реалізація способу за виробничих умов дасть змогу раціонально використовувати ці відходи та зекономити кошти внаслідок обмежування придбання хромових дубителів за кордоном. Встановлено закономірність впливу природи різного типу відновників на властивості розчинів синтезованих дубителів та на підставі одержаних результатів дослідження складу, хімічних і фізико-хімічних властивостей комплексних сполук хрому (III), запропоновано можливу будову цих дубителів та вивчено природу їх взаємодії з колагеном дерми. Доведено, що присутність у внутрішній сфері хромових комплексів дубителів водночас аніонів аміно- та мурашиної кислот сприяє орієнтуванню колагенових пучків, підвищенню розривної міцності та збільшенню міцності у разі розтягування хромованого напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.3-36 + М520.9 +
Шифр НБУВ: РА323116

Рубрики:

      
20.

Коваленко М.С. 
Розробка технології виробництва шкір, стійких до дії розчинів поверхнево-активних речовин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / М.С. Коваленко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

На підставі результатів вивчення процесу формування та фіксації структури шкіри розроблено та впроваджено технологію її виробництва, що дає змогу одержати нові види шкір, здатних зберігати свої властивості після обробки розчином поверхнево-активної речовини (ПАР). Доведено, що фіксація реагуючих речовин пов'язана з поступовим руйнуванням кілець гексаметилентетраміну, а також з утворенням його сполук з ненасиченими складовими жирувальних композицій та барвниками на поверхні структурних елементів дерми, що забезпечує їх стійкість до дії розчинів ПАР. Зроблено висновок, що нова технологія дає змогу виключити забруднення навколишнього середовища органічними сполуками, застосовувати хімічні матеріали, виробництво яких організоване в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М522/527 +
Шифр НБУВ: РА326630

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського