Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (215)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Д443.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Красножон М.Д. 
Інтегрована інтерпретація матеріалів геофізичних досліджень нафтогазових свердловин: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / М.Д. Красножон ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Розроблено методику й комп'ютеризовану технологію комплексної інтерпретації матеріалів геофізичних досліджень нафтогазових свердловин (ГДС). На підставі аналізу розвитку й сучасного стану інтерпретаційних систем визначено та програмно запроваджено за системою "Геопошук" принципи побудови інтегрованих інтерпретаційних технологій: цільове призначення, єдність методів управління, комплексність рішень, відкритість, принцип інтегрованого цілого, гомеостатичність, єдність інформаційного простору, багатоваріантність та вичерпаність, адекватність технічного забезпечення. Побудова технологічної схеми базується на єдності інтерпретаційного, обчислювального та інформаційного процесів на всіх етапах інтерпретації. Розглянуто питання оперативної та зведеної інтерпретації матеріалів ГДС та суміжної геолого-геофізичної інформації (попередньої обробки та оцінки якості каротажних матеріалів, підрахунку запасів нафти та газу тощо). Наведено структуру інформації нафтогазових свердловин та ієрархію інформаційних об'єктів, на основі яких обгрунтовано та програмно запроваджено відповідну інформаційну базу мережево-реляційного типу "Мікропошук". Описано інтерпретаційний процес, до основи якого покладено універсальний інтерпретатор формул і структурований каталог інтерпретаційних моделей відкритого типу. Розв'язання інтерпретаційних завдань виконано багатоваріантним способом з оптимізацією кінцевого результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42с18
Шифр НБУВ: РА320259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Яковець К.Л. 
Метод багатовимірних аналогів як спосіб підвищення ефективності кількісної інтерпретації даних промислової геофізики: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / К.Л. Яковець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено процедуру кількісної оцінки колекторських властивостей гірських порід та їх нафтогазонасичення на підставі врахування ступеня достовірності вхідної інформації, що дозволяє зменшити похибку визначення підрахункових параметрів. Вперше в процесі кількісної інтерпретації промислово-геофізичних даних реалізовано непараметричну модель для оцінки колекторських властивостей і нафтогазонасиченості порід та доведено її більшу ефективність у порівнняні з традиційним параметричним методом в ускладнених ситуаціях. За допомогою методу багатовимірних аналогів визначено підрахункові параметри для оцінки обсягів вуглеводнів. Запропоновано новий спосіб збільшення інформаційної цінності накопиченої в Україні промислово-геофізичної інформації за рахунок використання її в процесі інтерпретації даних геофізичних досліджень свердловин (ГДС) з метою підвищення якості прогнозу продуктивності. Вперше запропоновано методику кількісної інтерпретації даних ГДС, яка самовдосконалюється у процесі застосування в напрямку підвищення достовірності оцінки фільтраційно-ємнісних властивостей і нафтогазонасиченості порід за рахунок інформації, якою наповнюється база даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42 + Д443.42 + Д443.42
Шифр НБУВ: РА352794

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Фролова С. Є. 
Методологічні аспекти підвищення ефективності використання інформативного сигналу хвильового акустичного каротажу: автореф. дис. ... канд. геол. наук: 04.00.22 / С. Є. Фролова ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.428
Шифр НБУВ: РА380838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Карпенко О.М. 
Науково-методичні засади оцінки ємнісних властивостей гірських порід тонкошаруватих розрізів родовищ вуглеводнів за даними геофізичних досліджень: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / О.М. Карпенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання створення системи геологічної інтерпретації даних типового комплексу методів геофізичних досліджень свердловин (ГДС) з теригенними тонкошаруватими типами розрізів у межах родовищ вуглеводів або перспективних площ. Із застосуванням функції взаємної кореляції кривих електричних і радіоактивних методів розроблено нову схему класифікації тонкошаруватих розрізів з метою вибору оптимальної методики інтерпретації даних ГДС. Розроблено нові ефективні способи якісної інтерпретації даних ГДС для виявлення продуктивних пластів і об'єктів у тонкошаруватих теригенних розрізах. Розглянуто можливості використання даних ГДС для встановлення просторових закономірностей наявності колекторів у тонкошаруватих відкладах. Розроблено науково-методичні засади комплексної інтерпретації даних ГДС на підставі використання системи інтерпретаційних фізико-геологічних моделей з метою одержання ємнісних характеристик літологічних складових тонкошаруватих розрізів родовищ вуглеводнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42 +
Шифр НБУВ: РА339593

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Серженьга 
Науково-методичні засади оцінки характеру насичення пластів і положення газонафтового контакту з використанням геоелектричної моделі присвердловинної зони (на прикладі нафтогазоконденсатних родовищ Західно-Сибірської нафтогазоносної провінції): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Оксана Володимирівна Серженьга ; Івано-Франківський національний технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.424
Шифр НБУВ: РА353610

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Бондаренко М.С. 
Петрофізичні параметри порід-колекторів за узгодженим комплексом стаціонарних нейтронних методів: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / М.С. Бондаренко ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено розробку нових підходів до вивчення петрофізичних параметрів колекторів у розрізі необсаджених і обсаджених нафтогазових свердловин за допомогою узгодженого комплексу стаціонарних нейтронних методів. Визначено, що комплекс складається з узгоджених компонентів за повільними та надтепловими нейтронами та компонента за кадмієвою різницею, що одержується програмним шляхом. Запропоновано нові способи для виділення колекторів і визначення їх петрофізичних параметрів, зокрема, пористості, характеру насичення та коефіцієнта нафтонасиченості. Розроблено принципові положення інтерпретаційно-методичного забезпечення апаратурного втілення нового комплексу та показано його переваги над серійною апаратурою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.426.3 +
Шифр НБУВ: РА367498

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Бугрій В.Г. 
Розв'язання геолого-технологічних задач за даними інклінометрії та сейсмоакустичних досліджень в процесі буріння свердловин: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В.Г. Бугрій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено огляд історії розвитку та сучасного стану геолого-технологічних досліджень, сейсмічних методів та інклінометрії в процесі буріння. Розглянуто основні фактори, які впливають на характеристики вібрацій у системі "долото - гірські породи", проаналізовано особливості процесу розповсюдження коливань від вибою свердловини по колоні бурових труб. Обгрунтовано необхідність зміни існуючої методики реєстрації інформативного сигналу в методах вертикального сейсмічного профілювання в процесі буріння та віброакустичного каротажу шляхом впровадження вибійних реєструючих приладів. Показано можливість використання інклінометричних даних у процесі обробки й інтерпретації даних віброакустичного каротажу. Розроблено зразки автономних свердловинних приладів (інкліно- та віброметричних модулів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.428 + И131,7 с32
Шифр НБУВ: РА374970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Тішаєв І.В. 
Розв'язання промислово-геофізичних задач класифікації методами штучних нейронних мереж та вейвлет-аналізу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.05 / І.В. Тішаєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Здійснено адаптацію сучасних математичних і кібернетичних методів аналізу даних для розв'язання широкого класу типових для промислової геофізики класифікаційних задач. Детально розглянуто методи кластерного аналізу, вейвлет-аналізу та штучні нейронні мережі. Проведено грунтовне вивчення основних факторів, що призводять до спотворення первинних даних геофізичних досліджень свердовин. На підставі одержаних результатів розроблено оптимальний граф попередньої обробки зареєстрованих даних. Запропоновано новий спосіб побудови простору ознак на базі неперервного вейвлет-перетворення досліджуваного сигналу, що сприяє автоматичному забезпеченню однакових масштабів і фізичних трактувань окремих ознак. Сформульовано та вирішено дві надзвичайно актуальні задачі промислової геофізики: ідентифікації аномалій, утворених єдиним джерелом і одержаних під час різних реалізацій одного й того самого процесу та розчленування тонкошаруватого розрізу на окремі шари та прошарки за результатами проведення вимірів у нафтових і газових свердловинах мікрометодами електричного каротажу та зняття відліків суттєвих значень вимірюваної характеристики у межах виділених границь. Першу задачу розв'язано за допомогою нового методу статистичної класифікації. Процедуру вирішення другої задачі побудовано на підставі використання апарату неперервного вейвлет-перетворення спільно з нейромережевими методиками. Результати продемонстровано на реальних картонажних даних. Підкреслено, що одним з напрямків проведених досліджень є інтелектуалізація процесу обробки даних геофізичного вивчення свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42 с181 +
Шифр НБУВ: РА345845

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Миронцов М.Л. 
Розв'язок прямих та обернених задач електричного та індукційного каротажу методом інтегральних (повних) струмів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / М.Л. Миронцов ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто способи підвищення ефективності визначення геолектричних параметрів порід методом інтегральних (повних) струмів. На підставі використання моделі електроінтегратора й елементарних кілець з урахуванням взаємної індукції та самоіндукції всіх кілець системи створено високоефективний алгоритм розв'язання прямої задачі з як завгодно малою, наперед заданою похибкою. Зазначено, що використання особливостей систем рівнянь прямої задачі електричного й індукційного каротажу дозволило створити високоефективні алгоритми розв'язку відповідних обернених задач. Доведено, що використання цих програм суттєво спрощує науково-дослідну та дослідно-конструкторську роботи та дозволяє ефективно розв'язувати задачі кількісної інтерпретації. Запропоновано метод розрахунку характеристик просторової роздільної здатності, оцінено достовірність результатів апаратури. Запропоновано геометрію 7-ми зондової апаратури індукційного каротажу та 14-ти зондової електричного каротажу, характеристики просторової роздільної здатності яких дозволяють достовірно встановлювати геолектричні параметри широкого спектра актуальних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.424 +
Шифр НБУВ: РА358567

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Коломієць О.В. 
Розробка методів та інструментарію для моделювання коливних процесів у нелінійних системах з випадковим збуренням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Коломієць ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 26 с. — укp.

Вивчено вплив випадкових збурень зовнішнього середовища та шумів апаратури на перебіг коливних процесів у системах вимірювання фізичних параметрів геологічних порід під час проведення сейсмічних і акустичних досліджень родовищ, розроблено методи моделювання випадкових коливань у цих системах. З використанням сейсмічних і акустичних методів проведення геологічної розвідки розроблено математичну модель коливних процесів у контурі вимірювання штучно збуджених сейсмічних хвиль у формі квазілінійного диференціально-ризницевого рівняння з випадковим збуренням типу білого шуму. Розроблено конструктивний алгоритм розв'язання рівнянь такого типу, запропоновано його програмну реалізацію. Розглянуто рівняння першого, другого порядків з запізненням аргументу та випадковим збуренням типу білого шуму, а також системи таких рівнянь. На підставі асимптотичних методів нелінійної механіки знайдено розв'язок у формі першого асимптотичного наближення. Використано метод рівнянь Фоккера - Планка - Колмогорова для дослідження щільності розподілу ймовірностей амплітуди та фази випадкових коливань. На підставі методу Рунге - Кутта четвертого порядку досліджено числове розв'язання граничних стохастичних рівнянь амплітуди та фази коливного процесу. Розроблено спеціальні утиліти попереднього аналізу та підготовки геофізичних досліджень з метою використання в пакетах геологічного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 + Д443.428
Шифр НБУВ: РА319204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Кашуба Г.О. 
Теоретичні та методичні основи визначення ємнісних параметрів порід-колекторів за даними інтерпретації акустичних хвильових полів: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Г.О. Кашуба ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено основні теоретичні, експериментальні та практичні положення щодо вирішення актуальної проблеми підвищення геолого-геофізичної інформативності діагностики порід-колекторів та ефективності визначення їх ємнісних характеристик. З цією метою розроблено та впроваджено алгоритми визначення динамічних параметрів хвильових акустичних сигналів. На основі теоретичних обгрунтувань та експриментальних даних про поведінку даних параметрів у породах-колекторах створено методики якісної та кількісної оцінки їх ємнісних властивостей. Встановлено закономірності розповсюдження поздовжньої та поперечної хвиль у породах-колекторах однакового мінералогічного складу та різної пористості. Запропоновані методики апробовано під час інтерпретації результатів акустичних досліжень геологічних розрізів Дніпровсько-Донецької западини та Передкарпатського прогину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.428 +
Шифр НБУВ: РА330740

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського