Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (878)Книжкові видання та компакт-диски (312)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>U=Д443.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Віршило І.В. 
Автоматизована система розв'язку задач інверсії даних сейсмоакустики для багатокомпонентного анізотропного геологічного середовища: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.В. Віршило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше сформульовано та реалізовано методологічні принципи побудови комп'ютерної технології геологічної інтерпретації геофізичних даних, яка грунтується на єдиній моделі багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища, природним атрибутом якого є напружено-деформований та термопружний стани. Створено базу даних геолого-геофізичної інформації, яку інтегровано у програмний комплекс. Розроблено алгоритм математичного моделювання ефективних термопружних властивостей багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища. Створено та апробовано ітераційний алгорим, що забезпечує стійке вирішення задачі інверсії даних сейсмоакустики. Запропоновано комп'ютерну технологію визначення мінералогічного складу та тріщинуватості за даними сейсмоакустичних досліджень. Вперше проведено кількісну оцінку мінералогічного складу та тріщинуватості континентальної земної кори Кіровоградського блоку Українського щита за даними ультразвукових спостережень на зразках керну глибоких свердловин, акустичного каротажу, вертикального сейсмічного профілювання та глибинного сейсмічного зондування. Визначено пружні постійні та функції розподілу орієнтації породотвірних мінералів океанічної верхньої мантії за даними азимутальної сейсмічної анізотропії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА331805

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Прилуков В.В. 
Алгоритмічний та програмний розв'язок прямих та обернених задач гравіметрії та магнітометрії у класі тіл, що задані горизонтальними пластинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.05 / В.В. Прилуков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Сформульовано та розв'язано обернену задачу граві- та магніторозвідки для тривимірних вертикальних циліндричних тіл з довільним зовнішнім контуром, неоднорідною щільністю та змінним вектором намагнічування. Розроблено алгоритмічне, програмне та методичне забезпечення для даного класу геологічних моделей. Встановлено, що для розв'язку прямих задач доцільно вводити аналітичну апроксимацію складного контуру. Створено пакет програмного забезпечення, який дозволяє інтерпретувати гравітаційні й магнітні поля методом простого моделювання. Запропоновано нову методику вибору моделі початкового наближення, яка враховує структуру функціоналів, що мінімізуються. Експериментально досліджено ефективність розроблених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.41 с18 +
Шифр НБУВ: РА348856

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Якимчук Ю.М. 
Аналітичне продовження потенціального поля та його використання в алгоритмах автоматизованого підбору: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.М. Якимчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичне обгрунтування, нову математичну модель та алгоритм аналітичного продовження магнітного поля у верхній півпростір з використанням початкових даних, заданих на площі (тривимірний варіант) чи профілі (двовимірний варіант) кінцевих розмірів. Запропоновано програмно-алгоритмічні блоки моделювання магнітних полів за допомогою аномальних ефектів від елементарних тіл, таких як нахилена призма і довільно орієнтований у просторі матеріальний стрижень. Створено схему інтерпретації автоматизованого комплексу потенціальних полів. Вперше розроблений блок аналітичного продовження магнітного поля використано для обробки магнітометричних даних антарктичних рейсів і даних спостережень у Чорному та Середземному морях. Запропоновано рекомендації щодо використання аналітичного продовження магнітних полів у практиці геологічної інтерпретації вихідних магнітних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415 +
Шифр НБУВ: РА331791

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Бодлак П.М. 
Геологічна модель зчленування Більче-Волицької і Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та нафтогазоносність фронтальних складок: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / П.М. Бодлак ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено уточненню геологічної будови зони зчленування автохтона Більче-Волицької та алохтона Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та перспективам нафтогазоносності фронтальних складок на основі комплексної інтерпретації геолого-геофізичних матеріалів та даних глибокого і надглибокого буріння. Встановлено, що сучасна північно-східна межа поширення фронтальних складок алохтона Внутрішньої зони контролюється площиною Передкарпатського розлому. За результатами системного аналізу первинної та трансформованої геолого-геофізичної інформації розроблено принципово нову геологічну модель зчленування Зовнішньої та Внутрішньої зон прогину. Доведено, що фронтальні палеогенові складки Внутрішньої зони високоперспективні щодо видобутку нафти та газу. У межах досліджуваної території закартовано низку структур та підраховано геологічні ресурси вуглеводнів фронтальних складок, які становлять 166,4 одиниці умовного палива. З'ясовано, що середні ресурси нафти, газу та конденсату одного об'єкта становлять 16,6 одиниці. Запропоновано буріння опорно-параметричних свердловин на Нижньо-Довголуцькій, Дережицькій, Нижньо-Східницькій, Міжрічинській, Яблуницькій, Путильській структурах, а також пошукових - на Довголуцькій, Лісовицькій, Трускавецькій та Підберезькій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453.1 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА308734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Маляр В. О. 
Геологічна модель Кобзівського родовища на основі комплексування даних сейсморозвідки та промислової геофізики: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В. О. Маляр ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Проведено огляд історії розвитку та сучасного стану тривимірного геологічного моделювання та передумов його виникнення, розглянуто основні методи й алгоритми. Зазначено геологічні умови залягання пасток газу в картамишських відкладах Кобзівського родовища, що зумовлюють складності під час їх досліджень. На підставі аналізу даних лабораторних досліджень керну та географічних досліджень свердловин визначено кількісні критерії для поділу порід на колектори та неколектори. Встановлено вирішальну роль глинистості на формування фільтраційно-ємнісних властивостей порід-колекторів картамишської світи. Запропоновано методики оцінювання проникності порід за коефіцієнтом пористості та відносної глинистості. За допомогою обумовленого стохастичного моделювання доведено необхідність комплексування даних промислової геофізики та сейсморозвідки у разі формування кубу літології за складних фізико-геологічних умов залягання картамишської світи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417
Шифр НБУВ: РА385813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Тищенко А.П. 
Геолого-геофізична модель нафтогазових відкладів північно-західного шельфу Чорного моря (на прикладі площі Шмідта): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / А.П. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення вірогідності прогнозування нафтогазоносності геологічних утворень на підставі комплексного аналізу даних сейморозвідки та свердловинної геофізики. Розроблено цифрову 3D геолого-геофізичну модель, яка передбачає обробку й інтерпретацію сейсмічних даних за умов акваторії північно-західного шельфу Чорного моря з застосуванням новітніх технологій і результатів проведених розробок. Застосування розробленої моделі уможливлює оптимізацію процесу освоєння стратегічно важливих для країни вуглеводневих ресурсів. Використання розробленої методики для побудови геолого-геофізичної моделі нафтогазових покладів дозволить збільшити ефективність досліджень під час пошуків нафти та газу. За результатами апробації методики та фактичних даних доведено її готовність до виробничого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5с4 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА366729

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Асташкіна О.А. 
Геофізичний моніторинг геологічного середовища на техногенно-навантажених територіях: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.05 / О.А. Асташкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасні підходи щодо організації систем моніторингу за розвитком небезпечних геологічних процесів на техногенно-навантажених територіях. Розроблено динамічну геолого-геофізичну модель крейдяної товщі та перекриваючих її дисперсних грунтів. Проаналізовано сучасний стан крейдяних і дисперсних грунтів на проммайданчику Рівненської атомної електростанції (РАЕС). Проведено оцінку достовірності прогнозу стану крейдяних і дисперсних грунтів на проммайданчику РАЕС станом на 2010 р. і побудовано карту прогнозу до 2015 р. Визначено рівень грунтових вод на основі даних геофізичного моніторингу для даної території. Проведено статистичне моделювання рівня грунтових вод у 3D варіанті. Розроблено базу даних природних умов для кадастру майданчиків під будівництво нових енергоблоків АЕС. Обгрунтовано комплекс геофізичних методів для вирішення інженерно-геологічних завдань у разі будівництва висотних будинків на прикладі окремих будівельних майданчиків м. Київ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4
Шифр НБУВ: РА374969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Онищук В.І. 
Геофізичні дослідження верхньої частини розрізу при вивченні техногенного забруднення довкілля: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В.І. Онищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено геолого-геофізичні моделі та геоелектричну класифікацію грунтів і порід верхньої частини геологічного середовища ключових ділянок з різними природними умовами та джерелами забруднення, що дозволяє використовувати екогеофізичні дослідження для оцінки ступеня їх техногенних змін. Удосконалено технологію комплексних геофізичних досліджень техногенного геохімічного забруднення верхньої частини геологічного розрізу, яка базується на мікроелектрозондуванні. Проведено оцінку впливу технічних характеристик польових мікроустановок на результати експериментальних електрометричних досліджень. Проаналізовано електричне поле дипольного джерела в анізотропному середовищі та встановлено більш високу інформативність дипольних екваторіальних кругових профілювань у порівнянні з симетричними. Запропоновано технологію геоекологічної інтерпретації геофізичних даних з метою картування техногенного геохімічного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391 + Д443.4
Шифр НБУВ: РА374921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Тяпкін О.К. 
Геофізичні основи рішення задач екологічної безпеки в умовах техногенно навантажених регіонів України: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / О.К. Тяпкін ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 32 с. — укp.

На основі аналізу та систематизації результатів вітчизняних і зарубіжних геолого-геофізичних досліджень у галузі раціонального природокористування й екологічної безпеки введено поняття природно-техногенного геофізичного середовища й конкретизовано об'єктне та предметне поле, а також методологічну базу нової геофізичної дисципліни - екогеофізики. Показано ефективність використання як тектонічної основи для розв'язання регіональних і локальних задач раціонального природокористування й екологічної безпеки техногенно навантажених регіонів інформації про системи розломів верхньої частини земної кори, які встановлені за комплексом геолого-геофізичних даних. Вперше визначено етапи моделюванння об'єктів вивчення екогеофізики та розроблено ієрархічний ряд фізико-техногенно-геологічних моделей (ФТГМ) шляхом доповнення "геологорозвідувальної" інформації (у вигляді фізико-геологічних моделей - ФГМ) необхідними відомостями про об'єкти техносфери та природно-техногенні процеси відповідного масштабу. Вперше розроблено комплекс базових кількісних показників впливу природно-техногенних геофізичних полів на життєдіяльність населення, що дозволяє обгрунтувати геолого-геофізичні аспекти вибору раціональних екологічно безпечних способів природокористування техногенно навантажених регіонів України у контексті переходу до сталого еколого-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА336647

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Толкунов А.П. 
Глибинна будова Дніпровсько-Донецької западини за даними регіональних сейсмостратиграфічних досліджень: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / А.П. Толкунов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження глибинної будови Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) з використанням нових технічних можливостей проведення польових робіт та обробки одержаної інформації з залученням технологічних прийомів традиційної сейсморозвідки 2D та 3D й обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування ефективної стратегії пошуків родовищ нафти та газу. Підтверджено концепцію багатоетапного та постконседиментаційного розвитку соляних штоків і формування карнизів у нижньокам'яновугільних відкладах. Встановлено ступінь розвитку тектонічних порушень та їх можливу реактивацію, з урахуванням яких уточнено основні етапи тектонічних активізацій у межах ДДЗ. На підставі розробленої схеми кореляції тектонічних порушень і розвитку основних солянокупольних структур встановлено тісний зв'язок антиклінальних структур з особливостями будови фундаменту та розривних порушень. Виділено реальні сейсмічні відбивані горизонти на значних глибинах у кристалічному фундаменті ДДЗ. На підставі результатів наукового дослідження виділено та рекомендовано для буріння ряд нафтогазоперспективних об'єктів ДДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА358410

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Денисюк Р.П. 
Густинне моделювання різних типів геологічних структур на основі створеної системи розв'язку обернених задач гравіметрії: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / Р.П. Денисюк ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Містяться результати теоретичних, експериментальних і практичних досліджень по важливій науково-технічній проблемі - розробці автоматизованої системи побудови густинних моделей шаруватих геологічних середовищ складної будови. Розроблена група методів розв'язку обернених завдань гравіметрії для структурних моделей середовищ. Одержані розв'язки найбільш близькі до попередньо побудованих моделей у середньоквадратичній і рівномірній метриках з врахуванням похибки їхньої побудови. На основі створених ітераційних процесів розроблені обчислювальні схеми, реалізовані у вигляді програмних комплексів, об'єднаних в автоматизовану систему інтерпретації гравіметричних матеріалів у рамках шаруватих моделей середовищ. Вирішуються завдання визначення глибин густинних границь і (або) густин шарів. Програмні модулі пройшли випробування на тестовому і польовому матеріалі з метою вибору параметрів обчислювальних схем і обгрунтування методики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.412

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Гринь Д.М. 
Дисипативні функції середовища за даними сейсмічних хвиль: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Д.М. Гринь ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові теоретичні засади для регуляризації та корекції розв'язку задачі з метою визначення мінімально-фазових спектрів та забезпечення їх єдності за перетворенням Гільберта. За цими даними побудовано відповідні елементарні сигнали, близькі до реальних за умови врахування постійної складової фазового спектра. Наведено формули для продовження розривних головних значень фазових характеристик до неперервності та з'ясування можливих особливостей. З урахуванням неперервних фазових спектрів сейсмічних трас запропоновано елементи теорії для статистичної оцінки немінімально-фазового спектра та визначення відповідного елементарного сигналу, який має відповідати умові мінімальної фазовості. Оптимізовано апроксимацію сейсмічних трас вузькосмуговими складовими - базисними функціями для побудови за ними обвідних за заданими властивостями. З використанням нормованих базисних функцій розроблено новий метод для підвищення роздільності сейсмічних даних, за яким не є необхідними побудова оберненого оператора та некоректні процедури. Зазначено, що цей метод нечутливий до низькочастотних поверхневих хвиль-перешкод. Запропоновано алгоритми для фазової корекції хвиль і, як частинний випадок, - фазової деконволюції. За неперервними фазовими спектрами, а також обвідними базисних функцій визначено спектр часу затримок гармонік і за ними побудовано формули для фазових і групових швидкостей та їх комплекснозначних складових. Розроблено аналітичні засади методу визначення та побудови часового розрізу логарифмічних декрементів згасання (ЛДЗ) з високою роздільною здатністю за обвідними базисних функцій. На підставі результатів практичних випробувань цього методу виявлено різні типи аномалій ЛДЗ, зокрема точкової, які структуруються у субвертикальні, субциклічні та інші форми, що доводить стосовно існування нових можливостей прогнозування геологічного розрізу у разі пошуку вуглеводнів. За даними експериментальних досліджень виявлено основні особливості формування ревербераційних і поверхневих хвиль-перешкод та їх спектральних властивостей і запропоновано нові підходи з метою послаблення їх впливу та вилучення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА336243

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Сергієнко М.Є. 
Закономірності формування навантажень на колісний трактор при імпульсних збуреннях сейсмоджерела: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / М.Є. Сергієнко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено закономірності формування динамічної навантаженості колісного трактора у процесі дії встановленого на ньому однокамерного імпульсного джерела сейсмічних збурень із системою стабілізації положення випромінювача. Розроблено програмне та експериментальне забезпечення пошуку раціональних конструктивних параметрів і характеристик системи стабілізації. Досліджено проведені на основі комплексної математичної моделі системи колісний трактор - однокамерний генератор сейсмосигналів - опорна поверхня. Наведено результати стендових і природних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О342.2-02 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА325383

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Красножон М.Д. 
Інтегрована інтерпретація матеріалів геофізичних досліджень нафтогазових свердловин: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / М.Д. Красножон ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Розроблено методику й комп'ютеризовану технологію комплексної інтерпретації матеріалів геофізичних досліджень нафтогазових свердловин (ГДС). На підставі аналізу розвитку й сучасного стану інтерпретаційних систем визначено та програмно запроваджено за системою "Геопошук" принципи побудови інтегрованих інтерпретаційних технологій: цільове призначення, єдність методів управління, комплексність рішень, відкритість, принцип інтегрованого цілого, гомеостатичність, єдність інформаційного простору, багатоваріантність та вичерпаність, адекватність технічного забезпечення. Побудова технологічної схеми базується на єдності інтерпретаційного, обчислювального та інформаційного процесів на всіх етапах інтерпретації. Розглянуто питання оперативної та зведеної інтерпретації матеріалів ГДС та суміжної геолого-геофізичної інформації (попередньої обробки та оцінки якості каротажних матеріалів, підрахунку запасів нафти та газу тощо). Наведено структуру інформації нафтогазових свердловин та ієрархію інформаційних об'єктів, на основі яких обгрунтовано та програмно запроваджено відповідну інформаційну базу мережево-реляційного типу "Мікропошук". Описано інтерпретаційний процес, до основи якого покладено універсальний інтерпретатор формул і структурований каталог інтерпретаційних моделей відкритого типу. Розв'язання інтерпретаційних завдань виконано багатоваріантним способом з оптимізацією кінцевого результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42с18
Шифр НБУВ: РА320259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Вандер О. В. 
Інтерпретаційні моделі поглибленого вивчення міжреперних товщ осадового чохла та кристалічного фундаменту ДДЗ за даними сейсморозвідки та ГДС: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / О. В. Вандер ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано інтерпретаційні моделі комплексної інтерпретації даних сейсморозвідки та ГДС, які забезпечують поглиблене вивчення будови складнопобудованого геологічного розрізу. Розроблені інтерпретаційні моделі адаптовано для вирішення геологічних задач за умов теригенного та карбонатного розрізів осадового чохла й утворень кристалічного фундаменту ДДЗ. На підставі застосування інтерпретаційних моделей уточнено та деталізовано існуючі моделі геологічної будови низки родовищ і перспективних площ бортів і прибортових частин ДДЗ (Скворцівська, Наріжнянська, Юхтинська, Новоселівська, Ульянівська), у межах яких виділено нові об'єкти неструктурного типу. У межах Багатойської площі закартовано зону підвищеної тріщинуватості карбонатної товщі турнейських відкладів, у межах Північного борту ДДЗ (Наріжнянсько-Скворцівська зона структур) досліджено характер неоднорідності кристалічного фундаменту і на цій підставі запропоновано варіант його блокової будови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417
Шифр НБУВ: РА377555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Грищук П.І. 
Інтерпретація магнітних аномалій в автоматизованому режимі: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / П.І. Грищук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці автоматизованого апарату інтерпритації магнітних аномалій на ЕОМ. Даний метод базується на попередньому формуванні множини призматичних моделей (банків рішень оберненої задачі) та подальшому вибору з останньої об'єкта, який в найбільшій мірі відповідає реально існуючому джерелу магнітного поля. Встановлено, шо відбір модельного об'єкта із передчасно сформованої їх оптимальної множини дає стійкий результат при вирішенні оберненої задачі магніторозвідки. Розроблено програмно-алгоритмічне забезпечення процесу пошуку моделі вихідного наближення реальних джерел магнітного поля. Апробація інтерпретаційного апарату виконана на магнітних аномаліях північно-західної території Українського Щита. Матеріали випробування підтверджують його високу ефективність, яка забезпечує достатню вірогідність результатів інтерпретації. За допомогою розробленого методу з'являється можливість оперативно і швидко одержувати інформацію про глибини й умови залягання джерела магнітного поля, а також напрямок і значення його сумарної намагніченості. Основні результати праці знайшли використання у виробництві при пошуках рудних родовищ та алмазоносних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415с181 + Д443.10

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Рябуха В.В. 
Літолого-петрофізичні властивості теригенних порід-колекторів та їх вплив на геофізичні параметри (на прикладі родовищ нафти та газу центральної частини ДДЗ): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / В.В. Рябуха ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Доведено необхідність видалення залишкової сухої солі зі зразків: у випадку неповного дисолювання значення параметру пористості (Pп) штучно знижується. На підставі комплексного дослідження літолого-петрофізичних властивостей виділено чотири літотипи порід. Встановлено, що третій літотип, який складають дрібнозернисті пісковики та алевроліти кварцового складу з високою відсортованістю кластичного матеріалу, має аномально високі ємнісно-фільтраційні властивості. Проведено співставлення коефіцієнтів залишкового водонасичення та пористості порід з урахуванням літотипу та встановлено найбільш вірогідні значення залишкового водонасичення (Кзв) для кожного з виділених типів порід, які можна використовувати для встановлення ефективності нафтогазонасиченої пористості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д453.1-44 +
Шифр НБУВ: РА352703

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Завойський В.М. 
Магнітна анізотропія порід і використання її для розв'язку структурних задач: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / В.М. Завойський ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці магнітоструктурного аналізу, який грунтується на зв'язку між анізотропією магнітної сприйнятливості і деформацією порід, а також методам інтерпретації магнітних аномалій. Розроблено методику магнітоструктурного аналізу, встановлено закономірні зв'язки між тензорним полем сприйнятливості і генезисом тектонічних структур. Показано важливість врахування закономірностей магнітної анізотропії для підвищення однозначності інтерпретації магнітних аномалій. Розроблено алгоритми і програми розв'язування прямої і оберненої задачі магніторозвідки з урахуванням магнітної анізотропії порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Стародуб Ю.П. 
Математичне моделювання в динамічних задачах сейсміки стосовно до вивчення будови земної кори: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.П. Стародуб ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Розроблено теорію матрично-скінченноелементного методу для моделювання процесу поширення сейсмічних хвиль в неоднорідних середовищах. Досліджено стійкість алгоритму, дані контрольних розрахунків, отриманих у процесі розв'язку статичних і динамічних задач теорії поширення сейсмічних хвиль. Здійснено моделювання ситуацій з використанням даних вивчення напружено-деформованого стану сейсмо-небезпечного району Карпат, хвильових полів у геотраверсах Карпатського регіону, нафтогазового родовища на Прикарпатті та Чорнобильської АЕС. Розроблено теорію та алгоритм розв'язку оберненої динамічної задачі сейсміки на базі методу стохастичного обертання та матричного методу розв'язку прямої динамічної задачі сейсміки. Представлено приклади уточнення моделей сейсмічних розрізів під сейсмостанціями на основі натурних сейсмограм, зареєстрованих станціями "Ужгород", "Косів", "Міжгір'я" Карпатського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА318766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Сапужак О.Я. 
Математичне моделювання методом граничних елементів у тривимірних задачах геоелектрометрії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.Я. Сапужак ; НАН України, Інститут геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.414с18
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського